You are on page 1of 3

PRIPREMA ZA ČAS

Predmet: engleski jezik Nastavnik: Datum:

Broj časa: 21 Odeljenje: Nastavna tema: CUMULATIVE REVIEW 1


Nastavna jedinica Cumulative review – Starter unit – Unit 2 Tip časa: sistematizacija
– WB, page 76

Korelacija Srpski jezik (usmeno opisivanje mesta, pisanje imejla)


Međupredmetne Učenje, komunikacija, saradnja, digitalna kompetencija, estetička kompetencija, digitalna
kompetencije: kompetencija
Cilj časa Sistematizacija stečenih znanja koja se odnose na opis gradova i mesta.
Očekivani ishodi Po završetku časa učenici će biti u stanju da u usmenoj i pismenoj komunikaciji:
- razumeju jednostavan opis grada;
- opišu gradove i njihove znamenitosti u nekoliko vezanih iskaza koristeći poznata jezička
sredstva;
- opišu čuveni dvorac u centru Londona (Windsor Castle).
Aktivnosti učenika Učenici aktivno učestvuju u radu: usmeno opisuju sliku grada, sušaju / čitaju i odgovaraju
na pitanja / dopunjavaju tekst.
Aktivnosti nastavnika Nastavnik prati rad učenika, motiviše, pomaže, objašnjava, pohvaljuje.
Oblici rada frontalni, individualni, u paru
kombinovani – usmeni opis slike, čitanje i odgovaranje na pitanja/ispravljanje grešaka,
Metode rada
slušanje i dopunjavanje rečenica, razgovor, objašnjenje
Nastavna sredstva radna sveska, CD
Način provere Praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti, provera domaćeg zadatka
ostvarenosti ishoda
Tok časa
Uvodni deo (10 minuta)
Nastavnik podeli sastave koje pregledao, kratko prokomentariše opšte utiske i proradi najčešće greške.
Provera domaćeg zadatka. S obzirom da su učenici imali domaći zadatak koji podrazumeva i samoprocenu
napredovanja, nastavnik će kod provere insistirati da učenici uporede i prebroje greške. Ukoliko je atmosfera u
odeljenju dobra, nastavnik može da zatraži da učenici razmene svoje radne sveske. Ponudiće im kriterijum za
ocenjivanje svakog zadatka i to:

■□□□ ■■□□ ■■■□ ■■■■


0 – 3 correct 5 - 6 correct 7 - 8 correct
Exercise 1 4 correct answers
answers answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 2 3 correct answers 6 correct answers
answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 3 3 correct answers 6 correct answers
answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 4 3 correct answers 6 correct answers
answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 5 3 correct answers 6 correct answers
answers answers
0 – 2 correct 4 - 5 correct
Exercise 6 3 correct answers 6 correct answers
answers answers
0 – 3 correct 5 - 6 correct 7 - 8 correct
Exercise 7 4 correct answers
answers answers answers

Rešenja zadataka nalaze se u Priručniku za nastavnike na strani 137.


Glavni deo (30 minuta)

Exercise 1. Look at the photo of a city in the UK. What things do you see in the photo? What words describe the
city? (u paru + frontalno)

Nastavnik pozove učenike da pogledaju sliku i u paru prokomentarišu šta vide: What things do you see in the photo?
Pošto završe, frontalno odgovaraju na drugo pitanje: What words describe the city?

Mogući odgovori: a clock on a bridge, a street, shops, people…

Exercise 2. Read Holly’s email. What thing in the photo does she talk about? (individualno + u paru + frontalno)

Učenici čitaju tekst individualno. Razgovaraju sa svojim parom o mogućem odgovoru. Nastavnik prati rad, postavlja
pitanja. Porverea se radi frontalno.

Odgovor: The clock on a bridge

Exercise 3. Read Holly’s email again. Then find six more mistakes in the text below. (individualno + u paru +
frontalno)

Pošto pročita instrukciju i proveri da li je učenici razumeju, nastavnik pozove jednog učenikada pročita prvu rečenicu
kao primer. Daje dodatno uputstvo: Do the task individually then compare your answers with your partner. Prati rad
učenika dok ispravljaju greške individualno i proverava kako se snalaze. Ne interveniše. Proveru radi frontalno.

Odgovori: 1 north 2 a big market 3 a clock on a bridge 4 two parades 5 play music 6 dance in the street

Exercise 4. Holly is on the school trip in Chester. Listen to the conversation between Holly and her friend Sarah.
Which two places do they want to visit? (individualno + frontalno)

Učenici slušaju audio zapis i odovore na pitanje. (They want to see the castle.)

Exercise 5. Listen again and complete the sentences with one word. (individualno + u paru + frontalno)

Nastavnik pozove učenike da pročitaju rečenice 1 – 5 u sebi: Read through the sentences silently. Zatim im kaže da
pokušaju da popune praznine po sećanju (iz prethodnog slušanja): Try to complete the sentences from memory.
Work with your partner. Pošto završe, slušaju audio zapis i prpveraju: Now listen nad check. Provera se radi
frontalno.

Odgovori: 1 castle 2 map 3 ten 4 mum 5 clock

Exercise 6. Writing (frontalno)

Nastavnik prolazi kroz zadatke A, B i C zajedno sa učenicima – Objašnjava im kako da napišu imejl.

Završni deo (5 minuta)


Nastavnik objašnjava učenicima domaći zadatak.
Domaći zadatak: Internet search: Find the name of the famous castle in the centre of Lonodon.
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like