You are on page 1of 3

Припрема за час

Час број: 32
Школа и разред
Наставник
Датум одржавања
Наставна област Мein Alltag
Наставна јединица Das kann ich
Врста (тип) часа систематизација
Облици рада Фронтални, индивидуални
Наставне методе Монолошка, дијалошка, писаних радова
Наставна средства Уџбеник, радна свеска, табла, креда
Циљ часа Примена стеченог знања

Исходи На крају часа ученик ће бити у стању да:


- разуме краће текстове који се односе на представљање
-представи себе и друге користећи једноставна језичка средства
-Ученик ће бити у стању да разуме једноставан опис животиња
-да разуме питања и обавештења о положају бића и предмета у
простору
-Ученик ће бити у стању да разуме једноставне молбе и захтеве и
реагује на њих
-опише сталне, уобичајене и тренутне догађаје/активности
користећи неколико везаних исказа
Међупредметне компетенција за целоживотно учење
компетенције
Кључни појмови Модул 3
Корелација У оквиру предмета, ликовна култура
Активности даје инструкције за рађење задатака, проверава и коригује задатке
наставника
Активности Цртају или лепе фотографије, завршавају реченице, пишу
ученика исправно речи, пишу одговоре, допуњују реченице, пишу имена
животиња, распоређују реченице, обележавају, пишу реченице
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
наставнике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maximal 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.
Наташа Хартвегер, Maximal 2, немачки језик за шести разред
основне школе, приручник за наставнике, Издавачка кућа „Klett”,
Београд, 2019.
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
ученике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maxima1 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.

Ток часа
Уводни део часа( 10 минута)
Овај час је намењен систематизацији градива које су ученици усвојили у оквиру модула 3.
На странама 38 и 39 у уџбенику су систематично приказани граматички садржаји који су
обрађени у претходне три лекције. Наставник заједно са ученицима прелази ове стране.

Главни део часа ( 25 минута)


Пошто су укратко поновили граматику коју су усвајали на претходним часовима,
наставник упућује ученике на стране 40 и 41 у уџбенику које су намењене самоевалуацији.
Наставник даје инструкције за израду теста. У вежби 1 ученици представљају своју
породицу, цртају је или лепе фотографију и довршавају реченице. У вежби 2 ученици
треба исправно да напишу речи које означавају намештај и описују предмете. У вежби 3
ученици треба да наведу неке просторије у кући. У вежби 4 ученици увежбавају предлоге.
Ученици затим пишу називе животиња у вежби 5. У следећој вежби ученици распоређују
реченице исправним редоследом. У вежби 7 под а) ученици обележавају које кућне
послове морају да раде, под b) пишу реченице које изговарају њихови родитељи а под c)
реченице које изговарају они сами, а везане за то шта морају да ураде у кући. У вежби 8
пишу питања за наставника уколико је нешто остало нејасно.

Завршни део часа(10 минута)


Када заврше тест следи провера заједно са наставником. Ученици бележе шта знају а шта
не и тако стичу увид у своје знање али и у оно на чему би још требало порадити. Те
информације су такође важне и за наставника.
Изглед табле

Das kann ich

Начин праћења ученичких постигнућа


-ангажовање ученика на часу ( у оквиру: фронталног облика рада, рада у пару, групног рада)
-индивидуална провера знања усмено
-индивидуална провера знања писмено
-_________________________________

Евалуација часа
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

You might also like