You are on page 1of 3

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e)
Niels van den Munckhof
Klas
PEH15VB
Stageschool Eerschot
Plaats
Sint-Oedenrode
Vak- vormingsgebied: Muziek
Speelwerkthema/ onderwerp: De Hollandse koe

Mentor
Datum
Groep
Aantal lln

Persoonlijk leerdoel: Ik kan muziekles goed leiden.


Ik kan een les bedenken waarin ik de kinderen goed aan het werk zet.
Lesdoel(en): Productdoel:
- De kinderen kunnen het liedje de Hollandse koe zingen.
- De kinderen kunnen klappen op het juiste moment van het lied.
Procesdoel: De kinderen verbeteren het klassenklimaat door middel van uit
je comfort zone te treden.

Helge Schepens
08-04-2016
7
25

Evaluatie van lesdoelen: Ik laat de kinderen het laat op het einde een keer zonder mij
zingen.

Beginsituatie:
Lesverloop
Tijd

Leerinhoud Didactische handelingen


Leraar
Introductie
Ik vertel dat we een liedje gaan leren over een
koe. Ik laat dan het liedje een keer horen
Liedje
Ik leer de kinderen het liedje aan door middel
aanleren
van de weggeefmethode.

Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)
De kinderen komen in de sfeer

+/- 5 min
min

Beweging

Ik vraag of er kinderen zijn die beweging weten


voor bij het refrein en ik vraag waar ze kunnen
klappen in het liedje.

De kinderen bedenken beweging voor bij het refrein

+/- 10 min

Liedje
zingen met
dansje

Ik leid het lied

De kinderen zingen het liedje

+/- 5 min
+/- 20 min

De kinderen leren het liedje

Materialen / Organisatie

+/- 5 min

Afsluiting

Ik laat de kinderen het liedje nog een keertje


met zijn allen zingen en vraag en vertel dan dat
we verder gaan met tekenen

De kinderen zingen het liedje en luisteren.

Persoonlijke reflectie

Feedback mentor (inclusief handtekening)


Datum:

You might also like