You are on page 1of 2

101

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број

Предмет: МАТЕМАТИКА Разред:


Наставна тема/област: Бројеви до 10
Наставна јединица: Растављање бројева на сабирке
Тип часа: обрада
Оспособљавање ученика за растављање бројева на сабирке, уочавање примене овог знања у свакодневном
Циљ часа:
животу и развијање навике тачности.

Ученик ће бити у стању да:


Очекивани исходи ‒ раставља бројеве на сабирке;
на крају часа: ‒ образлаже како се бројеви растављају на сабирке;
‒ примењује знања о растављању бројева на сабирке на решавање текстуалних задатака.

Наставне методе: монолошка, дијалошка, демонстративна, текстуална, метода писаних радова

Облици рада: фронтални, индивидуални, у пару

1|Припрема 101
МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:

Уводни део часа


‒ организује активност ученика; ‒ изводе практичне активности;
(5 минута)
‒ најављује наставну јединицу, истиче циљ часа и
записује наслов на табли;
‒ преписују наслов;
‒ објашњава уводни задатак у уџбенику;
‒ посматрају, одговарају на питања;
Главни део часа ‒ задаје задатке за рад у свесци, прати, подстиче,
‒ решавају задатке у свесци;
(35 минута) усмерава;
‒ проверавају тачност решења;
‒ даје повратну информацију на табли након сваког
‒ решавају интерактивне задатке;
решеног задатка;
‒ показује интерактивне задатке;
Завршни део часа ‒ обележавају страну у уџбенику, читају задатке на
‒ задаје домаћи задатак, задаје упутства.
(5 минута) тој страни и проверавају да ли су им јасни.

Начини провере ‒ Наставник ће на часу идентификовати ситуације (посматрањем, усменим и писаним испитивањем) у
остварености исхода: којима ће ученици показати постигнути ниво очекиваних исхода.
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

2|Припрема 101

You might also like