Professional Documents
Culture Documents
практичні ОіАНІ 2020
практичні ОіАНІ 2020
Сікірін
Одеса-2020
2
УДК 621.396.946(072)
С35
УДК 621.396.946(072)
ЗМІСТ
Додаток 1……..
Додаток 2……….
Додаток 3…….
4
Практична робота №1
Теоретична частина.
7 8 7 6 6
6 9 9 10 5
7 6 8 7 9
8 5 8 7 7
Послідовність рішення:
6
- для x1 = 5 частота m1 = 2;
- для x2 = 6 частота m2 = 4;
- для x3 = 7 частота m3 = 6 і т. д;
Сума всіх відносних частот має дорівнювати одиниці (або 100 %).
1
- для x1 = 5 частота m*1 = 𝑖=0 𝑚𝑖 = m0 + m1 = 0 + 2 = 2;
2
- для x2 = 6 частота m*2 = 𝑖=0 𝑚𝑖 = m0 + m1 + m2 = 0 + 2 + 4 = 6;
3
- для x3 = 7 частота m*3 = 𝑖=0 𝑚𝑖 = m0 + m1 + m2 + m3= 0 + 2 + 4 + 6 = 12 і
т.д;
7
1
- для x1 = 5 частота F1 = 𝑖=0 𝑓𝑖 = f0 + f1 = 0 + 0,1 = 0,1;
2
- для x2 = 6 частота F2 = 𝑖=0 𝑓𝑖 = f0 + f1 + f2 = 0 + 0,1 + 0,2 = 0,3;
3
- для x3 = 7 частота F3 = 𝑖=0 𝑓𝑖 = f0 + f1 + f2 + f3= 0 + 0,1 + 0,2 + 0,3 = 0,6 і
т.д;
Емпіричні дані
7 8 7 6 6
6 9 9 10 5
7 6 8 7 9
8 5 8 7 7
Мінімальне 5
Максимальне 10
Частоти
Диференціальні Інтегральні
абсолютні відносні абсолютні відносні
i xi mi fi m*j Fj
0 4 0 0 0 0
1 5 2 0,1 2 0,1
2 6 4 0,2 6 0,3
3 7 6 0,3 12 0,6
4 8 4 0,2 16 0,8
5 9 3 0,15 19 0,95
6 10 1 0,05 20 1
Суми: 20 1
8
0,35
0,3
0,3
0,25
Відносні частоти
0,2 0,2
0,2
0,15
0,15
0,1
0,1
0,05
0,05
0
0
4 5 6 7 8 9 10
Значення змінної велечини Х
1 1
0,95
0,9
0,8 0,8
0,7
Відносні частоти
0,6 0,6
0,5
0,4
0,3 0,3
0,2
0,1 0,1
0 0
4 5 6 7 8 9 10
Значення змінної велечини Х
5 9 4 4 5 8 6 6 9 7
8 6 7 6 4 4 5 6 9 5
3 4 6 6 2 5 7 3 5 3
1.5 2 2 4 2 2 1.20 5 2 7 7 7
2 3 6 6 5 5 6 6 2 5
5 7 3 6 2 3 2 4 3 2
9 4 9 7 8 7 11 10 6 11
1.6 4 8 8 4 4 1.21 10 7 10 8 8
9 6 6 7 5 6 7 9 6 9
9 7 7 5 7 9 11 6 8 9
9 6 8 9 8 7 5 9 7 8
1.7 6 11 11 6 7 1.22 7 7 8 9 7
9 8 9 11 9 4 4 8 6 7
6 6 8 6 7 8 7 7 5 5
6 8 6 10 5 6 7 9 7 5
1.8 6 10 9 7 7 1.23 5 9 9 9 4
7 8 6 6 7 9 9 9 4 4
6 8 8 6 5 7 6 6 6 5
7 4 8 8 4 3 2 2 7 3
1.9 3 7 3 3 6 1.24 6 3 4 5 5
6 7 6 5 3 2 5 2 2 7
5 3 6 3 5 2 2 3 7 4
6 8 7 4 7 3 6 6 6 5
8 8 5 7 4 4 5 4 5 6
10 7 8 11 8 5 7 8 4 5
1.15 9 9 6 11 8 1.30 8 7 3 5 5
7 7 8 7 10 6 7 3 5 7
8 10 11 8 10 7 7 7 3 8
Практична робота №2
Теоретична частина.
Результати вимірів
110 125 152 112 141 136 163 142
114 122 145 145 159 115 131 120
163 139 125 133 106 141 159 101
117 122 155 138 107 138 156 142
150 134 121 154 107 104 163 148
127 129 110 139 120 162 138 118
133 106 137 125 125 144 131 150
117 165 154 103 130 111 128 107
Мінімальне 101 Максимальне 165
К= 7 λ= 9,142857
Частоти
Диференціальні Інтегральні
абсолютні відносні абсолютні відносні
i Кв поч < Кві ≤ Кв кін mi fi m*j Fj
1 100 < Кв1 ≤ 110 8 0,125 8 0,125
2 110 < Кв2 ≤ 120 9 0,140 17 0,265
3 120 < Кв3 ≤ 130 12 0,187 29 0,453
4 130 < Кв4 ≤ 140 13 0,203 42 0,656
5 140 < Кв5 ≤ 150 8 0,125 50 0,781
6 150 < Кв6 ≤ 160 9 0,140 59 0,921
14
0,25
0,2
Відносна частота
0,15
0,1 0,203125
0,1875
0,140625 0,140625
0,125 0,125
0,05
0,078125
0
100 < Кв ≤ 110 110 < Кв ≤ 120 120 < Кв ≤ 130 130 < Кв ≤ 140 140 < Кв ≤ 150 150 < Кв ≤ 160 160 < Кв ≤ 170
1 1
0,9 0,921875
0,8 0,78125
0,7
0,65625
Відносна частота
0,6
0,5
0,453125
0,4
0,3
0,265625
0,2
0,125
0,1
0 0
100 110 120 130 140 150 160 170
Напрям вітру (°)
Практична робота №3
Теоретична частина.
Мd = х(n+1)/2. (3.1)
значень дорівнює:
(3.3)
(3.4)
,або (3.6)
(3.7)
(3.9)
(3.10)
Послідовність рішення:
ІП=257,0°
Дисперсія вибірки :
2 (ІПі −ІП)2
𝑆ІП = = 26,48
11
= 2,41
𝑛 −1
Стандартне відхилення :
2
𝑆ІП = 𝑆ІП = 2,41 = 1,55
Асиметрія :
1
АІП = ∙ (ІПі − ІП)3 = 0,022
𝑛∙𝑆ІП 3
24
Ексцес :
1
ЕІП = ∙ (ІПі − ІП)4 − 3 = −1,88
𝑛 ∙𝑆ІП 4
Практична робота №4
Теоретична частина.
9 9 7 8 9 5 5 10 7 8
8 6 7 6 8 8 6 8 8 11
Послідовність рішення:
𝑆𝑥 = 𝑆𝑥 2 (4.3)
𝑥 𝑖2 𝑚 𝑖
𝑆𝑥 2 = − (Х)2 (4.4)
𝑚𝑖
0,4
0,35
0,3
0,25
0,2
0,15
0,1
0,05
0
4 5 6 7 8 9 10 11 12
0,4
0,35
0,3
0,25
0,2
0,15
0,1
0,05
0
-2,00 -1,50 -1,00 -0,50 0,00 0,50 1,00 1,50 2,00 2,50
Варіант №
4.10
4.11
4.12
4.13
4.14
4.15
4.1
4.2
4.3
4.4
4.5
4.6
4.7
4.8
4.9
17 12 22 9 5 17 6 14 22 25 16 18 8 19 23
14 15 22 13 6 12 10 18 21 26 15 13 12 21 23
16 11 24 12 4 13 8 17 18 24 16 16 9 18 27
15 13 24 10 9 15 8 19 21 27 18 14 7 17 25
17 12 23 12 8 13 7 17 20 28 20 13 11 21 25
15 13 25 12 5 16 10 16 24 24 18 16 9 20 21
17 12 23 9 3 15 7 13 21 24 17 17 10 21 26
15 9 23 11 7 12 10 16 22 26 18 14 9 21 23
Емпіричні дані
15 12 22 11 7 15 5 18 22 23 19 16 9 18 26
18 12 26 11 5 15 8 13 23 25 14 15 7 20 24
16 12 23 12 5 16 9 16 19 23 17 15 8 19 22
16 13 24 13 6 13 9 17 21 28 14 15 9 19 23
13 13 25 8 5 14 10 15 21 25 16 16 6 19 21
13 10 23 14 4 11 8 17 19 26 17 14 11 23 23
14 14 21 12 5 14 9 16 21 27 17 13 10 21 26
12 14 23 11 3 14 11 14 21 26 17 17 10 20 23
15 14 20 10 4 12 9 19 24 29 20 12 10 20 22
14 10 21 9 4 14 11 15 23 27 19 16 8 22 24
16 12 20 8 5 13 8 14 20 26 15 12 6 22 27
18 9 23 10 6 14 7 15 22 25 16 17 12 22 22
Варіант №
4.16
4.17
4.18
4.19
4.20
4.21
4.22
4.23
4.24
4.25
4.26
4.27
4.28
4.29
4.30
21 18 27 15 8 21 13 18 28 30 23 23 12 22 28
18 21 27 19 9 16 17 22 27 31 22 18 16 24 28
20 17 29 18 7 17 15 21 24 29 23 21 13 21 32
19 19 29 16 12 19 15 23 27 32 25 19 11 20 30
21 18 28 18 11 17 14 21 26 33 27 18 15 24 30
19 19 30 18 8 20 17 20 30 29 25 21 13 23 26
21 18 28 15 6 19 14 17 27 29 24 22 14 24 31
19 15 28 17 10 16 17 20 28 31 25 19 13 24 28
Емпіричні дані
19 18 27 17 10 19 12 22 28 28 26 21 13 21 31
22 18 31 17 8 19 15 17 29 30 21 20 11 23 29
20 18 28 18 8 20 16 20 25 28 24 20 12 22 27
20 19 29 19 9 17 16 21 27 33 21 20 13 22 28
17 19 30 14 8 18 17 19 27 30 23 21 10 22 26
17 16 28 20 7 15 15 21 25 31 24 19 15 26 28
18 20 26 18 8 18 16 20 27 32 24 18 14 24 31
16 20 28 17 6 18 18 18 27 31 24 22 14 23 28
19 20 25 16 7 16 16 23 30 34 27 17 14 23 27
18 16 26 15 7 18 18 19 29 32 26 21 12 25 29
20 18 25 14 8 17 15 18 26 31 22 17 10 25 32
22 15 28 16 9 18 14 19 28 30 23 22 16 25 27
30
Практична робота №5
Теоретична частина.
𝑛
або 𝐷𝑋 = 𝑖=1 𝑓 𝑥𝑖 ∙ (𝑥𝑖 − 𝑀 𝑋 )2 .
𝑆𝐷 𝑋 = + 𝐷[𝑋] (5.3)
Статисти
Значення дистанції
чна Зважені Квадрати Зважені
до небезпеки,
ймовірні значення різниць значення
D(кбт)
сть
i Di mi 𝑓 𝐷𝑖 𝑓 𝐷𝑖 ∙ 𝐷𝑖 (𝐷𝑖 − 𝑀 𝐷 )2 𝑓 𝐷𝑖 ∙ (𝐷𝑖 − 𝑀 𝐷 )2
1 23 4 0,09 2,04 26,81 2,38
2 24 2 0,04 1,07 17,45 0,78
3 25 1 0,02 0,56 10,10 0,22
4 26 3 0,07 1,73 4,74 0,32
5 27 5 0,11 3,00 1,39 0,15
6 28 10 0,22 6,22 0,03 0,01
7 29 7 0,16 4,51 0,68 0,11
8 30 4 0,09 2,67 3,32 0,30
9 31 1 0,02 0,69 7,96 0,18
10 32 8 0,18 5,69 14,61 2,60
Сума: 45 1 28,2 7,0
Практична робота №6
Теоретична частина.
Параметр нормального
Довірча ймовірність Рівень значущості
розподілу
θ α Zα Z α /2
µϵ[𝑋 − ∆; 𝑋 + ∆] (6.1);
𝑍𝛼 /2 ∙𝑆𝑥
∆= (6.2);
𝑛
37
Послідовність рішення:
𝑥𝑖 𝑚 𝑖
Х= (6.3)
𝑚𝑖
𝑆𝑥 = 𝑆𝑥 2 (6.4)
𝑚 𝑖∙ (𝑥 𝑖 −𝑋 )2
𝑆𝑥 2 = (6.5)
𝑛 −1
Σ= 80 15577,0 152,4
ІП = 194,7
𝟐
𝑺іп = 1,9
𝑺іп = 1,38
Знаходимо параметр стандартного нормально розподілу для рівня
значущості α = 0,05 з табл.6.1.
Z α /2=1,96
𝟏, 𝟗𝟔 ∙ 𝟏, 𝟑𝟖
∆= = 𝟎, 𝟑𝟎
𝟖𝟎
Практична робота №7
Теоретична частина.
Критерій згоди χ2
2
2 𝑘 (𝑚 𝑖 −𝑛𝑝 𝑖 )
𝜒емп = 𝑖=1 (7.1)
𝑛𝑝 𝑖
i xi xi+1 mi
1 2 5 8
2 5 8 13
3 8 11 18
4 11 14 15
5 14 17 16
6 17 20 5
𝑿=10,8 𝑺𝒙 =4,3 n=75
Послідовність рішення:
2 2
15.У випадку коли 𝜒емп ≤ 𝜒кр , то оцінюване розходження несуттєве та
може бути пояснено випадковістю обраних даних. При цьому гіпотеза
про нормальний розподіл ознаки генеральної сукупності приймається.
Результати розрахунків для зручності наводять у табличному вигляді:
Σ 75 1 75 2,988
№ 7.1 № 7.2
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 24 28 10 1 14 19 10
2 28 32 10 2 19 24 9
3 32 36 10 3 24 29 10
4 36 40 12 4 29 34 13
5 40 44 11 5 34 39 11
6 44 48 12 6 39 44 8
𝑿= 36,5 𝑿= 28,9
𝑺𝒙 = 6,8 𝑺𝒙 = 8,2
№ 7.3 № 7.4
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 20 25 9 1 15 20 9
2 25 30 12 2 20 25 8
3 30 35 9 3 25 30 9
4 35 40 10 4 30 35 10
5 40 45 10 5 35 40 7
6 45 50 7 6 40 45 8
𝑿= 34,3 𝑿= 29,7
𝑺𝒙 = 8,4 𝑺𝒙 = 8,3
№ 7.5 № 7.6
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 25 29 7 1 17 21 10
2 29 33 10 2 21 25 7
3 33 37 8 3 25 29 11
4 37 41 7 4 29 33 12
5 41 45 8 5 33 37 10
6 45 49 7 6 37 41 11
𝑿= 36,7 𝑿= 29,5
𝑺𝒙 = 6,7 𝑺𝒙 = 6,7
46
№ 7.7 № 7.8
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 25 29 11 1 18 21 8
2 29 33 10 2 21 24 9
3 33 37 11 3 24 27 7
4 37 41 9 4 27 30 7
5 41 45 8 5 30 33 7
6 45 49 12 6 33 36 9
𝑿= 36,9 𝑿= 27
𝑺𝒙 = 7,1 𝑺𝒙 = 5,1
№ 7.9 № 7.10
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 5 8 9 1 14 19 8
2 8 11 8 2 19 24 9
3 11 14 11 3 24 29 8
4 14 17 13 4 29 34 10
5 17 20 11 5 34 39 8
6 20 23 8 6 39 44 7
𝑿= 14,2 𝑿= 28,7
𝑺𝒙 = 4,7 𝑺𝒙 = 8,3
№ 7.11 № 7.12
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 25 28 7 1 22 25 7
2 28 31 10 2 25 28 12
3 31 34 9 3 28 31 12
4 34 37 11 4 31 34 9
5 37 40 7 5 34 37 8
6 40 43 9 6 37 40 10
𝑿= 34,1 𝑿= 31
𝑺𝒙 = 4,8 𝑺𝒙 = 4,9
№ 7.13 № 7.14
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 7 11 8 1 10 13 9
2 11 15 7 2 13 16 8
3 15 19 7 3 16 19 7
4 19 23 12 4 19 22 12
5 23 27 10 5 22 25 7
6 27 31 8 6 25 28 8
𝑿= 19,5 𝑿= 18,9
𝑺𝒙 = 6,7 𝑺𝒙 = 5,1
47
№ 7.15 № 7.16
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 22 25 12 1 12 16 7
2 25 28 7 2 16 20 10
3 28 31 12 3 20 24 10
4 31 34 8 4 24 28 9
5 34 37 6 5 28 32 10
6 37 40 9 6 32 36 9
𝑿= 30,4 𝑿= 24,3
𝑺𝒙 = 5,1 𝑺𝒙 = 6,7
№ 7.17 № 7.18
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 15 19 13 1 24 27 12
2 19 23 12 2 27 30 11
3 23 27 11 3 30 33 12
4 27 31 12 4 33 36 12
5 31 35 8 5 36 39 7
6 35 39 9 6 39 42 8
𝑿= 26 𝑿= 32,2
𝑺𝒙 = 6,9 𝑺𝒙 = 5,1
№ 7.19 № 7.20
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 18 23 7 1 10 15 9
2 23 28 7 2 15 20 10
3 28 33 8 3 20 25 11
4 33 38 8 4 25 30 8
5 38 43 10 5 30 35 11
6 43 48 10 6 35 40 12
𝑿= 34,2 𝑿= 25,6
𝑺𝒙 = 8,5 𝑺𝒙 = 8,7
№ 7.21 № 7.22
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 17 20 8 1 25 29 10
2 20 23 12 2 29 33 7
3 23 26 6 3 33 37 7
4 26 29 12 4 37 41 12
5 29 32 13 5 41 45 8
6 32 35 8 6 45 49 7
𝑿= 26,2 𝑿= 36,7
𝑺𝒙 = 5,1 𝑺𝒙 = 6,9
48
№ 7.23 № 7.24
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 21 25 12 1 23 26 9
2 25 29 10 2 26 29 12
3 29 33 9 3 29 32 7
4 33 37 8 4 32 35 8
5 37 41 11 5 35 38 6
6 41 45 12 6 38 41 8
𝑿= 33,1 𝑿= 31,3
𝑺𝒙 = 7 𝑺𝒙 = 5,4
№ 7.25 № 7.26
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 19 22 9 1 25 28 12
2 22 25 7 2 28 31 7
3 25 28 11 3 31 34 8
4 28 31 9 4 34 37 8
5 31 34 7 5 37 40 7
6 34 37 8 6 40 43 11
𝑿= 27,8 𝑿= 33,9
𝑺𝒙 = 5 𝑺𝒙 = 5,3
№ 7.27 № 7.28
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 20 23 13 1 24 27 10
2 23 26 6 2 27 30 11
3 26 29 12 3 30 33 12
4 29 32 8 4 33 36 11
5 32 35 12 5 36 39 8
6 35 38 12 6 39 42 9
𝑿= 29,2 𝑿= 32,6
𝑺𝒙 = 5,4 𝑺𝒙 = 5,2
№ 7.29 № 7.30
i xi xi+1 mi i xi xi+1 mi
1 6 11 12 1 20 23 13
2 11 16 10 2 23 26 9
3 16 21 11 3 26 29 12
4 21 26 10 4 29 32 11
5 26 31 7 5 32 35 10
6 31 36 10 6 35 38 11
𝑿= 20,2 𝑿= 28,8
𝑺𝒙 = 8,6 𝑺𝒙 = 5,3
49
Практична робота № 8
Теоретична частина.
φm – середня широта.
Аналітичне рішення.
Δ cos 1 Δ sin 1 p1
Δ cos 2 Δ sin 2 p2
Система вирішується методом визначників (за формулами Крамера):
DΔ D
Δ , Δ Δ .
D D
φо = φDR + Δφ. λо = λDR + Δλ = λDR + Δω / cos φDR.
Послідовність рішення:
Аналітичний розв’язок
1,38 2,95
Δ 1,4 , Δ 3,0 .
0,978 0,978
3). Визначаємо обсервовані координати судна:
№ φDR λDR p1 1 p2 2
Практична робота № 9
Теоретична частина.
1
A 1 2m LOP1m LOP 2 sin m LOP 2
2 2
mLOP
sin
(9.1)
1
B 2
mLOP 2mLOP1mLOP 2 sin mLOP
2
sin
1 2
56
m
mLOP ; (9.4)
g
де: m – СКП навігаційного параметру;
g – модуль градієнта навігаційного параметру.
Величини модуля градієнта навігаційних параметрів та їх СКП
вибираються з Додатку 3.
Кут Ψ, що визначає напрямок великої піввісі (кут між більш точною LOP
і великою піввіссю a), обчислюється за формулою:
sin 2
0,5arctg 2
mLOP1
cos 2
LOP 2
m
(9.5)
У формулі (9.5) індекс "2" присвоюється завжди більш точній LOP (mLOP1
> mLOP2).
Відповідно до вимог Міжнародної морської організації (ІМО), яка
регулює стандарти точності навігації, будь-яка фігура похибок повинна
охоплювати фактичне місце судна з ймовірністю 95%. Щоб знайти піввісі
95% еліпсу похибок, піввісі середнього еліпсу збільшують у 2,5 рази:
а95% = 2,5 ‧ а;
b95% = 2,5 ‧ b.
57
Послідовність рішення:
g = 57,3° / D, m = 1°.
1 2,8 1 4,1
m LOP " A" = 0,05 nm; m LOP "B" = 0,07 nm.
57,3 57,3
τ = B – 90°.
1
A
0,052 2 0,05 0,07 sin 68 0,07 2 0,13 nm.
sin 68
1
B
0,052 2 0,05 0,07 sin 68 0,07 2 0,03 nm.
sin 68
58
sin 2 68
0,5 arctg 2
= 15°.
0,07
cos 2 68
0,05
Практична робота № 10
Теоретична частина.
63,2% до 68,3%. СКП місця судна – круг (або його радіус), усередині якого
фактичне місце судна розташоване з імовірністю 65%.
2 mB
R95% D12 D22 – обсервація за двома Пеленгами; (10.2)
57,3 sin
2,8 mD
R95% – обсервація за двома Дистанціями; (10.3)
sin
2
m D
R95% 2 B mD2 – обсервація за Пеленгом та Дистанцією. (10.4)
57,3
D – Дистанція до орієнтира;
2 0,7
R95%
3,12 1,92 0,10 nm = 1,0 cable.
57,3 sin (200 135 )
63
Порядок рішення:
2
0,7 4,6
R95% 2
0,0422 0,14 nm = 1,4 cable.
57,3
1 2 3 4 5 6
10.10 290 11,1 359 10,4 16
10.11 140 3,7 058 5,1 6
10.12 035 10,5 110 8,0 16
10.13 274 8,3 013 6,7 12
10.14 078 6,6 000 3,1 12
10.15 092 4,1 000 9,0 16
10.16 001 3,0 088 8,7 12
10.17 333 3,7 231 10,1 16
10.18 074 2,1 150 5,6 12
10.19 321 1,8 230 4,3 6
10.20 055 9,0 145 7,8 12
10.21 100 6,7 060 4,8 12
10.22 293 6,2 240 9,9 16
10.23 012 8,9 050 4,0 12
10.24 265 13,4 305 11,1 16
10.25 256 16,4 300 10,5 20
10.26 200 8,0 240 7,5 12
10.27 130 2,0 195 3,8 6
10.28 271 3,4 331 5,1 12
10.29 038 6,6 078 5,0 12
10.30 206 6,9 246 8,7 16
66
Додаток 1
𝑡2
1 𝑥 −
Таблиця значень функції Лапласа Ф х = 0
𝑒 2 𝑑𝑡
2𝜋
Додаток 2
k
1 0,3910 -4 0,9810 -3 0,3910 -2 3,841 5,024 7,879
2 0,010 0,050 0,103 5,991 7,378 10,597
3 0,071 0,216 0,352 7,815 9,348 12,838
4 0,207 0,484 0,711 9,488 11,143 14,830
5 0,412 0,831 1,145 11,070 12,832 16,750
6 0,676 1,237 1,635 12,592 14,449 18,475
7 0,989 1,690 2,167 14,067 16,013 20,278
8 1,314 2,180 2,733 15,507 17,535 21,955
9 1,735 2,700 3,325 16,919 19,023 23,589
10 2,156 3,247 3,940 18,307 20,483 25,188
11 2,603 3,816 4,575 19,675 21,920 26,757
12 3,074 4,404 5,226 21,026 23,336 28,300
13 3,565 5,009 5,892 22,362 24,736 29,819
14 4,075 5,629 6,571 23,685 26,119 31,319
15 4,601 6,262 7,261 24,996 27,488 32,804
16 5,142 6,908 7,962 26,296 28,845 34,267
17 5,697 7,564 8,672 27,587 30,191 35,713
18 6,265 8,231 9,390 28,869 31,526 37,156
19 6,844 8,907 10,117 30,144 32,852 38,582
20 7,434 9,591 10,851 31,410 34,170 39,897
21 8,034 10,283 11,591 32,671 35,479 41,401
22 8,643 10,982 12,338 33,924 36,781 42,796
23 9,260 11,688 13,091 35,172 38,076 44,181
24 9,886 12,401 13,848 36,415 39,364 45,558
25 10,520 13,120 14,671 37,652 40,646 46,928
26 11,760 13,844 15,379 38,885 41,923 48,290
27 11,808 14,573 16,151 40,113 42,194 49,645
28 12,461 14,308 16,928 41,337 44,461 50,993
29 13,121 16,047 17,708 42,557 45,722 52,336
30 13,787 16,791 18,498 43,773 46,979 53,672
31 14,458 17,539 19,281 44,985 48,232 53,003
32 15,134 18,291 20,072 46,194 49,483 56,328
33 15,815 19,047 20,867 47,400 50,725 57,648
34 16,501 19,803 21,664 48,602 51,966 58,964
35 17,192 20,569 22,465 49,802 53,203 60,275
36 17,887 21,336 23,269 50,998 54,437 61,581
37 18,586 22,106 24,075 52,192 55,668 62,882
38 19,289 22,878 24,884 53,384 56,895 64,181
39 19,996 23,654 25,695 54,572 58,120 65,476
70
ДОДАТОК 3