You are on page 1of 12

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期

1 6 AHAD 17.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 8:40 AM-9:40 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN


UNIT Rakyat Bersatu Negara Maju TAJUK Pelbagai Bangsa Satu Negara
1.2 Bertutur untuk menyampaikan 1.2.3 bersoal jawab untuk menjana
SK maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan SP idea tentang sesuatu perkara.

OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


Mengemukakan soalan dan menjawab soalan dengan betulnya.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. bertutur berdasar isi tersurat dan tersirat
2. membuat simulasi
SET INDUKSI 1. murid menonton video tentang perpaduan.
2. murid bersoal jawab tentang perpaduan dalam video.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang untuk mengemukakan soalan dan menjawab soalan secara kumpulan.
4. murid berlatih mengujarkan dialog dalam kumpulan.
PENUTUP 5. murid menyatakan kesimpulan tentang nilai murni.
EMK STRATEGI Verbal - NILAI Patriotism KBAT Menilai –
PdP linguistik memberikan respons
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 oarang dapat mencapai objektif. terdapat lima orang murid sedikit lambat. Tetapi masih
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif. guru memberi tunjuk ajar.

MP 3M KELAS 3M MASA 10:00AM-11:00AM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Sihat dan Cergas TAJUK Jadual Kecergasan, Saya Sihat Saya Cergas
1.1 Mendengar dan memberikan respons. 1.1.3 Mendengar, memahami dan
SK SP memberikan respons terhadap;
(i) suruhan dan permintaan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Memberikan respon dengan menyebut dan menjawab berdasarkan soalan bertumpu.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. menjawab soalan bertumpu
2. bersoal jawab dengan betul.
SET INDUKSI 1. murid bersoal jawab tentang gambar.
2. murid menaakul dan memberikan respons yang sesuai terhadap soalan tertumpu.
AKTIVITI UTAMA 3. murid memberikan respons terhadap soalan.
4. murid secara berpasang melakonkan dialog.
PENUTUP 5. murid melengkapkan aktiviti dalam buku aktiviti.
EMK STRATEGI konstruktivisme NILAI Menjaga KBA KB - Mengecam
PdP kebersihan T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif tetapi masih terdapat lima orang yang lambat menacapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. Guru membantu dengan memberi sedikit pencerahan.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 AHAD 24.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP 3M KELAS 3M MASA 12:00AM-1:00PM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Amalan Pemakanan TAJUK Festival Makanan Sihat
2.1 Asas membaca dan memahami 2.1.1 Membaca dengan sebutan yang
SK SP betul dan intonasi yang sesuai;
ii) perenggan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
membaca perenggan dengan sebutan dan intonasi yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membaca dengan sebutan dan intonansi yang betul
2. menyatakan kepentingan menjaga kebersihan.
SET INDUKSI 1. murid membaca petikan secara mekanis.
2. murid memhami perkataan sukar da nisi petikan dengan bimbingan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid menyatakan kebaikan beriadah.
4. murid membaca petikan dalam buku aktiviti.
PENUTUP 5. murid melengkap aktiviti dalam buku aktivit.
EMK BCB Bacaan Mekanis NILAI Menghargai KBA Menilai
kesihatan T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif pembelajaran. Namun terdapat 5 orang yang masih lemah.
KELEMAHAN KEBAIKAN) Guru memberi sedikit pemulihan
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 ISNIN 25.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 7:40 AM-8:40 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN


UNIT Hidup Berjiran Amalan Kita TAJUK Berkat Hidup Bersatu Padu
2.3 Membaca dan mengapresiasi 2.3.2 Membaca dan
pelbagai bahan sastera dan bahan bukan mempersembahkan karya sastera, dan
SK SP
sastera karya bukan sastera dengan gaya
penyampaian dan sebutan yang sesuai.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membaca cerita dan menyatakan nilai dan pegajaran dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. menyampaikan cerita dengan betul
2. memberi nilai dan pengajaran.
SET INDUKSI 1. murid membaca cerita Berkat Hidup Bersatu Padu.
2. murid memahami cerita dan kosa kata dengan bimbingan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid mempersembahkan cerita dalam kumpulan.
4. murid berbincang tentang nilai dan pengajaran dalam kumpulan.
PENUTUP 5. murid menyampaikan hasil perbincangan di dalam kertas.
EMK STRATEGI Bacaan- NILAI Semangat KBAT Menilai – menilai
PdP luncuran bermasyarakat
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid telah mencapai objektif. Guru memberi sedikit latihan tambahan sebagai
KELEMAHAN KEBAIKAN) pengayaan.

MP BM KELAS 3M MASA 8:40AM-9:40AM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Sihat dan Cergas TAJUK Karnival Warga Sihat
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.2 Membina dan menulis jawapan
yang bermakna pemahaman secara kritis berdasarkan
SK SP
soalan;
(i) bertumpu
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina dan menulis 3 jawapan untuk soalan bertumpu dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membina perenggan
2. menulis perenggan
SET INDUKSI 1. murid membaca dan meniliti iklan dan maklumat dengan betul
2. murid membaca maklumat secara mentalis.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang dalam kumpulan untuk membina dan memberi jawapan.
4. murid membentangkan hasil kerja secara gallery walk.
PENUTUP 5. murid membaca petikan dalam buku aktiviti dan menjawab soalan.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Menjaga KBA
Kesihatan T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallety walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. namun masih ada beberapa orang yang lemah tetapi masih
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif dengan bantuan guru. Guru memberi sedikit pengukuhan.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 ISNIN 25.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA KEKELUARGAAN


UNIT Kebersihan Jadikan Amalan TAJUK Amalan 5S
1.2 Bertutur untuk menyampaikan 1.2.3 Bersoal jawab untuk membuat
SK maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan. SP rumusan dan keputusan tentang sesuatu
perkara
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menjawab soalan bercapah untuk membuat rumusan dan keputusan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. menjawb soalan secara bertumpu
2. membuat simulasi
SET INDUKSI 1. murid membaca tips penjagaan kesihatan mental
2. murid memahami tips dengan bantuan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid bersoal jawan tentang tips dengan menjawab soalan
4. murid mengisi tempat kosong dengan perkataan yang sesuai.
PENUTUP 5. murid membuat rumusan dan keputusan berdasarkan soalan.
EMK STRATEGI KP- NILAI Rasional KBAT Menganalisis -
PdP Intrapersonal merumuskan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 22/22 orang mencapai objektif. Masih terdaoat lima orang yang lemah tetapi masih mencapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. guru memberi sedikit latihan pengukuhan.

MP BM KELAS 3M MASA 8:40AM-9:40AM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Sihat dan Cergas TAJUK Jom Berjoging
4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan 4.3.1 Mencipta bahan sastera secara
menyerapkan keindahan dan kesantunan berpandu dan mempersembahkan secara
SK SP
bahasa serta mempersembahkannya kreatif;
secara (i) pantun dua kerat
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membina pantun dua kerat secara kreatif.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membaca pantun dua kerat
2. membina pantun dua kerat
SET INDUKSI 1. murid membaca pantun dua kerat bersama-sama.
2. murid mendeklamasi pantun secara berkumpulan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid menyatakan pengajaran dalam pantun .
4. murid membaca dan memahami pantun dalam buku aktiviti.
PENUTUP 5. murid melengkapkan pantun dua kerat dalam buku aktiviti.
EMK STRATEGI Kontekstual NILAI Menghargai KBA Menghubungkait
PdP kesihatan T
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif. masih terdapat murid yang lemah 5/20 orang namun masih
KELEMAHAN KEBAIKAN) mencapai objektif dengan bantuan guru.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 SELASA 26.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 8.10 AM-8.40 AM TEMA GIMINASTIK ASAS


UNIT TAJUK GULING KEYAKINAN
SK 1.3 ,2.3,5.2 SP 1.3.3, 2.3.2, 5.2.4
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1. Berupaya melakukan dua kali kombinasi guling depan dan guling belakang dengan lakuan yang
OBJEKTIF betul secara individu.
2. Mengenalpasti kombinasi variasi guling depan dan guling belakang yang sesuai secara individu

Murid dapat;
1.melakukan aktiviti memanaskan badan.
KRITERIA KEJAYAAN
2.melakukan aktiviti guling keyakinan
3.melakukan aktiviti menyejukkan badan
SET INDUKSI 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) dan kriteria kejayaan (KK).
2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
UTAMA 3. Murid melakukan ansur maju aktiviti guling depan dengan bimbingan guru.
AKTIVITI 4. Murid melakukan ansur maju aktiviti guling belakang dengan bimbingan guru
5. Murid melakukan aktiviti guling belakang dengan bantuan rakan/guru sebagai penyokong
PENUTUP 6.Murid melakukan aktiviti kombinasi guling depan dan guling belakang dengan bantuan
rakan/guru sebagai penyokong
EMK STRATEGI PDP KP- NILAI Kerjasama dan KBAT Menganalisis-
INTERPERSONAL keyakinan mengenal pasti
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 22/22 orang murid mencapai objektif. 5/20 orang murid agak lemah memandangkan badan yang
KEBAIKAN) besar dank eras. Mencapai objektif dengan bantuan guru.

MP BM KELAS 6M MASA 8:40 AM-9:40 AM TEMA KEKELUARGAAN


UNIT Minda Sihat Emosi Tejaga TAJUK Promosi Minda Sihat
2.3 Membaca dan mengapresiasi pelbagai 2.3.1 Membaca dan menganalisis
SK bahan sastera dan bahan bukan sastera SP kandungan teks karya sastera dan karya
bukan sastera untuk membuat ramalan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menganalisis teks dan membuat ramalan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membaca petikan teks
2. mengumpulkan maklumat cara-cara menangani stress
SET INDUKSI 1. murid membaca dengan sebutan yang betul
2. murid memahami cerita yang ingin disampaikan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid mendapatkan maklumat tentang cara menangani stress.
4. murid membuar ramalan berdasarkan maklumat.
PENUTUP 5. murid menulis cara-cara menangani stress
EMK STRATEGI Kinestetik NILAI Kreativiti & KBAT Menganalisis-
PdP inovasi meramalkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 22/22 orang murid mencapai objektif. Guru menegnal pasti terdapat 5 orang yang masih lemah
KEBAIKAN) dalam membaca. Guru memberi sedikit pemulihan secara bersemuka.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 SELASA 26.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PSV KELAS 3M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA


UNIT TAJUK Daun
1.1 , 1.2, 1.3 DAN 1.4 1.1.1,1.1.2,1.1.3,1.1.4,1.2.1,1.2.2
SK SP
,1.3.1,1.3.2,1.3.3,1.4.1,1.4.2
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Murid dapat mengenal, memahami, dan menyatakan bahasa seni
visual yang ada pada lukisan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. dapat mengenal jenis warna yang digunakan.
2. dapat memahami cara bagaimana melukis buah manggis
SET INDUKSI 1. murid melihat daun yang ditunjuk guru.
2. murid diperkenalkan dengan media yang akan digunakan
AKTIVITI UTAMA 3. murid melihat guru melakar contoh daun yang ada.
4. murid melakar dan mewarna dengan bimbingan guru
PENUTUP 5. murid menghasilkan lukisan mengikut kreativiti.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Kasih sayang KBA Mengaplikasikan-
PdP T melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 See and lesson
bahan maujud Nanas
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 16/20 orang murid berjaya mencapai objektif . terdapat 4/20 orang murid gagal memahami arahan
KELEMAHAN KEBAIKAN) dan melakukan kesalanan.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 RABU 27.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 7.40 AM-8.10 AM TEMA GIMINASTIK ASAS


UNIT TAJUK GULING KEYAKINAN
SK 1.3 ,2.3,5.2 SP 1.3.3, 2.3.2, 5.2.4
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1. Berupaya melakukan dua kali kombinasi guling depan dan guling belakang dengan lakuan yang
OBJEKTIF betul secara individu.
2. Mengenalpasti kombinasi variasi guling depan dan guling belakang yang sesuai secara individu

Murid dapat;
1.melakukan aktiviti memanaskan badan.
KRITERIA KEJAYAAN
2.melakukan aktiviti guling keyakinan
3.melakukan aktiviti menyejukkan badan
SET INDUKSI 1. Guru menerangkan objektif pembelajaran (OP) dan kriteria kejayaan (KK).
2. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan.
UTAMA 3. Murid melakukan ansur maju aktiviti guling depan dengan bimbingan guru.
AKTIVITI 4. Murid melakukan ansur maju aktiviti guling belakang dengan bimbingan guru
5. Murid melakukan aktiviti guling belakang dengan bantuan rakan/guru sebagai penyokong
PENUTUP 6.Murid melakukan aktiviti kombinasi guling depan dan guling belakang dengan bantuan
rakan/guru sebagai penyokong
EMK STRATEGI PDP KP- NILAI Kasih Sayang KBAT Menganalisis-
INTERPERSONAL mengenal pasti
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Try it Out
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 15/22 orang murid mencaoai objektif. walaupun masih terdapat murid yang gagal tetapi masih
KEBAIKAN) ada keinginan untuk berusaha.

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA KEKELUARGAAN


UNIT Minda Sihat Emosi Terjaga TAJUK Minda Cerdas dan Sihat
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.4 Menulis teks prosa, dan teks puisi
SK SP
yang bermakna yang diimlakkan.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
menulis dua rangkap pantun.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. mengimlak 2 rangkap pantun
2. menyemak teks.
SET INDUKSI 1. murid membaca pantun dengan betul.
2. murid membaca silih ganti dengan cara mekanis
AKTIVITI UTAMA 3. murid memahami pantun dengan bantuan guru.
4. murid menyalin teks yang diimlakkan
PENUTUP 5. murid menyemak teks yang ditulis.
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Bahasa KBAR Mengingat -
PdP menyatakan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 22/22 orang murid mencapai objektif. guru masih membantu murid yang masih lemah. Guru
KELEMAHAN KEBAIKAN) memberi sedikit pemulihan.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 RABU 27.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 11:00 AM-12:00 AM TEMA PERPADUAN TUNJANG KEHARMONIAN


UNIT Rakyat Bersatu Negara Maju TAJUK Jom Ngoca Ke Sawah
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat 3.2.3 Mencatat maklumat berdasarkan
SK SP
yang bermakna bahan yang dibaca, dilihat, dan didengar
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Mencatat lima maklumat yang penting berdasarkan bahan dibaca.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. mencatat maklumat
2. membentang maklumat
SET INDUKSI 1. murid meniti gambar dan membaca maklumat secara mentalis.
2. murid memehami maklumat dengan bimbingan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang dan mencatat maklumat berdasarkan bahan dan kumpulan
4. murid membentang hasil kerja secara gallery walk.
PENUTUP 5. murid membentang maklumat dalam peta i-think.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Kerjasama – KBAT Menilai – memilih
PdP prihatin
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallery walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid mencapai objektif . guru masih membantu murid yang agak lemah. Murid diberi
KELEMAHAN KEBAIKAN) sedikit pemulihan sebagai pengukuhan.

P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期


1 6 KHAMIS 28.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 7:40 AM-8:40 PM TEMA KELUARGA BAHAGIA


UNIT Minda Sihat Emosi Terjaga TAJUK Teguran Positif
5.1 Memahami dan menggunakan golongan 5.1.3 Memahami dan menggunakan
SK SP
kata mengikut konteks pelbagai kata adjektif mengikut konteks
PENGETAHUAN SOSIOEMOSI
Menyatakan kepentingan menjalankan Mengekpresikan perasaan bangga terhadap
hubungan yang mesra dan akrab sesame keluarga.
LITERASI SIVIK
keluarga
TINDAKAN
Melakukan simulasi adab berkomunikasi dengan ahli keluarga.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menulis ayat menggunakan lima kata adjektif .
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membaca dengan betul
2. membina ayat kata adjektif
SET INDUKSI 1. murid mendengar alunan membaca petikan yang terdapat dalam buku teks secara mekanis
2. murid memahami petikan dengan bantuan atau bimbingan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid berbincang dengan guru tentang kata adjektif yang sesuai.
4. murid memilih lima perkataan yang sesuai dan membina ayat.
PENUTUP 5. murid menyalin makna seloka dalam peta i-think.
EMK STRATEGI kontruktivisme NILAI Prihatin KBAT
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21
bahan maujud Nanas
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 22/22 orang murid mencapai objektif . 5/222 orang masih lemah tetapi masih mencapai objektif
KELEMAHAN KEBAIKAN) dengan bantuan guru.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 KHAMIS 28.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA KELUARGA TERCINTA


UNIT Rakyat Bersatu Negara Maju TAJUK Anugerah My Hero
5.1 Memahami dan menggunakan 5.1.4 Memahami dan menggunakan kata
SK golongan kata mengikut konteks SP tugas mengikut konteks;
i kata pemeri
PENGETAHUAN SOSIOEMOSI
Menyatakan cara menghargai sumbangan
Menunjukkan perasaan menghargai sumbangan
masyarakat yang pelbagai budaya, etnik
LITERASI SIVIK masyarakat pelbagai budaya, etnik dan agama.
dan agama.
TINDAKAN
Melakukan simulasi adab berkomunikasi dengan ahli keluarga.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menulis lima ayat menggunakan kata pemeri dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. menyenaraikan kata pemeri yang betul
2. menulis ayat menggunakan kata pemeri
SET INDUKSI 1. murid membaca senarai penerima anugerah “My Hero”
2. murid cuba mengenali watak-watak yang terdapat dengan bantuan guru.
UTAMA 3. murid menyenaraikan kata-kata pemeri.
AKTIVITI
4. murid membina ayat dalam kumpulan.
5. murid membentangkan ayat-ayat yang dibina di hadapan kelas.
PENUTUP 6. menyenaraikan kata pemeri dalam peta i-think.
EMK STRATEGI kontruktivisme NILAI Prihatin KBAT
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21
bahan maujud Nanas
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 18/20 orang mencapai objektif pengajaran. 2/20 oarang murid tidak hadir. Guru memberi latihan
KELEMAHAN KEBAIKAN) menerusi kawan.
P MINGGU 周次 HARI 星期 TARIKH 日期
1 6 KHAMIS 28.4.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 11:30 AM-1:00 PM TEMA Hidup Sejahtera


UNIT Sihat dan Cergas TAJUK Saya Cergas
5.1 Memahami fungsi dan menggunakan 5.1.3 Memahami dan menggunakan kata
golongan kata mengikut konteks adjektif mengikut konteks
SK SP
(ii) ukuran
(iii) pancaindera
PENGETAHUAN SOSIOEMOSI
Menyatakan cara menghaormati warga Menzahirkan pperasaan menghormati warga
LITERASI SIVIK sekolah sekolah
TINDAKAN
Mengamalkan pertuturan dan perlakuan yang saling menghormati antara warga sekolah
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
menulis lima ayat menggunakan lima kata adjektif ukuran dan pancaindera
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. melafazkan 3 rangkap pantun
2. menyatakan adab berkomunikasi dengan keluarga.
SET INDUKSI 1. murid mendengar dengan lafaz pantun di dalam video.
2. murid cuba menyebut panting yang terdapat dalam buku teks.
AKTIVITI UTAMA 3. murid menjelaskan adab berkomunikasi bersama keluarga.
4. murid melafazkan pantun yang mengandungi adab tersebut..
PENUTUP 5. murid menyalin pantun tersebut.
EMK STRATEGI kontruktivisme NILAI Prihatin KBAT
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21 Wacth and lesson
bahan maujud Nanas
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murid berjaya mencapai objektif. masih terdapat 3/20 orang murid yang lambat tetapi
KELEMAHAN KEBAIKAN) masih berjaya mencapai objektif.

You might also like