100% found this document useful (1 vote)
241 views2 pages

Laporan Refleksi Lesson Study

Laporan ini melaporkan aktiviti lesson study yang dijalankan di SK Paya Rawa. Lesson study ini membincangkan topik ruang (bentuk) kenal poligon sekata untuk murid tahun 3. Laporan ini menilai aspek rancangan mengajar, isi kandungan, soalan, bahan bantu mengajar, penglibatan murid, respon murid, teknik pengajaran dan cadangan untuk penambahbaikan.
Copyright
© © All Rights Reserved
We take content rights seriously. If you suspect this is your content, claim it here.
Available Formats
Download as DOC, PDF, TXT or read online on Scribd
100% found this document useful (1 vote)
241 views2 pages

Laporan Refleksi Lesson Study

Laporan ini melaporkan aktiviti lesson study yang dijalankan di SK Paya Rawa. Lesson study ini membincangkan topik ruang (bentuk) kenal poligon sekata untuk murid tahun 3. Laporan ini menilai aspek rancangan mengajar, isi kandungan, soalan, bahan bantu mengajar, penglibatan murid, respon murid, teknik pengajaran dan cadangan untuk penambahbaikan.
Copyright
© © All Rights Reserved
We take content rights seriously. If you suspect this is your content, claim it here.
Available Formats
Download as DOC, PDF, TXT or read online on Scribd

LAPORAN REFLEKSI LESSON STUDY

SEKOLAH : SK PAYA RAWA


KELAS : 3 ARIF
MATA PELAJARAN : MATEMATIK
TAJUK : RUANG ( BENTUK ) : KENAL POLIGON SEKATA
TARIKH : 21 JULAI 2022

CADANGAN UNTUK
ASPEK KOMEN
MENAMBAHBAIK RPH
1. Rancangan Mengajar/ Rancangan mengajar lengkap (Kerangka Tiada
Lesson Plan Pengajaran Dan Pembelajaran)
- Set induksi menggunakan didik hibur.
- Aktiviti murid secara berkumpulan.
- Penutup dan sesi refleksi mencapai objektif
yang ditetapkan.
2. Isi Kandungan / -Mengikut Dokumen Standard Kurikulum dan Tiada
Konten Pentaksiran DSKP Matematik Tahun 3.
-Aktiviti PdPc bersesuaian dengan tajuk.
3. Soalan-soalan yang -Soalan yang diberikan bersesuaian dan Tiada
dikemukakan: aras releven dengan tahap murid.
dan kesesuaian -Soalan yang diberikan mencabar minda dan
membuatkan murid berfikir.
4. Keberkesanan Bahan -Penggunaan bahan bantu mengajar yang Mempelbagaikan kegunaan
Bantu Mengajar lengkap mengikut aktiviti yang dijalankan. BBM untuk aktiviti yang
berbeza dan perbanyakkan
kuantiti bongkah.
5. Penglibatan pelajar -Semua murid terlibat secara aktif dan Tiada
berpusatkan murid dalam proses PdPc dan
menunjukkan minat yang mendalam dalam
PdPc guru.
6. Respon / Jawapan Murid menjawab dengan baik dan faham Tiada
pelajar arahan guru.
7. Teknik pengajaran -Penggunaan teknik mengajar yang sesuai. Tiada
dan hasil -Berpusatkan murid.
pembelajaran pelajar -Wujud komunikasi 3 hala antara guru dan
murid.
-Objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan
dapat dicapai dengan baik.
8. Lain-lain -Mempertingkatkan pengurusan masa dalam Perlu menangguhkan aktiviti
aktiviti murid. mencipta corak
menggunakan poligon
sekata.
Dijalankan dalam sesi PdPc
Matematik 3 waktu
( 90 minit ).

Nama ahli kumpulan Lesson Study :


1. EN. KHAMARUL NIZAM BIN AHMAD ( PK PENTADBIRAN ) - 761007025451
2. PN. NORMAZLIDA BT AMIR HUSSIN - 801016085134
3. PN. NURLIYANA BT MOHAMER NOOR - 870714086096
4. PN. NURUL FARHANA BT ABDULLAH - 881226025714
5. PN. ROZLINA BT YAHAYA - 710613075280
6. EN. CHE ROSLAN BIN ISMAIL - 680206025679

Nama Pakar Rujuk : EN. ASRI BIN SHAFIE (GURU BESAR SK PAYA RAWA)

Pencatat : NURLIYANA BT MOHAMED NOOR

You might also like