You are on page 1of 3

План-конспект уроку з літературного читання 1 клас

Тема уроку: Звуки [с] [с’], буква с, С (ес). Читання складів і слів із буквою с. Письмо
малої букви с
Мета: навчальна: вчити писати малу букву с; порівнювати початок письма букви с з
початком письма малої букви о, безвідривно поєднувати буквосполучення си, сі;
розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, критичне мислення, мовлення учнів;
виховна: виховувати охайність при письмі.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: зошит, прописи, проектор, ілюстративний матеріал.
Хід Уроку
І. Організація учнів до уроку
1.1.Привітання.
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
2. Підготовка учнів до уроку
- Для сьогоднішнього уроку вам знадобиться робочий зошит, букварик, ручка і
звичайно не забувайте про хороший настрій.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку (Слайд 2). Мотивація навчальної діяльності.
2.1. Сьогодні до нас завітала мудра Сова. Вона принесла нам нову писану букву. А яку
ви зараз дізнаєтесь. А спочатку послухайте вірш (Слайд 3):
Сіло сонце на сосну,
Сонно мовило: “Засну!”
Сосни сонечко гойдали.
Сосни сонечко благали:
Сонце, сонечко, не треба,
Стане темно нам без тебе.
-Який звук найчастіше повторюється у вірші? (найчастіше повторюється звук [с]
Слайд 4)).
- Дітки, поділімо слово «сонце» на склади. Скільки складів у слові «сонце»? (У слові
сонце два склади)
- Назвіть звуки в слові «сонце» (с-приголосний звук, о-голосний звук, н-приголосний
звук, ц-приголосний звук, е-голосний звук)
Малятка, зараз ми з вами зобразимо звукову модель слова «сонце».
2.2. Гра «Впіймай звук [ с ]» (Слайд 5).
Ми з вами пограємо у гру «Впіймай звук». Я буду зачитувати слова, а вам потрібно
плеснути в долоні коли ви чуєте звук [с]
Екран, стіл, телефон, телевізор, серце, сенсор, серенада, мама, дощ, смерека.
2.3. Гра «Магазин»
-Ми з вами пограємо у гру «Магазин». У цій грі вам потрібно купувати тільки ті речі,
в яких є звук [ с ] (Предметні малюнки на екрані Слайд 6).
Праска, телевізор, черевики, сорочка, смартфон, чашка, серветка, букет, самокат, м’яч,
апельсин, троянда.
-Отже, які речі ми купили?(праска, сорочка, смартфон, серветка, самокат, апельсин).
Чудово! Чому саме їх ми купили? (Тому що у всіх цих словах є звук [с])
2.4. Фізкультхвилинка (Слайд 8).
ІII. Вивчення нового матеріалу
- Отже, на минулому уроці ви навчилися писати малу літеру «с», а на цьому уроці ми
закріпимо навички написання малої літери «с» з’єднуючи її з іншими літерами.
Зошит свій я розгортаю.
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно.
До роботи я берусь.
3.1. Написання буквосполучень.
- А зараз ми попробуємо з’єднати букву “с „ з її друзями, які є зображено у вас в
зошиті.
- Отже, хто є перша подруга літери “c „ ? (“o„)
Зверніть увагу на екран та слідкуйте за тим, як пишу я!
Тепер намалюємо елементи літери “c„ у повітрі. А тепер літери “o„.
Спробуємо з’єднати їх. Запишіть в робочому зошиті у четвертому рядку.
3.3. Написання буквосполучень.
-Хто є друга подруга літери “с „ ? (“і„)
Уважно слідкуйте за тим, як пишу її я!
Тепер намалюємо елементи літери “с„ у повітрі. А тепер літери “і„.
Спробуємо з’єднати їх. Запишіть їх в робочому зошиті у третьому рядку.
-Хто є третя подруга літери “с„? (“и„)
Уважно слідкуйте за тим, як пишу я!
Тепер намалюємо елементи літери «с» у повітрі. А тепер літери «и».
Спробуємо з’єднати їх. Запишіть їх у робочому зошиті у другому рядку.
-Чудова робота! Ми допомогли нашій букві «с» зустрітися із своїми друзями.
3.2. Пальчикова гімнастика (Слайд 9).
Дітки, ваші пальчики втомились, тож зверніть увагу на екран, перед вами є дуже
цікава пальчикова гімнастика.
ІV.Первинне закріплення та корекція.
4.1. Читання.
- Дітки, зверніть увагу на екран.
Вам потрібно прочитати слово і назвати виділений склад.
У вас є слова, але там намальований равлик. Що цей равлик означає? (Читати
повільно).
Ось наприклад : оса, виділений склад ос.
І так по черзі, слідкуйте всі, бо я можу сказати читати будь кому.
- Діти, дане завдання не просте. У цьому завданні вам потрібно зрозуміти значення
слова «ніс». Слово «ніс» має два значення.
Наприклад: Лисичка має гарний ніс. Їжачок на спині ніс яблучко.
- Малятка, а тут вже зображена ракета (Слайд 10). Хто скаже, що означає ця ракета?
(Читати швидко)
Тож, читайте швидко, але не забувайте назвати наголошений склад.
-Дітки, розгляньте малюнок і скажіть, що зображено на першому малюнку( Слайд11)?
( На малюнку зображений слон.)
- Малятка, прочитайте слова які є під цим малюнком. (Слон, слони)
- А яке слово підходить до цього малюнка? (Підходить слово слони)
- А чому підходить слово слони? ( Підходить слово слони тому, що там забражено два
слони)
Слон є найбільшою наземною твариною на планеті. Слони живуть стадами. Стадо
очолює найрозумніша і найстаріша самка. Середня тривалість життя слонів становить
70 років. Слони – це єдині тварини, які не вміють стрибати. Вони дуже мало сплять, не
більш 4 годин на добу.
- Діточки, розгляньте малюнок і скажіть що зображено на другому малюнку? ( На
другому малюнку зображено дерево)
- А ви знаєте яке це дерево (Так/ні)
Це дерево називається сосна. Прочитайте слова, які є під малюнком. ( Сосна, сосни)
- Яке слово підходить до цього малюнка? (До цього малюнка підходить слово сосна)
- А чому підходить слово сосна? (Підходить слово сосна тому, що зображено тільки
одну сосну)
Сосна завжди тягнеться до неба. Соснові гілки часто називають сосновими лапами, бо
вони схожі на розкинуті руки. Якщо відбувається поєднання морського повітря і
соснових лісів, то такі умови вважаються найкращими для людей, які страждають
бронхіальною астмою, алергією та іншими захворюваннями.
- Діти, розгляньте ще раз малюнок і скажіть що зображено на третьому малюнку? ( На
третьому малюнку зображено ананас)
- Прочитайте слова які є під цим малюнком. (Анас, ананаси)
- Яке слово підходить до даного малюнка? ( Підходить слово ананаси)
- А чому підходить слово ананаси, а не слово анас? ( підходить слово ананаси тому, що
там є два ананаси)
Ананас — дуже смачний фрукт. Для повного дозрівання ананасу потрібно майже 3
роки. М’якоть ананаса на 86% складається з води. Консервні заводи використовують
весь ананас, а не тільки його м’якоть. З ананаса вони роблять алкогольні напої, оцет і
навіть їжу для тварин.
4.2. А зараз ми з вами виконаємо ще одне незвичайне завдання. Зверніть увагу на
екран (Слайд 12).
- Як ви гадаєте, що це? ( Це зашифрована скоромовка)
Малята, розшифруймо цю скоромовку. ( Малому сому сумно самому)
Спробуймо її прочитати повільно, швидше і ще швидше. Спершу зачитаю вам її я, а
потім ви.
V. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон» (Слайд 13).
- Було весело, бо …
- Я розумію, що …
- Візьму в свою скарбничку…
- Мене вразило до глибини серця…
- Що найбільше сподобалося?
VІ. Рефлексія (Слайд 14).
Дітки, наш урок підходить до завершення, пропоную вам провести підсумок за
допомогою «шкали емоцій та почуттів»
Подивіться на екран та оберіть, на якій позначці у вас занаходиться шкала емоцій та
почуттів.

You might also like