You are on page 1of 36

Nederlands I

Les 1 (Tweede semester)


HENQUET Mathieu
m.henquet@ephec.be
Welkom!
Wat doen we vandaag?

Uur 1 1. Hoe ga ik met de cursus om?


2. Feedback examen: enquête invullen + kleine discussie
3. Feedback examen: typische fouten verbeteren (groepswerk)
4. Een paar woorden over de cursus.

Pauze

Uur 2 1. Introductie nieuw thema: geldzaken: Woordenschat: Domino’s.


2. Luisteroefening: Praten over geld blijft oppervlakkig.
3. Leesoefening+ woordenschatoefening: geldverspilling.
4. Praten over zakgeld.
Hoe ga ik met de cursus om? (Herhaling)
1. Actief zijn in de les  zoveel mogelijk Nederlands praten.
2. Niet bang zijn om fouten te maken geen taal leren zonder fouten!
3. Zoveel mogelijk vragen stellen als je iets niet begrijpt.
4. Zoveel mogelijk aanwezig zijn  Let op de tijdstip!
5. Zijn lesmateriaal altijd bij zich hebben ( en notities nemen tijdens de les)
6. Regelmatig studeren (Niet voor de examens TE LAAT)
Feedback over mijn
examens: Enquête
invullen + kleine
discussie
www.wooclap.com/MRFXZR Feedback examen: de meest
voorkomende fouten
Feedback examen
Groepswerk

● Je werkt in groepen van 3 (max. 4)


studenten en je maakt de
grammatica-oefeningen

● Je hebt 10 minuten tijd

● We bespreken je antwoorden
klassikaal
INLEIDING TWEEDE
SEMESTER

Doelstellingen van de cursus Planning

Organisatie Evaluatie

Lesmateriaal en inhoud
INLEIDING TWEEDE
SEMESTER

Doelstellingen van de cursus Planning

Organisatie Evaluatie

Lesmateriaal en inhoud
Feedback Examens
Doelstellingen

Niveau? B1
Zich op een eenvoudige manier uitdrukken
in situaties van het dagelijkse leven of over
onderwerpen waarmee je vertrouwd bent.
Vaardigheden? Luister-, schrijf-, lees- en
spreekvaardigheden

! De nadruk ligt op spreekvaardigheid


Falen of Nederlands niet
serieus aanpakken
Waarom is het belangrijk om deze les “serieus” te nemen?

● NL1 falen = opnieuw doen en GEEN toegang tot NL2!


We zijn er om je
● NL2 : Fautes Carton Rouges (basis NL1 is er NIET!) slaagkansen te
● TFE-verdediging (ik versta geen Nederlands, ik kan mezelf niet verhogen,
uitdrukken)
NIET om je te
● Nederlands verwaarlozen : buizen!
○ Hoofdvakken van de EPHEC
○ Na het 3de jaar … een jaar extra!
○ Kans op een leuke job missen – weet je NU al WIE je klanten zullen zijn? Waar je zal zijn
binnen 3 jaar?
INLEIDING TWEEDE
SEMESTER

Doelstellingen van de cursus Planning

Organisatie Evaluatie

Lesmateriaal en inhoud
Organisatie

We zullen enkel les aan EPHEC hebben.


Er zullen dus geen online lessen meer zijn.
INLEIDING TWEEDE
SEMESTER

Doelstellingen van de cursus Planning

Organisatie Evaluatie

Lesmateriaal en inhoud
Materiaal

Syllabus Moodle
• Studeren (Q1) • Grammaticale oefeningen
• Communiceren (Q1) Opgelet! • Audio’s
• Geldzaken (Q2) Voor het examen van juni • Video’s
• Werken (Q2) moet al het materiaal van • Extra materiaal
semester 1 & 2 gekend zijn!
INLEIDING TWEEDE
SEMESTER

Doelstellingen van de cursus Planning

Organisatie Evaluatie

Lesmateriaal en inhoud
INLEIDING TWEEDE
SEMESTER

Doelstellingen van de cursus Planning

Organisatie Evaluatie

Lesmateriaal en inhoud
Evaluatie
Mondeling examen (examen oral)
Een deel van het mondeling examen is gebaseerd op
je portfolio.
Une partie de l'examen oral est basée sur ta portfolio.

Zorg ervoor dat je je portfolio op tijd indient en


vermijd zo minpunten!
Niet gemaakt of niet voldoende beheerst = onvoldoende
Pas fait ou pas suffisant maîtrisé = échec

Deadline:
• 1er jour de la session (janvier/juin/août)
Tu as encore des difficultés ?
Wij zijn er om je te helpen!
Nous sommes là pour t’aider!

Neem contact op met de Service d'Aide à la Réussite


• Via Moodle
• Hulp voor talen (tutor)
• Leerstrategieën/-profielen (profils d’apprentissage)

Neem contact op met je docent*


• m.henquet@ephec.be

*docent = professeur
Nederlands verbeteren buiten de les

Extra hulpmiddelen - Moodle


• Grammatica: Vidéos avec des explications
supplémentaires
• Series en films in het Nederlands,
leesoefeningen…
5 min
Woordenschatoefening - 1
Instructies:

 De klas wordt in 4 groepen verdeeld.

 Combineer de dominostenen door zinnetjes te linken met het woord dat je nodig hebt
om die in te vullen.
 De eerste groep die alle dominostenen heeft verbonden (zonder gaten te vormen) wint.
Relie les dominos en combinant les phrases avec le mot dont as besoin pour compléter la phrase.
Le premier groupe qui réussi à relier tous les dominos (sans former de trous entre les dominos)
remporte le jeu!
Ik ga naar de …………….
Winkel
want ik heb geld nodig

Bank
Hoofdstuk 3: Geldzaken
Acquis d'apprentissage
Wat is het doel van dit hoofdstuk?

1. De student kan de verschillende problematieken van


‘geldzaken’ bespreken (zakgeld, sparen, kopen en verkopen).
• "Structurer sa pensée et s'exprimer par écrit et
oralement en utilisant le vocabulaire professionnel
adapté aux différents interlocuteurs." 
2. Luisteren: De student begrijpt de belangrijkste zaken,
wanneer er een normaal spreektempo en standaardtaal
gebruikt wordt.
3. Lezen: De student kan de teksten in dit hoofdstuk begrijpen.
4. Schrijven:
• De student kan een eenvoudige en samenhangende
tekst schrijven over het onderwerp ‘geldzaken’.
• Hij/zij kan een persoonlijke tekst schrijven waarin hij
ervaringen en indrukken beschrijft.
Zakgeld: Luisteroefening
Zakgeld: inleidend gesprek
https://web.microsoftstream.com/video/44c7d
9ee-0ef5-4957-98d9-84dd498d169f?list=trendi
ng

We luisteren een eerste keer naar een video.

Neem geen notities.


Zakgeld: Luisteroefening
Zakgeld: inleidend gesprek

Scan de QR-code en lees de vragen.


https://bit.ly/3LkzUDG

Beantwoord de vragen nog NIET!


Zakgeld: Luisteroefening
Zakgeld: inleidend gesprek

We luisteren een TWEEDE keer naar een video.

Beantwoord de vragen!

https://web.microsoftstream.com/video/44c7d9ee-0
ef5-4957-98d9-84dd498d169f?list=trending
Instructies:
Geldverspilling:Woordenschatoefening - 2
 Lees de tekst een eerste keer en probeer om de betekenis van de woorden in
de tabel uit de volgende tekst af te leiden. (Werk in groepen van 3-4)
Essaye de déduire la signification des mots du tableau en te basant sur ce texte.

Nederlands Traduction(s) en français


(1) Verspilling (de), geldverspilling (de)  
Verspillen
(2) Besparing (de)  
Besparen = sparen
(3) Uitgave (de) (mv: de uitgaven)  
Uitgeven  
(4) Verminderen  
(5) Beheren (het)  
Beheren = Omgaan met
met geld leren omgaan = geld leren beheren
(6) Consumeren  
Consumptie (de)
Verbruiken
Verbruik (het)
Spreekoefening
Zakgeld: inleidend gesprek
Praat met je buur over geld met je ouders/familie/ vrienden?
Waarover spreek je en met wie?

Bespreek daarvoor de volgende punten:

 Maandelijks budget?:

 Wat ? Waarvoor?:

 Grootste uitgavensposten?:

 Sparen?

 Geld verdienen of krijgen?:

 Samenvatting met de klas.


Woordenschat oefening
Zakgeld: – 3 (extra)
inleidend gesprek
Scan de QR-code om de Kahoot te starten!
Huiswerk

Huiswerk
1.Praten over geld + 2. Deadline: zondag, 12 februari, 23u59
Zakgeld
1. Woordenschat tot en met bladzijde 26.

2. + Belangrijke uitdrukkingen over geld (deel 1 over


zakgeld vertalen).
3. Tekst over zakgeld op Moodle voorbereiden (p 23-25).
Verplicht!
Pas de participation  tu ne peux pas assister au cours!

You might also like