You are on page 1of 2

PRIPREMA ZA ČAS

Predmet: engleski jezik Nastavnik: Datum:

Broj časa: 70 Odeljenje: Nastavna tema: GOING AWAY


Nastavna jedinica Unit 8, Vocabulary and listening – Tip časa: obrada i utvrđivanje
Weather conditions (Talking about the
weather)
Korelacija Srpski jezik (kultura izražavanja), Geografija (klima)
Međupredmetne Učenje, komunikacija, saradnja, estetička kompetencija, odgovoran odnos prema okolini
kompetencije
Cilj časa Usvajanje znanja koja se odnose na opisivanje meteorološkog vremena.
Očekivani ishodi Po završetku časa učenici će biti u stanju da u usmenoj i pismenoj komunikaciji:
- razumeju, traže i daju jednostavnija obaveštenja o meteorološkim prilikama u širem
komunikativnom kontekstu;
- opišu meteorološke prilike i klimatske uslove u svojoj zemlji i jednoj od zemalja ciljne
kulture jednostavnim jezičkim sredstvima.
Aktivnosti učenika Učenici aktivno učestvuju u radu: čitaju i odgovaraju na pitanja, samostalno otkrivaju
značenja reči, dopunjavaju rečenice, odgovaraju na pitanja, razgovaraju, sastavljaju
rečenice na osnovu podataka u tabeli, upoređuju, opisuju.
Aktivnosti nastavnika Nastavnik postavlja pitanja, objašnjava, pomaže, pušta audio zapise, prati rad učenika,
podstiče ih da samostalno otkrivaju značenja reči, pomaže u aktivnostima, demonstrira,
usmerava, motiviše, pohvaljuje.
Oblici rada frontalni, individualni, u paru
Kombinovano – razgovor, objašnjenje, čitanje i dopunjavanje rečenica, odgovaranje na
Metode rada
pitanja, dijalog po modelu.
Nastavna sredstva Udžbenik, radna sveska, CD
Način provere Praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti, naročito kod zadataka 2, 4 i 6,
ostvarenosti ishoda domaći zadatak
Tok časa
Uvodni deo (5 minuta)

Provera domaćeg zadatka (frontalno – usmeno i pismeno)

Učenici govore rešenja, nastavnik piše na tabli, poziva učenike da ispravljaju greške i po potrebi daje objašnjenja.

Glavni deo (30 minuta)

Warm – up – Introducing the topic. (u paru + frontalno)

Nastavnik vodi razgovor: Do you like hot or cold weather? How many different types of weather can you say
in English? Najavi temu i napiše naslov: Talking about weather conditions.

Exercise 1. Check the meaning of the words in the box. What words can you match to photos 1–4? Listen and
check. (u paru + frontalno)

Nastavnik pročita uokvirene reči i proveri da li ih učenici razumeju (očekuje se da znaju njihova značenja). Daje
instrukciju: Look at the photos (pokaže ih). What words can ypou match with the photos? Work with your partner.
Prati rad učenika, po potrebi pomaže. Pošto zavreš, slušaju i proveravaju: Listen and check. Provera se radi i
frontalno.

Odgovori: 1 rainy, coudy 2 hot, sunny 3 cold, snoway, icy 4 foggy, cloudy, cold
Exercise 2. Complete the texts with some of the words in exercise 1. (individulano + u paru + frontalno)

Nastavnik pozove učenike da pročitaju rečenice sa prazninama u tekstu: Read the gapped sentences. Zatim kaže:
Complete them with with some of the words in exercise 1. Do the task individually and compare your answers with
your partner. Nastavnik obilazi i prati. Po potrebi pomaže. Provera se radi frontalno.

Odgovori: 1 rainy 2 hot 3 cold 4 icy 5 windy 6 foggy 7 stormy

Exercise 3. Listen to an interview with explorer Stephanie Lowe. What do you think she is going to do in
Antarctica? Listen and check your answer. (u paru + frontalno)

Nasatavnik uputi učenike na fotografiju. Vodi razgovor: Where is she? (in Antarctica) What is she going to do there?
(sviodgovori učenika se pišu na tabli). Učenici slušaju i proveravaju da li su pogodili odgovor (She’s going to walk to
the South Pole and study / take photos of the ice in Anarctica.

Zadatak 4 se ne radi.

Exercise 5. Listen again and choose the correct answers. (individualno + u paru + frontalno)

Nastavnik pozove učenike da pročitaju pitanja i odgovore u zadatku i prodiskutuju sa svojim parom. Zatim slušaju i
odgovrajau na pitanja, individualno. Upoređuju odgovore sa svojim parom. Nastavnik obilazi i prati. Ne pomaže.
Provera se radi frontalno.

Odgovori: 1 b 2 a 3 c 4 a 5 c 6 b
Završni deo (5 minuta)

Exercise 6. Use it. Nastavnik pročita instrukciju i demonstrira dijaloški model. Učenici rade u paru. Nastavnik prati i
„snima“ koliko su učenici naučili.
Domaći zadatak: Radna sveska, strana 70, svi zadaci.
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like