You are on page 1of 4

PRIPREMA ZA SAT U KOMBINIRANOM ODJELU – ŠKRINJICA SLOVA I RIJEČI

ŠKOLA, UČITELJ/ICA BR. SATA DATUM

1. RAZRED ✘ 2. RAZRED 3. RAZRED 4. RAZRED 1. RAZRED 2. RAZRED ✘ 3. RAZRED 4. RAZRED

NASTAVNA JEDINICA ZAKLJUČIVANJE OCJENA NASTAVNA JEDINICA ZAKLJUČIVANJE OCJENA

USVAJANJE NOVIH SADRŽAJA VJEŽBANJE/PONAVLJANJE PROVJERA USVAJANJE NOVIH SADRŽAJA VJEŽBANJE/PONAVLJANJE PROVJERA

DOMENE DOMENE

✘ A – HRVATSKI JEZIK I KOMUNIKACIJA ✘ B – KNJIŽEVNOST I STVARALAŠTVO ✘ A – HRVATSKI JEZIK I KOMUNIKACIJA ✘ B – KNJIŽEVNOST I STVARALAŠTVO

✘ C – KULTURA I MEDIJI ✘ C – KULTURA I MEDIJI

ISHODI ISHODI
OŠ HJ A.2.1. Učenik razgovara i govori u skladu s temom iz svakodnevnoga života i poštuje pravila OŠ HJ A.3.1. Učenik razgovara i govori tekstove jednostavne strukture.
uljudnoga ophođenja. - razlikuje svakodnevne komunikacijske situacije - govori kraći tekst prema jednostavnoj strukturi: uvod,
- govori i razgovara o temama iz svakodnevnoga života koje zaokupljaju njegovu pozornost središnji dio, završetak
- odgovara na pitanja i postavlja pitanja cjelovitom rečenicom - pripovijeda događaje nižući ih kronološki
- pripovijeda kratku priču prema nizu slika - služi se novim riječima u skladu s komunikacijskom situacijom i temom
- priča o vlastitim doživljajima i događajima - u govornim situacijama samostalno prilagođava ton, intonaciju i stil
- pripovijeda događaje kronološki - točno izgovara ogledne i česte riječi koje su dio aktivnoga rječnika u kojima su glasovi č, ć, dž, đ,
- opisuje na temelju promatranja ije/je/e/i
- pažljivo i uljudno sluša sugovornika ne prekidajući ga u govorenju - pažljivo i uljudno sluša sugovornika ne prekidajući ga u govorenju
- upotrebljava nove riječi koje je naučio kao dio aktivnoga rječnika
- točno izgovara sve glasove u riječima
- točno intonira izjavnu, upitnu i uskličnu rečenicu

MEĐUPREDMETNE TEME MEĐUPREDMETNE TEME

OSOBNI I SOCIJALNI RAZVOJ ODRŽIVI RAZVOJ ZDRAVLJE OSOBNI I SOCIJALNI RAZVOJ ODRŽIVI RAZVOJ ZDRAVLJE
UPORABA INFORMACIJSKE I KOMUNIKACIJSKE UPORABA INFORMACIJSKE I KOMUNIKACIJSKE
TEHNOLOGIJE TEHNOLOGIJE
PODUZETNIŠTVO GRAĐANSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE ✘ UČITI KAKO UČITI PODUZETNIŠTVO GRAĐANSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE ✘ UČITI KAKO UČITI
ODGOJNO-OBRAZOVNA OČEKIVANJA MEĐUPREDMETNIH TEMA I SUODNOSI S OSTALIM ODGOJNO-OBRAZOVNA OČEKIVANJA MEĐUPREDMETNIH TEMA I SUODNOSI S OSTALIM
PREDMETIMA PREDMETIMA
UČITI KAKO UČITI UČITI KAKO UČITI
uku B.1.4. Na poticaj i uz pomoć učitelja procjenjuje je li uspješno riješio zadatak ili naučio. uku B.2.2. Na poticaj učitelja učenik prati svoje učenje i napredovanje tijekom učenja.
uku C.1.1. Učenik može objasniti vrijednost učenja za svoj život. uku C.2.1. Učenik može objasniti vrijednost učenja za svoj život.
uku C.1.4. Učenik se koristi ugodnim emocijama i raspoloženjima tako da potiču učenje i kontrolira uku C.2.4. Učenik se koristi ugodnim emocijama i raspoloženjima tako da potiču učenje i kontrolira
neugodne emocije i raspoloženja tako da ga ne ometaju u učenju. neugodne emocije i raspoloženja tako da ga ne ometaju u učenju.
uku D.1.1. Učenik stvara prikladno fizičko okruženje za učenje s ciljem poboljšanja koncentracije i uku D.2.1. Učenik stvara prikladno fizičko okružje za učenje s ciljem poboljšanja koncentracije i
motivacije. motivacije.
uku D.1.2. Učenik ostvaruje dobru komunikaciju s drugima, uspješno surađuje u različitim situacijama
i spreman je zatražiti i ponuditi pomoć.

VREDNOVANJE ZA/KAO UČENJE VREDNOVANJE ZA/KAO UČENJE navedeno u opisu aktivnosti


VREDNOVANJE NAUČENOGA VREDNOVANJE NAUČENOGA

UDŽBENIK – 1. DIO UDŽBENIK – 2. DIO RADNA BILJEŽNICA UDŽBENIK – 1. DIO UDŽBENIK – 2. DIO RADNA BILJEŽNICA

NASTAVNA SREDSTVA NASTAVNA SREDSTVA

2. RAZRED 3. RAZRED
ISHOD ISHOD
OPIS AKTIVNOSTI OPIS AKTIVNOSTI
OČEKIVANJE OČEKIVANJE
UVODNI DIO SATA UVODNI DIO SATA
IZRAVNA NASTAVA - ZAJEDNIČKA AKTIVNOST IZRAVNA NASTAVA - ZAJEDNIČKA AKTIVNOST
ISHOD AKTIVNOSTI: Učenik razgovara o važnosti školovanja. Upoznaje se s ISHOD AKTIVNOSTI: Učenik razgovara o važnosti školovanja.
pojmom zaključne ocjene.
Učenici sjede u krugu. Učitelj postavlja pitanja. Što misliš, zašto je važno ići u školu?
Učenici sjede u krugu. Učitelj postavlja pitanja. Što misliš, zašto je važno ići u školu? Što si naučio u školi? Je li bilo teško? Što ti je bilo teško? Zašto? Smatraš li školu
Što si naučio u školi? Je li bilo teško? Što ti je bilo teško? Zašto? Smatraš li školu zanimljivim i ugodnim mjestom? Što te u školi posebno veseli? Zašto je važno
zanimljivim i ugodnim mjestom? Što te u školi posebno veseli? Zašto je važno naučiti čitati? Objasni. Što si naučio/la na satovima Hrvatskog jezika? Znaš li što OŠ HJ A.3.1.
OŠ HJ A.2.1.
naučiti čitati? Objasni. Što si, osim slova, još naučio/la na satovima Hrvatskog znači zaključna ocjena? Učitelj će pojasniti učenicima kako je zaključna ocjena uku B.2.2.
uku B.1.4.
jezika? Znaš li što znači zaključna ocjena? Učitelj će pojasniti učenicima kako je krajnji rezultat i nagrada njihova rada i truda. To je zbirna ocjena svih prijašnjih uku C.2.1.
uku C.1.1.
zaključna ocjena krajnji rezultat i nagrada njihova rada i truda. To je zbirna ocjena ocjena i učiteljevih bilješki. uku C.2.4.
uku C.1.4.
svih prijašnjih ocjena i učiteljevih bilješki. Što misliš, koja će biti tvoja zaključna ocjena? Po čemu to zaključuješ? Učitelj će uku D.2.1.
uku D.1.1.
Što misliš, koja će biti tvoja zaključna ocjena? Po čemu to zaključuješ? Učitelj će prozvati nekoliko učenika.
uku D.1.2.
prozvati nekoliko učenika. Učitelj će najaviti zaključivanje ocjena.
Učitelj će najaviti zaključivanje ocjena.

GLAVNI DIO SATA GLAVNI DIO SATA


IZRAVNA NASTAVA - ZAJEDNIČKA AKTIVNOST
ISHOD AKTIVNOSTI: Učenik dobiva zaključnu ocjenu i objašnjenje zašto mu je IZRAVNA NASTAVA - ZAJEDNIČKA AKTIVNOST
zaključena baš ta ocjena. ISHOD AKTIVNOSTI: Učenik dobiva zaključnu ocjenu i objašnjenje zašto mu je
zaljučena baš ta ocjena.
OŠ HJ A.3.1.
Učitelj će se pri zaključivanju ocjena voditi važećim Pravilnikom o načinima, OŠ HJ A.2.1.
Učitelj će se pri zaključivanju ocjena voditi važećim Pravilnikom o načinima, uku C.2.4.
postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Svaki uku C.1.4.
postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Svaki uku D.2.1.
učenik treba biti upoznat sa svojom zaključnom ocjenom. Učitelj može organizirati uku D.1.1.
neku društvenu igru ili rad u skupinama te za vrijeme toga rada posebno pozivati uku D.1.2. učenik treba biti upoznat sa svojom zaključnom ocjenom. Učitelj može organizirati
učenike kako bi im obrazložio zaključnu ocjenu. Na ovakav se način ne dovodi u neku društvenu igru ili rad u skupinama te za vrijeme toga rada posebno pozivati
neugodnu situaciju one učenike koji možda nisu zadovoljni svojom zaključnom učenike kako bi im obrazložio zaključnu ocjenu. Na ovakav se način ne dovodi u
ocjenom. neugodnu situaciju one učenike koji možda nisu zadovoljni svojom zaključnom
ocjenom.

ZAVRŠNI DIO SATA ZAVRŠNI DIO SATA


NEIZRAVNA NASTAVA NEIZRAVNA NASTAVA
ISHOD AKTIVNOSTI: Učenik izražava svoje dojmove i osjećaje zaključnom ISHOD AKTIVNOSTI: Učenik izražava svoje dojmove i osjećaje zaključnom
ocjenom. ocjenom.

Učenici će na listiće za samoprocjenu označiti koliko su zadovoljni ili nisu zadovoljni Učenici će na listiće za samoprocjenu označiti koliko su zadovoljni ili nisu zadovoljni
svojom zaključnom ocjenom. (Prilog 1) svojom zaključnom ocjenom. (Prilog 1)
OŠ HJ A.3.1.
OŠ HJ A.2.1. uku C.2.4.
uku B.1.4. uku D.2.1.
uku D.1.1.
Primjer listića za samovrednovanje: Primjer listića za samovrednovanje:
Zadovoljan/na sam svojom zaključnom ocjenom. DA NE Zadovoljan/na sam svojom zaključnom ocjenom. DA NE
Zaključna je ocjena rezultat moga truda i rada. DA NE Zaključna je ocjena rezultat moga truda i rada. DA NE
U učenje sam uložio/la dosta truda. DA NE U učenje sam uložio/la dosta truda. DA NE
Uglavnom sam/a pišem domaću zadaću. DA NE Uglavnom sam/a pišem domaću zadaću. DA NE
Pravedno sam ocijenjen/na. DA NE Pravedno sam ocijenjen/na. DA NE
Znam što još moram vježbati. DA NE Znam što još moram vježbati. DA NE
DOMAĆA ZADAĆA DOMAĆA ZADAĆA

PLAN PLOČE PLAN PLOČE

ZAKLJUČIVANJE OCJENA
ZAKLJUČIVANJE OCJENA
REFLEKSIJA I SAMOPROCJENA UČITELJA (Čime sam zadovoljna/zadovoljan? Čime nisam? Što treba unaprijediti?)

Prilog 1
Listić za samovrednovanje:

Zadovoljan/na sam svojom zaključnom ocjenom. DA NE


Zaključna je ocjena rezultat moga truda i rada.
U učenje sam uložio/la dosta truda. DA NE
Uglavnom sam/a pišem domaću zadaću.
Pravedno sam ocijenjen/na. DA NE
Znam što još moram vježbati. DA NE
DA NE
DA NE

You might also like