Professional Documents
Culture Documents
1. DANE FORMALNE
3. ZESTAWIENIE POWIERZCHNI
6. CZĘŚĆ ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANA
8. CHARAKTERYSTYKA LICZBOWA
9. FORMA ARCHITEKTONICZNA
Nie opracowano.
Projekt ma charakter studialny.
Zagospodarowanie terenu będzie opracowane dla każdej lokalizacji przez projektanta adaptującego
niniejszy projekt.
Wody opadowe z dachu i nawierzchni utwardzonych będą odprowadzane do gleby granicach działki.
m2
Magazyn 182,3
Poziom zwierciadła wody gruntowej poniżej poziomu posadowienia fundamentów min. 2,5m poniżej poziomu podłogi
na parterze
2) FUNDAMENTY
Stopy fundamentowa:120x120x40cm;
3) ŚCIANY ZEWNĘTRZNE
4) ŚCIANY WEWNĘTRZNE
5) KOMINY
Spalinowy:
Dymowy do kominka:
Wentylacyjne: 14x14cm
6) STROPY
9)BALUSTRADY- o wysokości min. 0.9, powinny mieć wypełnienie płaszczyzn pionowych zapewniające skuteczną
ochronę przed wypadnięciem.
10) DACH
12) IZOLACJE
Przeciwwilgociowa:
Termiczna:
Akustyczna:
Podłogi i posadzki :
Sufit podwieszany
- typu Armstrong
Tynki i okładziny
V. WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE:
Tynki i okładziny – tynki elewacyjne: akrylowe lub mineralne cienkowarstwowe; silikonowe lub silikatowe,
-kostka betonowa na podsypkach z piasku i żwiru w przestrzeniach między krawężnikami betonowymi
VI. WENTYLACJA
W budynku zastosowano tradycyjny system wentylacji grawitacyjnej, nawiewno-wywiewnej. Dla jej prawidłowego
działania należy zapewnić:
- -całkowity infiltracyjny strumień powietrza zewnętrznego dopływający przez wszystkie okna powinien wynosić ok.
295m3/h;
3) Odpływ powietrza
charakterystyczne [ obliczeniowe [ ]
]
1. Dachówka 0,90 1,35 1,21
ceramiczna
2. Łaty, kontr łaty 0,05 1,35 0,07
4x5 z drewna
sosnoweg0 [0,05]
3. Membrana 0,05 1,35 0,07
wstępnego krycia z
charakterystyczne [ obliczeniowe [ ]
]
1. Wełna 0,18 1,35 0,23
2. Paraizolacja 0,05 1,35 0,07
3. Płyty G-k 0,15 1,35 0,19
SUMA 0,41 1,35 0,45
S=μ*Ce*Ct*Sk
μ-współczynnik kształtu dachu dla α=40°
μ=
Ce- współczynnik ekspozycji dla terenu normalnego Ce=1,0
Ct- współczynnik termiczny Ct=1,0
Sk=0,53*1,0*1,0*0,7= 0,373
Obciążenie obliczeniowe
S=0,373*1,50= 0,56
Sk=0,266*1,0*1,0*0,7= 0,186
Obciążenie obliczeniowe
S=0,186*1,5=0,28
S=0,56 S=0,56
S=0,28
qb= *ϼ*
ϼ=1,25
qb=302,5 =0,3
Współczynnik rzeźby terenu
Co(z)=1,0
Współczynnik ekspozycji na podstawie tab. NA-3
Ce(z)=1,9*( =1,84
Wartość szczytowa ciśnienia prędkości wiatru
qp(z)=1,84*0,3=0,552
Cpe10
Współczynnik ciśnienia wewnętrznego – przyjęto metody uproszczone
Pręty:
Węzły Pręty zesztywnione w Długość
Nr Przekrój pręta
w1 w2 w1 w2 [m]
1: WD1-Krokwie 7 (S) 4 (S) wszystkie wszystkie P 160x75 1,081
2: WD1-Krokwie 2 (S) 7 (S) 2, 3 wszystkie P 160x75 3,712
3: WD1-Krokwie 6 (P) 2 (S) 3, 2 P 160x75 3,007
4: WD1-Krokwie 6 (P) 1 (S) 4, 5 P 160x75 3,007
5: WD1-Krokwie 1 (S) 5 (S) 5, 4 wszystkie P 160x75 3,712
6: WD1-Krokwie 5 (S) 3 (S) wszystkie wszystkie P 160x75 1,081
7: WD1-Jętka 2 (P) 1 (P) P 175x63 4,560
Nazwa P 160x63
A = 100,8cm2
Jx = 1 003,43cm4 Jy = 2 150,4cm4 Jz = 333,4cm4
Parametry
y-yg= 0° Jyg= 2 150,4cm4 Jzg= 333,4cm4
przekroju
Wy max= 268,8cm3 Wy min= 268,8cm3
Wz max= 105,84cm3 Wz min= 105,84cm3
Materiał Drewno Lite C27 E = 11,5GPa G = 0,72GPa Cież. = 5,5kN/m3
Nazwa P 175x50
A = 87,5cm2
Jx = 597,99cm4 Jy = 2 233,07cm4 Jz = 182,29cm4
Parametry
y-yg= 0° Jyg= 2 233,07cm4 Jzg= 182,29cm4
przekroju
Wy max= 255,21cm3 Wy min= 255,21cm3
Wz max= 72,92cm3 Wz min= 72,92cm3
Materiał Drewno Lite C27 E = 11,5GPa G = 0,72GPa Cież. = 5,5kN/m3
Nazwa P 160x75
A = 120cm2
Jx = 1 588,19cm4 Jy = 2 560cm4 Jz = 562,5cm4
Parametry
y-yg= 0° Jyg= 2 560cm4 Jzg= 562,5cm4
przekroju
Wy max= 320cm3 Wy min= 320cm3
Wz max= 150cm3 Wz min= 150cm3
Materiał Drewno Lite C27 E = 11,5GPa G = 0,72GPa Cież. = 5,5kN/m3
Nazwa P 175x75
A = 131,25cm2
Jx = 1 798,33cm4 Jy = 3 349,61cm4 Jz = 615,23cm4
Parametry
y-yg= 0° Jyg= 3 349,61cm4 Jzg= 615,23cm4
przekroju
Wy max= 382,81cm3 Wy min= 382,81cm3
Wz max= 164,06cm3 Wz min= 164,06cm3
Materiał Drewno Lite C14 E = 7GPa G = 0,44GPa Cież. = 5,5kN/m3
Nazwa P 175x63
A = 110,25cm2
Jx = 1 128,25cm4 Jy = 2 813,67cm4 Jz = 364,65cm4
Parametry
y-yg= 0° Jyg= 2 813,67cm4 Jzg= 364,65cm4
przekroju
Wy max= 321,56cm3 Wy min= 321,56cm3
Wz max= 115,76cm3 Wz min= 115,76cm3
Materiał Drewno Lite C27 E = 11,5GPa G = 0,72GPa Cież. = 5,5kN/m3
Grupy obciążeń:
Grupa
Nazwa grupy Nr Rodzaj obciążeń Charakter Oddziaływanie
aktywna
Stałe 1 Stałe stały + stałe
Ciężar własny 2 Stałe stały + stałe
śnieg z lewej 3 Zmienne średniotrwały + śnieg (do 1000 m n.p.m.)
śnieg z prawej 4 Zmienne średniotrwały + śnieg (do 1000 m n.p.m.)
Użytkowe 5 Zmienne krótkotrwały + użytkowe (dachy)
wiatr ssanie 6 Zmienne krótkotrwały + wiatr
wiatr parcie 7 Zmienne krótkotrwały + wiatr
Obciążenia układu:
Obciążenia prętowe
Grupa Pręt Typ Wartość 1 Wartość 2 x1 [m] x2 [m] [°] Lok.
Stałe Obciążenie ciągłe 1,30kN/m 1,30kN/m 0,00 1,08 0,0
1
Obciążenie ciągłe 0,45kN/m 0,45kN/m 0,00 1,08 0,0
2 Obciążenie ciągłe 1,30kN/m 1,30kN/m 0,00 3,71 0,0
Obciążenie ciągłe 0,45kN/m 0,45kN/m 0,00 3,71 0,0
3 Obciążenie ciągłe 1,30kN/m 1,30kN/m 0,00 3,01 0,0
4 Obciążenie ciągłe 1,30kN/m 1,30kN/m 0,00 3,01 0,0
Obciążenie ciągłe 1,30kN/m 1,30kN/m 0,00 3,71 0,0
5
Obciążenie ciągłe 0,45kN/m 0,45kN/m 0,00 3,71 0,0
Obciążenie ciągłe 1,30kN/m 1,30kN/m 0,00 1,08 0,0
6
Obciążenie ciągłe 0,45kN/m 0,45kN/m 0,00 1,08 0,0
Obciążenie ciągłe 0,30kN/m 0,30kN/m 0,00 4,56 0,0
7
Użytkowe Obciążenie ciągłe 0,75kN/m 0,75kN/m 0,00 4,56 0,0
1 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 1,08 40,0
2 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 3,71 40,0
3 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 3,01 40,0
wiatr parcie
4 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 3,01 -40,0
5 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 3,71 -40,0
6 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 1,08 -40,0
1 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 1,08 -40,0
2 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 3,71 -40,0
3 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 3,01 -40,0
wiatr ssanie
4 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 3,01 40,0
5 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 3,71 40,0
6 Obciążenie ciągłe 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 1,08 40,0
1 Obciążenie ciągłe /dx 0,56kN/m 0,56kN/m 0,00 0,82 0,0
2 Obciążenie ciągłe /dx 0,56kN/m 0,56kN/m 0,00 2,82 0,0
3 Obciążenie ciągłe /dx 0,56kN/m 0,56kN/m 0,00 2,28 0,0
śnieg z lewej
4 Obciążenie ciągłe /dx 0,56kN/m 0,56kN/m 0,00 2,28 0,0
5 Obciążenie ciągłe /dx 0,56kN/m 0,56kN/m 0,00 2,82 0,0
6 Obciążenie ciągłe /dx 0,56kN/m 0,56kN/m 0,00 0,82 0,0
1 Obciążenie ciągłe /dx 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 0,82 0,0
2 Obciążenie ciągłe /dx 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 2,82 0,0
3 Obciążenie ciągłe /dx 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 2,28 0,0
śnieg z prawej
4 Obciążenie ciągłe /dx 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 2,28 0,0
5 Obciążenie ciągłe /dx 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 2,82 0,0
6 Obciążenie ciągłe /dx 0,28kN/m 0,28kN/m 0,00 0,82 0,0
Przekroje
Nazwa P600x240
Parametry A = 2 160cm2
przekroju Jx = 584 173,73cm4 Jy = 648 000cm4 Jz = 233 280cm4
y-yg= 0° Jyg= 648 000cm4 Jzg= 233 280cm4
Wy max= 21 600cm3 Wy min= 21 600cm3
Wz max= 12 960cm3 Wz min= 12 960cm3
Materiał Beton EN C30/37 E = 32GPa G = 13,33GPa Cież. = 25kN/m3
Nazwa S 240x240
A = 576cm2
Jx = 46 669,82cm4 Jy = 27 648cm4 Jz = 27 648cm4
Parametry
y-yg= 0° Jyg= 27 648cm4 Jzg= 27 648cm4
przekroju
Wy max= 2 304cm3 Wy min= 2 304cm3
Wz max= 2 304cm3 Wz min= 2 304cm3
Materiał Beton EN C30/37 E = 32GPa G = 13,33GPa Cież. = 25kN/m3
Wyniki
Sprawdzenia nośności
Wyniki dla stref zbrojenia głównego - Pręt 1 (Węzeł 4/Strefa 1, Węzeł 8):
Strefa nr 1
Strefa nr 2
Ls [m] N [kN] My[kNm] lpg Asg[cm2] lpk Ask[cm2]
1,62 0,00 -11,58 0 0,00 4 4,52
Wyniki dla stref zbrojenia poprzecznego - Pręt 1 (Węzeł 4/Strefa 1, Węzeł 8):
Strefa nr Ls [m] Tz s [cm] As[cm2/m]
1 1,08 -3,62 12,90 4,38
2 1,08 -3,62 21,50 2,63
3 1,08 -3,62 12,90 4,38
Wyniki dla stref zbrojenia głównego - Pręt 2 (Węzeł 3/Strefa 1, Węzeł 7):
Strefa nr 1
Wyniki dla stref zbrojenia poprzecznego - Pręt 2 (Węzeł 3/Strefa 1, Węzeł 7):
Strefa nr Ls [m] Tz s [cm] As[cm2/m]
1 1,08 1,05 12,90 4,38
2 1,08 1,05 21,50 2,63
3 1,08 1,05 12,90 4,38
Wyniki dla stref zbrojenia głównego - Pręt 4 (Węzeł 2/Strefa 1, Węzeł 6):
Strefa nr 1
Wyniki dla stref zbrojenia poprzecznego - Pręt 4 (Węzeł 2/Strefa 1, Węzeł 6):
Strefa nr Ls [m] Tz s [cm] As[cm2/m]
1 1,08 -1,05 12,90 4,38
2 1,08 -1,05 21,50 2,63
3 1,08 -1,05 12,90 4,38
Wyniki dla stref zbrojenia głównego - Pręt 6 (Węzeł 1/Strefa 1, Węzeł 5):
Strefa nr 1
Strefa nr 2
Wyniki dla stref zbrojenia poprzecznego - Pręt 6 (Węzeł 1/Strefa 1, Węzeł 5):
Strefa nr Ls [m] Tz s [cm] As[cm2/m]
1 1,08 3,62 12,90 4,38
2 1,08 3,62 21,50 2,63
3 1,08 3,62 12,90 4,38
Wyniki dla stref zbrojenia głównego - Pręt 3 (Węzeł 3/Strefa 1, Węzeł 4):
Strefa nr 1
Strefa nr 2
Ls [m] N [kN] My[kNm] lpg Asg[cm2] lpk Ask[cm2]
2,33 0,00 -266,30 4 12,57 4 8,04
Strefa nr 3
Wyniki dla stref zbrojenia poprzecznego - Pręt 3 (Węzeł 3/Strefa 1, Węzeł 4):
Strefa nr Ls [m] Tz s [cm] As[cm2/m]
1 2,33 265,48 16,51 6,09
2 4,67 104,38 19,12 5,26
Wyniki dla stref zbrojenia głównego - Pręt 5 (Węzeł 2/Strefa 1, Węzeł 3):
Strefa nr 1
Strefa nr 2
Strefa nr 3
Wyniki dla stref zbrojenia poprzecznego - Pręt 5 (Węzeł 2/Strefa 1, Węzeł 3):
Strefa nr Ls [m] Tz s [cm] As[cm2/m]
1 2,33 237,82 18,43 5,46
2 2,33 0,00 19,12 5,26
3 2,33 237,82 18,43 5,46
Wyniki dla stref zbrojenia głównego - Pręt 7 (Węzeł 1/Strefa 1, Węzeł 2):
Strefa nr 1
Strefa nr 2
Strefa nr 3
Ls [m] N [kN] My[kNm] lpg Asg[cm2] lpk Ask[cm2]
2,33 0,00 328,16 7 21,99 4 8,04
Wyniki dla stref zbrojenia poprzecznego - Pręt 7 (Węzeł 1/Strefa 1, Węzeł 2):
Strefa nr Ls [m] Tz s [cm] As[cm2/m]
1 4,67 104,38 19,12 5,26
2 2,33 265,48 16,51 6,09
Sprawdzenia ugięć
Maks. ugięcie w
Maks. Maks. ugięcie Dopuszczalne
Długość stanie
Nazwa przemieszenie względne ugięcie
[m] zarysowanym
[cm] [cm] [cm]
[cm]
Pręt 1 3,24 - 0,133 0,422 1,296
Pręt 2 3,24 - 0,063 0,063 1,296
Pręt 4 3,24 - 0,063 0,063 1,296
Pręt 6 3,24 - 0,133 0,528 1,296
Pręt 3 7,00 - 0,434 1,871 2,800
Pręt 5 7,00 - 0,191 0,916 2,800
Pręt 7 7,00 - 0,434 1,871 2,800
Sprawdzenia zarysowania
Maksymalne rozwarcie rysy Dopuszczalne ugięcie
Nazwa Długość [m]
[cm] [cm]
Pręt 1 3,24 0,077 < 0,300
Pręt 2 3,24 0,000 < 0,300
Pręt 4 3,24 0,000 < 0,300
Pręt 6 3,24 0,110 < 0,300
Pręt 3 7,00 0,199 < 0,300
Pręt 5 7,00 0,188 < 0,300
Pręt 7 7,00 0,199 < 0,300
d λ R Uc
Kody Element
Opis
Materiał W/(m
m W/(m∙K) m 2∙K/W 2∙K)