You are on page 1of 3

Припрема за час

Час број: 41
Школа и разред
Наставник
Датум одржавања
Наставна област Мeine Pläne
Наставна јединица Wie komme ich zum/zur...?
Врста (тип) часа Обрада
Облици рада Фронтални, индивидуални, рад у пару
Наставне методе Монолошка, дијалошка, писаних радова, аудитивна
Наставна средства Уџбеник, радна свеска, табла, креда, цд
Циљ часа Употреба предлога zu уз датив

Исходи На крају часа ученик ће бити у стању да:


- разуме једноставна питања која се односе на положај предмета и
бића у простору и правац кретања, и одговори на њих
-разуме обавештења о положају предмета и бића у простору и
правцу кретања
Међупредметне компетенција за целоживотно учење, комуникација
компетенције
Кључни појмови Zu, der Bahnhof, die Schule, das Kino, das Schwimmbad, die
Bibliothek, das Theater, die Eisdiele, das Stadion, der Jugendklub
Корелација Енглески језик, српски језик, у оквиру предмета
Активности Објашњава ново градиво, даје инструкције за рађење задатака,
наставника проверава и коригује задатке, пушта цд
Активности Воде дијалог, слушају и обележавају речи, боје наглашену реч,
ученика обележавају правило, изговарају речи, повезују симболе и речи,
допуњују питања и пишу одговоре на њих, описују пут
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
наставнике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maximal 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.
Наташа Хартвегер, Maximal 2, немачки језик за шести разред
основне школе, приручник за наставнике, Издавачка кућа „Klett”,
Београд, 2019.
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
ученике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maxima1 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.

Ток часа
Уводни део часа( 5 минута)
Наставник укратко подсећа ученике на датив.

Главни део часа ( 30 минута)


Наставник објашњава употребу предлога zu са именицама мушког, женског и средњег
рода. Пише именице на табли, ученици преписују. Ученици отварају уџбеник на страни 48.
Треба да разговарају као у примеру у вежби 10:
-Entschuldigen Sie bitte! Wie komme ich zum Schwimmbad?
*Gehen Sie zuerst....
Ученици затим увежбавају фонетику уз помоћ вежбе 11. Слушају и обележавају
појединачне речи, боје наглашене речи, обележавају правило и изговарају речи. Након тога
ученици отварају радну свеску на страни 45 и раде вежбу 8. Повезују симболе са речима и
дописују одређени члан уз именице. Род именица им је потребан да би могли да
примењују ново градиво у наредним вежбама. Ученици отварају страну 46 у уџбенику. У
вежби 9а) ученици прво дописују zum или zur, а затим одговарају повезујући са знањем о
смеру кретања од претходног часа, као у примеру:
-Wie komme ich zum Schwimmbad?
*Geh zuerst geradeaus und dann nach rechts.
Под b) допуњују zum или zur, а затим одговарају уз помоћ понуђених речи. Под c) Лена и
Клара питају за пут и ученици допуњују реченице и одговарају.

Завршни део часа(5 минута)


На крају часа ученици обједињују знање са овог и претходног часа у вежби 10. Замишљају
да су код куће и описују свој пут до школе.
Изглед табле

Wie komme ich zum/zur...?

-Wie komme ich zum Schwimmbad?


*Geh zuerst geradeaus und dann nach rechts.

Начин праћења ученичких постигнућа


-ангажовање ученика на часу ( у оквиру: фронталног облика рада, рада у пару, групног рада)
-индивидуална провера знања усмено
-индивидуална провера знања писмено
-_________________________________

Евалуација часа
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

You might also like