You are on page 1of 2

Наставна тема: Множење и дељење до 1000 Датум:

Наставна јединица: Дељивост бројева Облици рада: фронтални,


индивидуални
Редни број часа: 105. Методе рада: дијалошка,
метода писаних радова,
демонстративна
Тип часа: обрада Наставна средства: уџбеник
Дигитално издање уџбеника
на Мозаик платформи
Циљ часа: осамостаљивање ученика за примену Кључни појмови: бити дељив,
дељења приликом самосталног решавања задатака. делилац, паран број
Општи исход Операционализовани исходи Међупредметна повезаност:
Ученик ће бити у Ученик ће бити у стању да: Српски језик, Природа и
стању да: друштво
– схвати појам – рачуна вредност бројевног Литература за Литература за
дељивост бројева израза; наставника: ученика:
– користи појмове – израчуна количник; Мирко Дејић, Снежана
дељење, – упореди вредности Методика Лакета и
количник, количника; наставе Снежана
дељивост бројева. – постави израз са дељењем из математике, Богићевић,
текста и израчуна његову Учитељски Математика
вредност; факултет, 3а и 3б,
– зна који су бројеви дељиви Београд, 2007. уџбеник за
са 2, 5, 10 и 100; математику
– решава текстуалне задатке. за трећи
разред основне
школе, Едука,
Београд
Уводни део часа
Активности наставника Активности ученика
– преглед и анализа домаћег задатка; – упоређују
– упућује ученике на уводне примере у Уџбенику, страна 50.: решења,
проверавају и
анализирају
тачност домаћих
задатака;
– заједно са
наставником
анализирају
уводни пример и
дају могућа
решења;
– пишу наслов у
– најава наставне јединице: Дељивост бројева.
свеске.
Главни део часа
Активности наставника Активности ученика

– записује примере на табли и изводи са ученицима закључке: – заједно са


наставником
доносе закључке
и записују у
свеске примере са
табле.
Бројеви који су дељиви бројем 2 називају се парни бројеви.
Завршни део часа
Активности наставника Активности ученика
– слушају и памте
– анализа решених задатака; наставникову
– задавање домаћег задатка: Усвојити правила дељивости. процену
успешности рада
(које су добре
стране рада и шта
треба увежбавати,
усавршавати).

Провера остварености исхода – усмени одговори


на питања;
– рад и анализа
задатака у
Уџбенику;
– самостално
решавање
задатака у
Уџбенику;
– наставник
посматра ученике
док самостално
раде задатке и
води белешке.
Запажања наставника о реализацији часа

Изглед табле
Дељивост бројева

Бројеви који су дељиви бројем 2 називају се парни бројеви.

You might also like