You are on page 1of 5

‫)‪RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN (RPH‬‬

‫اثنين‬ ‫هاري ‪ /‬تاريخ‬


‫‪31/07/2023‬‬ ‫احد‬ ‫‪17‬‬ ‫‪2‬‬ ‫فغضل ‪ /‬ميغضو‬
‫‪4 Aspirasi‬‬ ‫كلس‬ ‫‪09.00 – 10.00‬‬ ‫‪Pagi‬‬ ‫ماس‬
‫مات فالجرن‪/‬‬
‫اونيت ‪ : 2‬مثمبوت سروان الـهي‬ ‫تاجوق‬ ‫عبادة‬ ‫فنديديقن إسالم‬
‫بيدغ‬
‫مروموس كونسيف اذان دان اقامة سرتا مغعملكنث دان مغحياتيث سخارا برادب دان استقامه‪.‬‬ ‫‪4.2‬‬ ‫ستندرد كاندوغن‬
‫ممفردغركن اذان دان اقامة دغن خارا يغ بتول‪.‬‬ ‫‪4.2.3‬‬
‫ستندرد فمبالجرن‬
‫ممفرينخيكن ادب سبلوم‪ ،‬سماس دان سلفس اذان دان اقامة‪.‬‬ ‫‪4.2.4‬‬

‫فد اخير فغاجرن دان فمبالجرن موريد دافت‪:‬‬


‫اوبجيكتيف‬
‫ممفردغركن اذان دان اقامة دغن خارا يغ بتول‪.‬‬ ‫‪i‬‬
‫فالجرن‬
‫مثبوت سكورغث ليم ادب سبلوم‪ ،‬سماس دان سلفس اذان دان اقامة دغن بتول‪.‬‬ ‫‪ii‬‬

‫كريتريا كجاياءن موريد برجاي جك دافت مالكوكن سيموالسي اذان دان اقامه دغن بتول دان برادب‪.‬‬
‫‪ i‬موريد منونتون دان مندغر ؤيديو اذان دان ضورو برسوءال جواب دغن موريد بركاءيتن‬
‫ؤيديو ترسبوت‪.‬‬ ‫اكتيؤيتي‬
‫‪ ii‬موريد مندغر فنرغن ضورو تنتغ ضمبر يغ دفافركن دان كاءيتكنث دغن تاجوق سرتا ايسي‬ ‫فرموالءن‬
‫فالجرن‪.‬‬
‫‪ i‬ضورو ممفردغركن لفظ اذان دان اقامه دغن قوات دان موريد التيه توبي ملفظث سخارا‬
‫بركومفولن دان كلس‪.‬‬
‫‪ ii‬ببراف موريد توروس دمينتا تمفيل كهادفن كلس اونتوق مالءوغكن اذان دان اقامة دغن بتول‪.‬‬
‫(‪)Simulation‬‬
‫‪ iii‬موريد الءين دمينتا منجواب اذان دان اقامة سرتا ممبري كومينتر ترهادف سيموالسي موريد‬
‫توروس‪)Forum( .‬‬
‫‪ iv‬موريد دبهاضيكن كفد ببراف كومفولن سخارا راوق ياءيت كومفولن (‪ ,)A‬كومفولن (‪ ,)B‬دان‬
‫كومفولن (‪:)C‬‬ ‫اكتيؤيتي‬
‫كومفولن ‪ :A‬مثنارايكن دان مغهوراي ادب سلفس اذان دان اقامة دان منخاتت فد كد مانيال‪.‬‬ ‫فركمبغن‬
‫(‪)Gallery Walk‬‬
‫كومفولن ‪ :B‬مثنارايكن دان مغهوراي ادب سماس اذان دان اقامة دان منخاتت فد كد مانيال‪.‬‬
‫(‪)Gallery Walk‬‬
‫كومفولن ‪ :C‬مثنارايكن دان مغهوراي ادب سبلوم اذان دان اقامة دان منخاتت فد كد مانيال‪.‬‬
‫(‪)Gallery Walk‬‬
‫‪ v‬ضورو ممبوات فنيالين دان بيمبيغن ترهادف حصيل فمبنتغن دان حصيل كرجا موريد‪.‬‬
‫موريد ممبري كومينتر مغناءي اكتيؤيتي يغ تله دالكوكن باضي توجوان فنمبهباءيقن‪(Learning .‬‬ ‫‪i‬‬
‫)‪Experience‬‬
‫اكتيؤيتي فنوتوف‬
‫موريد دبيمبيغ ممبوات روموسن ايسي فالجرن دان ملغكفكن فتا فميكيرن ددالم بوكو توليس‪(i- .‬‬ ‫‪ii‬‬
‫)‪Think‬‬

‫‪ ‬فمبنتغن‬ ‫‪‬لمبرن كرجا‬ ‫اينسترومن‬ ‫‪‬فنوليسن‬ ‫‪ ‬ليسن‬ ‫قاعده فنتكسيرن‬


‫‪ ‬فروجيك‬ ‫كوءيز‬ ‫‪‬‬ ‫فنتكسيرن‬ ‫تسميع‬ ‫‪‬‬ ‫فمرهاتين‬ ‫‪‬‬
‫‪ ‬براساسكن‬
‫كد ايمبسن‬ ‫‪‬‬ ‫فروجيكتور‬ ‫‪‬‬ ‫‪ ‬كوالبوراتيف‬
‫موريد‬
‫باهن بنتو مغاجر‬ ‫قاعده فمبالجرن‬
‫‪ ‬مصحف‬ ‫‪‬‬
‫باهن موجود‬ ‫‪‬‬ ‫‪ ‬فورماتيف‬
‫القرءان‬ ‫كماهيرن‪/‬فروسيس‬
‫‪TP 4‬‬ ‫تاهف فغواساءن‬ ‫)‪Gallery Walk ( Lawatan Galeri‬‬ ‫‪PAK-21‬‬ ‫اكتيؤيتي‬
‫مغاناليسيس‬ ‫‪KBAT‬‬ ‫براني مغمبيل ريسيكو‬ ‫‪EMK‬‬

‫سكولـهكو‬
‫فنديديقن موزيك‬ ‫فندكتن برتيما‬ ‫هرموني‬
‫سجهترا‬
‫اورغ موريد دافت منخافاي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن‬
‫فغاياءن‪/‬فغوكوهن‪.‬‬
‫اورغ موريد تيدق مغواساءي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن فموليهن‪.‬‬
‫ريفليكسي ‪ /‬ايمفك‬
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4
TARIKH 31/7/2023 MASA 11.50 – 12.50 Tengah hari
MINGGU 17
HARI Isnin KELAS 4 Amanah
TEMA Bunga Gergasi
TAJUK Bunga Gergasi
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Penghasilan karya kreatif
4.1 Penghayatan karya Seni Visual
STANDARD PEMBELAJARAN 3.1.4(iv) Menghasilkan produk kreatif dalam Bidang Membentuk dan Membuat Binaan
berdasarkan disiplin pengkaryaan dan nilai murni.
3.1.4(v) Menghasilkan produk kreatif dalam Bidang Membentuk dan Membuat Binaan
berdasarkan kemasan akhir
4.1.1 Mempamerkan karya yang dihasilkan.
4.1.2 Membuat penyataan lisan secara kritis karya sendiri dan rakan berpandukan bahas a
seni visual, teknik dan proses serta menghubungkaitkan seni dengan kehidupan seharian.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1.Menghasilkan produk kreatif dalam Bidang Membentuk 1.Murid menghasilkan produk kreatif dalam Bidang Membentuk
dan Membuat Binaan berdasarkan: dan Membuat Binaan berdasarkan:
(v) disiplin pengkaryaan dan nilai murni. (v) disiplin pengkaryaan dan nilai murni.
(vi) kemasan akhir. (vi) kemasan akhir.

2.Mempamerkan karya yang dihasilkan. 2.Murid mempamerkan karya yang dihasilkan.


Membuat penyataan lisan secara kritis karya sendiri dan Murid membuat penyataan lisan secara kritis karya sendiri dan
rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik dan proses rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik dan proses serta
serta menghubungkaitkan seni dengan kehidupan seharian menghubungkaitkan seni dengan kehidupan seharian.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang kelopak matahari bersinar dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid membaca, meneliti dan memahami teks dan gambar yang pada halaman 36 pengetahuan sedia
2. Murid menjalankan aktiviti meneroka kesesuaian bahan pelekat yang digunakan. Idea Rush ada murid.
3. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti meneroka kesesuaian bahan  Guru Menggunakan
pelekat yang digunakan. strategi pembelajaran
4. Murid dibenarkan untuk menggunakan bahan alternatif yang bersesuaian dalam kolaboratif dan koperatif
menghasilkan karya. dengan menerapkan
5. Murid diterapkan nilai murni seperti menghargai alam sekitar. PAK21 dan elemen
6. Murid memilih untuk menghasilkan karya secara individu atau berpasangan. Think – Pair – sekolahku sejahtera
Share (Fikir-Pasang – Kongsi) supaya ada interaksi
7. Murid akan diberi masa untuk menghasilkan karya secara individua tau berpasangan antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kelopak matahari bersinar dengan bimbingan guru.  Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU TEKS Halaman 008-009 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Idea Rush
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Think - Pair - Share (Fikir -
Pasang - Kongsi)
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Kreativiti dan Inovasi PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

You might also like