You are on page 1of 3

Школа:

Наставни предмет: Немачки језик

Разред: V

Датум реализације:

Наставник:

ПОДАЦИ О ЧАСУ БР. 4


Наставна тема: Ich, du, wir...
Наставна јединица: Wie alt bist du?
Тип часа: Обрада
Циљ часа: Ученик зна да употреби основне бројеве у реченици и зна да постави
и одговари на питања везана за године
Образовни задаци:  Правилан изговор
 Основни бројеви до 20
 Упитна реч wie?
Функционални задаци: Постављање и одговарање на питања
Васпитни задаци: Оспособљавање ученика да самостално примењују научено у
комуникацији
Кључни појмови: Упитна реч wie alt...?, именица Jahre, основни бројеви од 1 до 20
Образовни исходи: Ученик зна да води дијалог на немачком језику
Облици рада: Рад у пару, пленум, фронтални
Наставне методе: Дијалошка, рад са књигом
Наставна средства: Уџбеник, табла, креда, лопта
Место извођења Учионица
наставе:
Корелација: Српски језик (упоређивање лексичких правила)
Литература и додатни  Ђ. Мота, Wir 1, немачки језик за 5. разред основне школе,
материјал за уџбеник за прву годину учења, Издавачка кућа Klett, Београд,
наставнике: 2011.
 Ђ. Мота, Wir 1, немачки језик за 5. разред основне школе,
радна свеска за прву годину учења, Издавачка кућа Klett,
Београд, 2011.
 Ђ. Мота, Wir 1, немачки језик за 5. разред основне школе,
приручник за наставнике, Издавачка кућа Klett, Београд, 2011.
Литература и додатни  Ђ. Мота, Wir 1, немачки језик за 5. разред основне школе,
материјал за ученике: уџбеник за прву годину учења, Издавачка кућа Klett, Београд,
2011.
 Ђ. Мота, Wir 1, немачки језик за 5. разред основне школе,
радна свеска за прву годину учења, Издавачка кућа Klett,
Београд, 2011.
Напомене:

ТОК ЧАСА

Уводни део часа:  Након провере домаћег задатка, наставник је поделио


(10 минута) ученицима папириће са бројевима које ученици треба да
испишу словима (прилог).
Главни део часа:  Ученици слушају текст о Тини и Штефану. Разговарају са
(25 минута) наставником о њиховој теми разговора. Ученици попуњавају
Bausteine, читају исте у пару.
 Наставник дели картице са различитим бројевима, који
означавају године ученика. (Као картице могу се користити из
Радне свеске на страни 5.) Наставник говори колико има
година, потом прозове ученика, пита га колико има година и
баци му лопту. Након одговора, ученик наставља са игром
постављајући исто питање и добацујући лопту дугом ученику
итд.
 Наставник објашњава изразе: Tschüs! Auf Wiedersehen! Servus!
Ученици формирају дијалоге усмено – вежба 16.
 Наставник објашњава задатак вежбе 18. Ученици слушају
текст и попуњавају табелу. Неколико ученика усмено изводи
дијалог.

Завршни део часа:  Израда вежби из Радне свеске на страни 6.


(10 минута)  Домаћи задатак: написати дијалог из вежбе 16.

ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Wie alt bist du?

Wie alt bist du? Hallo! – Guten Tag!


Ich bin ... Jahre alt. Tschüs! – Auf Wiedersehen!
Servus!

ПРИЛОЗИ
1) Kreuzworträtsel. Schreib die Zahlen. (Укрштене речи. Напиши бројеве.)

10

11

Lösung:_______________________

10

12

18

15

14

17

Lösung:_______________________

You might also like