You are on page 1of 5

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 3

Предмет: Енглески језик Разред: пети


Наставник: Датум одржавања:
Наставна тема/област: Facts – Module 1
Наставна јединица: What do you remember? (Step 2) – Unit 1

Тип часа: Понављање градива и примена знања


‒ Употреба језика који се користи у учионици;
‒ Развијање вештина читања, слушања и разумевања;
Циљ часа:
‒ Учествовање у уобичајеном свакодневном разговору;
‒ Представљање и упознавање.
На крају часа ученик ће бити у стању да:

‒ се на енглеском језику обраћа наставнику;


Очекивани исходи ‒ разуме и користи честе речи из свакодневног живота;
на крају часа: ‒ уочава кључне информације у говору који слуша;
‒ разуме општи смисао текста – писма;
‒ идентификује релевантне информације и користи честе речи из свакодневног живота.

Наставне методе: Вербална, аудитивна, рад с текстом


Наставна средства: Уџбеник, Радна свеска, дигитални уџбеник, табла, креда (фломастери)
Облици рада: Фронтални, индивидуални, рад у пару
Међупредметне компетенције: Компетенција за учење, дигитална компетенција, комуникација
Међупредметно повезивање: Српски језик, грађанско васпитање
Guess, letter, nationality
Кључни појмови:

1|Припрема за час број 3


ПРИКАЗ МУЛТИМЕДИЈАЛНИХ САДРЖАЈА НАСТАВНЕ ЈЕДИНИЦЕ

МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:


Уводни део часа Classroom language Classroom language
(5 минута) ‒ Наставник подсећа ученике на договор о ‒ Прате упутства наставника.
провери домаћих задатака – вежбања из
радне свеске провераваће се на часу посебно
планираном за то (Workbook practice). Такође
их подстиче да се увек обрате наставнику за
помоћ и објашњење и указује им како то може
да се уради уводећи Classroom language да би
што више користили енглески језик у
учионици:
2|Припрема за час број 3
‒ Sorry, I don’t understand. / Pardon! Can you
repeat it, please!
‒ What does …mean? / I don’t know this word.
‒ Can you help me? / I need your help.

Главни део часа Reading: A message in a bottle


(35 минута) ‒ Наставник каже ученицима да употребе неки Reading: A message in a bottle
од ових израза ако не буду разумели делове ‒ Ученици читају писмо и покушавају да открију
текста који следи. значење речи које се не виде. Раде у
Open your books at page 8. Look at the picture of паровима.
a bottle. (уџбеник, стр. 8) ‒ Неколико парова износи решење.
Where is the bottle?
Is it wet or dry?
What is there in the bottle?
Now look at the letter. Some of the words are wet
and we can’t read them. Can you guess which
these words are.
‒ Ученици читају писмо и покушавају да открију
значење речи које се не виде. Раде у
паровима. Наставник прати активност и
упућује ученике да обрате пажњу на речи које
су испред и иза речи коју траже. Објашњава да
име ауторa писма неће моћи да открију док се
не уради вежба 3 (уџбеник, стр. 9). Неколико
парова износи решење. Наставник још не
потврђује њихову тачност и помаже
питањима:
Where does this person live?
Where is Exeter?
What nationality is he/she?
How old is he/she?
What animals has he/she got?
What is his/her dog called?
Наставник објашњава речи nationality – What
nationality are you?

3|Припрема за час број 3


сalled – What is the dog’s name?
‒ Ове примере пише на табли.

Listening: Meet Joe, Sadie and Jack


‒ Ученици слушају аудио-запис с компакт-диска
(CD 1/3). Пре тога наставник представља
ученицима личности са слике (уџбеник, стр. 9).
После слушања проверава да ли су разумели: Listening: Meet Joe, Sadie and Jack
So, who is the message in the bottle from? ‒ Ученици слушају аудио-запис (СD 1/3).
Why Jack can’t be the writer?
Where does he live?
Why isn’t Joe the writer?
How do you know it is Sadie?
Listen again and do exercise 3b (уџбеник, стр. 9).
После провере наставник пушта следећи
аудио-запис (СD 1/4). Look at the Sadie’s letter
and listen.
‒ Следи активност ученика – постављају једни
другима питања у вези с текстом писма.
Наставник их усмерава да та питања спонтано ‒ Постављају једни другима питања у вези с
користе и на личном примеру. текстом писма.
Наставник упућује ученике и на интерактивне

задатке за вежбање у дигиталном уџбенику.


‒ Наставник даје упутство за израду домаћег
задатка и скреће пажњу на табелу Remember!,
у којој се истиче употреба присвојних придева.
Наставник упућује ученике да обрате пажњу
Завршни део часа на вежбу 4 (радна свеска, стр. 5). ‒ Прате упутства наставника.
(10 минута) ‒ Преписују питања са табле.
Домаћи задатак: Answer Sadie’ questions and
some more.
‒ Наставник пише питања на табли, ученици их
преписују.

4|Припрема за час број 3


Начини провере Посматрање и праћење, усмена провера играњем улога у паровима, симулацијама у паровима и групама.
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?
ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

A message in a bottle
nationality – What nationality are you?
called – What is it called? What is the dog’s name?

Homework questions:
What is your name?
How old are you?
Where do you live?
What nationality are you?
What is your address?
Have you got any brothers or sisters?
Have you got any pets?

5|Припрема за час број 3

You might also like