You are on page 1of 2

Наставна тема: Бројеви прве хиљаде Датум:

Наставна јединица: Којој стотини припада број Облици рада: фронтални,


индивидуални, рад у пару
Редни број часа: 10. Методе рада: дијалошка,
метода писаних радова,
демонстративна
Тип часа: вежбање Наставна средства: уџбеник
Дигитално издање уџбеника
на Мозаик платформи
Циљ часа: одредити којој стотини припада било који Кључни појмови: стотине
троцифрени број, научити којим бројем почиње и
којим се завршава свака стотина.
Општи исход Операционализовани Међупредметна повезаност:
Ученик ће бити у исходи Српски језик
стању да: Ученик ће бити у стању да:
 одреди којој  одреди којим бројем Литература за Литература за
стотини припада почиње и којим се наставника: ученика:
троцифрени број. завршава свака Мирко Дејић, Снежана Лакета
стотина; Методика и Снежана
 чита и пише бројеве до наставе Богићевић,
1000; математике, Математика 3а
 одреди месне Учитељски и 3б, уџбеник за
вредности цифара; факултет, математику за
 уз помоћ цифара Београд, 2007. трећи разред
напише све бројеве основне школе,
одређене стотине; Едука, Београд
 поређа бројеве од
најмањег до највећег и
обрнуто;
 решава задатке.
Уводни део часа
Активности наставника Активности ученика
 преглед домаћег задатка;  упоређују решења,
проверавају и анализирају
тачност домаћих задатака;
 најава наставне јединице:
Којој стотини припада број.  пишу наслов у свескама.
Главни део часа
Активности наставника Активности ученика

 наводи примере:  пишу примере у свеску;


 одговарају на питања и
решавају задатке на табли;

 настављају низове бројева


за четврту, шесту, осму,
девету и десету стотину;

 наизменично играју игру у


пару;
 подстиче ученике да наставе низове бројева за четврту,
шесту, осму, девету и десету стотину;
Мотивациона игра: „Ухвати лоптицу, реци којој стотини
припада број” – самостално решавају
 објашњава игру која се игра у пару: задатке из
Jедан ученик баца коцкицу 3 пута и именује Уџбеника/дигиталног
троцифрени број, а други ученик одређује стотину којој Уџбеника на 27. и 28. страни;
тај број припада.
Ученици се наизменично смењују после 3 бацања.;

 пре решавања задатака


анализирају и објасне
 упућује ученике на рад у Уџбенику/дигиталном
поступак сваког задатка;
Уџбенику, страни 27. и 28.
 решавају задатке.

Завршни део часа


Активности наставника Активности ученика
 слушају и памте
 анализа решених задатака; наставникову процену
 кратко понављање наученог; успешности рада (које су
добре стране рада и шта
 задавање домаћег задатка: задаци из Уџбеника на 29. треба увежбавати,
страни. усавршавати);
 памте објашњења
(инструкције) за израду
домаћег задатка.
Провера остварености исхода  усмени одговори на
питања;
 рад и анализа задатака у
Уџбенику;
 самостално решавање
задатака у Уџбенику;
 наставник посматра
ученике док самостално
раде задатке и води
белешке.
Запажања наставника о реализацији часа

Изглед табле
Којој стотини припада број

You might also like