You are on page 1of 4

ОПШТИ ПОДАЦИ

Кандидат: Мирјана Андрић


Учитељ-ментор:
Датум: 29.12.2010.
Школа: ОШ ''Јован Миодраговић''
Разред и одељење:
Час по реду: трећи
ОПШТИ МЕТОДИЧКИ ПОДАЦИ
Наставна тема: Геометрија
Претходна наставна јединица:
Наставна јединица: Круг и кружница
Потребно знање ученика: Шта је дуж, шта је круг,кружница,центар
кружнице,полупречник,пречник,њихово
обележавање,цртање шестаром
Тип часа: Утврђивање
Циљ часа: Продубљивање и примена стеченог
знања о кругу ,кружници,њихово
утврђивање-центар
круга,полупречник,пречник
,обележавање и цртање шестаром.
ЗАДАЦИ ЧАСА:
а) образовни(општеобразовни Продубљивање и примена стеченог
и функционални) знања о кругу и
кружници(уочавање,цртање,обележавање
центра круга ,полупречника ,пречника)
б) васпитни Развијање способности запажања,
расуђивања и закључивања
Облици рада: Фронтални и индивидуални
Наставне методе: Метода разговора, метода писаних
радова, демонстративна метода
Наставна средства: Наставни листић,шестар ,лењир
СТРУКТУРА ЧАСА СА ВРЕМЕНСКОМ АРТИКУЛАЦИЈОМ
Уводни део часа: Трајање 7 минута
Обнављање раније стечених знања
Шта је круг, кружница ,центар
,пречник ,полупречник
кружнице,њихово
обележавање,цртање. Понављање
на табли. Најава наставне
јединице и запис на табли.

Централни део часа: Трајање 37 минута

Рад ученика на наставном листићу,


провера наставног листића.
Завршни део часа: Трајање 1 минут

Подела домаћих задатака.


ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО ЧАСА На почетку часа ученицима постављам
питања којима понављамо оно што су већ
- обнављање и провера учили на претходном часу .с тим што
градива полазим од дужи коју су такође учили
раније. На табли цртам дуж ОА. Питам
ученике шта сам ја то нацртала ?
- вођено вежбање Узећу отвор шестара и описати кружницу.
Питам шта смо добили ? Шта је кружница?
Шта је круг ?Шта нам је на слици тачка О ?
- најава наставне За нашу кружницу шта су тачке ОА ?Како
јединице обележавамо полупречник?Како
дефинишемо полупречник?Шта је пречник
кружнице,како га обележавамо и
дефинишемо ?Колики је пречник у односу
на полупречник?Колико полупречника
може да има једна кружница?
Записујем наслов на табли Круг и
кружница а ученици у својим свескама.
ДОДАТНИ ЗАДАТАК

1. На слици су кружнице К1,К2,К3,К4.

а) које се кружнице се секу,обележи словима њихове пресеке.


б) које кружнице се не секу?

_____________________________

в) које кружнице се додирују,колико оне имају заједничких тачака ?

__________________________________

You might also like