You are on page 1of 10

P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期

2 9 AHAD 7.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 8.40.AM-9.40AM TEMA LESTARI ALAM


UNIT Alam Lestari Hijau TAJUK Lawatan Ke Kampus Hijau
1.3 Bercerita, dan menceritakan perkara 1.3.1 Bercerita dengan sebutan yang
SK yang didengar, ditonton dan dibaca SP betul, intonasi dan gaya yang sesuai.
dengan sebutan dan intonasi yang betul.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Dapat bercerita menggunakan rangkai kata yang diberi.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. bercerita dengan sebutan yang betul
2. menilai persembahan
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan membaca maklumat secara mentalis.
2. murid memahami maklumat dan kosa kata dengan mendengar penerangan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid bercerita dengan menggunakan maklumat yang diberi
4. murid bercerita dalam kuumpulan.
PENUTUP 5. murid membuat persembahan dengan dinilai kawan-kawan.
EMK STRATEGI Interpersonal NILAI Kreatif dan Inovatif KBAT Mencipta - mereka
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 15/20 orang murid mencapai objektif. 5/20 orang murid agak lemah . guru memberi pemulihan
KELEMAHAN KEBAIKAN) secara bersemuka.

MP BM KELAS 3M MASA 10.00AM-11.00PM TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN


UNIT Haiwan TAJUK Biri-biri dan Kambing Boer
1.2 Bertutur untuk menyampaikan 1.2.2 Menjelaskan dan membanding beza
SK maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan. SP maklumat tersurat dengan menggunakan
idea secara kritis dan kreatif.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
menjelaskan dan membandingbezakan maklumat tersurat dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. menyatakan perbezaan dan persamaan
2. menjelaskankan perbezaan dan persamaan.
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan membaca maklumat secara mentalis.
2. murid berbincang secara berpasangan untuk membandingbezakan maklumat.
AKTIVITI UTAMA 3. murid menyampaikan persamaan dan perbezaan maklumat di hadapan kelas.
4. murid meneliti maklumat dalam buku aktiviti.
PENUTUP 5. murid menjelaskan perbezaan dan persamaan kedua-dua jenis haiwan.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Kegigihan KBAT Mengaplikasi -
meramakl
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 19/20 orang murid mencapai objektif . 4/20 orang murid masih lambat tetapi tetap mencapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. Guru memberi pemulihan secara bersemuka.
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 AHAD 7.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 11:30AM-1:00PM TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN


UNIT Haiwan yang Berfaedah TAJUK Baca dan terangkan
2.2 Membaca dan mengapresiasi karya 2.2.1 Membaca, memahami, dan
SK sastera dan bukan sastera. SP menerangkan;
ii. idea keseluruhan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
membaca teks dan mencatat idea keseluruhan dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membaca teks
2. mencatat idea keseluruhan
SET INDUKSI 1. murid membaca maklumat secara mentalis dan kemudian secara mekanis.
2. murid berbincang dalam kumpulan untuk mengenal pasti idea keseluruhan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid membentangkan hasil perbincangan secara Gallery Walk.
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk melengkapkan latihan buku aktiviti.
PENUTUP 5. murid mencatat keseluruhan dalam buku aktiviti.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Kerajinan KBAT Pembelajaran Asas
Kendiri
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 19/20 orang murid mencapai objektif . 4/20 orang murid masih lambat tetapi tetap mencapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. Guru memberi pemulihan secara bersemuka.
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 ISNIN 8.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 7:40 AM-8:40 AM TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN


UNIT Berjaya dalam Pertanian dan TAJUK Doktor Pokok
Penternakan
3.2.4 Menulis teks prosa yang
SK SP
diimlakkan.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
membaca ayat dan mengimlak perenggan yang dibaca guru.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1.membaca satu perenggan
2. mengimlak
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan membaca maklumat secara mentalis.
2. murid memahami maklumat dan kosa kata dengan mendengar penerangan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid membaca petikan secara mekanis.
4. murid mengimlak teks dan kawannya menulis secara bergilir-gilir.
PENUTUP 5. murid menyemak ayat dan membuat pembetulan.
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Rasional KBAT Mengingat -
PdP menyatakan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 19/20 orang murid mencapai objektif . 4/20 orang murid masih lambat tetapi tetap mencapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. Guru memberi pemulihan secara bersemuka.

MP BM KELAS 3M MASA 8:40AM-9:40AM TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN


UNIT Haiwan yang Berfaedah TAJUK Kuda Tunggangan
3.3 Menghasilkan penulisan. 3.3.1 Menghasilkan keranga, penulisan
karangan naratif, dan bukan naratif
SK SP
secara;
ii. separa berpandu
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
menghasilkan kerangka karangan berdasarkan maklumat.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. membina kerangka
2. melengkapkan latihan
SET INDUKSI 1.. murid meneliti maklumat dan gambar.
2. murid berbincang tentang penulisan kerangka karangan secara berkumpulan.
AKTIVITI UTAMA 3. Murid menulis jawapan daripada perbincangan secara Round Robin.
4. murid membentangkan hasil perbincangan.
PENUTUP 5. murid melengkapkan latihan karangan dalam buku aktiviti.
EMK KBT Menjelaskan NILAI Kerajinan KBAT
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 19/20 orang murid mencapai objektif . 4/20 orang murid masih lambat tetapi tetap mencapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. Guru memberi pemulihan secara bersemuka.
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 ISNIN 8.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA Integriti


UNIT Rakyat Intergriti TAJUK Semua Integriti
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang 3.2.3 Mencatat maklumat dan menjana
SK SP
bermakna. idea berdasarkan bahan.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Membuat rumusan dengan idea yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membaca teks
2. membina rumusan
SET INDUKSI 1. murid membaca teks dengan gaya yang betul.
2. murid memahami maksud teks yang dibaca dengan bantuan guru
AKTIVITI UTAMA 3. murid bersoal jawab tentang teks yang dibaca .
4. murid menyampaikan cerita mengikut rangkai kata.
PENUTUP 5. murid menilai persembahan murid.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Patriotisme KBAT Menganaliskan –
PdP mengenal pasti
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 22/23 orang murid dapat menjawab dan mencapai objektif. Guru memberi pemulihan secara
KELEMAHAN KEBAIKAN) berperingkat.

MP BM KELAS 3M MASA 8:40AM-9:40AM TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN


UNIT Haiwan yang Berfaedah TAJUK Itik Telur
5.2 Memahami dan menggunakan 5.2.2 Memahami dan menggunakan kata
SK SP
pembentukan kata mengikut konteks majmuk mengikut konteks
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
mengaplikasikan 4 patah kata majmuk dengan betulnya.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. melengkapkan kata majmuk
2. membina ayat
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan kata majmuk..
2. murid berbincang dalam kumpulan untuk melengkapkan ayat menggunakan kata majmuk.
AKTIVITI UTAMA 3. murid membentangkan hasil kerja dengan membaca ayat yang lengkap.
4. murid membina ayat dengan kata majmuk secara Round Robin.
PENUTUP 5. murid melengkapkan latihan bina ayat dalam buku aktiviti.
EMK STRATEGI Kontekstual NILAI Menghormati KBAT
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 19/20 orang murid mencapai objektif . 4/20 orang murid masih lambat tetapi tetap mencapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. Guru memberi pemulihan secara bersemuka.
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 SELASA 9.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 8.10 AM-8.40 AM TEMA SERANGAN


UNIT KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG TAJUK PENAHAN TERBAIK
SK 1.8, 2.8, 5.2 SP 1.8.1, 2.8.1, 5.2.2
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1. Berupaya menahan bola yang dibaling dengan pelbagai kelajuan menggunakan bet pemukul sofbol
OBJEKTIF
sebanyak tiga kali dengan lakuan yang betul secara individu.
2. Menerangkan penggunaan serap daya semasa menahan bola dengan alatan pemukul secara individu
Murid dapat;.
KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid melakukan aktivitI menahan bola.
2. Murid melakukan aktiviti menyejukan badan
1. Guru melakukan demonstrasi kemahiran menahan bola menggunakan bet pemukul pada kelajuan bola:
SET INDUKSI a) Perlahan
b) Laju
UTAMA 2. Murid melakukan aktiviti menahan bola menggunakan bet pemukul sebanyak tiga kali ulangan pada setiap kelajuan
AKTIVITI bola yang dibaling secara individu.
3. Permainan Penahan Terbaik:
a) Satu pasukan penahan, satu pasukan membaling.
PENUTUP b) Pasukan penahan, perlu menahan bola yang di baling oleh pasukan pemadang.
c) Pasukan yang mengumpul mata tertinggi ialah pemenang.
EMK STRATEGI KP- NILAI Kerjasama KBAT Menganalisis faktor yang
PDP INTERPERSONAL & Toleransi mempengaruhi kejayaan
menahan bola tepat ke
sasaran
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK Try it Out
21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 20/23 orang murid mencapai objektif pembelajaran. 3 orang murid ke latihan bola keranjang.
KEBAIKAN)

MP BM KELAS 6M MASA 8:40 AM-9:40 AM TEMA INTERGRITI


UNIT Rakyat Integriti TAJUK Bersama Kita Jayakan
2.2 Membaca, memahami, dan menaakul 2.2.1 Membaca, memahami, dan
SK bahan multimedia. SP menaakul bahan multimedia untuk
membuat rumusan, dan ramalan.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menaakul ayat untuk membuat rumusan
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. membaca teks dengan betul
2. mentafsir ayat menjadi rumusan.
SET INDUKSI 1. murid membaca dengan sebutan yang betul
2. murid memahami gambar dan rangkai kata yang ingin disampaikan.
AKTIVITI UTAMA 3. murid dapat menjawab soalan bercapah dengan betul
4. murid berbincang dalam kumpulan untuk menghasilkan pendapat.
PENUTUP 5. murid membentangkan pendapat
EMK STRATEGI Konstektual NILAI Kerjasama KBAT Mencipta -
PdP merumuskan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN Murid membuat ulangan latihan minggu lepas. 18/23 orang murid mencapai objektif. Murid lain
KEBAIKAN) 3/23 ke latihan bola keranjang.
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 SELASA 9.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PSV KELAS 3M MASA 12:00 AM-1:00 PM TEMA Alam Semulajadi dan Manusia
UNIT TAJUK Poster Merdeka
1.1 , 1.2, 1.3 DAN 1.4 1.1.1,1.1.2,1.1.3,1.1.4,1.2.1,1.2.2
SK SP
,1.3.1,1.3.2,1.3.3,1.4.1,1.4.2
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Murid dapat mengenal, memahami, dan menyatakan bahasa seni
visual yang ada pada lukisan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. dapat mengenal jenis warna yang digunakan.
2. dapat memahami cara bagaimana melukis dan mencorak
SET INDUKSI 1. murid melihat kad yang ditunjuk guru.
2. murid diperkenalkan dengan media yang akan digunakan
AKTIVITI UTAMA 3. murid melihat guru mengecop contoh hasil jari yang ada.
4. murid melakar dan mewarna dengan bimbingan guru
PENUTUP 5. murid menghasilkan lukisan mengikut kreativiti.
EMK STRATEGI Verbal linguistic NILAI Kasih sayang KBAT Mengaplikasikan-
PdP melakonkan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar / PAK 21
bahan maujud
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 20/20 orang murud mencapai objektif. Guru memberi perhatian
KELEMAHAN KEBAIKAN)
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 RABU 10.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP PJ KELAS 6M MASA 8.10 AM-8.40 AM TEMA SERANGAN


UNIT KATEGORI PUKUL DAN MEMADANG TAJUK PENAHAN TERBAIK
SK 1.8, 2.8, 5.2 SP 1.8.1, 2.8.1, 5.2.2
Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
1. Berupaya menahan bola yang dibaling dengan pelbagai kelajuan menggunakan bet pemukul sofbol
OBJEKTIF
sebanyak tiga kali dengan lakuan yang betul secara individu.
2. Menerangkan penggunaan serap daya semasa menahan bola dengan alatan pemukul secara individu
Murid dapat;.
KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid melakukan aktivitI menahan bola.
2. Murid melakukan aktiviti menyejukan badan
1. Guru melakukan demonstrasi kemahiran menahan bola menggunakan bet pemukul pada kelajuan bola:
SET INDUKSI a) Perlahan
b) Laju
UTAMA 2. Murid melakukan aktiviti menahan bola menggunakan bet pemukul sebanyak tiga kali ulangan pada setiap kelajuan
AKTIVITI bola yang dibaling secara individu.
3. Permainan Penahan Terbaik:
a) Satu pasukan penahan, satu pasukan membaling.
PENUTUP b) Pasukan penahan, perlu menahan bola yang di baling oleh pasukan pemadang.
c) Pasukan yang mengumpul mata tertinggi ialah pemenang.
EMK STRATEGI KP- NILAI Kerjasama KBAT Menganalisis faktor yang
PDP INTERPERSONAL & Toleransi mempengaruhi kejayaan
menahan bola tepat ke
sasaran
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK Try it Out
21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KELEMAHAN 22/23 orang murid mencapai objektif pembelajaran..
KEBAIKAN)

MP BM KELAS 6M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA INTEGRITI


UNIT Rakyat Integriti TAJUK Amalkan Nilai Murni Lahir Integriti
4.2 Menghayati keindahan dan kesantunan 4.2.1 Melafazkan dan melagukan seloka
SK bahasa dalam bahan sastera. SP dengan nada yang sesuai serta
menyatakan pengajaran.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Melafazkan dan melagukan seloka.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami maklumat
2. menyenaraikanmaklumat yang sesuai
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan carta
2. murid mebaca dan menyenaraikan 3 integriti yang ada.
AKTIVITI UTAMA 3. murid mengenal pasti dan memahami maklumat dengan bantuan guru.
4. murid menyenaraikan maklumat secara berkumpulan.
PENUTUP 5. murid membentangkan senarai maklumat.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Patriotisme KBAT Menganalisis -
PdP mengenal pasti
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallery walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 22/23 orang murid mencapai objektif . 4/20 orang murid masih lambat tetapi tetap mencapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. Guru memberi pemulihan secara bersemuka.
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 RABU 10.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 5M MASA 11:00 AM-12:00 AM TEMA LESTARIKAN ALAM


UNIT Berjaya Dalam Pertanian dan Penternakan TAJUK Hasil Ternakan Menjanakan Pendapatan
5.2 Memahami dan menggunakan bentuk 5.3.1 Memahami dan membina ayat
kata mengikut konteks. tunggal dan ayat majmuk dengan
SK SP
peluasan subjek dan predikat mengikut
konteks
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Menulis tiga ayat tunggal yang telah diperluaskan.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. mengecam ayat tunggal
2. menulis perluasan ayat
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan ayat dalam buku teks.
2. murid memahami cerita dan kosa kata dengan mendengar penerangan guru.
AKTIVITI UTAMA 3. murid menyatakan pendapat dalam kumpulan tentang ayat tunggal yang diperluaskan.
4. murid membentangkan hasilan.
PENUTUP 5. murid menulis tiga ayat tunggal yang diperluaskan .
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Keprihatinan KBAT Mencipta dan
PdP membina
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, 19/20 orang murid mencapai objektif . 4/20 orang murid masih lambat tetapi tetap mencapai
KELEMAHAN KEBAIKAN) objektif. Guru memberi pemulihan secara bersemuka.
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 KHAMIS 11.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 6M MASA 7:40 AM-8:40 AM TEMA INTEGRITI


UNIT Rakyat Integriti TAJUK Pemulihan
1.2 Bertutur untuk menyampaikan 1.2.2 Bertutur untuk menghujahkan
maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan. sesuatu perkara menggunakan idea yang
SK SP
kritis dan kreatif berdasarkan maklumat
yang tersurat dan tersirat.
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
.memberikan jawapan yang lengkap menggunakan idea yang kritis dan kreatif
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. berbual dengan kreatif
2. memberikan jawapan yang tersurat
SET INDUKSI 1. murid meneliti dialog dengan teliti
2. murid berbual berdasarkan dialog.
AKTIVITI UTAMA 3. murid memberi pendapat dalam kumpulan.
4. murid membentngkan jawapan yang sesuai dengan dialog.
PENUTUP 5. murid memberi jawapan menggunakan idea yang kritis dan krestif.
EMK STRATEGI Konstekstual NILAI Semangat KBAT Menilai – memilih
PdP bermasyarakat
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KE HOSPITAL BESAR ALOR SETAR (OCTA) RAWATAN SUSULAN
KELEMAHAN KEBAIKAN)

MP BM KELAS 5M MASA 10:00 AM-11:00 AM TEMA Lestarikan Alam


UNIT Rakyat Integriti TAJUK Wira Alam
5.2 Memahami dan menggunakan bentuk 5.2.3 Memahami dan menggunakan
SK kata mengikut konteks. SP kata ganda mengikut konteks;
(iii) kata ganda berentak
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
Melengkapkan cerita dengan kata ganda berentak
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat;
1. memahami cerita
2. melengkapkan cerita
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan membaca syair dengan mekanis.
2. murid mendengar rakaman deklamasi syair sambil mengikut untuk melafazkan syair.
AKTIVITI UTAMA 3. murid melafazkan rangkap syair secara berkumpulan dan individu.
4. murid berbincang dalam kumpulan tentang idea keseluruhan syair.
PENUTUP 5. murid menjelaskan idea keseluruhan syair.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Kelestarian global KBAT Mengaplikasi –
PdP menggunakan
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KE HOSPITAL BESAR ALOR SETAR (OCTA) RAWATAN SUSULAN
KELEMAHAN KEBAIKAN)
P MINGGU周次 HARI星期 TARIKH 日期
2 9 KHAMIS 11.8.2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MP BM KELAS 3M MASA 11:30AM-1:00AM TEMA SAYANGI BUMI


UNIT Sejahterakan Bumi TAJUK Uniknya Kelapa Wangi
5.2 Memahami dan menggunakan 5.2.1 Memahami dan menggunakan kata
SK pembentukan kata mengikut konteks SP mengikut konteks;
i. kata dasar
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat;
mengaplikasikan 3 patah kata dasar dengan betulnya.
KRITERIA KEJAYAAN murid dapat;
1. mengenali kata hubung dan kata sendi
2. membentangkann hasil kerja
SET INDUKSI 1. murid meneliti gambar dan maklumat dalam buku teks.
2. murid berbincang secara berpasangan untuk melengkapkan dialog.
AKTIVITI UTAMA 3. murid mengujarkan dialog yang lengkap dengan sebutan yang betul.
4. murid berbincang untuk melengkapkan latihan buku aktiviti secara berkumpulan.
PENUTUP 5. murid membentangkan hasil kerja secara Gallery Walk dan dinilai murid kumpulan lain.
EMK STRATEGI Konstruktivisme NILAI Kerajinan KBAT KB Menghubungkait
PdP
BBB/ABM Buku Teks / PPT / L.Kerja /Peta I-Think /Gambar PAK 21 Gallery walk
PENILAIAN & PENTAKSIRAN
REFLEKSI (KEKUATAN, KE HOSPITAL BESAR ALOR SETAR (OCTA) RAWATAN SUSULAN
KELEMAHAN KEBAIKAN)

You might also like