You are on page 1of 4

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬

‫‪24/‬‬ ‫كحاضرين‬ ‫‪2 INTAN‬‬ ‫كلس‬ ‫فنديديقن اسالم‬ ‫مات فالجرن‬


‫‪9.00-9.30‬‬ ‫ماس‬ ‫‪KHAMIS‬‬ ‫‪28.4.2022‬‬
‫هاري‬ ‫اترخي‬
‫تاجوق امفت سوكو كات‬ ‫جاوي‬ ‫بيدغ‬
‫‪ 6.1‬ممباخ‪ ,‬ممبينا دان منوليس فركاتاءن يغ ترديري درفد تيض سوكو كات اتاو‬ ‫ستندرد كاندوغن‬
‫لبيه‪.‬‬
‫‪ – 6.1.1‬ممباخ فركاتاءن يغ ترديري درفد امفت سوكو كات‪.‬‬ ‫ستندرد فمبالجرن‬
‫‪ -6.1.2‬ممبينا فركاتاءن يغ ترديري درفد امفت سوكو كات‪.‬‬
‫‪ 6.1.3‬منوليس فركاتاءن يغ ترديري درفد امفت‬
‫موريد دافت ‪:‬‬ ‫اوبجيك;;;;;;;;;;;;;تيف;‬
‫‪.‬ممباخ فركاتاءن يغ ترديري درفد امفت سوكوكات ‪1.‬‬ ‫فمبالجرن‬
‫‪.‬ممبينا فركاتاءن يغ ترديري درفد امفت سوكو كات ‪2.‬‬
‫‪ .3‬منوليس فركاتاءن يغ ترديري درفد امفت سوكو كات‪.‬‬
‫‪ .1‬ضورو منجلسكن مقصود سوكوكات دغن خونتوه‪ ٢‬فركاتاءن ترديري تيض‬ ‫اكتيؤيتي فغاجرن‬
‫سوكو كات‪.‬‬ ‫دان فمودهخراءن‬
‫‪ .2‬ضورو مغلواركن فركاتاءن يغ ترديري درفد امفت سوكو كات دان التيه‬
‫توبي مثبوتث‪.‬‬
‫‪ .3‬موريد ممبينا خونتوه‪ ٢‬فركاتاءن الءين دغن بنتوان ضورو‪.‬‬
‫‪ .4‬التيهن منوليس فركاتاءن يغ ترديري درفد امفت سوكو كات‪.‬‬
‫‪ 4.‬فنرغن‬ ‫‪ 3.‬سوءال جواب‬ ‫‪ 2.‬سومبغ سارن‬ ‫‪ 1.‬سيموالسي‬ ‫قاعدة فغاجرن‬
‫بهاس‬ ‫تيكنولوضي; معلومت كأوسهاونن‬ ‫كراتيف; دان اينوؤاسي‬ ‫اي‪.‬عيم‪.‬كيه‬
‫‪-‬بوكو خريتا – خرتا ‪-‬بوكو تيك س ‪-‬ضمبر‬ ‫باهن بنتو بالجر‬
‫‪-‬فتا بوءيه برضندا‪ -‬فتا فوكوق; ‪-‬فتا داكف ‪-‬فتا الير‪-‬فتا فلباضاي الير ‪-‬فتا بوءيه‪-‬فتا بولتن‬ ‫فتا فميكيرن‬
‫–توضسن ‪ -‬برسوءال جواب ‪ -‬فنخريتاءن قيصه ‪ -‬ايسي فغاجرن‬ ‫فنتكسيرن دان‬
‫فنيالين‬
‫ريفليکيس‬

‫‪Cuti Rehat Khas‬‬ ‫‪Aktiviti Luar‬‬ ‫‪Cuti AM‬‬ ‫‪Mesyuarat‬‬ ‫‪‬‬ ‫‪Pdpc‬‬
‫‪Guru Pengiring‬‬ ‫‪Cuti Sakit‬‬ ‫‪Kursus‬‬ ‫‪Program Sekolah‬‬ ‫‪‬‬ ‫‪ditangguhkan‬‬
‫‪.........kerana‬‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬


‫‪MATA PELAJARAN‬‬ ‫‪PENDIDIKAN MUZIK‬‬ ‫‪BILANGAN MURID:‬‬ ‫‪/23 orang‬‬
‫‪MINGGU / TARIKH / HARI‬‬ ‫‪6 / 28.4.2022 / KHAMIS‬‬
KELAS 3 INTAN
MASA 10.00 a.m – 10.30 a.m
UNIT 2 : MALAYSIA KITA
BIDANG PEMBELAJARAN
KITA SATU KELUARGA / AJUK SAYA
STANDARD 2.0 Modul Kemahiran Muzik
KANDUNGAN 2.1 Nyanyian
STANDARD 2.1.2 Bernyanyi dengan pic yang betul.
PEMBELAJARAN 2.1.3 Bernyanyi mengikut tempo.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
KRITERIA KEJAYAAN 1. Menyanyi dengan pic yang betul dan mengikut tempo.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Guru membuka audio latihan mengajuk melodi.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 2. Guru melatih murid mengajuk melodi secara kelas.
3. Guru membuka audio vocal kita satu keluarga.
4. Murid dibahagikan kepada dua kumpulan dan menyanyikan lagu kita satu keluarga secara
bergilir-gilir.

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)

/ Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet


Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar / Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
Keberanian / Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
/ Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat
TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

Mengingat / Mengaplikasi Menilai


Memahami Menganalisis Mencipta
PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja Lembaran Kerja
/ Pemerhatian / Lisan Pembentangan / Kerja Kumpulan
Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan
REFLEKSI

 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
 ___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL
MINGGU / TARIKH / HARI 6 / 28.4.2022 / KHAMIS
BILANGAN MURID: /3 orang
KELAS 1 INTAN
MASA 11:30 a.m – 12:30 p.m
BIDANG PEMBELAJARAN NILAI MURNI
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN/ Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
KRITERIA KEJAYAAN i. Menyatakan sekurang-kurangnya 4 nilai murni.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & 1. Guru bercerita tentang beberapa nilai murni yang perlu diamalkan oleh murid.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 2. Murid membuat peta minda nilai murni di kertas A4.

ALAT BANTU MENGAJAR (ABM) / BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)

Buku Teks Nota Carta / Graf Komputer / Tablet


Buku Rujukan Model TV / Projektor Internet / Wifi
Modul Subjek Gambar Pembesar Suara / Radio Kalkulator

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)


Kreativiti Dan Inovasi / Bahasa Pendidikan Alam Sekitar Patriotisme
Sains Dan Teknologi Keusahawan Pendidikan Kewangan TMK
NILAI MURNI
Baik Hati Kerjasama Bertolak Ansur Keadilan
/ Keberanian Kejujuran Bersyukur Tolong-menolong
/ Bertanggungjawab Hemah Tinggi Hormat-menghormati Kasih Sayang
Kesabaran Ketekunan Berjimat Cermat
TAHAP PEMIKIRAN
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

/ Mengingat / Mengaplikasi Menilai


/ Memahami Menganalisis Mencipta
PENILAIAN PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
Buku Latihan Buku Teks Buku Kerja / Lembaran Kerja
Pemerhatian Lisan Pembentangan Kerja Kumpulan
Kuiz Tugasan Projek Simulasi / Lakonan
REFLEKSI

 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
 ___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
‫‪24/‬‬ ‫كحاضيرن‬ ‫‪2 BERLIAN‬‬ ‫كلس‬ ‫فنديديقن اسالم‬ ‫مات فالجرن‬
‫‪12.00-12.30‬‬ ‫ماس‬ ‫‪KHAMIS‬‬ ‫هاري‬ ‫‪28.4.2022‬‬ ‫اترخي‬
‫القرءان (تسميع)‬ ‫بيدغ‬
‫س;;;;;;;;;;;;;;تندرد ابچاءن اقرأ ااتو القرءان‬
‫كاندوغن‬
‫س;;;;;;;;;;;;;;تندرد موريد داڤت ممباچ اية ااتو ڤوتوڠن اية القرءان دڠن بتول دان برجتويد‪.‬‬
‫فمبالجرن‬
‫اوبجيك;;;;;;;;;تيف‬
‫موريد دافت ‪:‬‬
‫ممباچ اقرأ ااتو القرءان دڠن لنچر‪.‬‬ ‫فمبالجرن‬

‫موريد ممڤردڠرکن ابچاءن اقرأ ااتو القرءان دهادڤن ݢورو‪.‬‬ ‫‪.1‬‬ ‫اكتيؤيتي‬
‫فغاجرن دان‬
‫ݢورو ممڤربتولکن کسيلڤن ڤد ابچاءن‪.‬‬ ‫‪.2‬‬ ‫فمودهخراءن‬
‫ݢورو مريکودکىن ابچاءن موريد ددامل بوکو ريکود ابچاءن‪.‬‬ ‫‪.3‬‬

‫ريفليکيس‬

‫‪26/‬‬ ‫كحاضيرن‬ ‫‪4 BERLIAN‬‬ ‫كلس‬ ‫فنديديقن اسالم‬ ‫مات فالجرن‬


‫‪12.30-1.00‬‬ ‫ماس‬ ‫‪KHAMIS‬‬ ‫هاري‬ ‫‪28.4.2022‬‬ ‫اترخي‬
‫القرءان (تسميع)‬ ‫بيدغ‬
‫س;;;;;;;;;;;;;;تندرد ابچاءن اقرأ ااتو القرءان‬
‫كاندوغن‬
‫س;;;;;;;;;;;;;;تندرد موريد داڤت ممباچ اية ااتو ڤوتوڠن اية القرءان دڠن بتول دان برجتويد‪.‬‬
‫فمبالجرن‬
‫اوبجيك;;;;;;;;;تيف‬
‫موريد دافت ‪:‬‬
‫ممباچ اقرأ ااتو القرءان دڠن لنچر‪.‬‬ ‫فمبالجرن‬

‫موريد ممڤردڠرکن ابچاءن اقرأ ااتو القرءان دهادڤن ݢورو‪.‬‬ ‫‪.1‬‬ ‫اكتيؤيتي‬
‫فغاجرن دان‬
‫ݢورو ممڤربتولکن کسيلڤن ڤد ابچاءن‪.‬‬ ‫‪.2‬‬ ‫فمودهخراءن‬
‫ݢورو مريکودکىن ابچاءن موريد ددامل بوکو ريکود ابچاءن‪.‬‬ ‫‪.3‬‬

‫ريفليکيس‬

You might also like