Professional Documents
Culture Documents
Files 384054 (9251)
Files 384054 (9251)
בפתרון תקרות מצולבות נתבסס על קורס קונס' בטון .החישובים עבור התקרה יהיו זהים
לחישובים שנעשה בתכן הנדסי.
בהורדת עומסים ע"ג הקורות נשתמש בשיטת קווי השבר :זוהי הנחה הנדסית אשר מתייחסת
לצורה שבה מתפתחים הסדקים בתקרה .בהתאם להנחה זו אנחנו מתכננים את העומסים
הפועלים על הסמכים של תקרה ,שהם הקורות.
מציאת L0max
בתקרה מצולבת אנו נבדוק את שדות התקרה ע"פ יחסים על מנת לבדוק את ה.L0max
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿
שדה ריבועי < 1.15
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿
< 1.15 שדה מלבני < 2
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿
לאחר שחישבנו יחסים לשדה ריבועי ,ושדה מלבני יש חישוב שונה למציאת L0maxהחישוב יעשה
ע"פ החישוב הבא:
𝑚𝑚𝑚𝑚𝑚𝑚𝐿𝐿0
= Hמשוער 𝜆𝜆 ×
29
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿 3
� = 𝜆𝜆 יחס הנ"ל נלקח מהשדה ,שלקחנו ממנו את ה < −𝐿𝐿0𝑚𝑚𝑚𝑚𝑚𝑚 −
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿
1.22
= 𝑘𝑘11
𝜆𝜆
3 10
� × 𝑘𝑘12 = 24.4 𝑡𝑡
𝑓𝑓𝑓𝑓𝑓𝑓𝑓𝑓 2 × 10
𝑚𝑚
מייצג L0
= Hדרוש קיים 𝐻𝐻 <
𝑘𝑘11 × 𝑘𝑘12 × 𝑘𝑘13
לאחר ,שחישבנו כפף נעביר את עומסי התקרה לפי שיטת קווי השבר
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿
= 𝑐𝑐 2
𝑐𝑐
= יחס
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿
את היחס שמצאנו נחפש בטבלה מוכנה שנמצאת באתר ,וניקח את מקדם ההכפלה ואותו נכפיל
בעומס בשביל לקבל עומס מפורס אחיד.
דרוש:
א .חשב עובי תקרה
ב .חשב גודל קורות.
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿 5
= יחס => = 1.25 שדה מלבני 1.15 < 1.25 < 2
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿 4
3 10
� × 𝑘𝑘12 = 24.4 = 24.6
975 × 10−2
𝑘𝑘13 = 1
4
= Hדרוש 𝑘𝑘 = 0.14 𝑚𝑚 < 0.15 𝑜𝑜.
1.1325 × 24.6 × 1
𝑚𝑚𝑚𝑚𝑚𝑚L0 400
= Hמשוער >= 𝑐𝑐𝑐𝑐 = 40
10 10
𝑘𝑘𝑘𝑘
𝑓𝑓1 = 2500 × 0.2 × (0.4 − 0.15) = 125משקל עצמי
𝑚𝑚
𝑘𝑘𝑘𝑘
𝑚𝑚 𝑓𝑓2 = 3.5 × 250 = 875קיר בלוק
𝑘𝑘𝑘𝑘
f3 = k × Lmin × fser => 0.5 × 4 × 975 = 1950משולש
𝑚𝑚
𝑘𝑘𝑘𝑘
𝑓𝑓3 × 0.64 = 1950 × 0.64 = 1248משולש = 𝑓𝑓3מפורס אחיד
𝑚𝑚
1248 + 875 + 125 𝑘𝑘𝑘𝑘 𝑘𝑘𝑘𝑘
= 𝑓𝑓𝑓𝑓𝑓𝑓𝑓𝑓 לקורה = 11240 2 = 112.4 2
0.2 𝑚𝑚 𝑚𝑚
𝑘𝑘11 = 𝑘𝑘13 = 1
3 10
� × 𝑘𝑘12 = 24.4 = 10.89
112.4
400
= Hדרוש 𝑘𝑘 = 36.72𝑐𝑐𝑐𝑐 < 40 𝑐𝑐𝑐𝑐 𝑜𝑜.
10.89
500
= Hמשוער 𝑐𝑐𝑐𝑐 = 50
10
𝑘𝑘𝑘𝑘
𝑓𝑓1 = 2500 × 0.2 × (0.5 − 0.15) = 150משקל עצמי
𝑚𝑚
kg
𝑓𝑓2 = 875קיר בלוק
m
𝑘𝑘𝑘𝑘
𝑓𝑓3 = 0.5 × 975 × 4 = 1950עומס טרפז
𝑚𝑚
𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿𝐿 400
= 𝑐𝑐 >= 𝑐𝑐𝑐𝑐 = 200
2 2
𝑐𝑐 200
= יחס >= מקדם הכפלה מטבלאות = 0.4 => 0.772
𝑚𝑚𝑚𝑚𝑚𝑚𝐿𝐿0 500
𝑘𝑘𝑘𝑘
= 1950 × 0.772 = 1505.4אחיד מפורס אחיד
𝑚𝑚
1505.4 + 150 + 875 𝑘𝑘𝑘𝑘 𝑘𝑘𝑘𝑘
= עומס לקורה = 12652 2 = 126.52 2
0.2 𝑚𝑚 𝑚𝑚
𝑘𝑘11 = 𝑘𝑘13 = 1
3 10
� × 𝑘𝑘12 = 24.4 = 10.47
126.52
500
= Hדרוש 𝑘𝑘 = 47.75 𝑐𝑐𝑐𝑐 < 50 𝑐𝑐𝑐𝑐 𝑜𝑜.
10.47