You are on page 1of 2

Школа:

Наставни предмет: Француски језик

Разред:

Датум реализације:

Наставник:

ПОДАЦИ О ЧАСУ БР. 3


Наставна тема: Модул 1: Organisation et participation au concours « Super Sandwich »
Наставна јединица: Лекција 1: Када је здравље добро, све је добро - Les ados Laura et
Ludo
Тип часа: Обрада новог градива
Циљ часа: Разумети стрип на француском језику и научити основни вокабулар
везан за стрип
Образовни задаци: Артикулацијски: ученик уме да препозна ономатопеју везану за
изражавање бола
Лексички: ученик уме да препозна и користи изразе везане за
изражавање бола
Функционални задаци: Разумети говор младих Француза
Васпитни задаци: Бринути о свом здрављу
Кључни појмови: BD, planche, vignette, bulle, ado, mal
Образовни стандарди: Писмено разумевање, усмено изражавање
Образовни исходи:  Ученик разуме разговор о проблемима са кожом
 Ученик уме да користи речник младих Француза
 Ученик уме да објасни да га нешто боли
Облици рада: Индивидуални рад, рад у паровима
Наставне методе: Рад са књигом, дијалошка
Наставна средства: Уџбеник
Место извођења Учионица / кабинет за француски језик
наставе:
Корелација: Француски језик
Литература и додатни  Мари Жозе Лопез, Жан Тјери ле Буњек, Et toi ? - уџбеник за 8.
материјал за разред основне школе, француски језик за четврту годину
наставнике: учења, Издавачка кућа Klett, Београд, 2012, стране 10, 11
Литература и додатни  Мари Жозе Лопез, Жан Тјери ле Буњек, Et toi ? - уџбеник за 8.
материјал за ученике: разред основне школе, француски језик за четврту годину
учења, Издавачка кућа Klett, Београд, 2012, стране 10, 11
Напомене: На овом часу се може оценити писмено разумевање ученика
ТОК ЧАСА
Уводни део часа:  Проверити домаћи задатак и објаснити евентуалне грешке.
(15 минута)  Ученици посматрају стрип на страни 10 у Уџбенику и
одговарају на питања:
1. De quel type de document il s’agit ?
2. Il y a combien de personnages ?
3. Où sont-ils ?
4. Quel est le sens du titre ?
 Дати ученицима вокабулар неопходан за рад са стрипом: une
BD, une planche de BD, une vignette, une bulle
Главни део часа:  Ученици читају стрип самостално и одговарају на питања:
(25 минута) 1. Quel est le sens des mots bouton et point noir ?
2. Que va faire Laura ?
3. Est-ce que Ludo accepte ?
4. Quelle sont les étapes de l’action de Laura ?
5. Quel en est le résultat ?
 Ученици у паровима раде вежбање 2 на страни 11 у Уџбенику
а исправка се ради усмено.
 Ученици у паровима поново читају стрип и бележе узвике и
изразе којима Лудо изражава бол; предлози се бележе на табли.
 Ученици у паровима раде вежбање 3а на страни 11 у Уџбенику
а исправка се бележи на табли.

Завршни део часа:  Као закључак, навести неколико проблема са којима се сусрећу
(5 минута) млади.
 Домаћи задатак: учење текста стрипа за игру по улогама.

ИЗГЛЕД ТАБЛЕ

Grâââ, ça brûle !
Ne me fais pas mal !
Aïe ! Ouille !
Ça pique !

3a
Aïe ! Ouille !
Je suis défiguré !!!
Au secours !

You might also like