You are on page 1of 1

Konspekt zaj gry na trbce

Szkoa Muzyczna I stopnia im. Grayny Bacewicz we Wrocawiu


Prowadzcy: Jan Chojnacki
Klasa: VI
Godz.:
Data:

Temat zaj: Zapoznanie z tekstem nutowym oraz omwienie


frazowania i interpretacji II czci Sonaty (Pietro Baldassari)
1. Cele gwne
rozwijanie muzykalnoci ucznia
rozwijanie wraliwoci ucznia na rodki wyrazowe zawarte w II czci
Sonaty Pietro Baldassariego
2. Cele operacyjne
ucze zna tekst nutowy II czci Sonaty Pietro Baldassariego
ucze umie zastosowa techniki wyrazowe
3. Cele wychowawcze
ucze rozwija wyobrani i such muzyczny
4. Metody pracy
metoda analityczno-percepcyjna
pogadanka
metoda problemowo-odtwrcza
5. Formy pracy
praca indywidualna
6. rodki dydaktyczne
Pietro Baldassari Sonata
trbka
komputer
goniki

Przebieg zaj
1. Czynnoci wstpne
przygotowanie sali do zaj, wietrzenie
przygotowanie pomocy dydaktycznych przeznaczonych na zajcia
2. Czynnoci organizacyjne
powitanie ucznia
wpis obecnoci/nieobecnoci ucznia do dziennika
3. Rozgrzewka
kwinty i kwarty rwnolege
zadana gama
4. Wprowadzenie tematu gwnego
ucze odsuchuje z nagrania II cz Sonaty Pietro Baldassariego
ucze zapoznaje si z tekstem nutowym fragmentu II czci Sonaty Pietro
Baldassariego
ucze konsultuje z pedagogiem frazowanie w podanym fragmencie
ucze wykonuje fragment II czci Sonaty Pietro Baldassariego
5. Rekapitulacja
ocena aktywnoci ucznia na zajciach
zadanie pracy domowej: rozczytanie dalszego fragmentu II czci Sonaty
Pietro Baldassariego
6. Poegnanie ucznia

You might also like