You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

KELAS 5UM&5USM
TARIKH / HARI / MINGGU 30.1.2024 ISNIN M20/P3
KEHADIRAN MURID /9

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU PEMULIHAN


MASA 12:00 - 13:00
KUMPULAN 2 (5 MURID)
KUMPULAN 1 ( 4 MURID)
1. Farid Affendi Sua
1. Boey Chin Wei
KUMPULAN 2. Adrian Ooi Wei Lun
2. Chuah Ri Ched
3. Lau Jia Jie
3. Kong Hui En
4. Lim Zhi Ern
4. Paranthaman
5. Yu Shun Fatt

KEMAHIRAN PEMULIHAN K23: Perkataan KVKK+KVKK K26: Perkataan KVK+KV+KVKK

2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi 2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi
STANDARD PEMBELAJARAN yang sesuai; yang sesuai;
(i) perkataan (i) perkataan

PENGETAHUAN SEDIA ADA Murid sudah kenal perkataan KVKK+KVK. Murid sudah kenal perkataan KVK+KV+KVKK.

¨ Krit
PAK21 ¨ Komunikasi ¨ Kolaboratif ¨ Kreatif ¨ Nilai
is

BAHAN BANTU
BELAJAR/BAHAN BANTU Kad perkataan, kad gambar, dan lembaran kerja.
MENGAJAR

Pada akhir PdP, murid berupaya: Pada akhir PdP, murid berupaya:
1. membaca sekurang-kurangnya 4 daripada 5 1. membaca sekurang-kurangnya 4 daripada 5
OBJEKTIF PEMBELAJARAN perkataan KVKK+KVKK dengan betul. perkataan KVK+KV+KVKK dengan betul.
2. Menulis sekurang-kurangnya 4 daripada 5 2. Menulis sekurang-kurangnya 4 daripada 5
perkataan KVKK+KVKK dengan betul. perkataan KVK+KV+KVKK dengan betul.

1. Guru bersalaman dengan murid.


2. Murid menjalankan aktiviti Kotak beracun.
3. Murid yang mendapat kotak semasa muzik dihentikan perlu mencabut kad suku kata KVKK.
4. Murid perlu mengeja dan membaca suku kata yang dicabut.

1. Murid menamakan gambar dan bersoal jawab. 1) Murid menamakan gambar dan bersoal
2. Murid mengeja dan membunyikan jawab.
suku kata KVKK+KVKK. 2) Murid mencantumkan kad suku kata
3. Murid memadankan kad suku kata KVK+KV+KVKK menjadi perkataan.
menjadi perkataan KVKK+KVKK. 3) Murid melengkapkan
4. Latih tubi mengeja dan menyebut perkataan perkataan KVK+KV+KVKK dengan
AKTIVITI PEMBELAJARAN KVKK+KVKK yang ditunjukkan. suku kata yang sesuai berpandukan gambar.
DAN PEMUDAHCARAAN 5. Murid diminta untuk memadankan perkataan 4) Murid membaca perkataan
(PdPc) KVKK+KVKK dengan gambar. KVK+KV+KVKK.
6. Lembaran kerja: 5) Murid menulis perkataan KVK+KV+KVKK
-Membaca ayat-ayat mudah. berdasarkan gambar.
-Menjawab soalan pemahaman mudah. 6) Lembaran kerja:
7. Pengukuhan. -Murid melengkapkan ayat dengan
-peta minda perkataan KVK+KV+KVKK.
. -Menyusun perkataan melibatkan
KVK+KV+KVKK menjadi ayat yang betul..

Penutup
1. Guru bersoal jawab dengan murid.
2. Guru memberi peneguhan positif.
REFLEKSI / IMPAK
_______________________________________________________________________ PdP ditangguhkan kerana:
_______________________________________________________________________ 1. Mesyuarat/Kursus
2. Program Sekolah
Kumpulan 1: ____/____ murid mencapai objektif 3. Guru Pengiring
____/____ murid belum mencapai objektif 4. Aktiviti Luar
Kumpulan 2: ____/____ murid mencapai objektif 5. Cuti Rehat/Cuti Sakit
____/____ murid belum mencapai objektif 6. Cuti Peristiwa/Cuti Am
7. Cuti Bencana/Cuti Khas
TINDAKAN SUSULAN 8. Lain-lain:
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-

You might also like