You are on page 1of 2

Subjek BAHASA MELAYU Tema KESELAMATAN DIUTAMAKAN Kelas 6H Tarikh: 15/9/2020

3.6 Menulis untuk menyampaikan Topik BERWASPADA DI KAWASAN Masa 09.15 – 10.15 Hari : SELASA
maklumat tentang sesuatu perkara dengan REHAT DAN RAWAT
menggunakan bahasa yang santun. Nilai : BCB – Mencatat Nota Elemen Merentas Kurikulum : KB -
Ilmu : Pendidikan Moral Menghubungkaitkan
Nilai Murni – Menjaga Keselamatan Diri
ABM/BBM: Buku Teks, Lembaran Kerja
Objektif Pembelajaran, murid dapat : Kriteria Kejayaan :
Menulis untuk menyampaikan maklumat dengan menggunakan idea utama Murid dapat menulis 2 daripada 4 maklumat berwaspada.
dan idea sampingan secara kohesi dan koheren

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set induksi :
Bagaimanakah guru mengaitkan topik Bersoal jawab berkaitan pengetahuan sedia ada murid
pembelajaran dengan murid?

Apakah rutin /kebiasaan yang digunakan ?

Aktiviti utama: Guru menjelaskan objektif pengajaran


Bagaimanakah tajuk pembelajaran dijelaskan
kepada murid Strategi berpusatkan murid dan bahan

Adakah guru bersedia dengan: Pengisian Aktiviti :-


- Contoh-contoh , model, strategi ? 1. Guru memberikan penerangan mengenai tajuk pada
Nyatakan strategi yang digunakan harini.
2. Murid berbicara untuk mendapatkan maklumat dalam
- Aktiviti kumpulan buku teks.
Nyatakan bentuk kumpulan 3. Murid memindahkan maklumat ke dalam buku.

- Bagaimana aktiviti kumpulan dilaksanakan? Pembelajaran Koperatif : melaksanakan teknik :-


Nyatakan CL yang bakal dilaksanakan Round Robin

Pentaksiran : Aktiviti secara :- Individu


Adakah guru mewujudkan peluang
melaksanakan pentaksiran? Pentaksiran secara :-
Individu dan Berkumpulan
Taksiran dibuat secara individu/ kumpulan?
Bentuk tafsiran?
Di akhir pengajaran, murid-murid :-
(teknik penyoalan atau alat)
Taksiran dibuat berdasarkan kepada gerakerja Murid dapat memindahkan 2 daripada 4 maklumat ke
murid / evidens atau kedua-duanya? dalam buku.

Rumusan PdPc
Apakah maklumbalas yang diperlukan guru bagi Maklumbalas Penilaian :-
menilai kejayaan pengajaran? Taekoff and Touchdown
Bagaimanakah kriteria kejayaan murid dinilai?
Tindak ikut akiviti murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
seterusnya :
Subjek BAHASA MELAYU Tema KESELAMATAN DIUTAMAKAN Kelas 6S Tarikh: 15/9/2020

3.6 Menulis untuk menyampaikan Topik BERWASPADA DI KAWASAN Masa 11.45 – 12.45 Hari : SELASA
maklumat tentang sesuatu perkara dengan REHAT DAN RAWAT
menggunakan bahasa yang santun. Nilai : BCB – Mencatat Nota Elemen Merentas Kurikulum : KB -
Ilmu : Pendidikan Moral Menghubungkaitkan
Nilai Murni – Menjaga Keselamatan Diri
ABM/BBM: Buku Teks, Lembaran Kerja
Objektif Pembelajaran, murid dapat : Kriteria Kejayaan :
Menulis untuk menyampaikan maklumat dengan menggunakan idea utama Murid dapat menulis 2 daripada 4 maklumat berwaspada.
dan idea sampingan secara kohesi dan koheren

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set induksi :
Bagaimanakah guru mengaitkan topik Bersoal jawab berkaitan pengetahuan sedia ada murid
pembelajaran dengan murid?

Apakah rutin /kebiasaan yang digunakan ?

Aktiviti utama: Guru menjelaskan objektif pengajaran


Bagaimanakah tajuk pembelajaran dijelaskan
kepada murid Strategi berpusatkan murid dan bahan

Adakah guru bersedia dengan: Pengisian Aktiviti :-


- Contoh-contoh , model, strategi ? 1. Guru memberikan penerangan mengenai tajuk pada
Nyatakan strategi yang digunakan harini.
2. Murid berbicara untuk mendapatkan maklumat dalam
- Aktiviti kumpulan buku teks.
Nyatakan bentuk kumpulan 3. Murid memindahkan maklumat ke dalam buku.

- Bagaimana aktiviti kumpulan dilaksanakan? Pembelajaran Koperatif : melaksanakan teknik :-


Nyatakan CL yang bakal dilaksanakan Round Robin

Pentaksiran : Aktiviti secara :- Individu


Adakah guru mewujudkan peluang
melaksanakan pentaksiran? Pentaksiran secara :-
Individu dan Berkumpulan
Taksiran dibuat secara individu/ kumpulan?
Bentuk tafsiran?
Di akhir pengajaran, murid-murid :-
(teknik penyoalan atau alat)
Taksiran dibuat berdasarkan kepada gerakerja Murid dapat memindahkan 2 daripada 4 maklumat ke
murid / evidens atau kedua-duanya? dalam buku.

Rumusan PdPc
Apakah maklumbalas yang diperlukan guru bagi Maklumbalas Penilaian :-
menilai kejayaan pengajaran? Taekoff and Touchdown
Bagaimanakah kriteria kejayaan murid dinilai?
Tindak ikut akiviti murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
seterusnya :

You might also like