You are on page 1of 5

1.

Óraterv
A pedagógus neve: Czaga Ildikó
A pedagógus szakja: tanító
Iskola: Tiszaeszlári Általános Iskola
Műveltségi terület, tantárgy: matematika
Osztály: 1. osztály
Az óra témája: Számolás 20-ig –gyakorló óra
A tanóra ideje: 2023. május 16.
Az óra cél és feladatrendszere: A matematika tantárgy megszerettetése. A matematika és a valóság kapcsolatának megláttatása. Tapasztalatok
gyűjtése. Legyenek képesek a mennyiségek összehasonlítására.
Fejlesztendő attitűdök, készségek, képességek: Megfigyelő-és emlékezőképesség fejlesztése, számolási készség kialakítása, problémamegoldó
gondolkodás fejlesztése, kommunikációs képesség fejlesztése, következtetési képesség.
Az óra didaktikai feladatai: műveletfogalom erősítése, alkalmazó rögzítés
Tantárgyi kapcsolatok: környezetismeret, testnevelés
Felhasznált források: Fülöp Mária, Jancsula Vincéné, Somfalvi Eszter Dóra (tananyagfejlesztők) Matematika 1.osztályosoknak II.kötet tankönyv,
Matematika 1. OH-MAT01TA/I–II.Tanmenetjavaslat, Kuruczné Borbély Márta – Varga Lívia Matematika kézikönyv

Nevelési-oktatási stratégia

Időkeret Az óra menete Módszerek, Megjegyzések


Tanulói Eszközök
didaktikai
munkaformák
feladatok
3’ I. Bevezető rész szervezés frontális füzet
osztálymunka
1. Szervezési feladatok (hetesek jelentése, megbeszélés
napló dokumentálása, tanulók ellenőrzés laptop
felszerelésének ellenőrzése, házi feladat
ellenőrzése) értékelés

2. Óra eleji bemelegítő számolás


egyéni munka
5’ a. Melyik szám vagyok én? ráhangolás füzet
- Én a legkisebb kétjegyű szám vagyok.
- A 8 és a 6 összege vagyok.
- A 10 és az 5 különbsége vagyok.
- A 4 kisebbik számszomszédja vagyok.
- A legkisebb páratlan szám vagyok.
1’ b. Állítsd a számokat növekvő sorrendbe!

1’ c. Javítás önellenőrzéssel. ellenőrzés tábla

5’ d. Fejszámolás játékkal
Kelj fel, Péter!
frontális munka
A tanulók leborulnak a padra csukott
szemmel. A tanító megszólítja az egyik egyéni munka
tanulót:
-Kelj fel, Péter!
A tanuló megkérdezi:
-Hány órára?
A tanító egy számfeladatot mond:
4+5-re
A tanuló válaszol. Ha jó a megoldás,
felébred, ha nem akkor visszahajol a padra.
Jó megoldás esetén ő ébreszti a következő
tanulót. A játék addig folytatódik még az
osztályból legalább 10-en felébrednek.

1’ II. Az óra fő része közlés frontális munka

1. Célkitűzés: A mai órán


gyakoroljuk a számolást 20-ig.
1’ 2. Motiváció motiválás
Szerezzünk meg minél több smile-t!
15’ 3. Új ismeret feldolgozása szemléltetés frontális munka
1. Mondjuk el a számokat
problémafelvetés
egyesével 20-ig!
magyarázat
2. Vegyük elő a vastag matekot, és
nyisd ki a 116.old.

3. Számok csoportosítása
tankönyv 116./1.
-A 15-nél nagyobb számok
interaktív tábla
megkülönböztetése. környezeti nevelés
10’ 4. Gyakorlás, rögzítés alkalmazó rögzítés 1.frontális tankönyv 116./ 2.
1. Képről műveletek írása ellenőrzés munka interaktív tábla
2. Igaz-hamis állítások
3. Műveletvégzés alkalmazó rögzítés
tankönyv 116./3.
4. Műveletvégzés nyilak szerint 2.egyéni munka
interaktív tábla
(fordulj hátra a mögötted ellenőrzés 3.egyéni munka
ülőhöz, közösen dolgozzatok!)
tankönyv 117/1.
5. Nyitott mondatok
interaktív tábla
4.páros munka tankönyv 117./2.
5.frontális interaktív tábla
munka tankönyv 117./3.
III. Befejező rész
2’ 1. Értékelés értékelés frontális munka hangulatkártyák koronák felhelyezése
órai aktivitás, smile-k alapján
számkirály, számkirálynő
választása
1’ 2. Házi feladat megbeszélés frontális munka tankönyv 117./4.

You might also like