You are on page 1of 8

每日教学计划

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN


学期 周次 星期 日期
Penggal: ____1____ Minggu: ___12____ Hari: Isnin Tarikh: 18-3-2019

班级/时间/科目 效果
KELAS/MASA/ IMPAK/REFLEKSI
MATAPELAJARAN
BI Focus: Listening & Speaking, Reading Theme: World of Self, Family and Friends
8.15-9.15 Topic: Peer Pressure L. Standard: 1.3.1, 2.2.3(a) pupils were
5 ZHI Objectives: Pupils should be able to : able to achieve
1) able to listen to and demonstrate understanding of oral texts by:- sequencing. the objectives.
2) able to read and demonstrate understanding of texts by- sequencing.
S.C: Pupils can The pupils
B: 1) listen to the story and arrange at least 2 pictures in correct order. need to be
2) read Emily’s diary and complete a flow map with 2 correct answers. guided.
I: 1) listen to the story and arrange at least 4 pictures in correct order.
2) read Emily’s diary and complete a flow map with 3 correct answers. pupils
A: 1) listen to the story and arrange 6 pictures in correct order. absent.
2) read Emily’s diary and complete a flow map with 4 correct answers.
CCE: values
Activities:
1) Teacher tells pupils a story.
2) Pupils listen attentively.
3) Pupils arrange the pictures in the correct order.
4) Teacher guide pupils read again the diary.
5) Pupils read in group.
6) Pupils complete a flow map.
7) Pupils complete the exercises.
Assessment: Textbook, workbook Soft skills: Lifelong learning
Teaching Aids: Text book
Tema/ Tajuk: Peka Keselamatan – Fikirkan Keselamatan
BM S. Pembelajaran: 1.1.2(ii) orang
9.15-9.45 Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat murid telah
10.35-11.35 menguasai
1) mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap :-silaan dan larangan.
3LI kemahiran yang
K. Kejayaan: Murid dapat
diajar.
1) memeberi 3 respons terhadap ayat silaan dan larangan.
Aktiviti: orang
1) Set Induksi. murid yang lain
2) Guru membimbing murid meneliti gambar. akan diberi
3) Murid berbincang dalam kumpulan tentang. bimbingan.
4) Murid membuat simulasi.
orang murid
5) Murid memberi respons terhadap ayat silaan dan larangan. tidak hadir.
P. Kurikulum: Nilai- Rasional BBB: buku teks, komputer
Penilaian P&P: memeberi 3 respons terhadap ayat silaan dan larangan.
Soft skills: menghormati orang
BM TEMA 3: KESELAMATAN DIUTAMAKAN Tajuk: Peka akan Keselamatan di Pasar orang
12.35-1.35 SP: 2.6.2 murid telah
6 ZHI HP PKJR: 2.1.4 menguasai
Objektif: Murid dapat
kemahiran yang
1) membaca bahan bukan sastera untuk menghasilkan idea baharu.
diajar.
2) Mengenal pasti elemen persekitaran yang dapat meningkatkan keselamatan pengguna jalan raya.
K. Kejayaan: Murid dapat
1) membaca dan memberi 1 idea baharu. orang
2) menggarisi faktor-faktor persekitaran yang mempengaruhi keselamatan pengguna jalan raya. murid yang lain
Aktiviti: akan diberi
1) Guru membimbing murid membaca teks. bimbingan.
2) Murid membaca lalu memberi idea tentang pelan pasar yang sistematik.
3) Murid berbincang tentang faktor yang menyebabkan berlakunya kemalangan. orang murid
4) Murid bentangkan hasil kerja. tidak hadir.
P.Kurikulum: Nilai – berhati-hati BBB: Buku teks, computer, buku PKJR
Penilaian P&P : menggarisi faktor-faktor persekitaran yang mempengaruhi keselamatan pengguna
jalan raya.
Soft Skills: kemahiran berfikir
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN
学期 周次 星期 日期
Penggal: ____1____ Minggu: ___12____ Hari: Selasa Tarikh: 19-3-2019
班级/时间/科目 效果
KELAS/MASA/ IMPAK/REFLEKSI
MATAPELAJARAN
Tema/ Tajuk: Peka Keselamatan – Fikirkan Keselamatan
BM S. Pembelajaran: 3.2.4 orang murid
7.45-8.15 Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat telah menguasai
3LI kemahiran yang
1) menulis sesuatu yang diimlakkan- perkataan dan frasa
K. Kejayaan: Murid dapat diajar.
1) menulis 7 perkataan dan frasa yang diimlakkan. orang murid
Aktiviti: 1) Guru menunjukkan perkataan dan frasa. yang lain akan
2) Murid dibimbing membaca ,memahami perkataan dan frasa. diberi bimbingan.
3) Murid menulis perkataan dan frasa dalam buku tulisan.
P. Kurikulum: Nilai- menjaga keselamatan orang murid
BBB: buku teks Soft skills: menghormati orang tidak hadir.
Penilaian P&P: menulis 7 perkataan dan frasa yang diimlakkan.
PSV 领域:制图 活动:为墙壁增添风采 个学生能够
8.45-9.45 主题:大自然 题目:年年有余 达到标准。
5ZHI 跨课程元素:企业元素、信息与通信和创造&革新元素
内容标准:1.3 创意表达 个学生需特
1.4 美术鉴赏 别辅导。
学习目标:-学生能够理解及应用视觉艺术语言知识、过程与技巧创作美术作品。
-学生能够以视觉艺术语言赏析自己与同伴的作品。 个学生缺
媒介:材料-画纸、水彩、纸卡、剪刀 席。
活动:1)教师指导孔板画的方法。
2)教师引导学生制作孔板画。
3)学生展示作品。
4)学生讲述制作经验和结论。
BM TEMA 1: Komuniti Prihatin Tajuk: Kebaikan Kitar Semula orang murid
9.45-10.15 SP: 3.4.2 telah menguasai
6 ZHI Objektif: Murid dapat kemahiran yang
1) menulis pelbagai teks prosa dengan ejaan dan tanda baca yang tepat secara imlak.
diajar.
K. Kejayaan: Murid dapat
orang murid
1) menulis ulasan dengan ejaan dan tanda baca yang tepat secara imlak.
Aktiviti: yang lain akan
1) Guru meminta murid hafal sebuah ulasan seminggu yang lalu. diberi bimbingan.
2) Murid diberi masa mengambil imlak.
3) Murid tukar buku dan semak. orang murid
P.Kurikulum: Nilai – Menjaga Alam Sekitar BBB: - tidak hadir.
Penilaian P&P: menulis ulasan dengan ejaan dan tanda baca yang tepat secara imlak.
Soft Skills: kemahiran berfikir
BI Focus: Grammar Theme: World of Self, Family and Friends
11.35-12.05 Topic: Peer Pressure L. Standard: 5.1.4 (a) pupils were
5 ZHI Objectives: Pupils should be able to : able to achieve
B: join 2 sentences using conjunction although with guidance.
the objectives.
I: join 3 sentences using conjunction although with guidance.
A: join 5 sentences using conjunction although.
The pupils
S.C: Pupils can join 5 sentences using conjunction although.
CCE: Values need to be
Activities: guided.
1) Teacher explains again conjunctions word- although.
2) Pupils read the sample sentences. pupils
3) Pupils join the sentences using although. absent.
Assessment: workbook Soft skills: Lifelong learning
Teaching Aids: computer, workbook.
RBT 单元: (二)小创意,妙用多 个学生能够
12.35-13.35 内容标准:4.2 达到标准。
5 ZHI 学习标准:4.2.3
学习目标:学生能说明制作物品的工具名称及其功能。 个学生需特
评估元素:TP2(4.2.3) 别辅导。
活动:
1. 教师讲解工具的名称。 个学生缺
2. 学生说明工具的功能。 席。
3. 学生完成练习。
跨课程元素:企业元素、信息与通信和创造&革新元素
教具:课本,电脑
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN
学期 周次 星期 日期
Penggal: ____1____ Minggu: ___12__ Hari: Rabu Tarikh: 20-3-2019

班级/时间/科目 效果
KELAS/MASA/ IMPAK/REFLEKSI
MATAPELAJARAN
BI Focus: Language Art Theme: World of Story
8.45-9.15 Topic: The Dark L. Standard: 4.1.1, 4.2.1 pupils were
5 ZHI Objectives: Pupils should be able to : able to achieve
1) respond to literary texts with guidance. the objectives.
S.C: Pupils can
B: replace 4 pictures with correct answers.
The pupils
I: replace 6 pictures with correct answers.
need to be
A: replace 8 pictures with correct answers
guided.
CCE: Values
Activities: pupils
1) Teacher guides pupils recite the poem. absent.
2) Pupils recite the poem in group.
3) Pupils work in group to fill in the blanks.
4) Pupils complete a worksheet.
Assessment: worksheet Soft skills: Lifelong learning
Teaching Aids: Anthology of poem, worksheet
Tema/ Tajuk: Peka Keselamatan – Fikirkan Keselamatan orang murid
BM S. Pembelajaran: 2.1.2(i) telah menguasai
10.05-11.05 Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat kemahiran yang
3LI 1) membaca dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai dan memahami pelbagai jenis ayat. diajar.
K. Kejayaan: Murid dapat orang murid
1) membaca 3 jenis ayat dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai. yang lain akan
2) bercerita dan membuat 1 ramalan. diberi bimbingan.
Aktiviti: 1) Set Induksi
2) Guru membimbing murid membaca ayat. orang murid
3) Murid membaca ayat dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai. tidak hadir.
4) Murid baca mengikut kumpulan.
5) Murid membuat ramalan.
6) Rumusan
P. Kurikulum: Nilai- Prihatin
BBB: buku teks Soft skills: menghormati orang
Penilaian P&P: 1) membaca 3 jenis ayat dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
2) bercerita dan membuat 1 ramalan.
BM TEMA 1: Komuniti Prihatin orang murid
11.35-12.35 Tajuk: Majlis Perkahwinan Orang Melayu telah menguasai
SP: 3.2.6 kemahiran yang
6 ZHI diajar.
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
orang murid
1) menulis teks prosa dan puisi secara mekanis dengan betul dan kemas.
yang lain akan
K. Kejayaan: Murid dapat diberi bimbingan.
1) menulis 5 ayat majmuk yang berkaitan dengan gambar.
Aktiviti: 1) Guru berbual tajuk bersama murid.
2) Murid berbual tentang gambar. orang murid
3) Murid bulatkan aktiviti yang dijalankan dalam gambar. tidak hadir.
4) Murid menulis kata kerja yang terdapat dalam gambar.
5) Murid bincang dalam kumpulan lalu tulis ayat majmuk pada manila kad.
6) Murid bentang jawapan.
7) Murid lengkapkan latihan.
P. Kurikulum: Nilai- Hormat-menghormati BBB: buku kerja
Penilaian P&P: menulis 5 ayat majmuk yang berkaitan dengan gambar.
Soft skills: kemahiran berfikiran dan menyelesaikan masalah
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN
学期 周次 星期 日期
Penggal: ____1____ Minggu: __12__ Hari: Khamis Tarikh: 21-3-2019

班级/时间/科目 效果
KELAS/MASA/ IMPAK/REFLEKSI
MATAPELAJARAN
BM Tema/ Tajuk: Peka Keselamatan – Fikirkan Keselamatan orang murid
7.45-8.15 S. Pembelajaran: 3.2.4 telah menguasai
3LI kemahiran yang
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
1) menulis sesuatu yang diimlakkan- perkataan dan frasa diajar.
K. Kejayaan: Murid dapat orang murid
1) menulis 7 perkataan dan frasa yang diimlakkan. yang lain akan
Aktiviti: 1) Set induksi diberi bimbingan.
2) Guru menunjukkan perkataan dan frasa.
3) Murid dibimbing membaca ,memahami perkataan dan frasa. orang murid
4) Murid menulis perkataan dan frasa dalam buku tulisan. tidak hadir.
P. Kurikulum: Nilai- menjaga keselamatan
BBB: buku teks, buku sumber Soft skills: menghormati orang
Penilaian P&P: menulis 7 perkataan dan frasa yang diimlakkan.
Tema/ Tajuk: Peka Keselamatan – Fikirkan Keselamatan
BM S. Pembelajaran: 3.2.2(i) orang murid
11.05-12.05 telah menguasai
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
3LI kemahiran yang
1) membina dan menulis jawapan pemahaman secara krisis berdasarkan soalan bertumpu.
K. Kejayaan: Murid dapat diajar.
1) menulis 4 jawapan yang tepat berdasarkan soalan bertumpu. orang murid
Aktiviti: 1) Guru membimbing murid membaca pantun. yang lain akan
2) Murid mengisi tempat kosong pantun. diberi bimbingan.
3) Murid menulis pantun pada kertas.
4) Murid menghiaskan pantun. orang murid
5) Murid melengkapkan latihan. tidak hadir.
P. Kurikulum: Nilai- menghargai kesihatan
BBB: buku teks, kertas Soft skills: menghormati orang
Penilaian P&P: melengkapkan pantun dengan tiga jawapan yang betul.
BI Focus: Writing Theme: World of Self, Family and Friends
9.15-10.15 Topic: Peer Pressure L. Standard: 3.3.1(b) pupils
5 ZHI Objectives: Pupils should be able to :
were able to
1) create texts using a variety of media with guidance:-linear
S.C: Pupils can achieve the
B: write 2 letters with 2 sentences correctly with guidance. objectives.
I: write 2 letters with 4 sentences correctly with guidance.
A: write 2 letters with 8 sentences correctly with guidance. The pupils
CCE: Values
need to be
Activities:
guided.
1) Teacher explains again the format of letter.
2) Pupils look at the worksheet given.
pupils
3) Pupils use the phrases given write complete sentences.
absent.
4) Pupils complete the letters.
Assessment: worksheet Soft skills: Lifelong learning
Teaching Aids: projector, computer
TEMA 1: KESELAMATAN DIUTAMAKAN
BM Tajuk: Tatabahasa- Kata Hubung orang murid
10.35-11.05 SP: 5.1.6 telah menguasai
6 ZHI
Objektif: Murid dapat kemahiran yang
1) memahami dan menggunakan pelbagai kata hubung mengikut konteks dengan betul. diajar.
K. Kejayaan: Murid dapat
1) mengisi 8 tempat kosong dengan kata hubung. orang murid
Aktiviti: yang lain akan
1. Guru menyuruh murid menyiapkan soalan sebelum ini. diberi bimbingan.
2. Murid membaca soalan dan memahami soalan.
orang murid
3. Guru mengajar murid teknik menjawab.
tidak hadir.
4. Murid mencatat kata kunci lalu pilih jawapan yang betul.
5. Murid tanda buku sendiri.
P.Kurikulum: Nilai –menjaga keselamatan BBB: Buku tatabahasa, komputer
Penilaian P&P : mengisi 8 tempat kosong dengan kata hubung.
Soft Skills: kemahiran berfikir
每日教学计划
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN
学期 周次 星期 日期
Penggal: ____1____ Minggu: ___12____ Hari: Jumaat Tarikh: 22-3-2019

班级/时间/科目 效果
KELAS/MASA/ IMPAK/REFLEKSI
MATAPELAJARAN
BM Tema/ Tajuk: Peka Keselamatan – Fikirkan Keselamatan orang murid
10.05-11.05 S. Pembelajaran: 4.1.1 (iii) telah menguasai
12.35-1.05 kemahiran yang
3LI Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
diajar.
1)bercerita dengan menggunakan gaya bahasa yang indah dan santun- perumpamaan
orang murid
K. Kejayaan: Murid dapat
yang lain akan
1) mencari maksud 4 perumpamaan. diberi bimbingan.
Aktiviti:
1) Guru membimbing murid membaca petikan. orang murid
2) Murid membaca dalam kumpulan. tidak hadir.
3) Murid diberi masa untuk mencari maksud perumpamaan.
4) Murid lengkapkan latihan.
P. Kurikulum: Nilai- keberanian BBB: buku teks, komputer
Penilaian P&P: mencari maksud 4 perumpamaan
Soft skills: menghormati orang
BM TEMA 1: Keselamatan Diutamakan
11.35-12.35 Tajuk: Surat Tidak Rasmi- Pasar Malam yang Selamat orang murid
6 ZHI telah menguasai
S. Pembelajaran: 3.3.4
kemahiran yang
Objektif: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
diajar.
1) menulis kerangka dan menulis karangan berbentuk naratif.
K. Kejayaan: Murid dapat
orang murid
1) menulis karangan berformat dalam 6 perenggan. yang lain akan
Aktiviti: 1) Guru berbual tentang tajuk. diberi bimbingan.
2) Murid berbincang dalam kumpulan.
3) Murid membentangkan hasil kerja. orang murid
4) Murid menulis karangan. tidak hadir.
P. Kurikulum: Nilai- menjaga keselamatan BBB: buku kerja
Penilaian P&P: menulis karangan dalam 6 perenggan.
Soft skills: kemahiran berfikiran dan menyelesaikan masalah

You might also like