You are on page 1of 4

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 5

Предмет: Енглески језик Разред: пети


Наставник: Датум одржавања:
Наставна тема/област: Facts – Module 1
Наставна јединица: Workbook practice 1 / Extra exercises

Тип часа: утврђивање


‒ Развијање језичких вештина – разумевање текста и писање;
Циљ часа:
‒ Стицање знања о језику.
На крају часа ученик ће бити у стању да:
Очекивани исходи
на крају часа:
‒ разуме везу између делова текста;
‒ повезује и примењује знања о језику.

Наставне методе: Вербална, аудитивна, комбинована


Наставна средства: Уџбеник, Радна свеска, дигитални уџбеник, табла, креда (фломастери)
Облици рада: Фронтални, индивидуални, рад у пару
Међупредметне компетенције: Компетенција за учење, дигитална компетенција, комуникација, решавање проблема
Међупредметно повезивање: Српски језик, грађанско васпитање, математика
Word work, classroom language
Кључни појмови:

ПРИКАЗ МУЛТИМЕДИЈАЛНИХ САДРЖАЈА НАСТАВНЕ ЈЕДИНИЦЕ


1|Припрема за час број 5
МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:


‒ Провера домаћих задатака – наставник
прикупља писма од ученика која су радили ‒ Предају писма која су радили код куће.
Уводни део часа код куће. ‒ Прате објашњења наставника.
(5 минута) ‒ Објашњава ученицима да ће на данашњем
часу понављати и увежбавати све оно што је
обрађено у Unit-у 1.
Главни део часа Еxtra exercises Еxtra exercises
(35 минута) ‒ Ученици отварају уџбеник, стр. 12, и прате ‒ Ученици отварају уџбеник, стр. 12, и прате
вежбе. За прву вежбу одговоре дају прво вежбе. За прву вежбу одговоре дају прво
усмено, а затим их пишу у свеску. Вежбе 2 и 3 усмено, а затим их пишу у свеску. Вежбе 2 и 3
раде фронтално – ученици појединачно читају раде фронтално – ученици појединачно читају
питања и дају одговоре. Наставник објашњава питања и дају одговоре.
зашто у вежбама (вишеструки избор) остали
понуђени одговори не могу бити тачни.
‒ Код вежбе 4 наставник објашњава ученицима
како се изговарају математички знакови +, –, =,
и x, те прочита неколико примера које напише
на табли. Вежбу проширује још неким
математичким задацима које ученици решавају ‒ Ученици решавају задатке на табли.
на табли.

2|Припрема за час број 5


Workbook practice Workbook practice
‒ У другом делу часа наставник с ученицима ‒ Проверавају вежбања из радне свеске која
проверава разнолика вежбања из радне обухватају језичке садржаје из Unit-а 1. (радна
свеске која обухватају језичке садржаје из свеска, стр. 2–6).
Unit-а 1. (радна свеска, стр. 2–6).

‒ Вежбу 4 (радна свеска, стр. 5) наставник ‒ Ученици дају своје предлоге присвојних
допуњава додавањем осталих облика придева.
присвојних придева. Наставник на табли пише
примере присвојних придева за сва лица.
Ученици дају своје предлоге.

Наставник упућује ученике и на интерактивне

задатке за вежбање у дигиталном уџбенику.


‒ Страна 7 – Learning diary – намењена је
ученицима који раде бржим темпом.
Завршни део часа ‒ Наставник завршава час питањем:
 Прате упутства наставника.
(10 минута) Да ли је оно што смо данас радили
тешко/лако, занимљиво/досадно,
јасно/нејасно?
Посматрање и праћење, усмена провера играњем улога у паровима, симулацијама у паровима и групама.
Начини провере
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?

3|Припрема за час број 5


 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?
ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Possessive adjectives
I – my This is my bag.
You – your He is your friend.
He – his He has got a sister. She is his sister.
She – her She likes her dog.
It – its The table has four legs. Its legs are black.
We – our We have a new car. Our car is new.

4|Припрема за час број 5

You might also like