You are on page 1of 4

Subjek BAHASA MELAYU Tema ISTIMEWANYA KELUARGAKU Kelas 6H Tarikh: 3/3/2020

3.4.1 Menulis perkataan dan frasa dengan Topik KEPULANGANKU Masa 07.45 – 08.45 Hari : SELASA
menggunakan ejaan yang tepat secara Nilai : Kebersihan fizikal dan mental Elemen Merentas Kurikulum :
imlak. Ilmu : TMK Nilai Murni – Kasih sayang
ABM/BBM: Buku Teks
Objektif Pembelajaran, murid dapat : Kriteria Kejayaan :
Menulis perkataan dan frasa dengan menggunakan ejaan yang tepat secara Murid dapat menulis 2 daripada 3 frasa secara imlak dengan
imlak. tepat.

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set induksi :
Bagaimanakah guru mengaitkan topik Bersoal jawab berkaitan pengetahuan sedia ada murid
pembelajaran dengan murid?

Apakah rutin /kebiasaan yang digunakan ?

Aktiviti utama: Guru menjelaskan objektif pengajaran


Bagaimanakah tajuk pembelajaran dijelaskan
kepada murid Strategi berpusatkan murid dan bahan

Adakah guru bersedia dengan: Pengisian Aktiviti :-


- Contoh-contoh , model, strategi ?
Nyatakan strategi yang digunakan Pembelajaran Koperatif : melaksanakan teknik :-
Round Robin
- Aktiviti kumpulan
Nyatakan bentuk kumpulan Aktiviti secara :- Kumpulan 4-5 orang

- Bagaimana aktiviti kumpulan dilaksanakan? Pentaksiran secara :-


Nyatakan CL yang bakal dilaksanakan Individu dan Berkumpulan

Pentaksiran :
Adakah guru mewujudkan peluang Di akhir pengajaran, murid-murid :-
melaksanakan pentaksiran?
Murid dapat menulis 2 daripada 3 frasa dengan betul.
Taksiran dibuat secara individu/ kumpulan?
Bentuk tafsiran?
(teknik penyoalan atau alat)
Taksiran dibuat berdasarkan kepada gerakerja
murid / evidens atau kedua-duanya?

Rumusan PdPc
Apakah maklumbalas yang diperlukan guru bagi Maklumbalas Penilaian :-
menilai kejayaan pengajaran? Taekoff and Touchdown
Bagaimanakah kriteria kejayaan murid dinilai?
Tindak ikut akiviti murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
seterusnya :
Subjek PENDIDIKAN JASMANI Tema PERGERAKAN ASAS Kelas 6S Tarikh: 3/3/2020
Standard Pembelajaran : Topik MENGHANTAR BOLA Masa 08.45 – 09.15 Hari : SELASA
1.6.1 Menghantar bola kepada rakan yang Nilai : Kerjasama Elemen Merentas Kurikulum :
diadang oleh pemain lawan.
Ilmu : Pendidikan Keselamatan Keusahawanan – Berani Mengambil Risiko
ABM : Bola
Objektif Pembelajaran, murid dapat : Kriteria Kejayaan :
Menghantar bola kepada rakan yang diadang oleh pemain lawan. Murid dapat menghantar bola kepada rakan 2 daripada 3 kali
percubaan semasa diadang oleh pemain lawan.

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set induksi :
Bagaimanakah guru mengaitkan topik Bersoal jawab berkaitan pengetahuan sedia ada murid
pembelajaran dengan murid?

Apakah rutin /kebiasaan yang digunakan ?

Aktiviti utama:
Bagaimanakah tajuk pembelajaran dijelaskan Guru menjelaskan objektif pengajaran
kepada murid
Strategi berpusatkan murid
Adakah guru bersedia dengan:
- Contoh-contoh , model, strategi ? Pengisian Aktiviti :-
Nyatakan strategi yang digunakan 1. Guru bersama murid melakukan regangan.
2. Guru menunjukkan menghantar bola semasa diadang
- Aktiviti kumpulan oleh pihak lawan.
Nyatakan bentuk kumpulan 3. Murid melakukan aktiviti dibawah pemerhatian guru

- Bagaimana aktiviti kumpulan dilaksanakan? Pembelajaran Koperatif : melakukan teknik :-


Nyatakan CL yang bakal dilaksanakan Aktiviti Lapangan

Pentaksiran : Aktiviti secara :- Kumpulan 5-6 orang


Adakah guru mewujudkan peluang
melaksanakan pentaksiran? Pentaksiran secara :-
Individu dan Berkumpulan
Taksiran dibuat secara individu/ kumpulan?
Bentuk tafsiran?
Di akhir pembelajaran, tafsiran dilaksanakan dengan :
(teknik penyoalan atau alat)
Guru bersoal jawab dengan murid.
Taksiran dibuat berdasarkan kepada gerakerja
murid / evidens atau kedua-duanya?

Rumusan PdPc
Apakah maklumbalas yang diperlukan guru bagi Maklumbalas Penilaian :-
menilai kejayaan pengajaran? Teknik Taekoff and Tounchdown
Bagaimanakah kriteria kejayaan murid dinilai?
Tindak ikut akiviti murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
seterusnya :
Subjek PENDIDIKAN JASMANI Tema PERGERAKAN ASAS Kelas 6H Tarikh: 3/3/2020
Standard Pembelajaran : Topik MENGHANTAR BOLA Masa 09.45 – 10.15 Hari : SELASA
1.6.1 Menghantar bola kepada rakan yang Nilai : Kerjasama Elemen Merentas Kurikulum :
diadang oleh pemain lawan.
Ilmu : Pendidikan Keselamatan Keusahawanan – Berani Mengambil Risiko
ABM : Bola
Objektif Pembelajaran, murid dapat : Kriteria Kejayaan :
Menghantar bola kepada rakan yang diadang oleh pemain lawan. Murid dapat menghantar bola kepada rakan 2 daripada 3 kali
percubaan semasa diadang oleh pemain lawan.

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set induksi :
Bagaimanakah guru mengaitkan topik Bersoal jawab berkaitan pengetahuan sedia ada murid
pembelajaran dengan murid?

Apakah rutin /kebiasaan yang digunakan ?

Aktiviti utama:
Bagaimanakah tajuk pembelajaran dijelaskan Guru menjelaskan objektif pengajaran
kepada murid
Strategi berpusatkan murid
Adakah guru bersedia dengan:
- Contoh-contoh , model, strategi ? Pengisian Aktiviti :-
Nyatakan strategi yang digunakan 1. Guru bersama murid melakukan regangan.
2. Guru menunjukkan menghantar bola semasa diadang
- Aktiviti kumpulan oleh pihak lawan.
Nyatakan bentuk kumpulan 3. Murid melakukan aktiviti dibawah pemerhatian guru

- Bagaimana aktiviti kumpulan dilaksanakan? Pembelajaran Koperatif : melakukan teknik :-


Nyatakan CL yang bakal dilaksanakan Aktiviti Lapangan

Pentaksiran : Aktiviti secara :- Kumpulan 5-6 orang


Adakah guru mewujudkan peluang
melaksanakan pentaksiran? Pentaksiran secara :-
Individu dan Berkumpulan
Taksiran dibuat secara individu/ kumpulan?
Bentuk tafsiran?
Di akhir pembelajaran, tafsiran dilaksanakan dengan :
(teknik penyoalan atau alat)
Guru bersoal jawab dengan murid.
Taksiran dibuat berdasarkan kepada gerakerja
murid / evidens atau kedua-duanya?

Rumusan PdPc
Apakah maklumbalas yang diperlukan guru bagi Maklumbalas Penilaian :-
menilai kejayaan pengajaran? Teknik Taekoff and Tounchdown
Bagaimanakah kriteria kejayaan murid dinilai?
Tindak ikut akiviti murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
seterusnya :
Subjek BAHASA MELAYU Tema ISTIMEWANYA KELUARGAKU Kelas 6S Tarikh: 3/3/2020

3.4.1 Menulis perkataan dan frasa dengan Topik KEPULANGANKU Masa 12.15 – 01.15 Hari : SELASA
menggunakan ejaan yang tepat secara Nilai : Kebersihan fizikal dan mental Elemen Merentas Kurikulum :
imlak. Ilmu : TMK Nilai Murni – Kasih sayang
ABM/BBM: Buku Teks
Objektif Pembelajaran, murid dapat : Kriteria Kejayaan :
Menulis perkataan dan frasa dengan menggunakan ejaan yang tepat secara Murid dapat menulis 2 daripada 3 frasa secara imlak dengan
imlak. tepat.

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set induksi :
Bagaimanakah guru mengaitkan topik Bersoal jawab berkaitan pengetahuan sedia ada murid
pembelajaran dengan murid?

Apakah rutin /kebiasaan yang digunakan ?

Aktiviti utama: Guru menjelaskan objektif pengajaran


Bagaimanakah tajuk pembelajaran dijelaskan
kepada murid Strategi berpusatkan murid dan bahan

Adakah guru bersedia dengan: Pengisian Aktiviti :-


- Contoh-contoh , model, strategi ?
Nyatakan strategi yang digunakan Pembelajaran Koperatif : melaksanakan teknik :-
Round Robin
- Aktiviti kumpulan
Nyatakan bentuk kumpulan Aktiviti secara :- Kumpulan 4-5 orang

- Bagaimana aktiviti kumpulan dilaksanakan? Pentaksiran secara :-


Nyatakan CL yang bakal dilaksanakan Individu dan Berkumpulan

Pentaksiran :
Adakah guru mewujudkan peluang Di akhir pengajaran, murid-murid :-
melaksanakan pentaksiran?
Murid dapat menulis 2 daripada 3 frasa dengan betul.
Taksiran dibuat secara individu/ kumpulan?
Bentuk tafsiran?
(teknik penyoalan atau alat)
Taksiran dibuat berdasarkan kepada gerakerja
murid / evidens atau kedua-duanya?

Rumusan PdPc
Apakah maklumbalas yang diperlukan guru bagi Maklumbalas Penilaian :-
menilai kejayaan pengajaran? Taekoff and Touchdown
Bagaimanakah kriteria kejayaan murid dinilai?
Tindak ikut akiviti murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
seterusnya :

You might also like