You are on page 1of 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 4

BIDANG: KEMAHIRAN KELAS: 4 Disiplin MINGGU: 2


UNIT: 1: GIMNAS JAYA MASA: 8.20-8.50 PAGI TARIKH: 30/3/23
TAJUK: Riang Bergerak TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis

Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK

1.1 , 2.1 , 5.2 1.1.1 , 2.1.1 , 5.2.2 Kerjasama Kreativiti dan Inovasi

Aspirasi Murid:

Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


Pengetahuan / / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional

OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):


Pada akhir PdPC murid akan dapat:
1. Melakukan imbangan dinamik toe-tug walk secara
individu dan pergerakan lipan secara berkumpulan.
2. Menerangkan cara mengekalkan imbangan dalam Murid berjaya melakukan pergerakan Toe-Tug Walk dengan
imbangan dinamik toe-tug walk secara individu dan betul.
pergerakan lipan secara berkumpulan.
3. Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan
yakin.
BBB / SUMBER:
BT m/s 2
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- _____ /_____ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan baik dan
Murid diterangkan mengenai faktor yang mempengaruhi imbangan.
diberi pengayaan.
Aktiviti:-
1. Murid diterangkan cara bermain permainan toe-tug walk secara individu. _____ / _____ murid dapat mencapai
2. Murid memanaskan badan dan dibahagikan kumpulan kecil. objektif pembelajaran dengan
3. Guru menyediakan tempat untuk permainan toe-tug walk. bimbingan dan diberi pengukuhan.
4. Murid bermain permainan tersebut mengikut giliran dalam kumpulan
masing-masing. (PAK21) _____ / _____ murid tidak dapat
5. Kumpulan yang paling awal sampai ke penamat ialah pemenang. (PBD) mencapai objektif pembelajaran dan
6. Murid menyejukkan badan. diberi pemulihan.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti. (KBAT)
Penutup:- PdPC pada hari ini:
Memuaskan
Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Tidak memuaskan
KBAT Menganalisis PAK-21 Games (Permainan)
TAHAP PENGUASAAN 6 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Permainan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID

Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

Murid melakukan aktiviti secara Murid secara berkumpulan melakukan Murid mengulangi aktiviti sehingga
bimbingan. aktiviti tersebut dengan baik. mahir.

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tindakan:

PdPc akan diteruskan dengan topik baru.

PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.

PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut ______________________________________________________

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 4
MODUL: PENDIDIKAN KESIHATAN
KELAS: 4 Disiplin MINGGU: 2
REPRODUKTIF DAN SOSIAL (PEERS) MASA: 07.50-08.20 PAGI TARIKH: 30/3/23
UNIT: 11: SAYANGI DIRI TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
TAJUK: ZAMAN REMAJA
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
1.1 1.1.1 Toleransi Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid akan dapat : Murid berjaya menyenaraikan maksud dan tanda-tanda akil
Menyatakan maksud akil baligh. baligh.
BBB / SUMBER:
BT m/s 75-77
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- _____ /_____ murid dapat mencapai
Mereka dikehendaki menulis dan menyebut perkataan yang objektif pembelajaran dengan baik dan
berkaitan dengan PEERS. diberi pengayaan.
Aktiviti:-
8. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. _____ / _____ murid dapat mencapai
9. Murid berbincang tentang tanda-tanda akil baligh bagi lelaki dan perempuan. objektif pembelajaran dengan
(KBAT) bimbingan dan diberi pengukuhan.
• Akil baligh lelaki (Ihtilam)
• Akil baligh perempuan (Menarke) _____ / _____ murid tidak dapat
10. Setiap kumpulan mencatat hasil perbincangan dalam peta i-think. (PAK-21) mencapai objektif pembelajaran dan
11. Murid bercerita kepada rakan sekelas hasil perbincangan kumpulan mereka. diberi pemulihan.
(PBD)
Penutup:- PdPC pada hari ini:
Memuaskan
Murid membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini. Tidak memuaskan

KBAT Menilai PAK-21 i-Think Map - Peta Bulatan


TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Bercerita
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid secara berpasangan
Murid bercerita tentang tanda-tanda
membandingkan peta i-think yang Murid diberikan lembaran kerja.
akil baligh dengan bimbingan guru.
dihasilkan untuk penambahbaikan.
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut ______________________________________________________

Mata pelajaran: Modul: Bahasa Kelas: 4 Disiplin, 4 Tarikh: 30.3.2023


Pendidikan muzik Muzik Ikhlas, 4 Gigih, 4 Hari: Khamis
(Unit1) Topik: Elemen Muzik Jujur Masa: 8.50-9.20,
Bil murid: 9.50-10.20, 10.50-
11.20, 12.20-12.50

Kod Standard Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan


Pembelajaran: kerjasama dan Moral
1.1.1(KT) 1.1.2(KT) disiplin

Objektif Kriteria Kejayaan:


Pembelajaran: 1. Murid-murid menyanyikan lagu “Not Berbunyi”.
2. Murid-murid diperkenalkan nama-nama dan kedudukan not-not G,
Pada akhir sesi pdpc, A, B pada baluk.
murid-murid akan 3. Pengenalan simbol-simbol muzik kepada murid-murid.
dapat mengenal pasti
not G, A, B pada
baluk dan melukiskan
baluk, bar dan garis
bar, klef trebel, garis
penamat dan tanda
ulangan dengan
kemas.

Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Sumber:


Utama: Buku Teks Kesenian Muzik tahun 4
Teori Muzik (Klef treble)

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi

Aktiviti Permula Pop Corn Pengetahuan sedia


Bersoal jawab tentang not B, A. G ada

aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

2. Guru memperdengarkan lagu “Not


Berbunyi”. Menyebut nama-
3. Murid-murid menyanyikan lagu “Not nama dan kedudukan
Berbunyi”. not-not G, A, B pada
4. Murid-murid diperkenalkan nama-nama baluk.
dan kedudukan not-not G, A, B pada baluk.
5. Pengenalan simbol-simbol muzik kepada
murid-murid.

aktiviti Planari Pentaksiran kendiri


murid mengisi kad pentaksiran kendiri

Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan


murid. Penerangan semula Menyebut nama- Menerangkan semula
Membuat ulangkaji dengan lebih teliti nama dan kedudukan tentang aktiviti yang
untuk minggu depan not-not G, A, B pada telah dipelajari
baluk.

Refleksi:
Seramai ............... orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

You might also like