Professional Documents
Culture Documents
Muhammad Munawwar Bin Mokhtar
Muhammad Munawwar Bin Mokhtar
Tingkatan 2 Unit 6 :-
- Money (Jobs and Chores)
PJPK
Tingkatan 2 Unit 1 :-
Gimnastik Asas (PJ – Pendidikan Jasmani)
- (Kemahiran Hambur dan Melombol)
Unit 1 :-
Pendidikan Kesihatan Reproduktif dan Sosial
(PEERS) (PK – Pendidikan Kesihatan)
- (Kesihatan Diri dan Reproduktif)
AKTIVITI KO-KURIKULUM
HARI MASA AKTIVITI / CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pre – Lesson :-
1. Teacher welcomes the students and then, introduce himself.
2. Teacher writes the word ‘jobs’ on the whiteboard. Then, put the students into pairs and ask them to make a list of
all the jobs they know. Teacher listens to their ideas as a class and then, make a list of jobs on the whiteboard.
Lesson Delivery :-
1. Teacher explains the word ‘chore’ (an ordinary job that must be done regularly, e.g., washing – up) to the
students.
2. Teacher plays the audio and then, the students repeat the words chorally and individually.
3. Teacher distributes the worksheets to the students and then, asks them to finish it.
4. Students are asked to work in pairs and then, discuss their answers to the questions.
Post Lesson :-
1. Teacher recalls the lesson by asking the questions to the students and then, give the homework to the students.
2. Students are asked to finish the homework at their home and then, submit it on the next class.
REFLEKSI
1. The teaching and learning process will be postponed to the next class due to ice breaking session with the
students.
2. The classroom management is controlled.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TAJUK / TOPIK Unit 1 :- Pendidikan Kesihatan Reproduktif dan Sosial (PEERS) (Kesihatan Diri dan Reproduktif)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Set Induksi :-
1. Guru memberi salam dan memperkenalkan diri kepada pelajar – pelajar sebelum memulakan sesi pembelajaran.
2. Guru mengajukan soalan kepada pelajar – pelajar berkaitan dengan jantina masing – masing dan kemudian
menunjukkan gambar perbezaan di antara lelaki dan perempuan kepada pelajar – pelajar.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :-
1. Guru menerangkan maksud identiti seksual, orientasi seksual, jenis identiti seksual dan orientasi seksual kepada
pelajar – pelajar.
2. Pelajar – pelajar diarahkan untuk membuat latihan yang telah diberikan oleh guru serta melengkapkannya
sebelum sesi pengajaran dan pembelajaran tamat.
Penutup :-
1. Guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran pada hari ini kepada pelajar – pelajar.
2. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan kerja rumah yang telah diberikan oleh guru di rumah.
REFLEKSI
1. Sesi PDPC akan ditunda ke kelas yang berikutnya disebabkan oleh sesi suai kenal guru bersama – sama dengan
pelajar – pelajar.
2. Pengurusan kelas adalah terkawal.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pre – Lesson :-
1. Teacher welcomes the students and then, introduce himself.
2. Teacher plays a game of ‘Hangman’ to introduce the topic to the students and then, asks them to suggest letters
of the alphabet.
Lesson Delivery :-
1. Students look at the pictures and then, they need to read the quiz.
2. Teacher plays the audio and then, the students listen to the words in blue and then, repeat them.
3. Teacher distributes the worksheets to the students and then, asks them to finish it.
4. Students are asked to work in pairs and then, discuss their answers to the questions.
Post Lesson :-
1. Teacher recalls the lesson by asking the questions to the students and then, give the homework to the students.
2. Students are asked to finish the homework at their home and then, submit it on the next class.
REFLEKSI
1. The teaching and learning process will be postponed to the next class due to ice breaking session with the
students.
2. The classroom management is controlled.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menghambur dengan kaki ke atas peti lombol dan membuat putaran serta mendarat.
2. Melakukan kemahiran melombol menggunakan tangan di atas peti lombol.
Set Induksi :-
1. Guru memberi salam dan memperkenalkan diri kepada pelajar – pelajar sebelum memulakan sesi pembelajaran.
2. Guru mengarahkan pelajar – pelajar untuk membuat aktiviti memanaskan badan.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :-
1. Pelajar – pelajar berdiri dalam keadaan sedia dan seterusnya, berlari dalam kelajuan terkawal.
2. Pelajar – pelajar membuat hambur dengan kaki ke atas peti lombol dan seterusnya, membuat putaran serta
mendarat.
3. Pelajar – pelajar melakukan kemahiran melombol menggunakan tangan di atas peti lombol.
4. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan latihan yang telah diberikan oleh guru.
Penutup :-
1. Guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran pada hari ini kepada pelajar – pelajar.
2. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan kerja rumah yang telah diberikan oleh guru di rumah.
REFLEKSI
TARIKH 27.03.2023
28.03.2023 MASA 4.30-5.30
3.00-3.30
PENDIDIKAN JASMANI &
MATAPELAJARAN TINGKATAN 2
KESIHATAN
KELAS MULIA
CEKAL KEHADIRAN MURID 23/25
24/25
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menghambur
Menyatakan maksud
denganidentiti
kaki keseksual
atas peti
danlombol
orientasi
dan seksual.
membuat putaran serta mendarat.
2. Menjelaskan
Melakukan kemahiran
jenis identiti
melombol
seksualmenggunakan
dan orientasi seksual.
tangan di atas peti lombol.
Set Induksi :-
1. Guru memberi salam dan memperkenalkan diri kepada pelajar – pelajar sebelum memulakan sesi pembelajaran.
2. Guru mengarahkan
mengajukan soalan
pelajar kepada
– pelajarpelajar
untuk membuat
– pelajar aktiviti
berkaitan
memanaskan
dengan jantina
badan.masing – masing dan kemudian
Aktiviti menunjukkan
Pengajaran dan gambar
Pembelajaran
perbezaan:-di antara lelaki dan perempuan kepada pelajar – pelajar.
Aktiviti
1. Pelajar
Pengajaran
– pelajar
dan berdiri
Pembelajaran
dalam keadaan
:- sedia dan seterusnya, berlari dalam kelajuan terkawal.
2. Guru
1. Pelajar
menerangkan
– pelajar membuat
maksud hambur
identiti seksual,
dengan orientasi
kaki ke seksual,
atas petijenis
lombol
identiti
danseksual
seterusnya,
dan orientasi
membuatseksual
putaran
kepada
serta
mendarat.
pelajar – pelajar.
3. Pelajar ––pelajar
2. pelajarmelakukan
diarahkankemahiran
untuk membuat
melombollatihan
menggunakan
yang telah tangan
diberikan
di atasoleh
peti guru
lombol.
serta melengkapkannya
4. sebelum
Pelajar – sesi
pelajar
pengajaran
diarahkandan
untuk
pembelajaran
melengkapkantamat.
latihan yang telah diberikan oleh guru.
Penutup :-
1. Guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran pada hari ini kepada pelajar – pelajar.
2. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan kerja rumah yang telah diberikan oleh guru di rumah.
REFLEKSI
REFLEKSI
TAJUK / TOPIK Unit 1 :- Pendidikan Kesihatan Reproduktif dan Sosial (PEERS) (Kesihatan Diri dan Reproduktif)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Set Induksi :-
1. Guru memberi salam dan memperkenalkan diri kepada pelajar – pelajar sebelum memulakan sesi pembelajaran.
2. Guru mengajukan soalan kepada pelajar – pelajar berkaitan dengan jantina masing – masing dan kemudian
menunjukkan gambar perbezaan di antara lelaki dan perempuan kepada pelajar – pelajar.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :-
1. Guru menerangkan maksud identiti seksual, orientasi seksual, jenis identiti seksual dan orientasi seksual kepada
pelajar – pelajar.
2. Pelajar – pelajar diarahkan untuk membuat latihan yang telah diberikan oleh guru serta melengkapkannya
sebelum sesi pengajaran dan pembelajaran tamat.
Penutup :-
1. Guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran pada hari ini kepada pelajar – pelajar.
2. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan kerja rumah yang telah diberikan oleh guru di rumah.
REFLEKSI
KELAS AMANAH
JUJUR KEHADIRAN MURID 22/25
29/30
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pre – Lesson :-
1. Teacher welcomes the students and then, introduce himself.
2. Teacher writes
plays athe
game
wordof‘jobs’
‘Hangman’
on the towhiteboard.
introduce the
Then,
topic
puttothe
thestudents
studentsintoandpairs
then,and
asks
askthem
themtotosuggest
make aletters
list of
all the
of the alphabet.
jobs they know. Teacher listens to their ideas as a class and then, make a list of jobs on the whiteboard.
Lesson Delivery :-
1. Students
Teacher explains
look at thethepictures
word and‘chore’
then,(antheyordinary
need tojob
readthat
themust
quiz. be done regularly, e.g., washing – up) to the
2. Teacher
students.plays the audio and then, the students listen to the words in blue and then, repeat them.
2. Teacher distributes
3. plays the audio
the worksheets
and then, theto the
students
students
repeat
andthe
then,
words
askschorally
them toandfinish
individually.
it.
3. Students
4. Teacher distributes
are asked theto work
worksheets
in pairs to
andthethen,
students
discuss
andtheir
then,
answers
asks themto the
to questions.
finish it.
Post4.Lesson
Students:- are asked to work in pairs and then, discuss their answers to the questions.
Post1.Lesson
Teacher :- recalls the lesson by asking the questions to the students and then, give the homework to the students.
1. Students
2. Teacher recalls
are asked
the lesson
to finishbythe
asking
homework
the questions
at their home
to the and
students
then, and
submit
then,
it on
give
thethe
next
homework
class. to the students.
2. Students are asked to finish the homework at their home and then, submit it on the next class.
REFLEKSI
1. The teaching
teaching and
andlearning
learningprocess
process
goes
will well
be without
postponed
any to
interruption.
the next class due to ice breaking session with the
2. students.
The classroom management is controlled.
2. The classroom management is controlled.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menghambur dengan kaki ke atas peti lombol dan membuat putaran serta mendarat.
2. Melakukan kemahiran melombol menggunakan tangan di atas peti lombol.
Set Induksi :-
1. Guru memberi salam dan memperkenalkan diri kepada pelajar – pelajar sebelum memulakan sesi pembelajaran.
2. Guru mengarahkan pelajar – pelajar untuk membuat aktiviti memanaskan badan.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :-
1. Pelajar – pelajar berdiri dalam keadaan sedia dan seterusnya, berlari dalam kelajuan terkawal.
2. Pelajar – pelajar membuat hambur dengan kaki ke atas peti lombol dan seterusnya, membuat putaran serta
mendarat.
3. Pelajar – pelajar melakukan kemahiran melombol menggunakan tangan di atas peti lombol.
4. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan latihan yang telah diberikan oleh guru.
Penutup :-
1. Guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran pada hari ini kepada pelajar – pelajar.
2. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan kerja rumah yang telah diberikan oleh guru di rumah.
REFLEKSI
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menghambur dengan kaki ke atas peti lombol dan membuat putaran serta mendarat.
2. Melakukan kemahiran melombol menggunakan tangan di atas peti lombol.
Set Induksi :-
1. Guru memberi salam dan memperkenalkan diri kepada pelajar – pelajar sebelum memulakan sesi pembelajaran.
2. Guru mengarahkan pelajar – pelajar untuk membuat aktiviti memanaskan badan.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :-
1. Pelajar – pelajar berdiri dalam keadaan sedia dan seterusnya, berlari dalam kelajuan terkawal.
2. Pelajar – pelajar membuat hambur dengan kaki ke atas peti lombol dan seterusnya, membuat putaran serta
mendarat.
3. Pelajar – pelajar melakukan kemahiran melombol menggunakan tangan di atas peti lombol.
4. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan latihan yang telah diberikan oleh guru.
Penutup :-
1. Guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran pada hari ini kepada pelajar – pelajar.
2. Pelajar – pelajar diarahkan untuk melengkapkan kerja rumah yang telah diberikan oleh guru di rumah.
REFLEKSI