You are on page 1of 5

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 43

Предмет: Немачки језик Разред: пети


Наставник: Датум одржавања:
Наставна тема/област: Meine Hobbys

Наставна јединица: Freizeitaktivitäten

Тип часа: Обрада


Циљ часа: Усвајање знања на тему хобија

Очекивани исходи – Ученик зна да правилно употреби вокабулар у вези с хобијима при говору и писању;
на крају часа: – Ученик зна да правилно употреби презент глaгола и упитне речи.

Наставне методе: Монолошка, дијалошка, рад на тексту, метода писаних радова, илустративно-демонстративна, аудитивна
Наставна средства: Уџбеник, Радна свеска, дигитални уџбеник, табла, креда (фломастери), лопта
Облици рада: Фронтални, индивидуални, рад у пару, рад у групи, пленум
Међупредметне компетенције: Компетенција за учење, дигитална компетенција, комуникација
Међупредметно повезивање: српски језик
Кључни појмови: Freizeitaktivitäten, Hobbys
ПРИКАЗ МУЛТИМЕДИЈАЛНИХ САДРЖАЈА НАСТАВНЕ ЈЕДИНИЦЕ

МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:


– Наставик и ученици разговарају о фотографији
у уџбенику. – Ученици наводе глаголе који описују шта раде
Уводни део часа особе, а наставник преводи на немачки језик и
(10минута) записује на таблу. Неколико ученика чита
глаголе.
– Наставник прозива ученика, баца лопту и
поставља питање:
Was macht Stffi? Sie hört Musik.
– Ученици раде самостално вежбу 1 на страни
62, потом прозивају једни друге и читају
– Наставник истиче облике презента глагола:
одговоре.
lesen, sehen и fahren у 2. и 3. лицу једнине.

– Наставник активира аудио-запис.

– Вежба 3 на 63. страни – ученици треба да


погоде о којој активности је реч на основу
– Наставник поставља питања: звукова које чују.
Главни део часа – Was machst du in der Freizeit?
(25 минута) – Hast du Freizeitaktivitäten? – Ученици прилазе једни другима, постављају
– Spielst du Klavier? слична питања, потом попуњавају анкету –
прилог 1. Некоплико ученика чита одговоре из
– Вежба 4 на страни 63 – наставник прави групе. својих анкета.

– Наставник задаје вежбу 5.


– У оквиру група ученици играју пантомиме,
играју активности и погађају.
Наставник упућује ученике и на

интерактивне задатке за вежбање у дигиталном – Ученици раде вежбу усмено.


уџбенику.

– Наставник разговара с ученицима о томе шта


Завршни део часа су увежбавали на овом часу. – Ученици разговарају са наставником.
(10 минута) – Наставник задаје ученицима домаћи: вежбе у – Ученици бележе шта имају за домаћи.
радној свесци: 1. и 2. на страни 58. Ученици
треба да ураде анкету у својој породици.
Начини провере Посматрање и праћење, усмена провера играњем улога у паровима, симулацијама у паровима и групама.
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?
ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Freizeitaktivitäten
Freizeit+ Aktivitäten → Freizeitaktivitäten = mein Hobby

Fußball spielen im Internet surfen Klavier spielen Musik hören

Tennis spielen Deutsch lernen schwimmen Sport machen inlineskaten

Comics lesen→ Ich lese Comics. Du liest Comics. Er liest Comics.

fernsehen→ Ich sehe... fern. Du siehst... fern. Er sieht... fern.

Rad fahren→ Ich fahre Rad. Du fährst Rad. Er fährt Rad.


ПРИЛОЗИ
Прилог бр. 1

Umfrage in der Klasse: Was machst du in der Freizeit?

Fußball spielen ♯♯ Klavier spielen

im Internet surfen Musik hören

schwimmen Sport machen

Tennis spielen Comics lesen ♯♯♯

Deutsch lernen ♯ ♯ Fernsehen ♯

Inlineskaten

You might also like