You are on page 1of 2

Наставни предмет: математика Разред: II Редни број часа: 20

Наставна тема: Природни бројеви до 100 Дан и датум: сриједа, 11.10.2023.

Наставна јединица: Читање и писање бројева до 20

Тип часа: обрада Облик рада: фронтални, индивидуални


Усвојити бројеве друге десетице, као и читање и писање бројева
Циљ часа: друге десетице. Усвојити бројеве друге десетице као збир десетица и
јединица. Двадесет јединица схватити као две десетице.

Упознавање бројева 2. десетице, њихово представљање графички и


Образовни задаци: помоћу дидактичког материјала, схватање бројева 2. десетице као
збира десетице и једноцифреног броја

Функционални Развијање способности посматрања, запажања, мишљења, памћења и


задаци: логичког закључивања.

Васпитни задаци: Развијање тачности, уредности, упорности у раду.

Наставне методе: Наставна средства и помагала:


разговор, демонстрација, усмено излагање, табла, свеска, уџбеник, радна свеска-
писање, цртање. метода игре Креативко 2, апликације, модели десетица и
јединица

Корелација:

Образовни стандарди који се могу МА.1.1.1, МА.1.1.2.


применити:

Уводни део часа Након анализе и провјере домаћег задатка поновити са ученицима
бројеве прве десетице.

Главни део часа Формирати бројеве до 20, користећи моделе десетица и јединица :

12

Након објашњења могуће је урадити математички диктат: ученицима


задавати бројеве до 20, а ученици их цртају или формирају користећи
одређене моделе или штапиће (оловке).

Рад у уџбенику на 23. страни.


(Анализирати примјер из уџбеника и другачији начин формирања
бројева –куглице ). Обратити пажњу на исправан изговор бројева.
Први задатак из уџбеника урадити усменим путем.

Ученици раде самостално 2. и 3. задатак.


На крају овог дијела часа обавља се провјера урађених задатака.

Завршни дио часа Одиграти игру Штафетно бројање.


Први ученик каже један, други два... Кад се стигне до 20, броји се
уназад. Најефектиније је да се ограничи распон у оквиру кога се броји,
на примјер, од 7 до 16 и назад. Бројање треба да се одвија брзо и без
застајкивања. Може да се игра и на испадање.

Домаћи задатак Радна свеска-Креативко 2, 58. страна.

You might also like