You are on page 1of 4

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder

Student(e) Kirsten van Beek Mentor Lieslot Bigot


Klas PEH16VD Datum 13-03-2017
Stageschool De Bloktempel Groep 4A
Plaats Son Aantal lln 23
Vak- vormingsgebied: BVO
Speelwerkthema / onderwerp: Pauw tekening

Persoonlijk leerdoel:
- Zorgen dat de klas stil is voor ik begin te praten
- Een goede, niet langdradige inleiding verzorgen

Lesdoel(en): Evaluatie van lesdoelen:


- De kinderen kunnen zelf een pauw tekenen na inspiratie. Na mijn instructie over wie Gustav Klimt is en hoe de kinderen de pauw moeten tekenen
- De kinderen kunnen zelf verschillende figuren bedenken. kunnen zij aan de slag. Ze kunnen bij elkaar of op mijn voorbeelden kijken als ze geen
- De kinderen leren over de kunstenaar Gustav Klimt. figuren meer weten. Ook staan er op het digibord een aantal fotos van een pauw. Hier
- De kinderen weten wat een kleurfamilie is en kunnen hier mee kunnen de kinderen ook inspiratie uit halen. Ook weten de kinderen wat een kleurfamilie
werken. is en hier kunnen zij ook mee werken.

Beginsituatie: de kinderen hebben iedere maandagmiddag tekenen. Zij hebben al veel verschillende tekeningen gemaakt met veel verschillende materialen zoals:
houtskool, verf, ecoline, krijt, potlood en stift. Ik heb voor deze opdracht gekozen om te werken met potlood en stift omdat de kinderen hiermee het beste gedetailleerde
figuren kunnen maken. De kinderen kiezen kleuren uit waarmee ze willen werken als kleurfamilie. De opdracht is dat de kinderen de tekening deze les al afmaken. De
meeste kinderen lukt dit wel maar sommigen niet. Die krijgen de rest van de week nog de tijd om de opdracht af te maken. Ook ligt het eraan hoe groot de opdracht is
natuurlijk.

De kinderen zitten altijd in groepjes. Met deze opdracht laat ik de kinderen ook in groepjes zitten zodat zij bij elkaar kunnen kijken voor verdere inspiratie voor hun
tekening. Ik heb de kinderen in hun eigen groepje laten zitten. Dit omdat dit mijn eerste tekenles is en het anders misschien te gezellig wordt en de kinderen hun
tekening niet af krijgen.

Lesverloop
Tijd Leerinhoud Didactische handelingen Leeractiviteit Materialen / Organisatie
Leraar leergedrag leerling(en)
5 min Inleiding - Ik zorg dat de klas stil is zodat ik kan - Kinderen luisteren aandachtig naar de uitleg. - Digibord met fotos
beginnen met de uitleg. - Kinderen steken hun vinger op als ik een vraag stel. pauw
- Ik leg uit over het leven en de - Mijn tekeningen
kunstwerken van Gustav Klimt. Ook laat pauw
ik hierbij fotos van zijn werk zien en
bespreken wat er opvalt.
- Ik laat de kinderen op het digibord een
paar fotos van een pauw zien.
- Ik laat de kinderen mijn tekeningen
zien.
- Ik praat met de kinderen over wat ze
zien, dat het dezelfde kleurfamilie heeft
en dat er veel verschillende figuren in
verwerkt zijn.

Kern - Ik vertel de kinderen met welke - Kinderen weten hoe ze moeten kleuren. - Tekenpapier
materialen we aan de slag gaan. - Kinderen gaan rustig, zelfstandig aan de slag met - Kleurpotloden
Grijspotlood de pauw - Grijs potlood
Kleurpotlood - Stiften
Stift

- Ik laat op het digibord zien hoe de


kinderen moeten kleuren, dus niet
krassen.
- Ik vertel de kinderen dat ze rustig gaan
tekenen en niet te veel gaan praten.
- Ik geef de kinderen allemaal een
blaadje en laat de kinderen tekenen.
5 min. Slot - Ik herhaal de les - Kinderen doen mee met de vragen.
Vond je het moeilijk om - Kinderen denken na over wat ze geleerd hebben.
verschillende figuren te
bedenken?
Heb je dezelfde kleurfamilie
gebruikt?
Wie is Gustav Klimt?

- Ik geef verschillende kinderen de beurt


Persoonlijke reflectie
Ik heb deze les twee keer gegeven. De eerste keer waren er een paar dingen die niet zo goed gingen. Die kon ik de tweede keer
verbeteren en ging het de tweede keer ook beter. De kinderen waren goed zelfstandig aan het werken. Ook heb ik hele leuke resultaten
gezien.

Feedback invaller: Hanny van der Heijden


Datum: 13-03-2017
- Goed dat je je de tweede keer hebt hersteld
- Je mag best even boos worden op een paar kinderen die niet goed bezig waren
- Je liep goed rond door de klas en hielp kinderen goed
- Let erop dat het niet te luidruchtig wordt
- Verder erg leuke les!

You might also like