You are on page 1of 3

156

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број

Предмет: МАТЕМАТИКА Разред:


Наставна тема/област: Бројеви до 100
Наставна јединица: Писање и читање бројева од 21 до 100
Тип часа: утврђивање
Циљ часа: Утврђивање стечених знања о читању и писању бројева од 21 до 100.

Очекивани исходи Ученик ће бити у стању да:


на крају часа: ‒ пише и чита бројеве од 21 до 100.

Наставне методе: игровне активности, дијалошка, демонстративна, метода писаних радова

Облици рада: фронтални, индивидуални

1|Припрема 156
МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:

Уводни део часа ‒ броје;


‒ објашњава, организује игровну активност;
(5 минута) ‒ обнављају стечена знања;

‒ најављује наставну јединицу, истиче циљ часа и


записује наслов на табли;
‒ преписују наслов;
Главни део часа ‒ задаје задатке за рад у свесци, прати, подстиче,
‒ решавају задатке у свесци;
(35 минута) усмерава;
‒ проверавају тачност решења;
‒ даје повратну информацију на табли након сваког
решеног задатка;
‒ усмено одређују десетице најближе датом броју;
− проверава постигнутости циља часа усмено у
Завршни део часа ‒ решавају интерактивне задатке;
фронталном облику;
(5 минута) ‒ обележавају страну у уџбенику;
задаје домаћи задатак, даје упутства.
‒ памте.

Начини провере ‒ Наставник ће на часу идентификовати ситуације (посматрањем, усменим и писаним испитивањем) у
остварености исхода: којима ће ученици показати постигнути ниво очекиваних исхода.

2|Припрема 156
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

3|Припрема 156

You might also like