You are on page 1of 4

Припрема за час

Час број: 25
Школа и разред
Наставник
Датум одржавања
Наставна област Мein Alltag
Наставна јединица Was ist am Samstagabend los?
Врста (тип) часа Обрада
Облици рада Фронтални, индивидуални, рад у пару
Наставне методе Монолошка, дијалошка, рад на тексту, писаних радова, аудитивна
Наставна средства Уџбеник, радна свеска, табла, креда, цд
Циљ часа Употреба акузатива уз глаголе кретања

Исходи На крају часа ученик ће бити у стању да:


- разуме једноставна питања која се односе на положај премета и
бића у простору и правац кретања, и одговори на њих
-разуме обавештења о положају предмета и бића у простору и
правцу кретања

Међупредметне компетенција за целоживотно учење, комуникација, рад са


компетенције подацима и информацијама
Кључни појмови Der Tennisklub, der Jugendklub, der Park, das Stadion, das Kino, das
Konzert, das Einkaufszentrum, die Musikschule, die Eisdiele, die
Pizzeria, die Disco
Корелација Енглески језик, српски језик, ликовна култура, у оквиру предмета
Активности даје инструкције за рађење задатака, проверава и коригује задатке,
наставника објашњава граматику, пише на табли, пушта цд, задаје домаћи
Активности Читају текст, попуњавају табелу информацијама, допуњују план,
ученика преписују са табле, воде дијалог, састављају речи, обележавају род
именица, слушају и повезују, допуњују и пишу реченице
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
наставнике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maximal 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.
Наташа Хартвегер, Maximal 2, немачки језик за шести разред
основне школе, приручник за наставнике, Издавачка кућа „Klett”,
Београд, 2019.
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
ученике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maxima1 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.

Ток часа
Уводни део часа( 10 минута)
На почетку часа наставник позива ученике да отворе уџбеник на страни 32 и ураде вежбу
10, како би им најавио нову наставну јединицу. Њихов задатак је да прво прочитају
текстове, затим да прикупе информације и попуне табелу.

Главни део часа ( 30 минута)


Наставник објашњава употребу акузатива уз глаголе кретања. Пише на табли, а ученици
преписују. Ученици раде вежбу 11. Слушају разговор између Алисије и Хане и допуњују
реченице речима које недостају. Користећи нова знања ученици разговарају као у примеру
у вежби 12 на страни 33:
*Gehen wir am Sonntagnachmittag ins Stadion?
-Ja, gute Idee./Nein, gehen wir lieber in den Park.
Након тога, ученици отварају радну свеску на страни 28 и раде вежбу 10. Треба да допуне
план информацијама шта и кад ради Нико. Након ове, ученице раде вежбу 11 у радној
свесци, на страни 29. Најпре састављају речи уз дате симболе од понуђених слова, након
тога обележавају те речи одговарајућом бојом. Наиме, мушки род обележавају плавом
бојом, женски црвеном и средњи зеленом. Под c) ученици слушају и повезују и у вежби
под d) треба да допуне реченице као у примеру.

Завршни део часа(5 минута)


Како би још мало код куће увежбали ново градиво, наставник ученицима задаје вежбу 12
из радне свеске за домаћи. Њихов задатак је напишу реченице куда они иду за викенд.
Изглед табле

Was ist am Samstagabend los?

*Gehen wir am Sonntagnachmittag ins Stadion?


-Ja, gute Idee./Nein, gehen wir lieber in den Park.

Начин праћења ученичких постигнућа


-ангажовање ученика на часу ( у оквиру: фронталног облика рада, рада у пару, групног рада)
-индивидуална провера знања усмено
-индивидуална провера знања писмено
-_________________________________

Евалуација часа
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

You might also like