You are on page 1of 3

Припрема за час

Час број: 63
Школа и разред
Наставник
Датум одржавања
Наставна област Мeine Pläne
Наставна јединица Wohin fahren Hanna und Alicia
Врста (тип) часа Обрада
Облици рада Фронтални, индивидуални, рад у пару
Наставне методе Монолошка, дијалошка, писаних радова
Наставна средства Уџбеник, радна свеска, табла, креда
Циљ часа Усвајање предлога уз географске појмове

Исходи На крају часа ученик ће бити у стању да:


- разуме једноставне текстове у којима се описују сталне,
уобичајене и тренутне радње
-разуме обавештења о положају предмета и бића у простору и
правцу кретања
-разуме једноставне исказе који се односе на описивање
интересовања, изражавање допадања и недопадања и реагује на
њих
Међупредметне компетенција за целоживотно учење, комуникација, рад са
компетенције подацима и информацијама
Кључни појмови Die Berge, die Alpen, das Meer, der Strand, die Nordsee, der Bodensee,
der Regenwald, die Insel, der Bauernhof, der Campingplatz
Корелација Енглески језик, српски језик, географија, у оквиру предмета
Активности Објашњава граматику, пише на табли, даје инструкције за рађење
наставника задатака, проверава и коригује задатке
Активности Преписују са табле, обележавају одговоре, воде дијалог, пишу
ученика реченице, састављају питања и одговоре и записују их
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
наставнике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maximal 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.
Наташа Хартвегер, Maximal 2, немачки језик за шести разред
основне школе, приручник за наставнике, Издавачка кућа „Klett”,
Београд, 2019.
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
ученике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maxima1 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.

Ток часа
Уводни део часа( 5 минута)
Наставник позива ученике да се присете географских појмова са претходног часа и тиме
најављује нову наставну јединицу.

Главни део часа ( 30 минута)


У главном делу часа наставник најпре објашњава који се предлози користе уз географске
појмове. Пише на табли.
Wohin? An+Gewässer
An den Bodensee/ans Meer/an die Nordsee
Ученици преписују а затим отварају страну 67 у уџбенику и раде вежбу 16. Дискутују у
одељењу куда иду Хана и Алисија, као у примеру:
-Sie fahren in die Berge.
*Ich glaube, sie fahren an den Bodensee.
Ученици затим раде вежбу 17. Састављају реченице као у примеру, и записују их у свесци:
Alicia und Hanna möchten gern Rad fahren. Also fahren sie an den Bodensee.
У вежби 18а) ученици заокружују куда желе да путују.
У вежби 18b) на страни 68 ученици у паровима разговарају шта раде на распусту и куда
желе да путују, а затим причају остатку одељења. У овој вежби повезују знање са
претходних часовова употребљавајући везник deshalb.
Ученици отварају радну свеску на страни 65 и раде вежбу 15b). Треба да напишу реченице
ко шта жели да ради током распуста.

Завршни део часа(10 минута)


На крају часа ученици отварају радну свеску на страни 65. Раде вежбу 16. Њихов задатак је
да напишу питања и одговоре као у примеру. И у овој вежби ученици повезују ново
градиво са претходним употребљавајући предлоге vor и nach:
1.Hip-Hop-Workshop-nach Feriencamp
Oma:Hast du den Hip-Hop-Workshop nach dem Feriencamp?
Anton:Nein, nicht nach dem Feriencamp, sondern vor dem Feriencamp.

Изглед табле

Wohin fahren Hanna und Alicia

Wohin? An+Gewässer
An den Bodensee/ans Meer/an die Nordsee

Начин праћења ученичких постигнућа


-ангажовање ученика на часу ( у оквиру: фронталног облика рада, рада у пару, групног рада)
-индивидуална провера знања усмено
-индивидуална провера знања писмено
-_________________________________

Евалуација часа
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________

You might also like