You are on page 1of 3

Припрема за час

Час број: 7
Школа и разред
Наставник
Датум одржавања
Наставна област Мein Alltag
Наставна јединица Berufe
Врста (тип) часа Обрада
Облици рада Фронтални, рад у пару, индивидуални, аудитивна
Наставне методе Монолошка, дијалошка, писаних радова, рад на тексту, аудитивна
Наставна средства Уџбеник, радна свеска, табла, креда, цд
Циљ часа Усвајање знања на тему занимања

Исходи На крају часа ученик ће бити у стању да:


- разуме краће текстове који се односе на представљање и
тражење/давање информација личне природе
-представи себе и друге користећи једноставна језичка средства
Међупредметне компетенција за целоживотно учење, комуникација, дигитална
компетенције компетенција
Кључни појмови Der Lehrer, die Lehrerin, der Polizist, die Polizistin, der Fahrer, die
Fahrerin, der Verkäufer, die Verkäuferin, der Koch, die Köchin, der
Arzt, die Ärztin
Корелација Енглески језик, српски језик, у оквиру предмета
Активности даје инструкције за рађење задатака, пише на табли, пушта цд,
наставника проверава и коригује задатке, проверава и задаје домаћи
Активности Преписују са табле, повезују, погађају занимања, читају текст,
ученика слушају цд, обележавају тачне и погрешне одговоре
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
наставнике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maximal 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.
Наташа Хартвегер, Maximal 2, немачки језик за шести разред
основне школе, приручник за наставнике, Издавачка кућа „Klett”,
Београд, 2019.
Литература за Ђорђо Мота, Елжбијета Крулак-Кемписти, Клаудија Брас, Дагмар
ученике Глик, Maximal 2, немачки језик за шести разред основне школе,
уџбеник за другу годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд,
2019.
Јулија Катарина Вебер, Лидија Шобер, Клаудија Брас, Maxima1 2,
немачки језик за шести разред основне школе, уџбеник за другу
годину учења, Издавачка кућа „Klett”, Београд, 2019.

Ток часа
Уводни део часа( 5 минута)
Пре него што крене са обрадом нове наставне јединице наставник жели да се увери да су
ученици схватили претходну. Позива ученике да отворе домаћи како би га проверили и
заједно исправили грешке..

Главни део часа ( 30 минута)


На овом часу ученици треба да усвоје знања о занимањима. Наставник позива ученике да
отворе уџбеник на страни 17. Њихов задатак је да повежу слике са одговарајућим
занимањима. У овој вежби појављују се речи за занимања које ће ученици одмах лако
препознати и сами, као што су: Polizistin, Kellnerin, Sekretärin.
Ученици отварају страну 18, наставник пише занимања на табли и објашањава како се у
немачком језику граде занимања женског рода. Након тога ученици раде вежбу под b).
Повезују занимања са оним што ти људи раде. Затим наставник пушта цд и ученици
проверавају своја решења. Ученици затим раде вежбу 14. Они погађају занимања као што
је дато у примерима:
-Was macht eine Ärztin?
*Eine Ärztin untersucht Patienten.
Наставник сада позива ученике да отворе радну свеску, страну 12 и ураде вежбу 11. У овој
вежби треба да саставе реченице од понуђених речи. На овај начин утврђују редослед речи
у реченици.

Завршни део часа(10 минута)


Ученици увежбавају још мало називе занимања, као и њихове описе. Раде вежбу 12.
Најпре читају текст, затим обележавају тачно или погрешно и проверавају са наставником.
На самом крају часа наставник за домаћи задаје ученицима вежбе 13 и 14 у радној свесци
на страни 13. У вежби 13 ученици треба да напишу занимања заједно са чланом. У вежби
14 њихов задатак је да обележе који облик глагола иде уз коју личну заменицу.
Изглед табле

Berufe

der Lehrer die Lehrerin


der Polizist die Polizistin
der Fahrer die Fahrerin
der Verkäufer die Verkäuferin
der Koch die Köchin
der Arzt die Ärztin

Начин праћења ученичких постигнућа


-ангажовање ученика на часу ( у оквиру: фронталног облика рада, рада у пару, групног рада)
-индивидуална провера знања усмено
-индивидуална провера знања писмено
-_________________________________

Евалуација часа
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________

You might also like