You are on page 1of 3

PRIPREMA ZA ČAS 3

Predmet: Engleski jezik Škola i razred:


Nastavnica/ Datum
nastavnik: održavanja:
Nastavna tema/oblast: UNIT 1 - WHAT’S THIS?

Nastavna jedinica: Extra language: Weather and days

Tip časa: Obrada i utvrđivanje

Razvijanje jezičkih znanja koja se odnose na imenovanje dana u nedelji i


Cilj časa:
iskazivanje meteorološkog vremena.
Na kraju časa učenik će biti u stanju da:
Očekivani ishodi na - Prepozna i imenujе dane u nedelji i pojedinačne reči koje opisuju
kraju časa: vremenske prilike;
- na jednostavan način pita i kaže koje je danas dan i kakvo je vreme.
Kombinovano: slušanje/čitanje i pokazivanje / ponavljanje / povezivanje,
Nastavne metode:
pitanja i odgovori
Nastavna sredstva: /

Oblici rada: frontalni, individualni, u paru


Međupredmetne
komunikativna kompetencija, kompetencija za učenje i saradnju
kompetencije:
Međupredmetno
priroda i društvo (dani u nedelji, vremenske prilike)
povezivanje:
Ključni pojmovi: hot, cold, sunny, raining, windy, snowing

TOK ČASA

Planirane aktivnosti nastavnice/nastavnika: Planirane aktivnosti


učenika/učenice:
Uvodni deo časa (5 minuta)

Provera domaćeg zadatka: Učenici čitaju rešenja,


upoređuju svoje
Nastavnik poziva učenike da čitaju rešenja naglas i zapisuje ih na tabli. odgovore sa onima koje
Po potrebi daje dodatna objašnjenja. nastavnik zapisuje,
ispravljaju greške i traže
dodatna objašnjenja.
Warm – up. Sing a rainbow. Učenici pevaju pesmu iz
udžbenika (strana 7)
Nastavnik pušta pesmu Sing a rainbow (strana 7), poziva učenike da nekoliko puta. Dok
pevaju podižu bojice ili nešto drugo u odgovarajućoj boji. Nastavnik pevaju, podižu bojice ili
takođe peva i podiže svoje bojice, ponekad namerno pogreši nešto drugo u
pozivajući učenike da ga isprave. odgovarajućoj boji.
Glavni deo časa (30 minuta)
Lead-in - Revising days of the week Učenici imenuju dane u
nedelji, prvo redom, a
Nastavnik izgovara i piše dane u nedelji na tabli; poziva učenike da ih zatim one koje je
čitaju redom. U nastavku briše jedan po jedan dan i zatraži od učenika nastavnik obrisao.
da imenuju dan koji je obrisan.

1
Exercise 1, WB, page 140 a. Učenici prate uputstva
nastavnika, ponavljaju
a. Nastavnik upućuje učenike na zadatak i prozove nekoliko učenika reči i izvode pokrete.
da pročitaju dane u nedelji. b. Učenici imenuju dane u
U nastavku, napiše na tabli reč hot, izgovori je, prevuče nadlanicu nedelji na osnovu
preko čela, ponovi hot i pozove učenike da ponove. Na isti način uvodi vremenske prilike koju
ostale reči. izgovori nastavnik, a zatim
opisuju vreme koje se
Pokreti koje izvodi nastavnik (učenici ga prate): cold – strese se, sunny odnosi na dan koji
– rukom nacrta sunce u vazduhu, raining – pucketa prstima, prvo nastavnik izgovori.
polako, a onda sve brže i brže, windy – maše rukama iznad glave i
savija se, snowing – stavi ruke iznad glave i polako ih spušta mrdajući
prstima.

b. Nastavnik usmerava učenike na zadatak u radnoj svesci, izgovara


reči kojima se opisuje vreme i zatraži od učenika da kažu koji je dan –
Hot! What day? U nastavku poziva učenike da urade zadatak obrnutim
redom – izgovori dan i zatraži od učenika da kažu kakvo je vreme – It’s
Sunday. What’s the weather like today?

Exercise 2, WB, page 140 Učenici prate uputstva


nastavnika, slušaju audio
Nastavnik upućuje učenike na zadatak i kaže im da ga urade u paru. zapis i štikliraju decu koju
Objašnjava zančenja reči horrible i lovely. Pošto završe, redi proveru sa čuju, upoređuju svoje
celim odeljenjem odgovore u paru i rade
proveru sa nastavnikom.
Odgovori: Monday, hot, sunny, lovely

Exercise 3, WB, page 140 Učenici slušaju uputstvo


nastavnika, uvežbavaju
Nastavnik pokaže speech bubbles, pročita njihov sadržaj i pozove dijaloški model u paru.
učenike da ponove. U nastavku demonstrira dijaloški model sa jednim
učenikom i kaže učenicima da vežbaju dijalog u paru; naglasšava da je
važno da učenici razgovaraju o svim danima u nedelji. Dok rade,
obilazi, prati, učestvuje, po potrebi pomaže.

Završni deo časa (10 minuta)


Nastavnik pita učenike koji je danas dan i zatraži da kažu kakvo je Učenici odogvaraju na
vreme. Pozove ih da prepišu reči iz zadatka 2 u sveske. pitanja nastavnika i
zapisuju reči iz zadatka 2
u sveske.

2
Prikaz multimedijalnih sadržaja nastavne jedinice Nastavnik klikom na
Workbook opciju Focus markira i
uveća zadatak, zatim
klikom na opciju Marking
options, pa Show
answers pokazuje
rešenja. Učenici
samostalno upoređuju
odgovore i ispravljaju
greške.

Izgled table

Posmatranje i praćenje stepena uključenosti učenika tokom


svih aktivnosti, kao i njihove uspešnosti u rešavanju
Načini provere ostvarenosti
zadataka i primeni stečenih znanja u aktivnostima govorne
ishoda:
produkcije (Exercise 3, WB, page 140)
.
ОKVIR ZA PREISPITIVANJE
OSTVARENOG ČASA:
 Da li mi je adekvatan
izbor načina provere
ostvarenosti ishoda?
 Da li sam planirao/-la
adekvatne aktivnosti
učenika/-ce?
 Da li je bilo
odstupanja/poteškoća
prilikom ostvarivanja
planiranog?
 Šta bih promenio/-la?

You might also like