You are on page 1of 4

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 4

Предмет: Немачки језик Разред: пети


Наставник: Датум одржавања:
Наставна тема/област: Guter Starter!
Наставна јединица: Die Zahlen bis 12

Тип часа: Обрада


Циљ часа: Усвајање бројева до 12
– Ученик уме да употреби основне бројеве у реченици;
Очекивани исходи
– Ученик уме да постави питање за број телефона и да одговор на њега;
на крају часа:
 Ученик зна да води дијалог на немачком језику и правилно употреби бројеве.

Наставне методе: Монолошка, дијалошка, рад на тексту, метода писаних радова, илустративно-демонстративна, аудитивна
Наставна средства: Уџбеник, Радна свеска, дигитални уџбеник, табла, креда (фломастери), лопта, коцкица
Облици рада: Фронтални, индивидуални, рад у пару, пленум
Међупредметне компетенције: Компетенција за учење, дигитална компетенција, комуникација
Међупредметно повезивање: српски језик, математика
 Појава умлаута код бројева fünf, zwölf ;
Кључни појмови:  Начин казивања бројева до 12;
Језичка структура Wie ist deine Telefonnummer?
ПРИКАЗ МУЛТИМЕДИЈАЛНИХ САДРЖАЈА НАСТАВНЕ ЈЕДИНИЦЕ

МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:


‒ Након провере домаћег задатка, наставник ‒ Ученици читају и контролишу домаћи задатак.
Уводни део часа
исписује на табли бројеве у две колоне (од 0
(10 минута)
до 6, од 7 до12).
Главни део часа
(25 минута)  Књиге су затворене. Наставник чита бројеве  Ученици понављају сви заједно. Следи још
појединачно. једно читање, књиге су отворене. Неколико
ученика прочита самостално.

 Наставник истиче језичку структуру: zwei = zwo.


 Наставник објашњава израз gewonnen. На
 У игри с коцкицом ученици увежбавају бројеве
сличан начин се ради и вежба 17.
(правилан изговор, сабирају бројеве).

 Наставник поставља питање: Wie ist deine


Telefonnummer? Ученик говори само бројеве,  Ученици одговарају.
потом наставник проширује реченицу: Meine
Telefonnummer ist...

 Ученици постављају једни другима питање и


 Наставник прати ток вежбе. дају одговор на њега. Ова вежба се може
радити и уз игру лоптом.

 Наставник задаје вежбе 19 и 20 из уџбеника.


 Вежбе 19 и 20 ученици раде у својим
уџбеницима након слушања текста, потом
читају своје одговоре и тако проверавају
тачност одговора.
Наставник упућује ученике и на

интерактивне задатке за вежбање у


дигиталном уџбенику.
 Наставник помаже где је то потребно.
 Ученици говоре своје бројеве телефона (један
Завршни део часа ученик говори, а други записује).
(10 минута)  Наставник за домаћи задаје вежбе 11-15 на  Ученици бележе шта имају за домаћи задатак.
страни 7 и вежбе 16 и 17 на страни 8 у радној
свесци.
Начини провере Посматрање и праћење, усмена провера играњем улога у паровима, симулацијама у паровима и групама.
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Zahlen

0 – null 7 – sieben
1 – eins 8 – acht
2 – zwei 9 – neun
3 – drei 10 – zehn
4 – vier 11 – elf
5 – fünf 12 – zwölf
6 – sechs

Wie ist deine Telefonnummer?


Meine Telefonnummer ist...

You might also like