You are on page 1of 3

ПРИПРЕМА НАСТАВНИКА ЗА ЧАС 

школска година:2022/2023.  
Предмет: Енглески језик Разред  Редни број часа  Датум
  6. 31. 14.12.2022.
Наставна јединица: Unit 3f, Skills: Fun in All Weathers
Назив теме:  Module 3 Fun Time!

Тип часа:  Облик рада:  Методе рада: 


утврђивање фронтални, дијалошка, рад на тексту, демонстративна, аудио-
индивидуални, рад у визуелна
пару
Наставна средства: Уџбеник, ЦД, (ИВБ софтвер).
Корелација унутар предмета и са другим предметима:  Енглески језик 4. разред (Т1)

Циљ часа: Утврђивање и примена језичких садржаја који се односе на коришћење фраза са глаголима do/gо/havе  у
вези са плановима за викенд.
Образовни стандарди/исходи за наставну јединицу:  
По завршетку часа ученици ће бити у стању да у усменој и писменој комуникацији:
‒користи do/go/have за исказивање планова за слободно време
‒саопшти шта планира користећи једноствнија језичка средства
‒разуме шта неко планира.
Врсте учења у настави: индивидуализирано
Наставни објекат: дигитална учионица
Извори:  Уџбеник, приручник за наставнике

 Ток часа:  Уводни део часа (8 минута)


1. корак: Fun Time!, 3f Skills, уџбеник

Н:
‒  Подстиче ученике да опишу слике и да на основу њих погоед тему часа.
‒  Поставља питања из вежбања.
‒  Пушта аудио запис (ЦД 1.28) како би ученици проверили одговоре.
‒  Истиче циљ часа.
Уи:
‒ Описују слике.
‒Погађају тему часа на основу слика.
‒ Погађају о каквој је врсти текста реч: реклами или имејлу.
‒  Слушају и проверавају одговоре.
Главни део часа (32 минута)

2. корак: Read the texts and decide if the statements are R (right), W (wrong) or DS (doesn’t say).
Н:
‒ Објашњава ученицима да треба пажљиво да прочитају текст и означе реченице као тачне, нетачне или да се дана
информација не спомиње у тексту.
‒ Даје ученицима довољно времена за израду задатка.
‒ Слуша и проверава одговоре ученика.
‒ Даје ученицима довољно времена да провере значења речи у одељку Box.
Уи:
‒ Читају текст и означавају реченице.
‒ Читају и проверавају одговоре.
‒Гледају видео запис.
‒ Одговарају на питања.

.Уи који раде по Иоп-у усмено понављају за наставником речи и изразе које се односе на храну и изразе у
вези са храном

Video

Н:
- Приказује видео запис Fun in all weathers!
- Приказује питања којима се проверава разумевање одгледаног видео записа.
- Приказује тачне одговоре.
- Поставља додатна питања.

3. корак: Which of the places in the texts would you like to visit? Why? Tell the class.

Н:
‒     Дели ученике у групе.
‒     Подстиче дискусију која места из текста би волели да посете и зашто.
‒     Прати ток активности и мотивише ученике.
‒     Позива неколико ученика да известе.
Уи:
‒     Дискутују у групама на тему питања из задатка.

4. корак: Vocabulary: Do/go/have phrases. Choose the correct item. Listen and check.

Н:
‒     Објашњава ученицима да треба на основу слика да заокруже до, го или хаве и тако допуне фразе.
‒     Даје ученицима довољно времена за израду задатка.
‒     Позива ученике да прочитају своје одговоре а затим пушта аудио-запис (Цд 1.29) како би ученици проверили
своје одговоре.

Уи:
Заокружују одговарајуће речи како би формирали фразе.
Читају одговоре. Слушају аудио запис и проверавају одговоре.

Уи који раде по ИОП-у воде разговор у вези са храном: What do you have for breakfast/lunch/dinner? I
have....for breakfast/lunch/dinner.

5. корак: Discuss, as in the example. Use the ideas in Ex. 4 as well as your own ideas.

Н:

‒     Дели ученике у парове.


‒     Подстиче их да у пару дискутују као у датом примеру.
‒     Прати ток активности и помаже по потреби.
‒     Позива неколико ученика да демонстрирају дијалог пред разредом.
A: Would you like to go roller skating this weekend?
B: Sure, why not?
A: Would you like to have a sleepover on Friday night?
B: That’s a great idea.
A: Would you like to go windsurfing in July?
B: Thanks, but I can’t.
Уи:
- Уи дискутују као у датом примеру.
-Уи демонстрирају дијалог пред разредом.
6. корак: . Listen to John and Sue discussing a weekend activity and for questions 1-5 choose the correct answer
(A, B or C).
Н:
-Објашњава ученицима да треба на основу слушања да дођу до информација и заокруже тачне одговоре.
- Пушта аудио запис (ЦД 1.30).
-Слуша и проверава одговоре ученика.
Уи:
‒ Слушају објашњење задатка.
‒Заокружују тачне одговоре на основу слушања.
-Читају и проверавају одговоре.
8. корак: Writing (an email about your weekend plans). Оptional activity
Н:
‒Истиче одељак Note!
‒Објашњава ученицима да треба да напишу имејл пријатељу по упутству из вежбања.
‒Даје ученицима довољно времена за писање.
‒Позива неколико ученика да прочитају своје имејлове.
‒Даје повратне информације и похваљује ученике. Задаје домаћи задатак: Радна свеска 29. страна.
Уи:
‒Слушају упутства за писање имејла.
‒Пишу имејл.
‒Читају имејл и слушају повразне информације наставника.
‒Бележе домаћи задатак.
Завршни део часа ( 5 минута)
9. корак: Evaluation/Self-evaluation
Н:Наставник пита ученике шта су ново научили и позива их да процене свој рад на часу (слабије и јаче стране)
У:Ученици одговарају на наставникова питања, процењују своје одговоре како би себи поставила циљ у учењу
(које су моје јаке стране, а на чему још треба да порадим?)
Начини провере ‒ праћење и посматрање ученика током свих активности
остварености ‒ тачност решења вежбања у уџбенику
исхода:

Процена остварености реализованог часа:

Ученици који раде по ИОП-у записују, преводе и читају различите врсте ТВ емисија и изражавају које емисије воле, а
које не воле да гледају на енглеском језику. Након тога, обнављају комуникативне функције (давање личних података о
себи)

Ученици који раде по ИОП-у изражавају допадање/недопадање у вези са храном и пићем.

You might also like