08 07 08

Pajūris
ŠIANDIEN
Skaitytojų fotoreportažas: gatvės muzikantai

ISSN 1822-5330.

Numeris 121 (438).

2008 m. liepos 8 d., antradienis

Tiražas 80 000

4 psl.
Klaipėdoje karaliavo švenčių dvasia

„Šis pratimas nepakeičiamas, jei kankina nemiga, migrena“, - pratimą, kurį netrukus reikės atlikti, į jogos treniruotę Girulių miške vakar susirinkusioms moterims pristatė trenerė Laura Pečeliūnienė.

Jogos gerbėjų lietus negąsdina
atviru dangumi skirtos vyresnio amžiaus klaipėdiečiams, vietos pakanka ir jų vaikams bei anūkams. Paprastai į užsiėmimus susirenka apie 20-30 moterų. Vyrai kol kas lankosi nedrąsiai jų ateina vos keletas. „Mes čia ne tik „joguojame“, bet ir darome kvėpavimo pratimus, kalbame apie mitybą, dienos režimą. Aš pati esu ir jogos instruktorė, ir studijuoju Ajurvedos akademijoje, tad tai nėra vien tik treniruotė. Iš pradžių mankštinamės, vėliau šnekame. Praėjusį kartą dalinausi mitybos receptais. Šnekame apie maistą, kuris yra sveikas organizmui, lengviau pasisavinamas“, - pasakojo užsiėmimus vedanti sporto klubo „Auksinė Ginsvė“ trenerė L.Pečeliūnienė. Treniruotės Girulių miške vyksta jau kone mėnesį, jos prasidėjo birželio 12-ąją. Pradžioje jas planuota rengti Neįgaliųjų paplūdimyje. „Dažniausiai renkamės miškelyje, nes iki šiol prie jūros buvo dideli vėjai. O jei oras labai geras, paplūdimyje daug žmonių ir tai blaško. Išsirinkome miške pievą ir mums labai gerai“, - šypsojosi trenerė. Nukelta į 3 psl.

Savivaldybei skyrus lėšų, nemokami jogos užsiėmimai senjorams vyksta kiekvieną pirmadienio ir ketvirtadienio rytą, 9 valandą. Nors treniruotės po

5 psl.
Treniruotėje - patyrusio parašiutininko žūtis

7 psl.
R.Nadalis - naujasis Vimbldono herojus 13 psl. Lenkijos pajūryje siautė muzikos fiesta 16 psl.
Nemokamos treniruotės vyksta po atviru dangumi, visai šalia jūros esančiame miške. E.Jankausko nuotr.

ORAI
Šiandien Klaipėdoje
dieną +20 °C naktį +13 °C

Nauja šiukšlių tvarkymo sistema dar neįsibėgėjo
Klaipėdoje nuo liepos įvesta nauja šiukšlių rinkimo sistema gyventojų kol kas nenudžiugino. Pažadai, kad mieste bus mažiau atliekų, liko neišpildyti - klaipėdiečiai tebesiskundžia, kad skęsta šiukšlėse. Tiesa, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Šarūnas Reikalas įsitikinęs, kad pirmą savaitę dar per anksti daryti išvadas. „Tik po poros savaičių galėsime daryti išvadas, kaip veikia naujoji sistema“, - sakė jis.

Dingo žvejys
Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai vakar ryte, o vėliau ir pavakary, ieškojo pradingusio žvejo. Kuršių marias ties Kiaulės nugara tris valandas jie naršė nuo septynių iki dešimtos ryto, tačiau vyro aptikti nepavyko. Paieškos buvo tęsiamos ir pavakarę. Pasak gelbėtojų, paieškas apsunkina didelis paieškos plotas. Be to, čia veikia srovės, kurios galėjo kūną nunešti.

Dirbote užsienyje? Mokėjote mokesčius? Susigrąžinkite juos!
Grąžiname mokesčius už praėjusius 2-5 metus iš JAV, JK (UK), Airijos, Danijos, Belgijos, Olandijos, Norvegijos ir kt.

Taxback.com atstovybė Lietuvoje
Laisvės al. 101 - 31, LT-44291 Kaunas Tel. 8-37 46 01 34; Mob.: 8-615 16725; kaunas@taxback.com; www.taxback.lt

2 psl.

2 psl.

2 psl.

2

Klaipėda

2008 liepos 8 d., antradienis

Nauja sistema dar neįsibėgėjo
Gina Kubiliūtė
g.kubiliute@15min.lt

Klaipėdoje nuo liepos įvesta nauja šiukšlių rinkimo sistema gyventojų kol kas nenudžiugino. Pažadai, kad mieste bus mažiau atliekų, liko neišpildyti - klaipėdiečiai tebesiskundžia, kad skęsta šiukšlėse.
Tiesa, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Šarūnas Reikalas įsitikinęs, kad pirmą savaitę dar per anksti daryti išvadas. „Tik po poros savaičių galėsime daryti išvadas, kaip veikia naujoji sistema“, - sakė jis. Nors naujoji šiukšlių tvarkymo sistema turėjo įsigalioti dar nuo sausio, pasiekti šį tikslą pavyko tik šį mėnesį - užtruko derybos su šiukšlių vežėjais. Pasirašyti su jais sutartį pavyko tik paskutinę birželio dieną. Šiuo metu atliekas mieste veža trys bendrovės „Specialus autotransportas“, „Švaros diena“, „Cleanaway Klaipėda“. Nuo šiol vežėjai pinigus gaus už į sąvartyną atvežtas atliekas. „Kuo daugiau

atliekų atveš, tuo daugiau pinigų gaus“, - teigė Š.Reikalas. Kol kas pastebimas nežymus atvežamų šiukšlių kiekio padidėjimas. Nuo liepos Klaipėdoje įvedama ir vietinė rinkliava. Dabar už šiukšlių išvežimą turės mokėti kiekvienas gyventojas. Anot Š.Reikalo, tiems, kurie nešdavo atliekas į kaimynų konteinerius ar tiesiog išpildavo kur nors gamtoje, nebeapsimokės taip daryti. „Informaciją apie tai, kiek turės mokėti už šiukšles, kiekvienas gyventojas liepos viduryje gaus informaciniame lapelyje“, sakė Š.Reikalas. Norintiems gauti šiukšliadėžių ar kokios nors reikalingos informacijos, siūloma skambinti nemokamu telefonu į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą: 8 800 13344. Anot Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, šiuo metu vyksta derybos ir su daugiabučių namų valdomis. Dabar kiemai valomi tris kartus per savaitę. Savivaldybė bando susiderėti su valdomis, kad būtų valoma keturis kartus, tačiau už mažesnius įkainius.

Klaipėdiečiai piktinasi, kad mieste blogai tvarkomos šiukšlės.

E.Jankausko nuotr.

Vaikus kviečia į nemokamą stovyklą Gelbėtojai ieškojo pradingusio žvejo
Jurgita Andriejauskaitė
j.andriejauskaite@15min.lt

7-14 metų moksleiviai kviečiami į nemokamą dieninę stovyklą „Vasaros trimestras“, kurią organizuoja Klaipėdos jaunimo centras.
„Stovykloje tikrai yra ką veikti. Kiekviena mokinių grupė plaukia laivu „Mec-

klenburg“ į Juodkrantę, vyksta spartakiados, renginiai, alternatyvių madų šou. Vežame vaikus į „Mini zoo“, kiną, ekskursijas aplink Klaipėdą. Tai dešimt aktyvių dienų“, - pasakojo Klaipėdos jaunimo centro direktoriaus pavaduotoja Irena Butvilienė. Nemokamoje stovykloje vaikai užimami nuo 10 iki 15 valandos. „Maitinimo neturime, vaikai maisto turi atsinešti patys. Pietų metu kabi-

netuose jie pavalgo ir toliau tęsiame programą. Tėvai dėl to problemų nedaro, juk svarbu turiningas laisvalaikis“, - šypsojosi I.Butvilienė. Šiuo metu dar yra keletas laisvų vietų į dešimties dienų trukmės stovyklą nuo liepos 11 iki 24 dienos. Taip pat renkama grupė liepos 28 - rugpjūčio 8 dienos stovyklai. Anot Jaunimo centro direktoriaus pavaduotojos, vaikai pagal amžių suskirstomi į devynias grupes, kiekvieną iš jų prižiūri mokytojai. Daugiau informacijos apie nemokamą stovyklą vaikams galima gauti telefonu Klaipėdoje 41 09 78 arba užsukus į Klaipėdos jaunimo centrą (Puodžių g. 1.) darbo dienomis nuo 14 iki 18 val.
Stovyklos metu vaikai vyksta į ekskursijas, organizuojami sporto bei kiti renginiai. Organizatorių nuotr.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai vakar ryte, o vėliau ir pavakary ieškojo pradingusio žvejo.
Kuršių marias ties Kiaulės nugara tris valandas jie naršė

nuo septynių iki dešimtos ryto, tačiau vyro aptikti nepavyko. Paieškos buvo tęsiamos ir pavakarę. Pasak gelbėtojų, paieškas apsunkina didelis paieškos plotas. Be to, čia veikia srovės, ku-

rios galėjo kūną nunešti. Vyro pasigesta pirmadienio naktį. Kartu su žveju valtyje plaukė dar keletas vyrų, šie teigia, kad draugas tiesiog dingo. Manoma, kad žvejys iš valties iškrito.

Žvejys dingo Kuršių mariose, ties Kiaulės nugara.

E.Jankausko nuotr.

vasara
Liepos
Šiandien 19-24 °C šilumos. Palis, kai kur griaudės perkūnija. Ateinančią naktį bus 11-13 °C, rytoj dieną 18-23 °C šilumos. Vietomis palis ir trečiadienį.
antradienis

orai

Šiandien
Varduvininkai: Vaitautas, Valmantė, Arnoldas, Elžbieta, Elzė, Virginija, Virga. Dienos info: saulė teka 04:53, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:01. Jaunatis.

Giedra

8

Mažai debesuota Debesuota

Europoje
Atėnai Berlynas +30 °C +21 °C +15 °C +30 °C +25 °C +15 °C +29 °C +22 °C
Odesa Paryžius Praha Ryga Roma Talinas Varšuva Zagrebas +28 °C +17 °C +20 °C +20 °C +28 °C +17 °C +22 °C +19 °C

Trumpalaikis lietus

Lietus

N.Radevič nuotr.

Dublinas Heraklionas Lisabona Londonas Madridas Maskva

Lietuvoje
Vilnius Kaunas Klaipėda

antradienį

trečiadienį

ketvirtadienį

Lietus su perkūnija

dieną +23 °C +22 °C +20 °C

naktį +12 °C +12 °C +13 °C

dieną +22 °C +22 °C +19 °C

naktį +12 °C +12 °C +13 °C

dieną +22 °C +21 °C +20 °C

Šlapdriba

Sniegas

2008 liepos 8 d., antradienis

Klaipėda
BALSAS
Ar jūsų kiemas tvarkingas?

3

Jogos gerbėjų lietus negąsdina

Justė, studentė
Taip, mūsų kiemas gerai prižiūrimas, jokių problemų su šiukšlių surinkimu nėra. Šiukšles iš konteinerių išveža laiku, o ir kiemsargiai gerai atlieka savo darbą.

Jurga, studentė
Trenerė Laura Pečeliūnienė ne tik veda treniruotę, bet ir dalija patarimus apie mitybą. E.Jankausko nuotr.

Jurgita Andriejauskaitė
j.andriejauskaite@15min.lt

Atkelta iš 1 psl. Oras sportą pamėgusių klaipėdiečių kol kas stipriai nenuvylė, lijo tik per pirmąją treniruotę, tačiau ir tada visi sportavo vilkėdami striukes su kapišonais. Tik įsisiautėjus liūčiai sporto aistruoliai skubėjo namo. "Sportuojame net jei ir nebūna saulės, ar yra apniukę - tai netrukdo. Nėra blogo oro, reikia tik tinkamos aprangos“, įsitikinusi trenerė. Vakar trenerė davė moterims patarimų, kaip pailsinti

akis intensyviai skaitant knygą - reikia keletą kartų užsimerkti ir atsimerkti. Taip pat rodė pratimą, kuris padeda, kai nuolat šąla rankos, dalijo kitus patarimus. „15min“ kalbinta k laipėdietė Dalia negalėjo atsidžiaugti šiomis treniruotėmis: "Man labai patinka, čia tvyro tokia gera aura. Žmonės geranoriški, matyt, visa, kas neigiama, kažkur palieka ir ateina su tyra, gražia širdim. Aš ir šiaip sportuodavau apsileisti negalima. Bet ši vieta gamtoje labai daug reiškia ir jūra čia pat. Vargu, ar tiek žmonių susirinktų, jei užsiėmimai vyktų salėje. Jei būna geras oras, po treniruočių einame prie jūros.“

Vargu, ar tiek žmonių susirinktų, jei užsiėmimai vyktų salėje. Jei būna geras oras, po treniruočių einame prie jūros.
Pasakojo jogos treniruotėmis susižavėjusi Dalia.

Užsiėmimus lankanti Lukrecija prisipažino, nemokamas treniruotes lankiusi ir pernai, tad šiemet jų labai laukusi. "Mane sportas lydi nuolat, nes turiu problemų su stuburu. Prieš penkerius metus buvo metas, kai vos galėjau paeiti, tačiau specialūs pratimai mane išgelbėjo. Šie užsiėmimai lauke - tikra pasaka, paukšteliai čiulba, trenerė nuostabi“, šypsojosi klaipėdietė. Prie senjorų prisijungė ir garbaus amžiaus dar nesulaukusi Vitalija - vietos miškelyje pakanka visiems. Ji į treniruotes atvyksta dviračiu. „Man labai patinka šios treniruotės, tie plastiški judesiai. Gauname daug informacijos, įvairių receptų. Praėjusį kartą trenerė pasakojo, kad kilogramą naminio sviesto reikia virti apie 40 minučių ant silpnos ugnies ir atsiskyrus baltai ir geltonai sviesto daliai, naudoti tik geltonąją, ji be cholesterolio. Pasakojo ir tai, kad mėsą galima pakeisti raudonaisiais lęšiais

Mūsų kiemą pavadinčiau tvarkingu, jis pakankamai švarus. Tačiau per ilgesnius savaitgalius ar šventes ten vistiek prisikaupia išties daug šiukšlių, tiesa, per darbo dienas viskas yra sutvarkoma.

ir pasakė receptą, kaip juos ruošti su ryžiais. Dar nespėjau išbandyti“, - su užsidegimu pasakojo Vitalija. Treniruotės miškelyje ties Neįgaliųjų paplūdimiu vyks iki rugpjūčio 7 dienos. Sporto išsiilgę senjorai ir kiti miestiečiai kviečiami prisijungti. Nuo kito pirmadienio senjorai kviečiami nemokamus jogos užsiėmimus lankyti ir Baltijos pr. 18 A esančiame sporto klubo "Šansas“ stadione. Užsiėmimai vyks kiekvieną darbo dieną nuo 16 iki 20 val.

Savivaldybės parengtą programą "Sveikatinimo mėnesiai“ kaip ir pernai vykdo Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centras. Pasak specialistės Jūratės Kenstavičienės, ištvermingi senjorai gali eiti ir į visus užsiėmimus - ir stadione, ir pajūry. Nuo rugpjūčio vidurio senjorai bus pradėti registruoti ir kitokiems užsiėmimams. Nuo rudens jie galės nemokamai lankyti baseiną, šokius, naudotis treniruoklių salę, bus tęsiamos jogos, mankštos treniruotės.

Julija, klaipėdietė
Mūsų kiemas išties gerai prižiūrėtas ir tvarkomas. Kiekvieną rytą matau ne vieną šiukšles renkantį kiemsargį, tik benamiai labai dažnai išmėto šiukšles iš konteinerių. Manau, jei ne valytojai, mūsų kiemas pavirstų šiukšlynu.

Klaipėdos stadione rungsis medikai
Gina Kubiliūtė
g.kubiliute@15min.lt

ATPAŽINK SAVE

Klaipėdoje kelias dienas viešės Pasaulio medikų futbolo čempionatas.
Iki šeštadienio medikai ne tik išbandys jėgas futbolo aikštėje, bet ir dalysis savo žiniomis Pasaulio medicinos, sveikatos ir sporto kongrese. „Pasirinkome Klaipėdą, nes Lietuvoje daugiau niekur kitur neradome tinkamesnių dviejų vienos šalia kitos esančių futbolo aikščių. Be to, uostamiestyje yra ir viešbutis, kuriame telpa apie trys šimtai žmonių“, - sakė Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius bei čempionato organizatorius Romualdas Sabaliauskas. Panašus skaičius svečių uostamiestyje ir susirinko. Į futbolo aikštę rinksis dešimt komandų iš įvairių šalių Didžiosios Britanijos, Austra-

Medikai į Klaipėdą žaisti futbolo susirinko iš įvairių pasaulio šalių.

„15min“ nuotr.

lijos, Švedijos, Vengrijos, Pietų Korėjos, Vokietijos bei kitų kraštų. Pasaulio medikų futbolo čempionate šalies garbę gins

ir lietuviai. Lietuvos medikų rinktinė pradėjo burtis dar nuo Nepriklausomybės atgavimo. Ji nuolat dalyvauja tarptautinėse varžybose.

Šis pasaulinis turnyras vyksta jau 14 kartą. Finalinės rungtynės organizuojamos šeštadienį, liepos 12-ą, nuo 12 valandos.

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS – užsukite į „Copy1“ biurą (Klaipėdoje, Mažvydo g. 1) atsiimti prizo - puodelio su savo pasirinkta nuotrauka. Prizą turite atsiimti per dvi darbo dienas. Atsiimdami turėkite su savimi laikraštį. Dėl papildomos informacijos skambinti tel. (8 655) 10543.

www.copy1.lt

4

miestai
OR TA Ž A

TOREP

FO

Gatvės muzikantai
S
SKAI

2008 liepos 8 d., antradienis

D.Gaidelytės, E.Sultanovos, V.Lazicko, D.Jagelaitės, K.Sukacko, K.Puodžiūno, O.Jarkovo, A.Armono, I.Šukytės ir kt. nuotr.

TY
TOJŲ

:)

2008 liepos 8 d., antradienis

miestai
„15MIN“ TURGUS

5

Klaipėdą užplūdo švenčių dvasia
Ilgąjį savaitgalį klaipėdiečiai minėjo dvigubą šventę - Valstybės dienos bei Sąjūdžio 20-mečio minėjimą.
Visi norintys galėjo aplankyti kelias naujai atidarytas parodas, stebėti paminklo atidengimą ar teatralizuotą istorinę eiseną gatve. Minios žmonių plūdo į Teatro aikštę pasiklausyti legendinės grupės „Antis“ koncerto.

Ant turgaus prekystalio: miško gėrybės
Vilnius,
Šeškinės turgus

Kaunas,
Stoties turgus

Klaipėda,
Naujasis turgus

Kur rasti. Pirmųjų voveraičių atkakliai ieškojome Vilniaus Šeškinės turguje, kol galiausiai pavyko jų aptikti pas vilnietį Petrą. Kiek kainuoja. Petro parduodamų voveraičių litras kainuoja 10 litų. Jis pasakojo, kad voveraičių kol kas nėra daug. Grybus Petras renka miškuose prie Maišiagalos. Kas perka. Pirmosios voveraitės turguje susilaukė didžiulio susidomėjimo, tad Petro krepšį tuštino visi, kas spėjo.
Kalbino E.Gerulaitytė, J.Kalinsko nuotr.

Kur rasti. Šiųmetinių voveraičių radome ant pardavėjos Erikos prekystalio. Mergina pasakojo, prekiaujanti ne savo rinktais grybais, bet užtikrino, kad jie švieži ir skanūs. Kiek kainuoja. Litras Varėnos miškuose rastų ir surinktų voveraičių kainuoja 12 litų. Derėtis nelabai pavyks, nes kol kas miesto turgavietėse šiųmetinių grybų nėra daug. Kas perka. Pasak Erikos, voveraites daugiausia perka jaunimas: „Pinigėlių turi ir perka“.
Kalbino R.Mikalčiūtė, E.Ovčarenko nuotr.

Kur rasti. Šiame uostamiesčio turguje grybų pardavėjų vakar nebuvo matyti - niekas nesiūlė nei pirmųjų voveraičių, nei kitokių grybų. Tačiau prekiautojai kvietė paragauti kitų miško gėrybių - mėlynių ir žemuogių. Kiek kainuoja. Už stiklinę Jurbarko miškuose rinktų kvapnių žemuogių klaipėdietė Giedrė prašė 4 litų. Kas perka. Saldus šviežių miško uogų aromatas prie Giedrės prekystalio traukė įvairaus amžiaus žemuogių mėgėjus.
Kalbino J.Andriejauskaitė, E.Jankausko nuotr.

Vienas Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių, grupės „Antis“ lyderis A.Kaušpėdas, šią įsimintiną datą paminėjo koncertu Klaipėdoje.

„15min“ nuo šiol kiekvieną pirmadienį siūlys užsukti į Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos turgus bei palyginti ten parduodamų produktų kainas.

Pabėgęs žudikas vis dar laisvėje
Gintarė Dailydytė g.dailydyte@15min.lt

Iš Kauno tardymo izoliatoriaus sekmadienį pabėgęs 35-erių nuteistasis Vygintas Baltrūnas vakar vis dar tebebuvo laisvėje.
Nuo pat V.Baltrūno pabėgimo vykdoma intensyvi dėl nužudymo iš savanaudiškų paskatų nuteisto bėglio paieška, tikrinamos versijos, kur vyras galėtų slapstytis. Kauno tardymo izoliatoriaus direktorius Arnoldas Pranevičius pasakojo, kad kalinys paspruko, kai buvo vedamas iš pasivaikščiojimo. „Pasprukęs V.Baltrūnas užbėgo ant stogo, o tada peršoko ant kito stogo, nors tarp pastatų

Improvizuota istorinė eisena į Teatro aikštę.

E.Jankausko nuotr.

yra didelis tarpas. Nuo ten jis nušoko žemyn ir pabėgo. Pareigūnams nepavyko jo pavyti“, - sakė A.Pranevičius. Anot pareigūno, šiuo metu vyksta tarnybinis tyrimas, kurio metu paaiškės, ar dėl kalinio pabėgimo nėra kaltas darbuotojo aplaidumas. „Kiek tardymo izoliatoriaus darbuotojų saugo vieną kalinį, priklauso nuo vietos, kurioje jie tuo metu būna. Tą dieną, kai V.Baltrūnas pabėgo iš izoliatoriaus, prižiūrėtojo kompetencijoje buvo daugiau kalinių“, - pasakojo A.Pranevičius, neneigdamas, kad tardymo izoliatoriuje, kaip ir daug kur kitur, trūksta darbuotojų. Dėl pinigų pensininką nužudęs v yras vakar tebebuvo laisvėje, tačiau tardy-

mo izoliatoriaus direktorius buvo įsitikinęs, kad tikrai neilgam. „Tai pirmas atvejis, kai iš Kauno tardymo izoliatoriaus pabėga nuteistasis. Mes jį tikrai sučiupsime“, - sakė A.Pranevičius.

SPORTUI IR LAISVALAIKIUI

Turgaus g. 3, Klaipėda tel. 310689 Vytauto g. 104, Palanga tel. 51524 www.atletasplius.lt

POILSIAUTOJO PINIGINĖ
Tatjana Lavrinovič su sūnumi Danieliu į Palangą atlydėjo vyrą krepšininką Kšyštofą Lavrinovičių
Kokia jūsų šiųmetė vasara? Jau vykome poilsiauti į Turkiją, o dabar esame čia, Palangoje. Mums atostogos, tėčiui darbas. Kiek pinigų jau išleidote atostogoms? Su vyru mes pažįstami jau ketverius metus ir tik šiemet pirmąkart išvažiavome į Turkiją. Šioms atostogoms išleidome tiek, kiek ir visi normalūs žmonės: sumokėjome už kelionę, gerą viešbutį, suvenyrus. Mūsų važiavo daug - dvylika žmonių - tėvai, artimieji. Tad viskas atsiėjo apie 20 tūkstančių eurų. Tačiau viskas įskaičiuota į šią sumą, tad papildomai nieko neišleidome. O kaip atostogos Lietuvos pajūryje? Šalta čia. Palangoje - brangu poilsiauti. Jei norime nueiti į restoraną - brangu, viešbutis taip pat daug kainuoja. Gerai, kad Lietuvos krepšinio federacija leidžia krepšininkams kartu pasiimti šeimas, tad mokėti už poilsį nereikia.
Kalbino ir fotografavo T.Bručas.

Cukrinis diabetas – dar senovės Egipto gydytojų užfiksuota, tačiau, deja, iki šiol nepagydoma liga. Kasmet pasaulyje vis daugėja žmonių, kenčiančių nuo šios ligos ir jos komplikacijų. Prognozuojama, kad ligos plitimo mastai nesustos, o 2025 metais diabetikų skaičius pasaulyje gali išaugti iki 300 mln. Diabetas yra ne tik nepagydoma, bet ir klastinga liga žmonės ja suserga netikėtai, o kurį laiką dažnai net neįtaria esantys diabetikai, kas baisiausia, šis “ramybės” laikotarpis gali užtrikti net iki dešimties metų, kol nepasireikš lėtiniai ligos simptomai. KĄ DARYTI? Sergant cukriniu diabetu tyko daug pavojų - ilgainiui gali sutrikti įvairių organų veikla, atsirasti kraujotakos sutrikimų, pašlyti nervų sistema bei vystytis įvairios komplikacijos: periferinės neuropatijos, diabetinė pėda, sparčiai vystosi aterosklerozė, dėl to padidėja širdies infarkto ar smegenų insulto rizika. Nors liga ir nepagydoma, priemonių užkirsti kelią diabetui yra. Į pagalbą gali ateiti ozonas, kuris pagerina audinių mikrocirkuliaciją, kraujo gebėjimą patekti į organizmo toliausius kampelius, gerina audinių prisotinimą deguonimi, koreguoja hormoninius sutrikimus, pasižymi tiesioginėmis antibakterinėmis - antivirusinėmis savybėmis bei turi išreikšta imunomoduliacinį efektą. Ozonoterapeutai, naudodami gydomąsias ozono savybes, siūlo pažaboti ilgesniam laiko tarpui diabetą ir jo komplikacijas –kurio metu diabetikas kartais netgi… užmiršta savo ligą. ŠALIN VAISTUS! “Kad sergu diabetu, sužinojau netikėtai. Tiesiog profilaktiškai tikrinausi sveikatą, ir še tau, diabetas. Sužinojęs puoliau į paniką. Apie šią ligą žinojau nedaug, bet tai, kad ji nepagydoma, teko girdėti… Informacijos ieškojau visur. Tikėjausi, kad yra koks nors gydymo būdas, kuris leistų visiškai pagyti. Mintis, kad visą gyvenimą reikės nugyventi diabetiku, kėlė baimę. To “stebuklingo” būdo ieškojau ilgai, tačiau beviltiškai. Kai vienas senas pažįstamas, pasiūlė pabandyti ozonoterapiją, tik mostelėjau ranka. Juk vis tiek liga nepagydoma, ką ten gelbės kažkokia ozonoterapija. Bet smalsumas, taip pat ir viltis surasti tą “stebuklingą” gydymo metodą, išvaduosiantį iš griežtos diabetiko “dienotvarkės”, padarė savo. Susiradau gydytoją ozonoterapeutą, pasišnekėjau. Ir pagalvojau, kad blogiau tikrai nebus, o jei gydytojo pažadai išsipildys – tuo geriau. Sutarėme daryti dešimt ozonoterapijos procedūrų, gydy-

Cukrui kraujyje – ne!

tojas pažadėjo, kad sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje išsilaikys apie pusmetį. Iš tiesų, praėjus mėnesiui po procedūrų cukraus kiekis kraujyje nukrito iki normalaus lygio, kurį laiką aš netgi nevartojau vaistų. Ir turbūt pirmą kartą gyvenime džiaugiausi, kad gydytojas mane “apgavo” – žadėjo pusmetį, o normalaus lygio cukraus kiekis kraujyje išsilaikė aštuonis mėnesius. Dabar vėl ruošiuosi kartoti ozonoterapijos kursą. Ką padarysi, diabetas tokia liga, kad negali jos imti ir išgydyti visiems laikams. Aš tiesiog laimingas, kad bent jau pusei metų galiu tą ligą pamiršti”, - sako jau kelerius metus diabetu sergantis 64 metų Vidmantas iš Kauno. Jei norite kontroliuoti savo ligos eigą ir atitolinti diabeto komplikacijas, esate laukiamas medicinos centruose „Mirameda“: Šiaulių g. 5/1, Vilniuje, tel. (8-5) 212 55 66 arba 8 676 07774 Taikos pr. 4, Kaune, tel. (8-37) 333 557 arba 8 606 91120 Minijos g. 2, I korp., Klaipėdoje, tel. (8-46) 49 68 98 arba 8 606 91183

Užsk. UAB „Akvamira“, Nr. 119367.

6

ekonomika

2008 liepos 8 d., antradienis

Neįgaliesiems darbo rinkoje - sudėtingiau

ANALITIKAS KOMENTUOJA

Dar sykį apie naftą
Nerijus Udrėnas SEB Vilniaus banko vyriausiasis analitikas

Žmonėms su negalia rasti kelią į darbo rinką vis dar sudėtinga.

K.Vanago/BFL nuotr.

Eglė Gerulaitytė
e.gerulaityte@15min.lt

Nors Lietuvoje veikia daug socialinių įmonių, vykdomos įvairios integracijos programos bei projektai, ne visi negalią turintys žmonės sugeba įsidarbinti ir sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Lietuvoje iš viso yra apie 250 000 neįgaliųjų, iš jų pensinio amžiaus žmonių - apie 67 000, vaikų apie 16 000, o darbingų žmonių - daugiau nei 170 000. „Darbdaviai į neįgalų asmenį iš pradžių žiūri įtariai, tai natūralu. Tačiau vėliau, kai žmogus įsidirba ir darbdavys įsitikina, jog neįgalumas nekliudo jam tinkamai atlikti darbo, paprastai viskas būna gerai“, - sakė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) pirmininko pavaduotojas Sigitas Armanas. Vis dėlto, pasak jo, neįgalieji gali dirbti ne visus darbus, o daugumai jų darbą rasti sekasi sunkiai. „Jaunesni, išsilavinimą įgiję žmonės darbą, be abejo, susiranda lengviau. Kur kas sudėtingiau - vyresnio amžiaus žmonėms, tad jie paprastai dirba socialinėse įmonėse“, - pasakojo S.Armanas. Socialinės įmonės - tai iš dalies valstybės

finansuojamos bendrovės, įsipareigojusios priimti dirbti neįgaliuosius. „Šios įmonės sutvarkytos tikrai gerai, fi nansavimo netrūksta. Bet trūksta įvairovės“, - teigė S.Armanas. Anot jo, dauguma LASS priklausančių neįgaliųjų dirba masažuotojais, darbininkais. „Kai kurie net savo masažo salonus turi. Vis tik galimybės gana ribotos - žurnalistais, teisininkais ar socialiniais darbuotojais pavyksta įsidarbinti tik nedaugeliui jaunų, išsilavinimą turinčių žmonių“, - sakė S.Armanas. Pasak jo, nėra ir tiesioginio verslo susidomėjimo neįgaliaisiais. „Kontaktų su verslu mėginame rasti patys. Blogai į mus niekas tikrai nežiūri, gal tik iš pradžių kiek nerimauja. Tačiau galiausiai viską apsprendžia darbuotojo kvalifi kacija“, - neabejojo S.Armanas. „CV.lt“ darbo rinkos specialistas Tadas Rimkus teigė, jog įmonė sulaukia itin mažai neįgaliųjų prašymų įsidarbinti. „Taip veikiausiai yra todėl, kad dirbame rinkodaros, fi nansų, vadybos srityse, tad negalią turintys žmonės į tokius darbus pretenduoja retai. Tai tiesiog ne ta sritis“, - apgailestavo T.Rimkus. Pasak jo, atvejai, kai į vadybininko ar finansininko vietą mėgina pretenduoti žmogus su negalia, pavieniai. „Kontaktų nėra nei iš darbdavių, nei iš neįgaliųjų pusės“, - sakė T.Rimkus.

Darbdaviai į neįgalų asmenį iš pradžių žiūri įtariai, tai natūralu. Tačiau vėliau, kai žmogus įsidirba ir darbdavys įsitikina, jog neįgalumas nekliudo jam tinkamai atlikti darbo, paprastai viskas būna gerai.
Sakė S.Armanas.

Naftos brangimas šiemet atrodo nesustojantis – nuo metų pradžios nafta pabrango net 55 procentais ir priartėjo prie 150 JAV dolerių už barelį, t.y. statinę. Vienas naftos barelis sudaro 42 JAV galonus, arba 159 litrus. Išvertus tai į mums suprantamą kalbą vienas žalios naftos litras kainuoja jau du litus! Metų pradžioje paskelbtos drąsios prognozės, kad nafta gali per dvejus metus pasiekti 200 JAV dolerių lygį, jau neatrodo tokios nerealios. Kas kaltas dėl tokių naftos kainų? Įvardijamos bene trys pagrindinės priežastys – spekuliantai, spekuliantai, ir dar kartą spekuliantai. Tačiau ar iš tiesų? Kritikai sako, kad spekuliantams naftos nereikia, tačiau jie kelia kainas pirkdami vis didesnius kiekius. Pinigų srautas naftos prekyboje iš tiesų milžiniškai išaugo. Smunkant akcijoms, brangstanti nafta atrodo patraukli alternatyva pasiekti pelną. Pingantis doleris taip pat skatina prekeivius branginti naftą, nes didelė dalis prekybos rezultatų ir atitinkamai uždarbis skaičiuojamas ne JAV doleriais, o Šveicarijos frankais ar eurais. Tačiau spekuliantų drąsa greitai išblėstų, jei nerastų pirkėjų. Juk didžiausi ateities sandoriai yra sudaromi trijų mėnesių laikotarpiui. Tai yra, pasibaigus šiam laikotarpiui, jie randa, kam parduoti šią naftą, kuriems iš tiesų jos reikia ir ją perdirba. Todėl spekuliantų nemažėja, o jų drąsa dar auga. Šiomis dienomis pasirodė drąsuolių, kurie Čikagos prekių biržoje jau surizikavo ir investavo mažas sumas į pasirenkamuosius sandorius tikėdamiesi, kad iki metų pabaigos nafta kainuos 300 JAV dolerių. Tokią drąsą paskatino tarptautinės energetikos agentūros pranešimas, kad naftos išgavimas ne OPEC šalyse auga lėčiau nei prognozuota. Esant tokioms aukštoms naftos kainoms, vartotojai turėtų riboti naftos produktų vartojimą, o tiekėjai – padidinti naftos išgavimą. Nors vartojimas išsivysčiusiose šalyse dėl lėtėjančio ūkio augimo iš tiesų pradėjo mažėti, tačiau Kinijoje, Indijoje vartojimas dar tebeauga, nes šios valstybės subsidijuoja degalus. Tiesa, Indija, Indonezija, Malaizija jau karpo subsidijas, tačiau Kinija tik po olimpinių žaidynių pasiryš tokiam žingsniui. Saudo Arabijos investicijų programa padidinti naftos gavybą trečdaliu nesustabdė naftos brangimo. Tam, kad naftos kainos stabilizuotųsi, reikia ne pažadų, o realių investicijų į naftos išgavimą ar alternatyvų kūrimą. O tai yra sudėtingi projektai ir užtrunka ilgiau nei planuota.

DEGALŲ KAINOS
95 98 Dyzelinas 4,15 4,24 4,41 4,06 4,10 4,01 4,06

4,37 4,32 Degalų kainos Vilniaus degalinėse liepos 7 dieną. *Nurodytos vidutinės degalų kainos ir skirtumas įvairiose degalinėse gali svyruoti iki 3 ct.

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Asta Bliūdžiutė Redaktorė a.bliudziute@15min.lt Jurga Vaičiūtė Dienos redaktorė j.vaiciute@15min.lt

Regimantas Urbanas Rinkodaros vadovas r.urbanas@15min.lt Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 407,000 nuolatinių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2008 m. žiema
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 80 000. ISSN 1822-5330. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

2008 liepos 8 d., antradienis

aktualijos
Lietuvoje sekmadienį minėta Mindaugo karūnavimo diena.
Sostinės Simono Daukanto aikštėje sveikindamas ceremonijos dalyvius prezidentas Valdas Adamkus pabrėžė, kad Mindaugo karūnavimo šventė kviečia prisiminti Tėvynės istoriją, apmąstyti dabartį, pasidalyti ateities lūkesčiais. V.Adam-

7

Treniruotėje - patyrusio parašiutininko žūtis

Paminėta Valstybės diena
kus daugiau nei 50 Lietuvos ir užsienio šalių piliečių apdovanojo Lietuvos ordinais ir medaliais. Vyčio kryžiaus ordinu apdovanoti Afganistane žuvusio kario Arūno Jarmalavičiaus artimieji. Apdovanojimą už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančiuosius atsiėmė ir trejų metų Titas Lubys, iš gaisro Šilutėje išgelbėjęs savo tėvus.

Valstybės dieną S.Daukanto aikštėje vyko iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija, kurią stebėjo būrys vilniečių ir miesto svečių. R.Vilimo/BFL nuotr.

Seimas vėl spręs AT dilemą
Parašiutininkų treniruotė Marijampolės aerodrome baigėsi tragedija - prie žemės priartėjęs L.Logminas padarė klaidą, kuri jam kainavo gyvybę. Marijampolės aerodromo nuotr.

Prezidentas Valdas Adamkus žada Seimui antrą kartą teikti siūlymą atleisti Vytautą Greičių iš Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininko pareigų ir šįkart tikisi pritarimo.
Anot V.Adamkaus, parlamento vadovybė siūlė pakartotinai teikti siūlymą atleisti V.Greičių iš AT pirmininko pareigų ir žadėjo, jog šįkart parlamentarai tam pritars. Praėjusį ketvirtadienį Seimas nepritarė V.Adamkaus teiktam V.Greičiaus atleidimui iš AT pirmininko pareigų. Šian-

Gediminas Gasiulis
g.gasiulis@15min.lt

Marijampolės aerodrome savaitgalį vykusi parašiutininkų treniruotė baigėsi tragedija. Klaida patyrusiam 43 metų parašiutininkui Linui Logminui kainavo gyvybę.
Nelaimė įvyko sekmadienio vakarą, 18 valandą 20 mi-

nučių. „Buvo atliekami treniruočių šuoliai. Jo parašiutas išsiskleidė, viskas atrodė gerai. Priartėjęs prie žemės jis atliko planuotą 90 laipsnių posūkį, bet buvo per arti žemės, kokiais 5-8 metrais per žemai. L.Logminas nespėjo atgauti pusiausvyros, su-

stabdyti parašiuto ir rėžėsi į žemę“, - „15min“ sakė Marijampolės aeroklubo vadovas Alvydas Danilaitis. Vilniečiui L.Logminui plyšo ši rd ies aor ta. A not A.Danilaičio, vos po kelių minučių prie sužaloto parašiutininko atvyko medikai, ku-

Visi klysta. Ir lakūnas Vytautas Lapėnas padarė klaidą, kuri jam kainavo gyvybę.
Sakė A.Danilaitis.

rie jį bandė gaivinti dar apie 40 minučių, tačiau pastangos buvo bevaisės - konstatuota mirtis. „Jis buvo patyręs parašiutininkas, klubui priklausė ketverius metus, tai buvo jo 416 šuolis“, - teigė nuo 1985 metų parašiutu šokinėjantis A.Danilaitis.

dien baigiasi V.Greičiaus devynerių metų kadencija, tad AT kuriam laikui liks be vadovo. Dėl V.Greičiaus atleidimo turėtų būti balsuojama liepos 14 arba 15 dieną, mat parlamentarai sutarė po liepos 4-osios posėdžio padaryti dešimties dienų pertrauką. Praėjusią savaitę diskusijose parlamentarai pabrėžė, jog, nepaisant kadencijos trukmės, tik Seimas sprendžia, ar atleis AT vadovą, ar ne. Nauju AT pirmininku prezidentas ketina siūlyti Joną Prapiestį.

Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

8

pasaulis
sitiko po to, kai D.Medvedevas tapo Rusijos prezidentu. JAV nori Lenkijoje pastatyti 10 raketų gaudytuvų, o kaimyninėje Čekijoje - radiolokatorių bazę. Vašingtonas yra užsiminęs, jog, žlugus deryboms su Lenkija, Lietuva būtų gera alternatyva. Vakar „gelbėti“ derybų į Vašingtoną išskrido Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. Rusija mano, kad PRG skydas kelia grėsmę jos saugumui. Nepaisant nesutarimų, JAV ir Rusijos lyderiai ketina tęsti derybas dėl PRG skydo Europoje. Be PRG, prezidentai kalbėjosi apie galimai branduolinį ginklą siekiantį pasigaminti Iraną, prekybą ir investicijas, taip pat padėtį nuo Gruzijos atskilusioje Abchazijos respublikoje.

2008 liepos 8 d., antradienis

D.Medvedevas nuogąstauja dėl PRG
Pirmajame oficialiame susitikime Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir JAV vadovas George'as W.Bushas minėjo Lietuvą. D.Medvedevas pareiškė, kad priešraketinės gynybos (PRG) skydo elementams Lietuvoje ne vieta.
„Rusijos prezidentas atvirai išreiškė savo rimtą susirūpinimą pranešimais apie JAV ir Lietuvos derybas dėl galimo priešraketinių bazių įrengimo. Buvo pasakyta, kad Rusijai tai absoliučiai nepriimtina“, - sakė D.Medvedevo patarėjas diplomatijos klausimais Sergejus Prichodka. JAV ir Rusijos vadovai lankosi Japonijoje, kur vyksta Didžiojo aštuoneto (G-8) viršūnių susitikimas. Vakar jie pirmą kartą su-

EKONOMIKOS KRIZĖ
Pagrindiniai G-8 lyderių susitikimo klausimai – kylančios maisto ir degalų kainos. Pirmąją susitikimo dieną stipriausių pasaulio valstybių vadovai diskutavo su Afrikos lyderiais. Pastarieji kritikavo „pasaulio galinguosius“ už pažadų nevykdymą – Afrika nesulaukia žadėtos paramos. Dalis G-8 lyderių išreiškė susirūpinimą dėl kontraversiško Zimbabvės prezidento Roberto Mugabe perrinkimo.

Kadenciją už mažiau nei 200 dienų baigiantis JAV vadovas G.W.Bushas (d.) D.Medvedevą apibūdino kaip „sumanų vyruką“.

AFP/Scanpix nuotr.

Kabulą sudrebino mirtininko išpuolis
Afganistano sostinę Kabulą vakar sudrebino galingas sprogimas, per kurį žuvo 41 žmogus, dar 141 buvo sužeistas.
Mirtininko vairuojamas automobilis, prigrūstas sprogmenų, rėžėsi į Indijos ambasados vartus. Per sprogimą visiškai suniokoti keturi gatvėje stovėję automobiliai, gatvę nuklojo žuvusiųjų ir sužeistųjų kūnai. Mirtininkas automobilį susprogdino tuo metu, kai į ambasados teritoriją važiavo du diplomatiniai automobiliai. Dalis sužeistųjų – gyventojai, ambasadoje laukę vizų. Nukentėjo ir netoliese turguje buvę žmonės. Penki žuvusieji – Indijos ambasados darbuotojai. Taip pat žuvo penki afganai, buvę netoliese esančioje Indonezijos ambasadoje. Tai – daugiausia aukų pareikalavusi ataka Kabule per pastaruosius septynerius metus, kai iš Afganistano sostinės buvo išvaryti talibų kovotojai. Atsakomybės už išpuolį neprisiėmė jokia organizacija. Indija palaiko glaudžius ryšius su Afganistano vyriausybe ir finansuoja kelis didelius infrastruktūros projektus.

Pamplonoje vėl paleisti buliai

Vakar Ispanijos Pamplonos mieste prasidėjo kasmetinė fiesta, kurioje savanoriai patrakėliai bando išvengti po gatvę laisvai bėgiojančių bulių. Pirmąją šventės dieną sužeista mažiausiai 13 žmonių, vienas jų sužeistas sunkiai. Dar vienas žmogus vakar žuvo, tiesa, jis nedalyvavo lenktynėse, o nukrito nuo senovinės 30 metrų sienos. Pranešama, jog žuvo turistas iš Airijos. Nuo 1924 m. vykstančioje fiestoje yra žuvę 13 žmonių. AFP/Scanpix nuotr.

Berlyne, vaškinių figūrų muziejuje, 41 metų vokietis, buvęs policininkas, nutraukė vaškinės Adolfo Hitlerio figūros galvą. Įvykio liudininkai tikina, kad iš pradžių viskas atrodė kaip nekaltas pokštas: esą vyras vaidino susigrūmęs su natūralaus dydžio fiurerio statula. Vyriškį sulaikė apsaugininkai, tačiau šis išsprūdo jiems iš rankų ir nutraukė vaškinės figūros galvą.

Berlyno „Madam Tussaud“ vaškinių figūrų muziejus atidarytas šeštadienį. 200 tūkstančių eurų (690 tūkst. litų) kainavusia A.Hitlerio statula lankytojai galėjo „pasidžiaugti“ vos tris minutes, mat Franku L. prisistatęs vyriškis buvo antrasis muziejaus lankytojas. Po incidento vaškinis A.Hitleris išneštas iš muziejaus. Policija vyrą sulaikė, jis apkaltintas svetimo turto niokojimu.

Puslapis parengtas pagal BNS, BBC, CNN ir „15min“ inf.

Vaškinis A.Hitleris neteko galvos

2008 liepos 8 d., antradienis

ekranas

9

TV šiandien
21.00 11.00 21.40 23.15

liepos 8 dienai

20.50

„Pinigų taksi“
Nieko neįtariantys žmonės įsėda į taksi automobilį norėdami važiuoti savo reikalais ir netikėtai sužino, kad atsiduria televizijos žaidime su šansu laimėti pinigų! 13.55 „Nenugalimieji reindžeriai“ (86). 14.20 Animacinis serialas „Vėžliukai nindzės“ (55). 14.45 Animacinis serialas „Pinkis ir Makaulė“ (60). 15.10 Animacinis serialas „Raganaitė Sabrina“ (59). 15.35 „Svetimos nuodėmės“ (45, 46). 17.35 „Miesto romansas“ (87). 18.42 Žodis - ne žvirblis. 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 Le Broniaus šou. 20.00 „Ir vis dėlto aš myliu“ (5). 21.00 Pinigų taksi. Realybės šou. Vedėja Karina Krysko. 21.30 Kitas! Realybės šou (N-14). 22.00 Žinios. Verslas. Kriminalai. 22.24 Sportas. 22.28 Orai. 22.30 „Bėglių medžiotojai“ (5) (N-7). 23.30 „Skaičiai“ (30) (N7). 00.30 „Arti namų“ (8).

„Biznio vaikai“
Metas negali suprasti savo darbštuolio tėvo, kuris laisvalaikį su šeima aukoja dėl darbo. Berniukas sugalvoja, kad geriausia sutramdyti tėtušį – perimti jo akcijas. 11.00 „Biznio vaikai“. Komedija. Rež. Blairas Treu. Vaid. JAV, 2000 m. (kart.). 13.05 „Zoro“. 13.35 „Titanų klasė“. 14.05 „Tikrieji pabaisos“. 14.35 Animacinis serialas „Kempiniukas“. 15.05 „Simpsonai“. 15.35 „Spąstuose“. 16.40 „Marina“. 17.40 „Rožių karas“. 18.45 TV3 žinios. 19.10 TV pagalba. 20.10 TAIP arba NE. 21.10 „Moterys meluoja geriau“ (76). 21.45 TV3 vakaro žinios. Sportas. Orai. 22.00 „Peterburgo banditai“. 23.00 „Bėgantis taikinys“. Detektyvinis trileris. Rež. Johnas Woo. Vaid. Jeanas Claude'as Van Damme'as, Lance'as Henriksenas. JAV, 1993 m. (N-7). 01.00 „Peterburgo banditai“. 02.00 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos. 04.00 Pabaiga.

„Pavojinga teritorija“ (2)
Britanijos slaptosios tarnybos diktatoriui Mao Dzedunui tiekė karo techniką ir amuniciją mainais už Honkongo sutarties pratęsimą dar šimtui metų. 14.20 Pinigų lietus. Interaktyvusis šou. Tiesioginė transliacija. 15.40 Animacinis serialas „Pokemonai“ (30, 31). 16.30 Smagiausios akimirkos. Humoro laida. 17.00 „Sprendimai“ (N-7). 18.00 „Kol mirtis mus išskirs“ (142). 19.00 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7). 20.00 Žinios. 20.20 Akistata su Lietuva. 20.35 „Už viską tau dėkoju“ (6). 21.40 „Pavojinga teritorija“ (2). Veiksmo. Rež. Lawrence'as Gordonas Clarkas. Vaid. Ingeborga Dapkūnaitė, Robas Low, Kennethas Cranhamas, Jurgenas Prochnow. Didžioji Britanija, Kanada, Liuksemburgas, 1996 m. 23.30 Žinios. 23.45 Amerikietiškos imtynės (N14). 00.45 Pinigų lietus. Interaktyvusis šou.

„Nusikalstami protai“
Geriausi FTB agentai, kurių būriui vadovauja Aronas Hotčneris. Jie sugeba suvokti ir išanalizuoti žiauriausių bei gudriausių nusikaltėlių mintis, numato jų tolesnį elgesį. 14.45 W.Disney'aus valanda. „Ančiukas Donaldas“ (80), „Liūtas karalius. Timonas ir Pumba“ (57). 15.40 „Žalieji hektarai“ (6). 16.10 Dok. serialas „Michaelos nuotykiai gamtoje“ (38). 16.35 „Štai taip!“ (39). 17.05 „Komisaras Reksas“ (84) (N-7). 18.00 Labas vakaras. 18.30 Žinios. 18.45 „Namelis prerijose“ (171). 19.35 „Volkeris, Teksaso reindžeris“ (170). 20.25 Loterija„Perlas“. 20.30 Panorama. 20.50 Verslas. 20.56 Kultūra. 21.01 Sportas. 21.07 Orai. 21.10 Žurnalisto tyrimas. 22.04 Loterija „Perlas“. 22.05 „Las Vegasas“ (18) (N-7). 23.00 Vakaro žinios. 23.10 Sportas. 23.12 Orai. 23.15 „Nusikalstami protai“ (38) (N-7). 00.05 „Specialioji jūrų policijos tarnyba“ (3/4) (N-7).

„Pirmoji nuodėmė“
Egzotiškoji Kuba, XIX amžius. Luisas Antonio Vargasas – turtingas kavos pirklys, neįprastu būdu susiradęs savo antrąją pusę Amerikoje. 11.30 „Meilės paslaptys“ (4) (N-7). 12.30 Vaidybinis filmas „Paskutinis legionas“. Nuotykių. JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, 2007 m. 14.20 Vaidybinis filmas „Vagių karalius“. Nuotykių. Liuksemburgas, Didžioji Britanija, Vokietija, 2006 m. 16.10 Vaidybinis filmas „Moterų šalyje“. Melodrama. JAV, 2007 m. (N-7). 18.00 Televizijos serialas „Merfio dėsnis“ (7) (N-7). 19.00 Televizijos serialas „Žmogžudysčių skyrius: gyvenimas gatvėje“ (7) (N7). 20.30 Laida „Ieškokime geriausio!“ (vedėja Karolina Šeštokaitė). 20.50 Vaidybinis filmas „Pirmoji nuodėmė“. Prancūzija, JAV, 2001 m. (N-14). 23.25 Vaidybinis filmas „Baladė apie Džeką ir Rožę“. Drama. JAV, 2005 m. (N-7).

Naujo serialo ašis - smegenys
„Grei anatomiją“ LNK eteryje pakeis naujasis JAV serialas „Smegenų masė“.
3 svarus arba 1,4 kg sveriantis „protingiausias“ žmogaus organas yra šio serialo ašis. „Smegenų masė“ - tai medicininė drama apie geriausių Niujorko neurochirurgų komandą, tyrinėjančią smegenis – intelekto branduolį, jausmų ir sielos centrą bei didžiausią medicinos iššūkį. Grupei vadovauja daktaras Dagas Hensonas, nepakartojamas neurochirurgas, kuriam smegenų darbas prilygsta laidams dėžutėje. Jo padėjėjo daktaro Džonatano Sigerio manymu, žmogaus smegenis operuoti galima tik nors šiek tiek pažįstant patį žmogų. Hensonas mieliau koncentruojasi į painiavą žmonių kaukolėse nei į pačius žmones, tuo tarpu Segeris naudojasi savo žavesiu, instinktais ir intuicija, kad patenkintų emocinius ir psichologinius savo pacientų poreikius. Nors šių dviejų daktarų požiūris į pacientų gydymą skiriasi, jis nesikerta su bendra jų aistra, smegenimis ir augančia, kartais slapta, abipuse pagarba vienas kito talentui ir požiūriui. Seriale vaidina „Sekso ir miesto“ žvaigždė Cynthia Nixon. „Smegenų masė“ – pirmadieniais 23.30 val. per LNK nuo liepos 14 dienos.

KINO REPERTUARAS

„Seksas ir miestas“

KLAIPĖDA ,,CINAMON“
Hankokas (Veiksmo komedija) 11.00 13.15 15.30 17.45 20.00 22.15 Patologija (Kriminalinis siaubo trileris) 18.15 20.15 22.15
„Sekso ir miesto“ žvaigždę Cynthia Nixon LNK žiūrovai galės išvysti naujajame seriale „Smegenų masė“.

Įvykis (Trileris) 15.45 22.00 Neralusis Halkas (Nuotykių filmas) 10.45 Seksas ir miestas (Romantinė komedija) 21.00 Kung Fu Panda (Animacinė komedija) 11.00 12.45 14.30 16.15

Nimės sala (Nuotykinė komedija šeimai) 10.45 13.00 15.15 Ieškomas (Veiksmo) 12.30 14.45 17.00 19.15 21.30 Niekada nepasiduok (Veiksmo drama) 19.30 21.45 Velniop tą Sarą Maršal (Romantinė komedija) 11.15 13.30 17.30 19.45 Narnijos kronikos: princas Kaspijanas (Fantastinis nuotykių filmas) 12.00 15.00 18.00 Prieglauda (Siaubo) 17.15

Seserų kova dėl milijono

PALANGA ,,NAGLIS”
Hortonas (animacinis nuotykių) 12.00 Geležinis žmogus (veiksmo) 13.40 Kung Fu Panda (animacinė komedija) 15.50 21 (drama) 17.40 Karalienės sesuo (drama) 19.50 Be abejo, turbūt (komedija) 22.00

Būsimoji geodezininkė Violeta, pasikliaudama savo nepaprasta intuicija, kovos dėl milijono TV3 žaidime „TAIP arba NE“. Kadras iš laidos

Šį kartą azartiškajame „Taip arba Ne“ žaidime – dviejų seserų kova dėl pusės milijono.
Prie žaidėjo stalo stos būsimoji geodezininkė Violeta iš Vilniaus, nusiteikusi išlošti tiek, kad užtektų ir būstui, ir automobiliui. Mergina pasirinks vienuoliktu numeriu pažymėtą lagaminą, mat kovo vienuoliktąją švenčia savo gimtadienį. Pasikliovusi tokia data, mer-

www.nemokekuzspauda.lt

gina neprašaus – jos lagamine slypės įspūdingo dydžio suma, bet apie ją Violeta sužinos tik žaidimo pabaigoje. O iki tol, padedama sesers Loretos, sėkmingai keliaus link savo tikslo. Tačiau, kaip neretai nutinka, kelios sudėtingos situacijos žaidime, kelios iškritusios didelės pinigų sumos sutrikdys žaidėją ir privers suabejoti savo sėkme. Ne veltui tokiose situacijose

žaidėjai kreipiasi pagalbos į juos atlydėjusius artimuosius. Violetos sesuo patars ne vieną kartą ir iš tiesų sėkmingai, tačiau lemiamą akimirką jos patarimu Violeta ims abejoti… Ir visai be reikalo, nes paaiškės, kad Loreta turi nepaprastą intuicijos dovaną. Ar seserys išsaugos savąjį didelę sumą slepiantį lagaminą paaiškės šiandien 20.10 val. TV3 žaidime „TAIP arba NE“.

„Niekada nepasiduok“

2008 liepos 8 d., antradienis

skelbimai
Baldai
Sklypas mieste Klaipėdos m., Jakai 10,92 a 145 000 Lt; +370 65762192 Aruodas.lt Nr: 7-78800

11

Nekilnojamasis turtas
Nebrangiai išnuomojamas kambarys 2 kambarių bute bet kuriam laikui. Plotas 13,9 kv.m. Virtuvė bendra, Naujakiemio g. Tel.: 8 631 97356, 8 690 58983. Įmonė išsinuomotų sandėliavimo patalpas (apie 50 kv.m.) PALANGOJE vasaros sezonui. Tel. 8 655 34281. Mažeikių raj. Viekšnių miestelyje PARDUODAMAS 65,5 kv/m NAMAS. Bendras plotas 9 arai žemės (su namu). Namui reikalingas remontas, kūrenamas krosnimi, yra šulinys, didelis sodas. Namas stovi ramioje gatvėje. Iki miestelio centro 5-7 min. kelio pėsčiomis. Kaina sutartinė. Tel. 8 618 58746.

Spintos stumdomosiomis durimis pagal individualius užsakymus. Platus medžiagų pasirinkimas. Tel.: 8 689 06145, 8 643 00725.

Mokslas
Netradiciniai mokymai. JOGA, REIKI, MER-KA-BA, MEDITACIJA. Pradedantiesiems ir pažengusiems nuo liepos 8 d. (antradienis). Gyvenkime sveikiau, dvasiškiau, turtingiau. Ves Nijolė Diržininkienė. Registracija tel.: 8 651 31637, 8 46 340033.

Transportas
Airių kompanija naujais mikroautobusais, palaikančiais temp. režimą, gabena krovinius maršrutu Airija-Lietuva (Latvija)-Airija. Pristatymas nuo durų iki durų. Visi kroviniai apdrausti, sutvarkome reikalingus dokumentus. Tralais vežame automobilius ir kt. techniką. Tel.: 8 621 91362, +353872822952. Perkame įvairių markių automobilius, gali būti su defektais ar be jų iki 15000 Lt. Pasiimame patys. Tel. 8 648 21921. Automobilių dujų įrangos servisas. Montavimas (išsimokėtinai), remontas. Automobilių signalizacjų montavimas. Tel.: 8 46 415477, 8 606 11399. Artojo g. 7.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www.aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.
Butas Klaipėdos m., Šilutės pl. 71 m2, 3 k., 3a/5, 1964 m. 370 000 Lt; +370 69823484 Aruodas.lt Nr: 1-326158

Namas Klaipėdos m., Rūko g. 245 m2, 3 k., sklypas 11 a, 2006 m. 1 550 000 Lt; +370 68794030 Aruodas.lt Nr: 2-91729
Skelbimai įdėti didžiausio nekilnojamojo turto portalo www.aruodas.lt, kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą [15 minučių] už specialią kainą.

VAIRAVIMO KURSAI
UAB „Kerulis ir partneriai“

Kategorijos MA, A, B
Moksleiviams taikomos nuolaidos

Taikos pr. 24-302 kab. Tel.: 8 612 31111 www.ismokvairuoti.lt

NUOLAIDA 200 Lt!!!
Išmok vairuoti su nauju VW NEW BEETLE !
8 695 55954, 8 46 259461

Su iškirpta reklama

Gyvūnai
Parduodu taksų veislės šuniukus. Tel. 8 615 99004.

Grožis, sveikata
Konsultuoja akušeriai ginekologai, urologai, kardiologai, dietologas, neurologas, dermatovenerologas, šeimos gydytojai. Nėščiųjų priežiūra (gyd.T.Karpavičiūtė ir L.Janušas). Echoskopijos (kraujagyslių, peties, kelio sąnario ir kitos), gastrofibroskopijos, tyrimai. Naujiena! Nemokamos konsultacijos: su siuntimu neurologo (su kaklo kraujagyslių tyrimu) ir reabilitologo (su 5 procedūromis), be siuntimo - dermatologo (dėl apgamų, papilomų dermatoskopijos bei šalinimo). Taikos pr. 28 - 301, tel. 8 46 410570, www.kaklinika.lt.

www.respublikosvm.lt

Paslaugos
UAB „Raguvilė“ atlieka: valymo po statybos ir remonto darbų, akmens masės plytelių impregnavimo ir parketo atnaujinimo, santechnikos ir vidaus inžinerijos, teritorijų apželdinimo ir trinkelių klojimo darbus. Tel. 8 683 83994. Kompiuterių meistras į namus. Tel. 8 607 90911. Metalo gaminiai. Laiptinių (domofonai), rūsių, šarvuotos durys. Garažo vartai. Laiptų karkasai. Kalvystės darbai. Tvorelės, vartai, turėklai, grotelės, kepsninės su ratais. Išsimokėtinai. Tel.: 8 46 415477, 8 606 11399, Artojo g. 7. AKCIJA. 10 % NUOLAIDA. Naujiena. Geriausia Lietuvoje. Profesionalus vonių restauravimas, patikimiausiomis technologijomis, ypatingai atsparia emale, kliento namuose. Be dulkių. Garantija 5 m. Įvairūs atspalviai. Tel.: 8 677 44322, 8 671 94194. Palydovinės TV sistemos, Kompiuterių remontas, diegimas, moderzinavimas bei kitos IT paslaugos už prieinamą kainą. Dirbame ir savaitgaliais. www. itgidas.lt. Tel. 8 647 33344. Limuzinų LINCOLN nuoma. Vestuvinės puokštės. Patalpų ir automobilių dekoracijos. Tel. 8 674 42028. Parduodame kompiuterinę bei buitinę techniką. Greitai ir kokybiškai remontuojame kompiuterius. UAB „Relkonta“, Liepų g. 48 b. Tel. 8 46 311591, 8 46 311592. Gaminame vizitines korteles. Tel. 8 46 420138.
www.nemokekuzspauda.lt

Statyba
Dengiame STOGUS. Pilame pamatus. Atliekame mūro darbus, vidaus apdailą. Kokybė garantuojama. Darbai atliekami greitai. Tel. 8 657 92330. UAB „Fabrikas LT“ parduoda, nuomoja, montuoja fasadinius pastolius, mobilius bokštelius. Tel. 8 657 92229. ELEKTROS INSTALIACIJOS DARBAI, PROJEKTAVIMAS, PRIDAVIMAS INSPEKCIJAI. ŽAIBOSAUGA, ATLIKIMAS, PROJEKTAVIMAS. Tel. 8 681 72741. Įmonė atlieka grindų betonavimą. Tel. 8 652 83215.

Parduoda
SKAITMENINĖ TELEVIZIJA BE ABONENTINIO MOKESČIO. Programos lietuvių kalba, plius 300 geriausių pasaulio programų. Montuojame ir prižiūrime. UAB „RAM ir Ko”. Tel.: 8 683 12345, 8 684 63079. VIDAUS DURYS. Didelis asortimentas: laminuotų, faneruotų ir medinių. Spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Mažiausių kainų garantija. Konsultacija. Tel.: 8 605 32023, 8 678 53714. Įmonė įvairiais kiekiais parduoda statybinį polistirolį. Tel. 8 699 09867. Plytelių ir vonios įrangos salonas "JUPOJA". Užsisakykite plytelių mūsų salone už 2000 Lt sumą ir mes Jums patalpą suprojektuosime bei reikiamą plytelių kiekį paskaičiuosime NEMOKAMAI. Visai vonios įrangai nuolaida 10 proc. Ekspozicijai - nuolaida iki 50 proc. Nuolaidos galioja iki š.m. liepos 31 d. Mūsų adresas: Danės g. 45, Klaipėda. Tel.: 8 46 474719, 8 698 11750.

DURYS
SPYNOS SEIFAI
Naikupės 36 Šilutės pl. 23
Tel.300895 Tel. 300929

šaldytuvų remontas
Užpildome automoblių kondicionierius Suteikiame garantiją Birutės 12, Tel: 410000 Mob. tel.: 8685 31353
• Vidaus apdailos ir remonto darbai • Trinkelių klojimas • Ventiliojamu lauko fasadu montavimas • Garažo vartai • Metalo konstrukcijos • Nestandartinės metalo konstrukcijos • Tvorų statymas • Tinkavimas • Gipsokartono montavimas • Elektros instaliacija Klaipėda 8 68473723, 8 68473772, e-pastas: titulas@inbox.lt PVM mokėtojai

Visų markių

BALKONŲ ĮSTIKLINIMAS
SLANKIOJANČIOMIS ALIUMINIO SISTEMOMIS

Darbas
Nuolatiniam darbui Italijos keleiviniuose keltuose reikalingi vaikinai ir merginos, kalbantys italų arba prancūzų k. Atlyginimas 6000 lt. UAB „BAKENA“, Liepų g. 16-306, Klaipėda. Tel.: 8 46 410735, 8 687 11651, www. bakena.com, el.p. crewbakena@ takas.lt. Legalus darbas Olandijoje (įdarbiname nemokamai). Reikalingi suvirintojai, laivų korpusininkai, elektrikai, tinkuotojai, dažytojai, darbuotojai žemės ūkyje, ir daugelis kitų specialistų. Savo CV anglų kalba siųskite el.p cv@ dutchbaltic.nl. Tel.: 8 612 73001, 8 620 68824. VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ Klaipėdos filialui skubiai reikalingi darbuotojai: vidaus ligų gydytojas, medicinos biologas, klinikos laborantas. Informacija tel. 8 46 365305. Įmonei reikalingi suvirinimo siūlių valytojai. Geros sąlygos, socialinės garantijos. Tel. 8 638 63757. Saugos tarnyba EUROCASH1, UAB Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą apsaugos darbuotojams(-joms). Įmonė siūlo konkurencingą atlyginimą. Gyvenimo aprašymus siųsti el.p. info@eurocash1. lt. Informacija tel. Vilniuje: 8 5 2744297, 8 5 2744686, 8 659 64395, adresas Justiniškių g. 64, Vilnius; informacija Kaune: 8 659 38353, 8 37 214463, adresas Karaliaus Mindaugo pr. 49, informacija Klaipėdoje: 8 659 88763, 8 462 40360. Darbas Vilniuje! Topleso, striptizo ir go-go šokėjoms. Kviečiame simpatiškas, komunikabilias merginas (nuo 18 m.). Tai puiki galimybė užsidirbti vakarietišką atlyginimą. Tel./faks.: 8 5 2335384, 8 676 39789, el.p. edenclub@edenclub.lt. UAB „Virenda“, dirbanti rinkoje 14 metų, ieško nuolatiniam darbui šaltkalvių - remontininkų šakinių krautuvų remontui. Informacija UAB „Virenda“, Klaipėda. Tel.: 8 46 310070, 8 698 31538.

Ilgaamžės, patogios naudoti, atsparios temperatūros pokyčiams, įvairių atspalvių
Klaipėdos

Profalis

Taikos pr. 55, Klaipėda Mob. tel.: 861575775 Faks.: 46 382984

VIZOS DRAUDIMAS
Skelbimai dienraštyje "15min" kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami
Elektroniniu paštu: skelbimaiklaipeda@15min.lt arba faksu (8 46) 257 800
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje: Gavėjas UAB „15 minučių“, AB bankas "Snoras" banko kodas 00758, b.s. LT 65 0075 8000 6646 7197 2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu. H.Manto g.3/ Vytauto g. 28 Tel./Faks. 313166, tel. 400046

Naujas adresas!

BILIETAI

„Old Port Hotel“ viešbučiui nuolatiniam darbui reikalingas barmenas (-ė) – padavėjas (-a). Reikalavimai: anglų ir rusų kalbų mokėjimas, darbo patirtis būtų privalumas. Visos socialinės garantijos, įdomus darbas jauname ir draugiškame kolektyve. CV siųsti el.p. personalas@oldporthotel.lt. Legalus darbas Olandijoje (įdarbiname nemokamai). Reikalingi suvirintojai, laivų korpusininkai, elektrikai, tinkuotojai, dažytojai, darbuotojai žemės ūkyje ir daugelis kitų specialistų. Savo CV anglų kalba siųskite el.p cv@ dutchbaltic.nl. Tel.: 8 612 73001, 8 620 68824. AB „Klaipėdos mediena“ reikalingi: šaltkalvis - remontininkas, chemikas, elektrikas - automatikas, operatorius (tecn. išsilavinimas). Informacija tel. 8 46 469513.

Teisinių konsultacijų įmonė
• Nesutariate su sutuoktiniu ir manote, kad santuoką išsaugoti nebeįmanoma? • Norite įkeisti ar parduoti šeimos nekilnojamąjį turtą? Tvarkote paveldėjimo reikalus? • Esate paskolinęs pinigų ir nežinote kaip susigrąžinti skolą, patyrėte žalos? • Norite parduoti, pirkti, mainyti ar nuomoti, ketinate teikti paslaugas? • Turite kitų rūpesčių? Teikiame teisinę pagalbą gyventojams, konsultuojame ir ruošiame procesinius dokumentus teismui, kitoms valstybinėms institucijoms, rengiame įvairias sutartis, tarpininkaujame sprendžiant ginčus. UAB „Sprendimų legionas“, Žvejų g. 2-311, Klaipėda Tel. +370 622 145 07, info@sprendimulegionas.lt

Daugiau informacijos: tel. Klaipėdoje (8 46) 257900, el. paštu skelbimaiklaipeda@15min.lt

12

sportas

2008 liepos 8 d., antradienis

Marijampolės pažiba - stadionas
Maksimas Melnikovas
m.melnikovas@15min.lt

SPRINTAS
Burtų traukimo diena
Šiandien bus traukiami Eurolygos naujojo sezono burtai. Išvakarėse ULEB vadovybė paskelbė krepšelius, į kuriuos klubai suskirstyti pagal pajėgumą. Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ pateko į ketvirtąjį krepšelį kartu su Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija), Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) ir Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija), tad su šiomis ekipomis žalgiriečiai tikrai nepateks į vieną grupę pirmajame etape. Šiandien savo varžovus Europos Taurės reguliariajame sezone sužinos ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Berlyne bus traukiami šio turnyro burtai. Prieš šią ceremoniją ULEB paskelbė burtų krepšelius, vilniečiai atsidūrė pirmajame krepšelyje. Be „Lietuvos ryto“, krepšelyje atsidūrė „Aris“, „Chorale“, „Brose Baskets“, „Girona“, „Dinamo“, „Besiktas“, „Pamesa“.

Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Marijampolėje sutapo su naujo modernaus futbolo stadiono atidarymu. Tai pirmas naujas stadionas šalyje, pastatytas po Nepriklausomybės atkūrimo.
Nors stadionas talpina kiek daugiau negu 4 tūkstančius žiūrovų, į renginį atvyko net 6 tūkstančiai, tad sėdimų vietų visiems neužteko. Susiklosčiusi situacija problemų nesukėlė - negavę atsisėsti marijampoliečiai puikiai įsitaisė ant žolės už vartų. Šventė prasidėjo oficialiąja dalimi, kurioje buvo apdovanoti visi prisidėję prie stadiono statybų. Oficialioji dalis baigėsi perkirpus simbolinę juostelę, kuri nusileido iš dangaus drauge su parašiutininku.

Rungtynių metu „FBK Kauno“ sirgaliai tribūnoje užkūrė „laužą“.

M.Melnikovo nuotr.

„Ekranas“ neatsilaikė
Panevėžio „Ekranui“ UEFA Intertoto taurės 2-ojo rato varžybos susiklostė nesėkmingai, savų žiūrovų akivaizdoje lietuviai nusileido pajėgiam norvegų Trondheimo „Rosenborg“ klubui 1:3 ir praktiškai prarado galimybes iškopti į kitą etapą. Valdo Urbono auklėtiniai ilgą rungtynių dalį žaidė kovingai. Vienintelį įvartį „Ekranui“ pelnė Egidijus Varnas, o Laurynas Rimavičius pasiuntė kamuolį į savo vartus.

Šventės akcentas varžybos
Susirinkusius vietinius gyventojus bei miesto svečius labiausiai domino pagrindinis vakaro akcentas - futbolo dvikova tarp „A lygos“ lyderių Marijampolės „Sūduvos“ bei Kauno „FBK Kauno“. Kantriausi sirgaliai tikrai neliko nusivylę - jie išvydo puikias varžybas. Rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkai - puikių progų neišnaudojo Povilas Lukšys ir Giedrius Barevičius.17-ąją minutę kauniečiai vos neišsiveržė į priekį - puolėjo Mindaugo Grigalevičiaus smū-

giuotas kamuolys pataikė į skersinį. Netrukus virš vartų spyrė „Kauno“ saugas Vytautas Lukša. Kėlinio viduryje teko pasidarbuoti Lietuvos čempionų vartininkui Marianui Kello, jis atrėmė marijampoliečio Vaido Slavicko spirtą kamuolį. 37 min. pavojingai smūgiavo „Sūduvos“ legionierius iš Ukrainos Sergejus Koziuberda, bet Kauno klubo vartininkas buvo budrus. Antrojo kėlinio viduryje po Adriano Mrowieco smūgio kamuolys praskriejo šalia aikštės šeimininkų vartų.

KITI A LYGOS REZULTATAI
Kituose Lietuvos stadionuose taip pat virė kova. Praėjusio sekmadienio „A lygos“ rezultatai: „Atlantas“ - „Šilutė“ 2:0, „Vėtra“ - „Šiauliai“ 2:2. Turnyrinėje lentelėje pirmauja „FBK Kaunas“ su 28 tšk., 2-ojoje vietoje „Sūduva“, turinti 27 tšk., 3-ojoje žengia „Ekranas“ (21 tšk.). Kauno klubas yra sužaidęs 1 rungtynėmis daugiau nei „Sūduva“ ir net 3-ejomis daugiau nei „Ekranas“.

75 min. į „FBK Kauno“ vartus smūgiavo Negreirosas, bet M.Kello varžovui pasižymėti neleido. Tuoj pat M.Grigalevičius neišnaudojo puikios progos iš geros padėties spyrė virš vartų. Mačo pabaigoje „Sūduvos“ vartininkas Armantas Vitkauskas du kartus apgynė savo vartus nuo pavojingų „Kauno“ legionieriaus iš Brazilijos Rafaelio Ledesmos smūgių. Tiek viena, tiek kita komanda galėjo išplėšti pergalę, tačiau rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0. Tiesa, šventinę nuotaiką kiek apkartino „Sūduvos“ atstovo Thiago trauma.

Automobilių krosas
Nors stadionas talpina kiek daugiau nei 4 tūkstančius žiūrovų, į renginį atvyko net 6 tūkstančiai. Neradę sėdimų vietų, sirgaliai įsitaisė ant pievos. Suduva.lt nuotr.

Šaukštas deguto medaus statinėje
Rungtynių pradžioje įvyko kuriozas - marijampoliečiai užėmė „FBK Kauno“ sirgaliams skirtą tribūną, nors buvo garsiai paskelbta, kad į šią tribūną eiti negalima. Tačiau

problema buvo labai greitai išspręsti - kauniečiai gavo jiems priklausančias vietas. Rungtynių metu aistruoliai iš Kauno elgėsi ramiai, jokių incidentų neprovokavo, tik, besibaigiant rungtynėms, užkūrė nedidelį pirotechnikos „lauželį“. Pasibaigus rungtynėms, „FBK Kau-

no“ sirgaliai suko ratus aplink aikštę ir garsiai dėkojo savo komandos žaidėjams. Jau išėjus iš stadiono, kilo rimtesnis konfliktas. Keli marijampoliečiai ir kauniečiai paleido į darbą kumščius. Policija reagavo operatyviai ir netrukus nuramino mušeikas.

Europos automobilių kroso 2007 metų čempiono titulą ginantis Šakių TSK klubo sportininkas Nerijus Naujokaitis laimėjo 5 etapą Čekijoje Nova Pakos trasoje, aplenkęs antrąją vietą iškovojusį Rusijos sportininką Aleksandrą Kvašniną („Renault Clio“) ir trečiojoje vietoje likusį vengrą Tomašą Karajų („Mitsubishi Lancer Evo VIII“). Iškovojęs pergalę lietuvis dar labiau atsiplėšė nuo savo konkurentų ir užima 1-ąją vietą.

Po Silverstouno „baseino“ - trivaldystė Naujasis vedlys
Dramatiškose Didžiosios Britanijos GP „Formulės-1“ lenktynėse įspūdingą pergalę iškovojo vietos herojus „McLaren“ lenktynininkas Lewisas Hamiltonas. Britas artimiausius varžovus finiše pranoko daugiau nei minute, o ratu sugebėjo aplenkti beveik visus konkurentus.
Šlapioje trasoje sužibėjo antrąją vietą užėmęs „BMW Sauber“ atstovas Nickas Heidfeldas bei tiesiog skriste į trečiąją vietą atskriejęs „Honda“ atstovas Rubensas Barrichello, lenktynių viduryje atlikęs fantastišką žygį aukštyn, važiuodamas kitokiomis nei varžovai padangomis. „Ferrari“ komandos taktinė klaida, kai ekipa nusprendė nekeisti padangų savo lenktynininkui, lėmė dėl pergalės varžybų pradžioje kovojusio Kimi Raikkoneno fi nišą ketvirtojoje pozicijoje. Įpusėjus lenktynėms, suomis buvo nusiritęs už pirmojo dešimtuko ribų, tačiau vėliau aplenkė ne vieną varžovą ir pakilo aukštyn. Iš pirmosios vietos Didžiosios Britanijos GP lenktynėse startavęs „McLaren“ pilotas Heikki Kovalainenas lyderio poziciją prarado jau po penkių ratų, o vėliau ne kartą klydo, todėl fi nišą pasiekė tik penktojoje vietoje. Vienas pirmenybių lyderių „BMW Sauber“ pilotas Robertas Kubica startavo dešimtas ir lenktynėse po truputį kilo į priekį, o vienu metu laikėsi trečiojoje pozicijoje. Vis dėlto lenkui nebuvo lemta pelnyti taškų šioje trasoje - antroje varžybų pusėje, sustiprėjus lietui, jis nesuvaldė savo bolido ir įstrigo žvyre. Po įspūdingų lenktynių Silverstouno trasoje, „Formulės1“ čempionato viršūnėje įsitaisė trys vienodą taškų skaičių surinkę lenktynininkai. Pir-

Pagrindinio komandos dirigento paieškos Kauno „Žalgirio“ ekipai neužtruko.
Praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas pasirašė vienerių metų sutartį su įžaidėjo pozicijoje rungtyniaujančiu amerikiečiu Willie Deane’u (nuotr. d.). Kaip teigia oficiali krepšinio klubo svetainė internete, kontrakte yra numatyta galimybė sutartį su 28 metų krepšininku pratęsti dar vienam sezonui. 185 cm ūgio naujoko laukia nelengva užduotis - pabandyti užkamšyti spragą, atsiradusią Kauno „Žalgirį“ palikus DeJuanui Collinsui. Vienas iš praėjusio sezono pergalių kalvių susiviliojo Rostovo „Lokomotiv“ siūlomais pinigais ir kitą sezoną varžysis jau

Šlapioje Silverstouno trasoje pergalę šventė „McLaren“ lenktynininkas Lewisas Hamiltonas. AFP/Scanpix nuotr.

PO 9 ETAPŲ:
1. „Ferrari“ 2. „BMW Sauber“ 3. „McLaren“ 4. „Toyota“ 5. „Red Bull“ 6. „Williams“ 7. „Renault“ 8. „Honda“ 9. „Toro Rosso“ 10. „Force India“ 11. „Aguri“ 96 tšk. 82 72 25 24 16 15 14 7 0 0

mojoje vietoje dabar klasifikuojamas L.Hamiltonas, antrojoje - K.Raikkonenas, trečiojoje - F.Massa. Visi jie yra surinkę po 48 taškus. R.Kubica

su 46 taškais užima ketvirtąją vietą. Kitos pirmenybių lenktynės liepos 20 dieną vyks Vokietijoje, Hockenheimo trasoje.

Puslapis parengtas pagal BNS, F-1.lt, kresinis.net, futbolas.lt, ivartis.lt, „Visus Bonus“ ir „15min“ inf.

Rusijos krepšinio lygoje. Pirmasis šios vasaros Kauno „Žalgirio“ pirkinys 2007-2008 metų sezoną praleido Sofijos „Lukoil Akademik“ klube, su kuriuo nukeliavo iki ULEB taurės aštuntfinalio. Neperžengiama kliūtimi Bulgarijos čempionams tapo Lietuvos rinktinės vidurio puolėjo Roberto Javtoko atstovaujama Maskvos „Dinamo“ ekipa. Vidutiniškai po 18,5 taško per rungtynes pelnydavęs, po 4,1 kamuolio atkovodavęs ir po 2,4 perimdavęs, W.Deane’as buvo tikras savo komandos lyderis. Pagal rezultatyvių perdavimų skaičių (5,8 rez. perd.) likęs antras, W.Deane’as pirmavo visoje lygoje pagal naudingumo balų vidurkį per susitikimą (20,9 naud. bal.).

2008 liepos 8 d., antradienis

sportas

13

R.Nadalis - naujasis Vimbldono herojus
Londone vykusio 122-ojo Vimbldono teniso turnyro vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo 22-ejų ispanas Rafaelis Nadalis.
Ispanijos tenisininkas, kuris pasaulio reitinge užima antrąją vietą, finale sekmadienį po atkaklios kovos 6:4, 6:4, 6:7 (5-7), 6:7 (8-10), 9:7 įveikė pajėgiausią pasaulio tenisininką 26-erių šveicarą Roger Ferdererį (nuotr. k.). Sirgaliai, stebėję varžybas, tikrai neliko nusivylę - kaip ir daugelis prognozavo, įvyko tikra titanų kova. Nors ir pralaimėjęs pirmus du setus R.Federeris parodė charakterį ir sugebėjo atsitiesti išlygindamas rezultatą - 2:2. Lemiamas, penktasis, setas užsitęsė iki 16 geimų. Tačiau R.Federeriui pasiekti pergalę pritrūko jėgų Vimbldono karūną užsidėjo R.Nadalis. „Tai neįmanoma. Jaučiuosi labai puikiai, nes tai mano mėgstamiausias turnyras, spaudos konferencijoje emocijų netramdė R.Nadalis. - Tai buvo mano svajonė. Žaisti šiame korte yra nuostabu ir nie-

kada netikėjau, kad galiu nugalėti. Dėkoju visiems susirinkusiems!“ R.Nadalis pripažino, kad kovojo prieš geriausią teniso istorijoje žaidėją R.Federerį. „Pralaimėjau keletą fi nalų prieš tai, keletą pusfi na-

R.Nadalis šį turnyrą laimėjo pirmą kartą per savo karjerą.

AFP/Scanpix nuotr.

Neketinu daug švęsti, tačiau noriu padėkoti savo dėdei, treneriui ir visai šeimai už palaikymą.
Sakė po iškovotos pergalės R.Nadalis.

lių, o dabar nugalėjau Federerį, kuris žaidžia fantastiškai. Jis išlieka geriausiu pasaulio tenisininku“, - teigė ispanas R.Nadalis, sulaukęs pagyrimų, kad laimėjo vieną gražiausių Vimbldono fi nalų. „Išbandžiau viską, bet Rafa žaidė fantastiškai, jis tikrai nusipelnė šio titulo. Tai buvo tikras fi nalas, žaisdamas jau-

čiau didelį malonumą“, - sakė R.Federeris, pripažinęs, kad pralaimėjo pelnytai. R.Federeris nuo 2003 metų 5 kartus iš eilės buvo laimėjęs Vimbldono teniso turnyrą. R.Nadalis šį turnyrą laimėjo pirmą kartą per savo karjerą. Ispanui už pergalę teko 750 tūkst. svarų, o R.Federeriui 375 tūkst. svarų.

MOTERŲ TURNYRAS
Moterų vienetų varžybas laimėjo septintoji pasaulio raketė 28 metų amerikietė Venus Williams. Ji finale šeštadienį 7:5, 6:4 įveikė savo seserį Sereną, kuri pasaulio reitinge užima šeštąją vietą. Mačas truko 1 val. 51 min. V.Williams už pergalę šiame turnyre atiteko 750 tūkst. svarų, o 26 metų S.Williams - 375 tūkst. svarų. V.Williams Vimbldono turnyrą laimėjo antrus metus iš eilės ir penktą kartą per savo karjerą. Iki šiol seserys Vimbldono turnyro finale buvo susitikusios du kartus. Abu kartus - 2002 ir 2003 metais nugalėjo Serena.

Puslapis parengtas pagal BNS, Infosport.lt, Eurosport.ru ir „15min“ inf.

14

pramogos

2008 liepos 8 d., antradienis

KUR BUVAI?

Asta, vadybininkė
Šį savaitgalį praleidau turiningai. Teko su laivu paplaukioti iš Klaipėdos iki Juodkrantės, tai pat buvau išvažiavusi į sodybą užmiestyje. Gaila, kad pirmadienį jau reikėjo dirbti.

Į bliuzo festivalį - su gitara ir plastikine tara
Rasa Barčaitė r.barcaite@15min.lt

Prie Lūksto ežero, Varniuose, Telšių rajone, praėjusį savaitgalį linksminosi bliuzo gerbėjai – čia vyko tarptautinis bliuzo festivalis „Bliuzo naktys 2008“.
Šiais metais festivalyje apsilankė gausus būrys užsienio bliuzo gigantų: Josteinas Forsbergas, Paulas Lambas ir jo grupė „The King Snakes“, Tadas Robinsonas ir kt.

Svetlana, ekonomistė
Savaitgalį buvau nuvažiavusi į paplūdimį pasimėgauti saulės voniomis ir pasimaudyti jūroje, gaila kad vanduo dar šaltokas. Likusiu laiku aplankiau draugę ir atsipalaidavau prie televizoriaus.

Palydovas - lietus
„Žinai, nevarysime šiais metais į bliuzus, nes praneša lietų“, - festivalio išvakarėse mane „nudžiugino“ ne vienas bliuzo gerbėjas. Juos gąsdino praeitų metų festivalio „lietaus šleifas“. Šiais metais jis taip pat pasirodydavo, tačiau trumpam. Kaip juokavo nuolatiniai „Bliuzo naktų“ dalyviai, lietus tapo neatsiejama renginio dalimi.

Tarptautinis bliuzo festivalis „Bliuzo naktys 2008“ buvo surengtas jau 16-ąjį kartą. J.Grigaravičiaus nuotr.

Bliuzo gigantai Lina, inžinierė
Per laisvas dienas nuveikiau išties nemažai. Teko sudalyvauti įmonės renginyje, kadangi mano hobis − fotografija, tai nemažai laiko praleidau su fotoaparatu. Buvau pasivaikščioti prie jūros ir stebėjau kaitus.
Kalbino ir fotografavo E.Jankauskas

„Bliuzo naktis“ pradėjo įtakingiausios bliuzo organizacijos „Blues Foundation“ direktorių tarybos narys, vieno didžiausių Europoje bliuzo festivalių rengėjas ir lūpinės armonikėlės virtuozas norvegas Josteinas Forsbergas. Taip pat galima išskirti Paulą Lambą ir jo grupę „The King Snakes“, kurie yra vieni talentingiausių bliuzo atlikėjų Europoje. „Bliuzo naktų“ lankytojus džiugino ir amerikietis

Tadas Robinsonas, šiais metais nominuotas net dviem prestižiniams JAV „Blues Music Awards 2008“ apdovanojimams bei paskelbtas vienu iš penkių geriausių soul ir bliuzo atlikėjų. Festivalyje grojo viena geriausių Latvijos bliuzo grupių - „Bites Blues band“, taip pat „etatiniai“ bliuzo naktų atlikėjai iš Lietuvos: „The Road Band“, „Blues Makers“ ir žinoma - bliuzo karalienė Arina, be kurios tikriausiai neįsivaizduojamas šis festivalis.

nors pasitaikė bandančių apeiti „įstatymą“. Festivalyje buvo pristatytas ir oficialus simbolis, kuris, pasak organizatorių, pats atėjo ir pasisiūlė - tai šuo, vardu Bliuzas. Šeštadienį visus atvykusius su gitaromis organizatoriai pakvietė masiškai sugroti kultiniu tapusį „Bliuzo naktų“ himną, kurio akordų mokė nuolatinis festivalio dalyvis Aleksandras Belkinas. Taip tikėtasi subur-

ti rekordinį Baltijos šalyse, o gal ir visoje Europoje, gitaristų kolektyvą. Atrodo, kad 16 metų vykstantis festivalis sėkmingai gyvuos ir toliau. Tai įrodė nema-

žėjantis klausytojų būrys, kuris ir naktį pakirdęs iš miego mintinai sudainuotų „Bliuzo naktų“ himno priedainį: „Varniai, ežeras, bliuzo festivalis „Bliuzo naktys!“.

Ekologija ir šuo Bliuzas
„Bliuzo naktų“ organizatoriai ypač pabrėžė ekologijos svarbą - į teritoriją buvo draudžiama įsinešti alkoholinių gėrimų stiklinėje taroje,

MADA

Varniuose muzika netilo dvi dienas. Netrūko ir įspūdingų reginių.

2008 liepos 8 d., antradienis

pramogos
DVD NAUJIENOS
P.S. Myliu Tave 2007 m.
žmonėms. Nors tokie pacientai dažnai gauna dideles dozes nuskausminamųjų bei antidepresantų, mokslininko nuomone, haliucinogenai yra geresnė alternatyva. „Jei būtų galima pakeisti sergančiųjų suvokimą apie mirtį bei sumažinti stresą belaukiant neišvengiamos pabaigos, tai pagerintų jų gyvenimo kokybę, nes sąmonė nebūtų nuolat slopinama raminamaisiais ar migdomaisiais“, – sako R.Griffithsas. bei medžių šakomis. „Chembotuose“ susijungia minkštųjų medžiagų chemija ir robotika, – pasakoja tyrimams vadovaujantis Mitchellas Zakinas. – Tai visiškai naujas būdas žvelgti į robotus, kurie vieną dieną gali suteikti didelį technologinį pranašumą mūsų ginkluotosioms pajėgoms“. Jo kolega neurobiologas Barry Trimmeris jau ne vienerius metus studijuoja vikšrų nervų sistemas. Šie padarai, pasibaigus lervos stadijai, pasunkėja 10 tūkstančių kartų. Mokslininkas taip pat aiškinasi, kaip vikšrai sugeba taip preciziškai valdyti savo judesius, teturėdami primityvias smegenis. Pasitelkęs biomedžiagas,

15

Mokslo kodas: haliucinacijos ir realybė
kodas:ejhrg1hewevgjrw2gjbs kjkad5asd5ewt2ffrthy32hytt Eglė tr1grtrgewsdfgtr21rtgrasyu Gerulaitytė rrt21rwertgrtiuiytgrtg2154 e.gerulaityte@15min.lt 189fgddg48rgrotyfvwtrrthyn

Kol vienos laboratorijos, ieškodamos vaistų nuo depresijos, linksmina tiriamuosius haliucinogeniniais grybukais, kitos kuria galingus karo ginklus...mažyčių vikšrelių pavidalu.

Sergantiems vėžiu – porcija LSD
Įdomūs mokslininkų atradimai atnaujino susidomėjimą haliucinogeniniais preparatais, kurių tyrimais visuomenė smark iai nusivylė po masi n ių perdoz av i mų bangos 1960aisiais. Šiuo metu atnaujintame tyrime dalyvauja 36 savanoriai, stebimi psichofarmakologo Rolando Griffithso iš Johno Hopkinso universiteto Merilende (JAV). Ekspe-

rimentų metu savanoriai – daugiausia vidutinio amžiaus žmonės – suvartojo stiprią dozę psilocibino, aktyviai veikiančio haliucinogeniniuose grybuose. Klausimynuose, užpildytuose pasibaigus grybų sukeltam svaiguliui, o darkart – po dviejų mėnesių, žmonės savo patirtį įvertino kaip labai reikšmingą. Dažnas pareiškė pajutęs „aukštesnės tiesos“ egzistavimą arba visų daiktų vienovės pojūtį. Tad dabar R.Griffithsas su komanda ieško naujų savanorių

Žanras | Romantinė drama Režisierius | Richardas LaGravenese Vaidina | Hilary Swank, Gerardas Butleris, Lisa Kudrow, Gina Gershon, Jamesas Marstersas [63 %] Siužetas. Kai Džeris miršta nuo vėžio, Holi užsidaro. Tačiau per 30-ąjį gimtadienį ji gauna dovanų tortą ir specialų garso sveikinimą, kuriame skamba Džerio balsas. Prieš mirtį jis paliko 10 laiškų su naudingais patarimais, kurie turėtų padėti Holi susitaikyti su jo mirtimi. Ką sako kritikai? „Nosinių gamintojai tikrai galėtų dalyti savo produkciją prieš seansą, nes jautriosios sielos žiūrovai neatsilaikys prieš tokią sutirštinto sentimentalumo ataką.“
Edvinas Pukšta, „Klubas"

Kirminai – robotai
Tuo tarpu kai kurios fantazijos išties gali virsti realybe. Ilgai ieškoję kariniams tikslams tinkamo roboto prototipo, mokslininkai galiausiai atsigręžė į kirmėlių pasaulį. Jų teigimu, beformiai cheminiai robotai galės pralįsti pro mažiausius plyšelius, tada padidėti iki 10 kartų, atlikti užduotį, o po misijos suirti be jokių pėdsakų. „Chembotai“ idealiai tiks misijoms, kuriose reikės ištirti urvus ir išminuoti sprogmenis, lipti virvėmis, laidais

Stebuklinga žaislų krautuvėlė
2007 m. Žanras | Fantastinė komedija Režisierius | Zachas Helmas Vaidina | Dustinas Hoffmanas, Natalie Portman, Tedas Ludzikas, Zachas Millsas [62 %] Siužetas. Ponas Magorijumas žaislų parduotuvę patikėjo savimi nepasitikinčiai vadybininkei Molei. Netikėtai parduotuvėje pasirodo apskaitininkas Henris, turintis patikrinti buhalterines knygas.

klinikiniams bandymams, skirtiems ištirti, ar psilocibinas gali sumažinti nerimą ir depresiją vėžiu sergantiems

genų inžineriją ir nanotechnologijas, B.Trimmeris su kolegomis tikisi dirbtiniu būdu atkurti kai kurias vikšrų savybes. Laboratorijoje jau bandomi pirmieji prototipai.

Ką sako kritikai? „Režisierius parašė krūvą intriguojančių dialogų, sugalvojo įdomių užsiėmimų savo herojams ir racionaliai panaudojo kompiuterinės animacijos efektus.“
E.Pukšta Rubriką pristato
Kino kritikų įvertinimus sistemina portalas www.obuolys.lt. Kritikų nuomonę atspindi simboliai: GRAUŽTUKAS ir OBUOLYS. Jei bendras kritikų įvertinimų vidurkis nesiekia 60 %, filmas bus vertinamas GRAUŽTUKU.

„15min“ pertrauka
ANEKDOTAS
- Aš banke turiu nemenką sumą. - Tai puiku. - Deja, yra vienas minusas. - Koks? - Prieš pirmąjį skaičių. anekdotai@15min.lt

„15MIN“ POLIGONAS

SUDOKU

VETERINARIJOS KLINIKA, ZOO PREKĖS

www.vetzoo.lt Debreceno 19, tel. 345578, 8 647 54595

J N A R K V A S U

MANO AUGINTINIS

Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų, negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides, giminingas duotosioms (jei yra raidė „u“, galima ir „ū“, „ų“, jei yra „s“, galima ir „š“ ir pan.). Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami (pvz.: jei „geras“, tai „geresnis“, „geriausias“ jau negali būti). Šiandien iki 16 val. atsiųsk mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt ir laimėk „Copy1“ įsteigtą prizą – „15min“ pagalvėlę.

5 8 4 5 3 2 1 8 1 2 6

6 1 3 5

2 1 3 8 9 4 3 2 7 9 8

8
?

2 9 6 4

Užsirašyk atsakymus: 1. 2. Vardas - Spurga. Amžius - 2 metai. Mėgsta - graužti šlepetes, laidus, „skaityti“ knygas, sausainius. Nemėgsta - būti narvelyje, kirptis nagų, šukuotis. Būdo bruožai - optimistė. Poilsio vieta - kampas už sofos. Šeimininkė – Kristina. Siųsk savo augintinio CV ir nuotrauką augintinis@15min.lt 3. 4. 5. 6. 7.

8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15.

Savaitės laimėtojas: Žilvinas Jelinskas.

Lengvas Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės savaitės prizą - M. Vallejo – Negera „Sodo tyla“. Prizą galima atsiimti bet kuriame „Vagos“ knygyne, su savimi turėkite laikraštį su nurodytu prizininku.

Kerinti, paslaptinga istorija su netikėta atomazga.

horoskopai
Puslapis parengtas pagal BNS ir „15min“ inf.

liepos 8 dienai
LIŪTAS. Galimos svarbios permainos ar nelaukta žinia. Gera diena finansinėms operacijoms: imkite paskolą, skolinkite. Niekam nemeilikaukite, nesistenkite pasirodyti geresnis ar naivesnis nei esate. MERGELĖ. Džiaukitės likimo dovanojamais malonumais ir nesukite sau galvos dėl rytdienos. Radikalūs sprendimai kol kas neduos laukiamo efekto. S VA R S T Y K L Ė S . Šiandien darbinga nuotaika ir gera savijauta padės įveikti visas, net ir sunkiausias, problemas. Imkitės kelių darbų iš karto - šiandien tai jums pagal jėgas. SKORPIONAS. Jei praėjusią savaitę esate ką nors pažadėjęs, šiandien trūks plyš privalote tesėti. Grįš su kaupu. Neatsisakykite ir neapmokamo, labdaringo darbo.
15 kg

AVINAS. Jūs jaudinatės ne tiek dėl savo problemų, kiek dėl to, kad aplinkiniams jos mažai rūpi. Nepamirškite - visi turi savų rūpesčių, tačiau tai nereiškia, kad su jumis elgiamasi netinkamai. JAUTIS. Diena turėtų būti rami, žmonės, su kuriais susidursite, bus draugiški ir paslaugūs. Jums nereikės niekam įrodinėti savo atsidavimo. Gera diena taikytis su senais draugais ar įgyti naujų.

DVYNIAI. Šiandien grįš viltis, kad situacija, dar vakar atrodžiusi tokia beviltiška, visgi pataisoma. Gal atsivers naujos perspektyvos darbe, gal atgausite seną skolą. Vakaro turėtumėte sulaukti pilnas energijos. VĖŽYS. Abejonių laikas praėjo. Šiandien puikiai suvoksite, ko ir kodėl siekiate. Bus aiškūs ir tikslai, ir priemonės. Sunkiausia - kelio pradžia, o pati kelionė neturėtų nuvarginti.

ŠAULYS. Dėl savo paties neapdairumo ar visiškai kvailos klaidos rizikuojate prarasti puikias pozicijas. Jokiu būdu neskubėkite, šturmu šiandien tikrai nieko nepasieksite. OŽIARAGIS. Energijos šiandien veikiausiai pakaktų kalnus nuversti, tačiau noro galite pritrūkti. Tikslo arba neturite, arba nematote. Galbūt tai, ko trokštate, tik per ištiestą ranką.

VANDENIS. Šiandien iš Vandenių neverta tikėtis dviejų dalykų disciplinos ir paklusnumo. Impulsyvumo nuslėpti ar užgniaužti nepavyks - tiesiog pasistenkite nukreipti jį tinkama linkme. ŽUVYS. Pasiruošęs jūs tam ar ne, šiandien gali prasidėti naujos jūsų karjeros etapas. Turite būti maksimaliai tikras savo jėgomis ar bent jau pasistenkite toks atrodyti.

16

pramogos

2008 liepos 8 d., antradienis

Lenkijos pajūryje siautė muzikos fiesta
Dovilė Filmanavičiūtė
d.filmanaviciute@15min.lt

Kelionė dangumi helio balionais

Ekscentriškasis Jay-Z, seksualioji Roisin Murphy, senukai „Sex Pistols“ ar dieviško balso savininkė Erykah Badu - tai vardai, dėl kurių beveik šimtas tūkstančių melomanų iš viso pasaulio savaitgalį traukė į Lenkijos pajūrį.
Čia tris dienas siautė muzikos festivalis po atviru dangumi „Heineken Open'er“. Kasmet į Gdynią viliojanti muzikos fiesta nuo seno garsėja kaip viena jaukiausių masinių švenčių, mat čia savo melomanišką apetitą patenkina įvairių muzikos stilių gerbėjai, o visame pasaulyje garsūs atlikėjai savo

Šia spalvinga transporto priemone K.Couchas įveikė 378 kilometrus virš Oregono ir Aidaho valstijų.

Šiemet „Heineken Open'er“ aplankė beveik šimtas tūkstančių žmonių.

T.Balžeko nuotr.

pasirodymus kartoja net po du kartus. Ne išimtis ir šiemet - re-

Neišvengiama ir ne itin patraukli muzikinių festivalių pusė - šiukšlės.

peris Jay-Z, palikdamas sceną, prisipažino, kad geresnės publikos nei Lenkijoje jam matyti neteko, o buvusi legendinės grupės „Moloko“ vokalistė Roisin Murphy savo pasirodymą užbaigė besiritinėdama ant scenos. Tokie atlikėjos „perliukai“ pasitaiko ne itin dažnai, o tie, kurie išvysta taip besielgiančią Roisin - tikri laimės kūdikiai. Euforijos bangą festivalyje sukėlė ir retai ant didžiosios scenos pasirodantys „Massive attack“. Beveik nekoncertuojantis duetas užbūrė publiką tiek seniai žinomais hitais, tiek dar negirdėtais kūriniais. Nė vieno abejingo nepaliko ir amerikietė Erykah Ba-

du. Nuoširdumu spinduliuojanti dainininkė į koncertinį turą buvo išsiruošusi prieš penkmetį, tad muzikiniu fenomenu vadinamos Erykah pasirodymas vienbalsiai buvo vadinamas geriausia dovana šiųmetinio „Heineken Open'er“ svečiams.

Ore po 150 helio balionų „puokšte“ kybantis amerikietis Kentas Couchas atrodė it animacinių filmukų herojus. Tačiau šia spalvinga transporto priemone 48-erių Kentas sugebėjo nuskristi 378 kilometrus virš Oregono ir Aidaho valstijų.
K.Couchas kelionę balionais pradėjo savo gimtajame Bende, Oregone. Apsirūpinęs šokoladu, parašiutu, navigacine GPS sistema ir oriniu šautuvu, prie žalios sodo kėdės pritvirtintais helio ba-

lionais jis perskriejo visą Oregono dykumą. Po devynių valandų Kentas nusileido viename Aidaho valstijos Kembridžo miestelio lauke, tuo labai nustebindamas vietinius ūkininkus. „Kartas nuo karto tekdavo peršauti po vieną balioną, kitaip būčiau kilęs ir kilęs į viršų“, - vėliau pasakojo K.Couchas. Pasak jo, išsiruošęs į šią kelionę jis įgyvendino vaikystės svajas. „Juk kiekvienas berniukas, žiūrėdamas į dangų, svajoja pasibalnoti debesį“, - šypsojosi K.Couchas.

Stipri lietuviška dvasia
Šiemet ypatingą atmosferą palaikė ne tik geidžiami muzikantai, bet ir ore tvyranti lietuviška dvasia. Trispalvės, džiaugsmingi „labas rytas“ ir garsus juokas - štai kaip „Heineken Open'er“ šėlo lietuvių melomanai. Bendrumo jausmą puoselėjo ir trumpieji pranešimai mobiliuosiuose telefonuose, skelbę, kad lietuviams privalu ateiti į Mindaugo karūnavimo dienos minėjimą sutartoje vietoje. Nameliais ant ratų, motociklais, autobusais ir lėktuvais į Gdynią sulėkę muzikos gerbėjai iš Lietuvos net atgal į tėv ynę traukė draugiškai - simboliškais karavanais, o pasiekę pasienį žadėjo „Heineken Open'er“ pasimatyti ir kitąmet.

, Upės g. 6; P.C . „Akropolis“, P.C. „BIG“, Uk Ozo g. 25; Gedim mergės g. 369; P.C. „Maxima“, ino pr. 37; olis“, Taikos pr. Gabijos g. 30. Kl 61. Kaunas: P.C aipėda: P.C. „A . „Akropolis“, Ka kropraliaus Mindau go pr. 49.

e, kiek laiko jūs aitę rinksime įdo kuponą. Laiškų draugaujate ir už miausią porą ir laukiame adres ką labiausiai įteiksime jai „M u konkursai@15 ambo“ picerijos min.lt 50 Lt dovanų Vilnius: „Baltas tiltas“

“g

at v

ės m u

z i k a nt ų l a u k i a m e

e su adr

ot o

f

@1

5 210 58 96. „15min“ porelė s konkursas! Atsiųskite mum s pačią originalia usią savo nuotrau vienas kitą mylite ką, parašykit . Kas sav

vaitės porele ta po Aušrinė ir M Dėl prizo kreip einardas. kitės į
„15min“ redakc iją tel. 8

Draugauja jau metus, myli vi enas kitą už ta kito gyvenime. i, kad yra kart Niekada neno u, už tai, kad at ri prarasti vien sirado vienas as kito. Sa

Kata žyna ir Povilas

porelė

Ku r

kim

fotoreportažus e

d
ra u

Tema:

ge

5m

in . lt

MIESTO BLONDINĖS
ut

J ūs ų
„pa
ga

ų