You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN

- Matemati
39 Selasa 9/11/2021 2 USM
60 minit k

BIDANG SUKATAN DAN GEOMETRI


TAJUK 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU CECAIR
STANDARD KANDUNGAN 6.3 Isi Padu Cecair
STANDARD
6.3.3 Menganggar isi padu cecair
PEMBELAJARAN
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menganggar isi padu cecair
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN
1. Menganggar isi padu cecair
Anggar Isi Padu Cecair (Buku Teks – ms 70 - 71)
SET INDUKSI
1. Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
2. Guru menunjukkan sebotol air dan meminta murid menganggar isi padu botol
tersebut.
AKTIVITI
3. Murid dibimbing menganggar isi padu cecair dalam ml dan l di dalam bekas
yang berlainan.
AKTIVITI PDPC
4. Murid diminta membuat kesimpulan seperti lebih atau kurang.
5. Secara berpasangan, murid dibimbing menganggar isi padu cecair dan
menyukat isi padu sebenar. Murid diminta membanding isi padu anggaran
dengan isi padu sebenar.
6. Murid membuat buku aktiviti ms 134`.
PENUTUP
7. Guru menyemak jawapan bersama murid.
8. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.
BBB Buku teks Buku aktiviti lain-lain
KBAT Memahami EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan berpasangan NILAI MURNI Kerjasama

TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN / Buku aktiviti


3
(PBS) PENILAIAN Kerja kumpulan
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK Pdpc tidak dapat dilaksanakan kerana saya tidak dibenarkan mengajar bersemuka
atau tidak dibenarkan mengajar dengan cara lain. Kelas saya di relief oleh guru
lain.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN
  -  
39 Selasa 9/11/2021 5 UKM RBT  
60 minit
BIDANG TEKNOLOGI RUMAH TANGGA
TAJUK 4.3 Artikel Jahitan
STANDARD
4.3.1 Mengenal pasti jenis mata jahitan tangan pada artikel jahitan
KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Mengenal pasti jenis mata jahitan tangan
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN
Menjahit tangan beberapa jenis mata jahitan
AKTIVITI
1. Murid di perkenalkan oleh guru beberapa jenis mata jahitan
2. Murid melihat cara-cara menjahit jenis mata jahitan
3. Murid cuba sendiri menjahit mata jahitan kia, jelujur halus, silang pangkah menggunakan fabrik

4. Murid berkongsi ilmu jahitan sesama rakan mereka


 
5. Murid menunjukkan hasil artikel jahitan yang mereka hasilkan kepada guru dan murid-murid lain
 
PENUTUP
1. Murid membuat rumusan berkaitan pembelajaran hari ini
2. Murid diberi tugasan untuk menghasilkan beg duit mereka
 
BBB Buku teks Buku latihan Kad nombor
KBAT Memahami EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan kumpulan NILAI MURNI Tolong menolong
TAHAP Buku aktiviti
2 PENTAKSIRAN / PENILAIAN
PENGUASAAN (PBS) Pemerhatian
KEHADIRAN : /
Pdpc tidak dapat dilaksanakan kerana saya tidak dibenarkan mengajar bersemuka atau tidak dibenarkan mengajar
REFLEKSI / IMPAK dengan cara lain. Kelas saya di relief oleh guru lain.

You might also like