You are on page 1of 5

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 1

Предмет: Енглески језик Разред: пети


Наставник: Датум одржавања:
Наставна тема/област: Curriculum
Наставна јединица: Уводни час

Тип часа: Уводни час


Упознавање ученика с програмом за пети разред
Циљ часа:

На крају часа ученик ће бити у стању да:


Очекивани исходи ‒ разуме и користи фреквентне речи из свакодневног живота;
на крају часа: ‒ тражи и даје обавештења о блиским темама;
‒ користи једноставне језичке структуре.
Наставне методе: Монолошко-дијалошка
Наставна средства: Уџбеник, Радна свеска, дигитални уџбеник, табла, креда (фломастери)
Облици рада: Фронтални, индивидуални, рад у пару
Међупредметне компетенције: Компетенција за учење, дигитална компетенција, комуникација
Међупредметно повезивање: Српски језик
Classmate Bingo; Messages 1; This is _____ . He/She is a boy/girl. He/she is _____ old.
Кључни појмови:

ПРИКАЗ МУЛТИМЕДИЈАЛНИХ САДРЖАЈА НАСТАВНЕ ЈЕДИНИЦЕ

1|Припрема за час број 1


МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:


Classmate Bingo Classmate Bingo
‒ Наставник поздравља ученике, представља им ‒ Сваки ученик добија празан папирић за игру
се, а затим сваки ученик добија празан упознавања Classmate Bingo.
папирић за игру упознавања Classmate Bingo. ‒ Свако бира девет имена својих другова из
Наставник на табли црта табелу за бинго која одељења и уписује их у празна поља.
има девет поља, а ученици је прецртавају на ‒ Ученици прецртавају имена на својој бинго
своје листиће. Свако бира девет имена својих картици. Прва особа која прецрта сва имена
Уводни део часа другова из одељења и уписује их у празна устаје, каже Bingo и проглашава се
(5 минута) поља. победником.
‒ Наставник прозива имена, а ученици их
прецртавају на својој бинго картици. Прва
особа која прецрта сва имена устаје, каже
Bingo и проглашава се победником.
‒ Уколико се ученицима допала активност,
наставник најављује да ће у последњем делу
часа наставити игру.

2|Припрема за час број 1


Главни део часа ‒ Ученици треба да изаберу једно име из своје ‒ Ученици бирају једно име из своје табеле и у
(35 минута) табеле и задатак је да у неколико реченица неколико реченица представљају тог друга или
представе тог друга или другарицу: другарицу:
This is _____. He/She is a boy/girl. He/she is _____ old. This is _____ . He/She is a boy/girl. He/she is _____ old.

Asking questions Asking questions


‒ Следи рад у паровима и тада ученици свом ‒ Ученици свом другу или другарици постављају
другу или другарици постављају једноставна, једноставна, уобичајена питања која су
уобичајена питања која су научили у научили у претходним разредима.
претходним разредима. Наставник даје ‒ Неколико парова понавља свој дијалог пред
неколико примера: одељењем.
How are you today?
Who is your best friend?
Who is your teacher? Chinese whispers
‒ Смишљају фразу oд најмање две речи на
‒ Наставник прати рад парова и помаже енглеском језику
ученицима којима је то потребно. Када се ‒ Играју игру Chinese whispers. Ученици седе или
заврши ова активност, неколико парова стоје у кругу током игре.
понавља свој дијалог пред одељењем. ‒ Један од ученика шапатом своју реч или
реченицу преноси ученику до себе, а он
Vocabulary (flashcards) следећем и тако до последењег ученика, који
‒ Затим наставник користећи flashcards подсећа наглас изговара ту поруку.
ученике на раније усвојене речи и изразе: ‒ Ученици понављају ову активност неколико
називе боја, животиња, одеће, хране... пута.

Chinese whispers Messages 1 (уџбеник)


‒ Наставник на табли црта писмо и на њему ‒ Разговарају о ономе што им се допада при
пише Messages, проверавајући да ли ученици првом отварању књиге.
знају шта то значи. Њихов задатак је да смисле
фразу oд најмање две речи на енглеском
језику – то ће бити њихова порука – а онда
играју игру Chinese whispers. Ученици седе или
стоје у кругу током игре. Наставник даје
неколико примера, а онда бира ученика који
шапатом своју реч или реченицу преноси
ученику до себе, а он следећем и тако до

3|Припрема за час број 1


последењег ученика, који наглас изговара ту
поруку.

Messages 1 (уџбеник)
‒ Наставник сада представља Messages 1,
уџбеник и радну свеску, и с ученицима
прелистава подстичући их да разговарају о
ономе што им се допада при првом отварању
књиге. Затим говори о градиву за пети разред,
које теме се обрађују и на који начин, као и о
материјалу потребном за будући рад на часу и
код куће.
Наставник упућује ученике и на интерактивне

задатке за вежбање у дигиталном уџбенику.


Bingo game (vocabulary)
‒ Уместо имена, игра Bingo се наставља тако што
су у пољима речи које су у вези с ученицима
Завршни део часа познатим лексичким јединицама, као што су Bingo game (vocabulary)
(10 минута) храна, пиће, ствари које деца воле или не ‒ Прате упутства наставника и учествују у игри.
воле, омиљени спорт, животиње, ствари које
поседују итд. Наставник дели папириће и игра
траје до краја часа.
Начини провере Посматрање и праћење, усмена провера играњем улога у паровима, симулацијама у паровима и групама.
остварености исхода:

ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности

4|Припрема за час број 1


ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Messages 1

This is _____ . He/She is a boy/girl. He/she is _____ old.

5|Припрема за час број 1

You might also like