You are on page 1of 5

PRIPREMA ZA ČAS 1

Predmet: Engleski jezik Škola i razred:


Nastavnica/
Datum održavanja:
nastavnik:
Nastavna Starter Unit
tema/oblast:
Nastavna jedinica: Revision 1: People, Prepositions

Tip časa: utvrđivanje


 Usvajanje i primena jezičkih sadržaja koji se odnose na
Cilj časa: opisivanje fizičkog izgleda ljudi.

Na kraju časa učenik će biti u stanju da:


 razume i koristi reči i izraze koji se odnose na fizički izgled ljudi
Očekivani ishodi na  razume i koristi reči i izraze koji se odnose na odeću
kraju časa:  pravilno koristi predloge za vreme
 formuliše jednostavnije iskaze koji se odnose na pripadnost.

Nastavne metode: demonstrativna, dijaloška, metoda pisanja, rad na tekstu


Udžbenik Right on 4, IWB softver, računar, projektor, zvučnici,
Nastavna sredstva:
platno, CD, tabla
Oblici rada: frontalni, individualni, rad u paru
Međupredmetne Komunikativna kompetencija, kompetencija za učenje, digitalna
kompetencije: kompetencija, rad sa podacima i informacijama.
Međupredmetno
srpski jezik i književnost
povezivanje:
Ključni pojmovi: physical appearance & clothes, possession, prepositions of time

1
Prikaz multimedijalnih sadržaja nastavne
jedinice 1. Zadatak:
vokabular -
fizički izgled
2. Zadatak:
izrazi za
iskazivanje
pripadnosti.
3. Zadatak:
predlozi za
vreme.
4. Zadatak:
dopunjavanje
teksta.
5. Zadatak:
opisivanje
osoba.

TOK ČASA

Planirane aktivnosti nastavnice/nastavnika: Planirane aktivnosti


učenika:
Uvodni deo časa (5 minuta)

- Nastavnik pozdravlja učenike, predstavlja se i podstiče učenike da - Slušaju.


se predstave. - Predstavljaju se.
- Upoznaje učenike sa udžbenikom i radnom sveskom koju će - Postavljaju pitanja
koristiti i daje dodatne informacije o tempu i načinu rada, obavezama ukoliko imaju
učenika i podstiče ih da i sami u toku školske godine iznose svoje nedoumica.
ideje za usvajanje i primenu jezičkih sadržaja.
- Upoznaje učenike sa kriterijumima ocenjivanja i odgovara na
eventualna pitanja učenika.

Glavni deo časa (30 minuta)

Udžbenik, Starter, 4. i 5. strana

1. Choose the correct words.


- Ističe cilj časa. - Slušaju objašnjenje
- Deli učenike u parove i objašnjava im da treba da pročitaju tekstove zadatka.
i odaberu tačnu reč kojom će dopunit tekst. - Zaokružuju tačne

2
- Prati tok aktivnosti i pomaže po potrebi. odgovore.
- Proverava usmeno tačnost odgovora. - Čitaju odgovore.

Posessions

2. Choose the correct words. - Slušaju objašnjenje


- Podeseća učenike na prisvojne prideve i prisvojne zamenice. zadatka.
- Podstiče učenike da navedu primere rečenica u kojima će upotrebiti - Navode primere
neki od prisvojnih oblika. rečenica sa
- Daje učenicima dovoljno vremena da zaokruže tačne odgovore. prisvojnim oblicima.
- Prati tok aktivnosti i pomaže po potrebi. - Zaokružuju tačne
- Proverava usmeno tačnost odgovora. odgovore u
rečenicama.
- Čitaju i proveravaju
svoje odgovore.

- Deli učenike u grupe.


- Podstiče učenike da upotrebe vokabular iz 1. vežbanja i opišu sebe. - Opisuju sebe
- Prati tok aktivnosti i pomaže po potrebi. koristeći izraze iz
- Poziva nekoliko učenika da opišu sebe pred odeljenjem. prvog vežbanja.

Prepositions of time
3 Fill in with: in, on or at. - Čitaju objašnjenja u
- Upućuje učenike na odeljak Grammar Reference na strani 140. i odeljku Grammar
daje dodatna objašnjenja u vezi sa istaknutim oblicima predloga za Reference.
vreme. - Dopunjavaju
- Daje učenicima dovoljno vremena da dopune rečenice rečenice
odgovarajućim oblicima predloga. odgovarajućim
- Sluša i proverava odgovore učenika. oblicima.
- Čitaju i proveravaju
odgovore.

4. Look at pictures of Bob’s family and complete the texts. - Slušaju objašnjenje
- Objašnjava učenicima da treba da pročitaju dati tekst, a zatim ga zadatka.
dopune ponuđenim rečima. - Dopunjavaju tekst.
- Upućuje učenike da odgovore najpre provere u paru. - Proveravaju
- Proverava usmeno tačnost odgovora. odgovore u paru.
- Čitaju i proveravaju
odgovore.

Završni deo časa (10 minuta)

5. Use words from Ex. 4 to describe what Bob and his neighbours
in Ex. 1 are wearing. - Pismeno opisuju
- Objašnjava učenicima da treba da pismeno opišu Boba i njegove Boba i njegove
3
komšije koristeći vokabular iz prvog vežbanja. komšije koristeći
- Prati tok aktivnosti i pomaže po potrebi. vokabular iz prvog
- Sluša i proverava odgovore učenika. vežbanja.

Primer odgovora: - Čitaju i proveravaju


odgovore.
Bob is wearing red jeans, a white T-shirt and black - Beleže domaći
trainers. zadatak.
Mr Evans is wearing a light grey jacket, brown
trousers, a pink shirt and a grey cap.
Mrs Smith is wearing grey trousers, a grey jacket
and a grey blouse with black high-heeled shoes
and a grey bag.
Mr Walker is wearing blue denim shorts, a black
and grey T-shirt and black trainers.
Julie is wearing black trousers, a red T-shirt and
trainers. She is holding a white jacket.
Karim is wearing jeans, trainers and a grey vest.

- Zadaje domaći zadatak

Domaći zadatak
 Radna sveska 4. i 5. strana.

Izgled table

4
- praćenje i posmatranje učenika tokom svih aktivnosti
Načini provere - tačnost rešenja vežbanja u udžbeniku
ostvarenosti ishoda: - uspešnost učenika tokom aktivnosti u zaključnom delu
časa
ОKVIR ZA
PREISPITIVANJE
OSTVARENOG ČASA:
 Da li mi je adekvatan
izbor načina provere
ostvarenosti ishoda?
 Da li sam planirao/-la
adekvatne aktivnosti
učenika?a
 Da li je bilo
odstupanja/poteškoća
prilikom ostvarivanja
planiranog?
 Šta bih promenio/-la?

You might also like