You are on page 1of 4

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 36

Предмет: Немачки језик Разред: пети


Наставник: Датум одржавања:
Наставна тема/област: Schule und Schulsachen

Наставна јединица: Meine Schulsachen

Тип часа: Обрада


Циљ часа: Усвајање вокабулара на тему школског прибора

Очекивани исходи
Ученик зна да употреби називе за школски прибор с одређеним чланом.
на крају часа:

Наставне методе: Монолошка, дијалошка, рад на тексту, метода писаних радова, илустративно-демонстративна, аудитивна
Наставна средства: Уџбеник, Радна свеска, дигитални уџбеник, табла, креда (фломастери), апликације
Облици рада: Фронтални, индивидуални, рад у пару
Међупредметне компетенције: Компетенција за учење, дигитална компетенција, комуникација
Међупредметно повезивање: српски језик
Кључни појмови: Schulsachen
ПРИКАЗ МУЛТИМЕДИЈАЛНИХ САДРЖАЈА НАСТАВНЕ ЈЕДИНИЦЕ
МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:


– Наставник уводи ученике у нову лекцију – Ученици говоре идеје шта ће бити тема часа.
показујући на школске предмете ученика,
нпр.:
Das ist Petras Schultasche, Markos Buch, Stefans – Ученици преписују наслов.
Уводни део часа
Heft...
(10минута)
Was lernen wir heute?

– Наставник исписује наслов на табли: Meine


Schulsachen.
Главни део часа – Ученици дају одговоре, потом их слушају и тако
(30 минута) – Наставник црта на табли школску торбу или проверавају тачност својих одговора – вежба 1
лепи плакат који је приказује, потом узима на страни 52.
картицу с називом предмета, лепи је на таблу,
тј. на плакат са школском торбом. Тако
представља сав школски прибор, нпр.:
Das ist der Bleistift. Das ist das Heft. Das ist
die Schere...
– Наставник поставља питање :
Wie heißt das auf Deutsch?

– Вежбу 2 на страни 52 ученици раде у пару.


– Наставник задаје вежбе 3,4 и 5. – Неколико ученика представља свој школски
пробор – вежба 3 на страни 52.
– Вежба 4 на страни 53 – наставник указује на
мушки, женски и средњи род на основу боја.
Ученици повезују речи с реченицама, потом
Наставник упућује пишу реченице. Неколико ученика их чита.
Ученици проверавају своје одговоре у вежби 5.
ученике и на интерактивне задатке за
вежбање у дигиталном уџбенику.
– Наставник разговара с ученицима о томе шта
су научили на овом часу. – Ученици разговарају са наставником.
Завршни део часа
(5 минута)
– Ученици бележе шта имају са домаћи.

– Наставник задаје ученицима домаћи: вежбе 1


и 2 на страни 48 у радној свесци.
Начини провере Посматрање и праћење, усмена провера играњем улога у паровима, симулацијама у паровима и групама.
остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?
ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Meine Schulsachen

Das ist der Bleistift. Das ist das Heft. Das ist die Schere...
Wie heißt das auf Deutsch?

You might also like