You are on page 1of 3

PRIPREMA ZA ČAS

Predmet: engleski jezik Nastavnik: Datum:

Broj časa: 37 Odeljenje: Nastavna tema: LEARNING WORLD


Nastavna jedinica Unit 4, Speaking &Writing – Asking for Tip časa: obrada i utvrđivanje
help when you're studying+An email
about your school (Asking for help;
describing school life)
Korelacija Srpski jezik (kultura izažavanja), Građansko vaspitanje (učtiva komunikacija)
Međupredmetne Učenje, komunikacija, saradnja, digitalna kompetencija
kompetencije
Cilj časa Usvajanje znanja koja se odnose na izražavanje svakodnevnih i trenutnih radnji.
Očekivani ishodi Po završetku časa učenici će biti u stanju da u usmenoj i pismenoj komunikaciji:
- razumeju i odgovore na jednostavne molbe kojima se traži pomoć;
- upute jednostavne molbe kojima se traži pomoć
- razumeju jednostavan tekst u kome se opisuje život u školi u Irskoj;
- napišu jednostavan tekst o životu u svojoj školi;
- uoče i na engleskom jeziku opišu sličnosti i razlike u školskom životu u Irskoj i Kod nas.
Aktivnosti učenika Učenici aktivno učestvuju u radu: odgovaraju na pitanja, dopunjavaju dijaloge, uvežbavaju
dijaloške modele, čitaju i odgovaraju na pitanja, uočavaju ključne izraze i pravila pisanja
sastava, razgovaraju, upoređuju, opisuju.
Aktivnosti nastavnika Nastavnik postavlja pitanja, objašnjava, pušta audio zapise, prati rad učenika, podstiče ih
da samostalno zaključuju, pomaže u aktivnostima, demonstrira, usmerava, motiviše,
pohvaljuje.
Oblici rada frontalni, individualni, u paru
Kombinovano – razgovor, objašnjenje, dijalog po modelu, čitanje i odgovaranje na
Metode rada
pitanja / uočavanje detalja, povezivanje rečeničnih delova po smislu
Nastavna sredstva Udžbenik, radna sveska, CD
Način provere Praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti, naročito kod zadataka 2, 5 i 6 na
ostvarenosti ishoda strani 48 i zadataka 3 i 4 na strani 39, domaći zadatak
Tok časa
Uvodni deo (5 minuta)

Provera domaćeg zadatka (frontalno – usmeno i pismeno)

Učenici govore rešenja, nastavnik piše na tabli, poziva učenike da ispravljaju greške i po potrebi daje objašnjenja.

Glavni deo (30 minuta)

Speaking
Warm – up – Introducing the topic. (frontalno)

Nastavnik vodi razgovor: What can you do if you cannot remember a word in English? (ask for help) Who can you
ask for help? (my friends/teacher/parents…). Najavi temu i napiše naslov: Asking for help.

Exercise 1. Complete the dialogue with the key phrases. Then watch or listen and check. What word can’t Zac
remember? (individualno + u paru + frontalno)

Nastavnik pozove učenike da pogledaju fotografiju i razgovara sa njima: Where are Jasmine and Dad? (in the school
library) One of the is asking for help. Who do you think it is? (Zac)
Daje instrukciju: Go through the gapped dialogue and key phrases with your partner. Complete the dialogue
together. In case of any difficulty, ask for help. Prati i pomaže samo ako učenici traže pomoć. U nastavku slušaju i
proveravaju. Provera se radi i frontalno.

Odgovori: 1 Can you help me with something, please? 2 How do you say … ? 3 Can you say that again, please?
4 How do you spell that?

Opcija sa video zapisom – Nastavnik će, ukoliko bude bilo moguće, pustiti učenicima video zapis i uraditi zadatak na
isti način kako je opisano gore.

Zadaci 2 i 3 se ne rade.

Exercise 4. Imagine that you have got an English exam tomorrow. Think of some easy words in your language. Ask
your partner for help with translations and spelling. (u paru + frontalno)

Nastavnik sa jednim učenikom demonstrira dijaloški model. Učenici rade u paru. Nastavnik prati i „snima“ koliko su
učenici naučili.

Exercise 5. Use it. Work in pairs. Prepare a new dialogue using the chart below to help you. Practise the new
dialogue. One of you is A, one of you is B. Then change roles. (u paru + frontalno)

Nastavnik sa jednim učenikom demonstrira dijaloški model. Učenici rade u paru. Nastavnik prati i „snima“ koliko su
učenici naučili.

Writing
Exercise 1. Read the email. How many subjects does Danny talk about? Is Danny’s school very different from
your school? (individualni + u paru + frontalni)

Nastavnik pročita instrukciju i kaže: Read the text silently first and discuss the questions with your partner. Provera
se radi frontalno.

Exercise 2. Complete the key phrases with words in the email. (individualni + u paru + frontalni)

Jedan učenik pročita zadatak. Nastavnik daje uputstvo: Complete the phrases from the text individually. Check your
answers with your partner. Obilazi, prati, po potrebi pomaže. Uradi kratku proveru frontalno i pozove učenike da
prevedu izraze na maternji jezik.

Exercise 3. Study the examples. Then match 1–4 with a–d and write sentences with so. (individualni + u paru +
frontalni)

Jedan učenik pročita zadatak. Nastavnik ih pozove da pročitaju rečenične delove naglas (svaki deo čita drugi učenik).
Kaže da urade zadatak, po potrebi pojašnjava: Connect the sentence halves using the word ’so’. Pay attention to the
comma which goes after the firs half. Work individually and compare your answers with your partner. Prati, ne
pomaže, „snima“ kako se snalaze. Provera se radi frontalno.

Odgovori: 1 I’m learning some Spanish words, so I need a dictionary. 2 I’ve got two bikes, so you can use one of
them. 3 There’s a history exam tomorrow, so I’m revising now. 4 There aren’t any classes this afternoon, so we can
go and play football.
Završni deo (10 minuta)

Exercise 5. Use it. Use it. (frontalno – vodič za pisanje deskriptivnog sastava)

Nastavnik prođe sa učenicima kroz Writing guide korak po korak. Objasni sadržaj, formu i skrene pažnju na red reči u
rečenici. S obzirom da ovaj čas sadrži veliki broj aktivnosti, učenici će sastav napisati kod kuće.

Domaći zadatak: Radna sveska, strana 41, svi zadaci, zadatak 5 iz udžbenika.
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like