You are on page 1of 3

Школа

Наставни предмет Енглески језик

Разред Пети

Датум реализације

Наставник

ПОДАЦИ О ЧАСУ БР. 5


Наставна тема Facts

Наставна јединица Workbook practice 1 / Extra exercises


Тип часа Језичка вежбања / утврђивање
Циљ часа  Развијање језичких вештина – разумевање текста и писање
 Стицање знања о језику
Образовни задаци Употрeба лексичких и граматичких структура (Unit 1)
Функционални  Давање информација о себи и другима
задаци  Давање и праћење упутстава
 Употреба знакова интерпункције
Васпитни задаци  Развијање способности закључивања – значења речи
 Повезивање и примена знања
 Стицање свести о нивоу свог знања
 Откривање задовољства и самопоуздања успешним решавањем
задатака
Кључни појмови Word work, classroom language
Образовни исходи  Ученик разуме везу између делова текста
 Ученик повезује и примењује знања о језику
Облици рада Фронтални, индивидуални
Наставне методе Комбинована
Наставна средства Уџбеник, радна свеска, табла
Место извођења Учионица
наставе
Корелација  Математика (основне рачунске операције)
 Српски језик (личне заменице, присвојни придеви)
Литература и  Goodey D., Goodey N., Messages 1 – уџбеник, енглески језик за
додатни материјал за пети разред основне школе, Издавачка кућа Klett, Београд
наставнике  Goodey D., Goodey N., Thompson K., Messages 1 – радна свеска,
енглески језик за пети разред основне школе, Издавачка кућа
Klett, Београд
 Levy M., Goodey D., Messages 1 – приручник за наставнике,
енглески језик за пети разред основне школе, Издавачка кућа
Klett, Београд
 Levy M., Ackroyd S., Goodey D., Messages 1 – тестови, енглески
језик за пети разред основне школе, Издавачка кућа Klett,
Београд
 Goodey D., Goodey N., Messages 1 – дигитални уџбеник, енглески
језик за пети разред основне школе, Издавачка кућа Klett,
Београд
 Goodey D., Goodey N., Messages 1 – аудио-материјал уз уџбеник,
енглески језик за пети разред основне школе, Издавачка кућа
Klett, Београд
Литература и  Goodey D., Goodey N., Messages 1 – уџбеник, енглески језик за
додатни материјал за пети разред основне школе, Издавачка кућа Klett, Београд
ученике  Goodey D., Goodey N., Thompson K., Messages 1 – радна свеска,
енглески језик за пети разред основне школе, Издавачка кућа
Klett, Београд
 Goodey D., Goodey N., Messages 1 – дигитални уџбеник,
енглески језик за пети разред основне школе, Издавачка кућа
Klett, Београд
 Goodey D., Goodey N., Messages 1 – аудио-материјал уз уџбеник,
енглески језик за пети разред основне школе, Издавачка кућа
Klett, Београд
Напомене Овај час може да се организује на различите начине. Једна од
активности може да буде игра (упутства у Приручнику за наставнике,
стр. 76) или фокусирање на одређене структуре, нпр. присвојне
придеве.

ТОК ЧАСА
Уводни део часа Провера домаћих задатака – наставник прикупља писма од ученика
(5 минута) која су радили код куће.
Објашњава ученицима да ће на данашњем часу понављати и
увежбавати све оно што је обрађено у Unit-у 1.
 Еxtra exercises
Ученици отварају уџбеник, стр. 12, и прате вежбе. За прву вежбу
одговоре дају прво усмено, а затим их пишу у свеску. Вежбе 2 и 3
раде фронтално – ученици појединачно читају питања и дају
одговоре. Наставник објашњава зашто у вежбама (вишеструки избор)
остали понуђени одговори не могу бити тачни.
Код вежбе 4 наставник објашњава ученицима како се изговарају
математички знакови +, –, =, и x, те прочита неколико примера које
напише на табли. Вежбу проширује још неким математичким
задацима које ученици решавају на табли.
У следећој вежби ученик који даје одговор објашњава зашто изабране
речи не припадају тој групи. У вежби 6, поред провере разумевања
превођењем, наставник подстиче ученике да дају одговоре или да
допуне дате реченице на енглеском језику.

 Workbook practice
У другом делу часа наставник с ученицима проверава разнолика
вежбања из радне свеске која обухватају језичке садржаје из Unit-а 1.
(радна свеска, стр. 2–6).

Вежбу 4 (радна свеска, стр. 5) наставник допуњава додавањем


осталих облика присвојних придева. Наставник на табли пише
примере присвојних придева за сва лица. Ученици дају своје
предлоге.
Завршни део часа Страна 7 – Learning diary – намењена је ученицима који раде бржим
(5 минута) темпом.
Наставник завршава час питањем: Да ли је оно што смо данас радили
тешко/лако, занимљиво/досадно, јасно/нејасно?

ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Possessive adjectives

I – my This is my bag.

You – your He is your friend.

He – his He has got a sister. She is his sister.

She – her She likes her dog.

It – its The table has four legs. Its legs are black.

We – our We have a new car. Our car is new.

You – your Milan, your book is under the desk.

They – their They have a new house. Their house is nice.

You might also like