You are on page 1of 7

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

Minggu :1 Hari : Ahad Tarikh : 1.1.2017

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 1M / 2:30p.m. – 3:30p.m. / Bahasa Malaysia


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): Program Transisi- Melawat Kawasan Sekolah
3 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
-melawat persekitaran sekolah
4 Aktiviti PDP: 1. Murid-murid melawat persekitaran sekolah:
pejabat,pusat sumber, bilik peperiksaan, bilik SPBT, makmal computer, bilik pemulihan khas,
bilik guru, makmal sains, bilik kemahiran hidup, tandas, kantin, dewan dan stor sukan.
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Mematuhi arahan
6.2: EMK/KB/BCB
6 Bahan Bantu Belajar: -
7 Penilaian PDP: -
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 3K / 3:50p.m. – 4:50p.m. /华文


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): 课题:第一单元 闪亮的心愿(一)许愿墙
3 Objektif Pembelajaran: 在本课结束前,学生能够:
1.2.3 在庆典上,聆听和理解师长的讲话,能边听边记边想,抓住其重点。
4 Aktiviti PDP: 1) 学生细心观察教师所播放的影片,并聆听和理解师长的讲话边记内容。
2) 学生依据提示,说出师长讲话的重点。
3) 引导学生用完整的句子,表达师长讲话的重点。
4) 学生完成练习。

5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai 道德价值:爱国精神
6.2: EMK/KB/BCB
跨课程元素:创新与革新元素
6 Bahan Bantu Belajar: 演示文稿
7 Penilaian PDP: 学生能聆听和理解师长的讲话,能边听边记边想,抓住其重点
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 3K / 5:20p.m. – 6:20p.m. / 数学


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): 课题:数与运算—(-)10000 以内的整数
3 Objektif Pembelajaran: 在本课结束前,学生能够:
-1.1.1 说出 10000 以内的数值
a) 读出任何以文字写成的数目;
b) 说出任何以数字写成的数目;
c) 将数字和文字相配。
4 Aktiviti PDP: 1.学生读出任何以文字写成的数目。
2. 学生说出以数字写成的数目。
3. 学生将数字和文字相配。
4. 学生完成练习。
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai 合作
6.2: EMK/KB/BCB
6 Bahan Bantu Belajar: 纸卡
7 Penilaian PDP: 学生能读出任何以文字写成的数目或任何以数字写成的数目,并将数字和文字相配。
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

Minggu :1 Hari : Isnin Tarikh : 1.1.2018

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 2M / 1:30p.m. – 2:30p.m. / Bahasa Malaysia


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): Tema 1: Keluarga Saya Unit 1 : Keluarga Guan Hong
3 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
-2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai;
(i) perkataan
4 Aktiviti PDP: 1. Murid membaca perkataan dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
2. Murid membaca perkataan dengan sebutan dan intonasi yang sesuai berdasarkan gambar yang
ditunjuk oleh guru.
3. Secara berkumpulan, murid membaca perkataan yang ditunjuk oleh guru dengan sebutan dan
intonasi yang sesuai.
4. Murid membaca perkataan yang telah diajar secara rumusan.
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Nilai: Kerjasama
6.2: EMK/KB/BCB KBT :
KB : Menghubungkaitkan Pembelajaran Masteri
EMK: TMK
6 Bahan Bantu Belajar: Slaid powerpoint
7 Penilaian PDP: Murid membaca perkataan dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 3K / 4:50p.m. – 5:50p.m. / 华文


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): 课题:第一单元 闪亮的心愿(一)许愿墙
3 Objektif Pembelajaran: 在本课结束前,学生能够:
1.2.3 在庆典上,聆听和理解师长的讲话,能边听边记边想,抓住其重点。
2.6.3 阅读与理解记叙文,主要注意写人的记叙文。要求能初步根据文章的内容,了解人

角色。
4 Aktiviti PDP: 1) 学生细心观察教师所播放的影片,并聆听和理解师长的讲话边记内容。
2) 学生依据提示,说出师长讲话的重点。
3) 引导学生用完整的句子,表达师长讲话的重点。
4) 学生阅读《许愿墙》课文。
5) 讲解生字新词。
6) 学生根据教师提问,了解课文中的人物角色。
7) 学生完成课文理解习题。
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai
6.2: EMK/KB/BCB 道德价值:尊重
跨课程元素:创新与革新元素
6 Bahan Bantu Belajar: 演示文稿
7 Penilaian PDP: 学生能聆听和理解师长的讲话,能边听边记边想,抓住其重点及阅读与理解记叙文,了解
记叙文中的人物角色。
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

Minggu :1 Hari : Selasa Tarikh : 2.1.2017

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 2M / 1:00p.m. – 1:30p.m. / 道德教育


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): 课文题目:一 美好的时光
3 Objektif Pembelajaran: 在本课结束前,学生能够:
-1.1 举例在家庭中遵守宗教教义的行为
4 Aktiviti PDP: 1.教师说出在家庭中遵守宗教教义的例子。
2. 学生说出在家庭中遵守宗教教义的其它例子。
3. 学生分组并举例在家庭中遵守宗教教义的例子。
4. 各组代表说明讨论结果。
5. 学生完成练习。
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai
6.2: EMK/KB/BCB 道德价值: 信奉上苍
跨课程元素:创新与革新元素
6 Bahan Bantu Belajar: 挂图
7 Penilaian PDP:
学生说出在家庭中遵守宗教教义的其它例子
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 2M / 1:30p.m. – 2:30p.m. / Bahasa Malaysia


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): Tema 1: Keluarga Saya Unit 1 : Keluarga Guan Hong
3 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
-3.1.1 Menulis secara mekanis;
(i) perkataan
4 Aktiviti PDP: 1. Murid membaca perkataan dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
2. Murid menulis perkataan dengan cara yang betul secara latih tubi.
3. Secara berkumpulan, murid menulis perkataan berdasarkan gambar yang ditunjuk oleh guru.
4. Murid menulis perkataan pada buku tulisan secara rumusan.
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Nilai: Berhemah tinggi
6.2: EMK/KB/BCB KBT :
KB : Membandingkan dan membezakan Pembelajaran Masteri
EMK: TMK
6 Bahan Bantu Belajar: Slaid powerpoint
7 Penilaian PDP: Murid menulis perkataan dengan cara yang betul secara latih tubi.
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 3K / 4:50p.m. – 6:20p.m. / 华文


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): 课题:第一单元 闪亮的心愿(二)美丽的愿望
3 Objektif Pembelajaran: 在本课结束前,学生能够:
2.5.3 阅读与理解故事,主要注意成语故事和生活故事。了解其人物角色和情节发展,领

其教育意义
3.3.3 针对所见所闻写自己的感想。根据表达的需要,适当扩展句子。
4 Aktiviti PDP: 1) 学生阅读《美丽的愿望》课文。
2) 讲解生字新词。
3) 学生根据教师提问,了解课文中其人物角色和情节发展,领会其教育意义。
4) 学生观察图片,并针对所见所闻写自己的感想。根据表达的需要,适当扩展句子。
5) 学生完成课文理解习题和扩写句子。
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai 道德价值:尊重
6.2: EMK/KB/BCB
跨课程元素:创新与革新元素
6 Bahan Bantu Belajar: 演示文稿
7 Penilaian PDP: 学生能阅读与理解生活故事,了解课文中其人物角色和情节发展,领会其教育意义及针
对所见所闻写自己的感想。根据表达的需要,适当扩展句子。
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

Minggu :1 Hari : Rabu Tarikh : 3.1.2017

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 2M / 1:00p.m. – 2:00p.m./ Bahasa Malaysia


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): Tema 1: Keluarga Saya Unit 1 : Keluarga Guan Hong
3 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
-4.2.2 Menyanyikan lagu dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai serta melakukan
aksi
mengikut lirik;
(i) melodi lagu kanak-kanak
4 Aktiviti PDP: 1. Murid membaca lirik lagu.
2. Murid mendengar melodi lagu “Anak Itik Tok Wi”.
3. Secara berkumpulan, murid menyanyikan lagu dengan sebutan yang betul dan intonasi yang
sesuai serta melakukan aksi mengikut lirik melodi lagu “Anak Itik Tok Wi”.
4. Murid menyanyikan lagu dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai serta melakukan
aksi mengikut lirik melodi lagu “Anak Itik Tok Wi” secara rumusan.
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Nilai: Berhemah tinggi
6.2: EMK/KB/BCB KBT :
KB : Membandingkan dan membezakan Pembelajaran Masteri
EMK: TMK
6 Bahan Bantu Belajar: Slaid powerpoint
7 Penilaian PDP: Murid dapat menyanyikan lagu dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai serta
melakukan aksi mengikut lirik melodi lagu “Anak Itik Tok Wi” secara rumusan.
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 3K / 1:30p.m. – 2:30p.m. / 华文


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): 课题:第一单元 闪亮的心愿(二)美丽的愿望
3 Objektif Pembelajaran: 在本课结束前,学生能够:
4.4.3 分享阅读心得。针对所阅读的材料,找出话题,与人分享交流。
4.5.2 讲故事,做到语音正确,语调恰当,表现生动自然而有感情。
4 Aktiviti PDP: 1) 学生分享阅读故事后的心得,针对所阅读的材料,找出话题,与人分享交流。
2) 学生进行分组活动,以接龙的方式讲故事。
3) 学生说出从阅读中获得的启示。
4) 学生完成练习。

5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai 道德价值:尊重
6.2: EMK/KB/BCB
跨课程元素:创新与革新元素
6 Bahan Bantu Belajar: 演示文稿
7 Penilaian PDP: 学生能分享阅读心得和讲故事。
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

Minggu :1 Hari : Khamis Tarikh : 4.1.2017

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 2M / 3:50p.m. – 4:50p.m./ Bahasa Malaysia


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): Tema 1: Keluarga Saya Unit 1 : Keluarga Guan Hong
3 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
-5.1.1 Memahami dan mengenal pasti penggunaan golongan kata mengikut konteks;
(i) kata nama am
4 Aktiviti PDP: 1. Murid mengenal pasti kata nama am berdasarkan gambar.
2. Murid bercerita dengan menggunakan kata nama am.
3. Secara berkumpulan, murid menulis kata nama am pada peta bulatan.
4. Setiap wakil kumpulan membentangkan hasil kerja kumpulan masing-masing.
5. Murid menyelesaikan latihan kata nama am secara rumusan.
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai Nilai: Kerjasama
6.2: EMK/KB/BCB KBT :
KB : Mengecam Kontruktivisme
EMK: TMK
6 Bahan Bantu Belajar: Barangan di dalam bilik darjah
7 Penilaian PDP: Murid dapat menyebut nama peralatan di dalam bilik darjah
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 2M / 1:00p.m. – 1:30p.m. / 道德教育


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): 课文题目:一 美好的时光
3 Objektif Pembelajaran: 在本课结束前,学生能够:
-1.1 举例在家庭中遵守宗教教义的行为
4 Aktiviti PDP: 1.教师说出在家庭中遵守宗教教义的例子。
2. 学生说出在家庭中遵守宗教教义的其它例子。
3. 学生分组并举例在家庭中遵守宗教教义的例子。
4. 各组代表说明讨论结果。
5. 学生完成练习。
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai
6.2: EMK/KB/BCB 道德价值: 信奉上苍
跨课程元素:创新与革新元素
6 Bahan Bantu Belajar: 挂图
7 Penilaian PDP:
学生说出在家庭中遵守宗教教义的其它例子
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

1 Kelas/ Masa/ Mata Pelajaran: 3K / 4:50p.m. – 5:50p.m. / 华文


2 Tema/ Tajuk Standard Pembelajaran (KOD): 课题:第一单元 闪亮的心愿
3 Objektif Pembelajaran: 在本课结束前,学生能够:
5.3.5 通过阅读,认识量词,并正确地应用。
5.4.4 通过阅读,了解关联词语的功能,正确解读句子。能在表达时准确地应用关联词语
4 Aktiviti PDP: 1) 学生根据教师提问,回答问题。
2) 学生通过阅读,认识量词,并正确的回答问题。
3) 学生通过阅读,了解关联词语的功能正确解读句子。
4) 学生完成量词和关联词语的练习。
5 Pengisian Kurikulum:
6.1: Ilmu / Nilai 道德价值:尊重
6.2: EMK/KB/BCB
跨课程元素:创新与革新元素
6 Bahan Bantu Belajar: 演示文稿
7 Penilaian PDP: 学生能正确的应用量词和关联词语
8 Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah:

You might also like